Polecane posty

arku3060    74

@in2dex-wniosek jest na stronie arimr do pobrania i wydrukowania i jest tez tam instrukcja jak go wypełnić po prostu pikuś, ja czekałem 2 tygodnie i tez miałem już wcześniej przepisane na siebie morgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dziś dotarła mnie plotka, że jak ktoś nie zdąży przepisać gospodarstwa i ZWIERZĄT do końca marca to nie dostanie dopłat zwierzęcych do dopłat bezpośrednich. Słyszał ktoś coś na ten temat?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

to nie żadna plotka tylko prawda przejmując gospodarstwo musisz mieć także przepisane zwierzaki do końca marca jeśli nie zdążysz to zwierzęcych nie dostaniesz składając obszarówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

z tego co się orientujesz to źle wynika..... bo wystarczy mieć pieczęć urzędową np z gminy która potwierdza prawdziwość podpisu wydzierżawiającego i dzierżawcy nie musi być notariusza bo to za drogo wychodzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Było już kilka razy i raczej może być w gminie. Pisze zresztą jakoś tak: notarialnie lub data pewna.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Tylko ciężko znaleźć wyjaśnienie "data pewna"

 

Proszę bardzo (kodeks cywilny art. 81), cała definicja daty pewnej:

 

§ 1. Jeżeli ustawa uzależnia ważność albo określone skutki czynności prawnej od urzędowego poświadczenia daty, poświadczenie takie jest skuteczne także względem osób nie uczestniczących w dokonaniu tej czynności prawnej (data pewna).

§ 2. Czynność prawna ma datę pewną także w wypadkach następujących:

1) w razie stwierdzenia dokonania czynności w jakimkolwiek dokumencie urzędowym - od daty dokumentu urzędowego;

2) w razie umieszczenia na obejmującym czynność dokumencie jakiejkolwiek wzmianki przez organ państwowy, organ jednostki samorządu terytorialnego albo przez notariusza - od daty wzmianki.

§ 3. W razie śmierci jednej z osób podpisanych na dokumencie datę złożenia przez tę osobę podpisu na dokumencie uważa się za pewną od daty śmierci tej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas    0

A wiecie czy trzeba po każdym zakupie maszyny zanosić faktury do Arimr czy dopiero gdy się wyda całą sumę ( czyli te 70%)?

Kupiłem jedną we wrześniu i nie wiem czy mam jechać do nich czy nie z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

z tego co się orientujesz to źle wynika..... bo wystarczy mieć pieczęć urzędową np z gminy która potwierdza prawdziwość podpisu wydzierżawiającego i dzierżawcy nie musi być notariusza bo to za drogo wychodzi.....

 

 

drogo nie wychodzi i po drugie notarialnej dzierżawy nikt nie zerwie a taką sobie z gminy zerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jak się podpisuję z takimi ludźmi którzy sami nie wiedzą co chcą i kombinują żeby coś przekręcić to zerwie.... u nas tyle lat się podpisuję umowy i to nawet bez gminy i innych cudów i jeszcze nikt nie zerwał. bo z reguły bierzemy od takich ludzi którzy do gospodarki raczej nie wrócą.... przejmujemy całe gospodarki po nawet 20 ha a oni już od kilku lat siedzą za granicą sprzęty wysprzedane tylko budynki im zostają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam dzis dostalem odpowiedz z ARiMR, że jest prawdopodobienstwo ze ci co sie nie załapali w tym roku na młodego rolnika moga dostac te pieniadze gdyz zostane one z innych wojewodztw. Nie przewiduja podobno zadnego zwiekszenia budzetu a wiec po wyliczeniu przeze mnie zostaje pieniedzy dla jakis 50 osob. Tak wiec szczescie tych co sie zalapia. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja mam nadzieje ze wszyscy dostaniemy MR2011

 

Jak już wiadomo NADZIEJA UMIERA OSTATNIA

 

 

 

 

ps. nadzieja matka głupich :(

Aby tym razem tak nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam dzis dostalem odpowiedz z ARiMR, że jest prawdopodobienstwo ze ci co sie nie załapali w tym roku na młodego rolnika moga dostac te pieniadze gdyz zostane one z innych wojewodztw. Nie przewiduja podobno zadnego zwiekszenia budzetu a wiec po wyliczeniu przeze mnie zostaje pieniedzy dla jakis 50 osob. Tak wiec szczescie tych co sie zalapia. Pozdro

Z tego co ja wiem to kasy by starczyło dla wszystkich a ARIMR niema co planować zwiększenia środków bo o tym decyduje MRIRW a nie ARIMR oni tylko wykonują polecenia Ministra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Jestem Młodym Rolnikiem i nurtuje mnie jedno pytanie ;p W Biznes planie mam napisane że będe hodował bydło. A czy mogę hodować też parę świń ? tak na własne potrzeby. Jak będe miał te świnie to mogą się do mnie z Agencji przyczepić? ;p

 

Z góry dziękuje za odp ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Witam dzis dostalem odpowiedz z ARiMR, że jest prawdopodobienstwo ze ci co sie nie załapali w tym roku na młodego rolnika moga dostac te pieniadze gdyz zostane one z innych wojewodztw. Nie przewiduja podobno zadnego zwiekszenia budzetu a wiec po wyliczeniu przeze mnie zostaje pieniedzy dla jakis 50 osob. Tak wiec szczescie tych co sie zalapia. Pozdro

 

pieniędzy może wystarczyć dla więcej osób dlatego, że z 6600 które załapały się na MR zawsze jakiś odsetek nie zrealizuje swojego wniosku z różnych przyczyn.

Mam cichą nadzieję, że się załapie...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wader881    0

Koledzy ,chodzi o to ,że mój ojciec chce sobie zostawić działkę na której są budynki-pierwotnie miało być że przejmuje wszystkie działki(działka z budynkami ma 1,5 ha).Problem z tym ,że te właśnie 1,5 ha zabraknie mi do średniej wojewódzkiej a teraz nie mam zbytnio czasu skąd wziąść tą brakującą powierzchnie :blink: Teraz moje pytanie-czy mogę te 1,5ha wydzierżawić od ojca i budynki wziąć w użyczenie?Proszę o odpowiedź kogoś kompetentnego i znającego się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Koledzy ,chodzi o to ,że mój ojciec chce sobie zostawić działkę na której są budynki-pierwotnie miało być że przejmuje wszystkie działki(działka z budynkami ma 1,5 ha).Problem z tym ,że te właśnie 1,5 ha zabraknie mi do średniej wojewódzkiej a teraz nie mam zbytnio czasu skąd wziąść tą brakującą powierzchnie :blink: Teraz moje pytanie-czy mogę te 1,5ha wydzierżawić od ojca i budynki wziąć w użyczenie?Proszę o odpowiedź kogoś kompetentnego i znającego się na rzeczy.

 

Tak możesz wydzierżawić musisz tylko zmienić bodajże biznesplan i wpisać zamiast przekazania to dzierżawę. Mogłeś odrazu zrobić dzierżawę przy składaniu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

część gospodarstwa przekazał na mnie ojciec, to czy teraz mój ojciec może nadal sładać wnioski o dopłaty bezpośrednie, czy ja jako nowy właściciel???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

czy teraz mój ojciec może nadal składać wnioski o dopłaty bezpośrednie, czy ja jako nowy właściciel???

Jak stałeś się właścicielem gospodarstwa i zobowiązałeś do jego prowadzenia to ty powinieneś składać wnioski o dopłaty. Lepiej nie próbować jakiś dziwnych ruchów, bo Agencja ma dostęp do danych o dopłatach i potem może być konieczność zwrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj