Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chomik111    18

moderator moderatorem wszystkiego nie zauważy a z takich ludzi (użytkowników) którzy nie potrafią się zachować i wyrażać poprostu się ignoruję i nie wdaję się z nimi w dyskusję i tyle.... bo to szkoda klawiatury i nerwów sobie na nich marnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja też dziś złożyłem.

Akt notarialny w piątek, goedezje w dwóch powiatach, 3 gminy i krus załatwione do wtorku :)

Numer gospodarstwa nadany w 2 dni. Najwięcej problemów było z krusem ale się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja złożyłem tzn wysłałem 22 września wniosek o płatność i na razie czekam... czas pokaże kiedy będzie kasa na koncie albo kiedy przyślą wezwanie do poprawek... teraz potrzeba cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuszt20    0

Witam wszystkich mam do was pytanie

jak załatwialiście notariusza to

jakie są koszty przepisania

działek?

pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Każdy notariusz liczy sobie inaczej, pojeździj po notariuszach to się zorientujesz w cenach. Do tego dochodzą koszty sądowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

witam

w tym roku otrzymalem 75 tys na mlodego rolnika...ale chcesie upewnic czy do unikniecia wzrotu premii potrzebne jest zdany egzamin zawodowy czy nie ?? bo mi mowili wszedzie ze egzamin zawodowy nie jest potrzebny...ale ostatnio czytalem o sprawie gdzie ktos wzial 50 tys i musial zwrocic poniewaz niezdal egzaminu zawodowego. jak skladalem wniosek to klazali mi dac tylko swiadectwo ukonczenia tej szkoly i mowili ze wszytko jest ok...nieche pozniej za 3 lata oddawac premii z odsetkami...tym bardziej ze przez te 4 lata kotre minely od ukonczenia szkoly o wiele wiecej juz wiem na teamt rolnictwa i z egzaminem powiniem sobie poradzic...wtedy nie zdalem jednej czesci...

czy do naboru z 2011 roku trzeba miec zdany egzamin zawodowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

witam

w tym roku otrzymalem 75 tys na mlodego rolnika...ale chcesie upewnic czy do unikniecia wzrotu premii potrzebne jest zdany egzamin zawodowy czy nie ?? bo mi mowili wszedzie ze egzamin zawodowy nie jest potrzebny...ale ostatnio czytalem o sprawie gdzie ktos wzial 50 tys i musial zwrocic poniewaz niezdal egzaminu zawodowego. jak skladalem wniosek to klazali mi dac tylko swiadectwo ukonczenia tej szkoly i mowili ze wszytko jest ok...nieche pozniej za 3 lata oddawac premii z odsetkami...tym bardziej ze przez te 4 lata kotre minely od ukonczenia szkoly o wiele wiecej juz wiem na teamt rolnictwa i z egzaminem powiniem sobie poradzic...wtedy nie zdalem jednej czesci...

czy do naboru z 2011 roku trzeba miec zdany egzamin zawodowy ??

 

 

 

Nie trzeba mieć zdanego wystarczy staż pracy albo szkole rolniczą bez egzaminu. Ale w naszym 2011 naborze najlepiej mieć studia wyższe rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

no ja miałem wczoraj notariusza pierwszego tzn darowiznę teraz muszę starać się o kredyt i łatwić drugiego notariusza z aktem sprzedaży więc wniosek o płatność pewnie pod koniec miesiąca, może na gwiazdkę będą pieniążki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Nie trzeba mieć zdanego wystarczy staż pracy albo szkole rolniczą bez egzaminu. Ale w naszym 2011 naborze najlepiej mieć studia wyższe rolnicze

 

Co do tego to nikt w tym temacie nie dał jednoznacznej odpowiedzi czy trzeba mieć zdany czy też nie. Na infolini mówią, że nie w odr różnie, a w szkołach rolniczych mówią, że trzeba mieć zdany. Także nie można według mnie być pewnym co do tej sprawy. Może kiedyś ktoś z jakiegoś pewnego źródła napisze jak to jest naprawdę...

Słyszałem nawet o czymś takim, że zależy na kogo się trafi w arimr czy będzie potrzebował egzamin czy też nie.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

ja mam zamiar załatwiać w listopadzie formalności i zastanawiam się nad zmianą BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam pytanie, w jaki sposób składacie te wnioski na płatność, skoro jeszcze nie ruszył nabór na wnioski o dopłaty??? :blink: bo to mnie bardzo ciekawi... przecież chyba nawet nie ma wniosków nawet.... chyba, że się myle... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Kolego chodzi o wniosek o płatność na młodego rolnika


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego to nikt w tym temacie nie dał jednoznacznej odpowiedzi czy trzeba mieć zdany czy też nie. Na infolini mówią, że nie w odr różnie, a w szkołach rolniczych mówią, że trzeba mieć zdany. Także nie można według mnie być pewnym co do tej sprawy. Może kiedyś ktoś z jakiegoś pewnego źródła napisze jak to jest naprawdę...

Słyszałem nawet o czymś takim, że zależy na kogo się trafi w arimr czy będzie potrzebował egzamin czy też nie.

 

bo tam we wniosku jest coś o uzupełnieniu wykształcenia i tam się pisze jakie to ma byc wykształcenie i jaki tytuł kwalifikacyjny będziesz miał po ukończeniu tej szkoły

przykład

ja w zeszłym roku jak składałem to musiałem zdać egzamin zawodowy bo szkoła jaką kończyłem było technikum, a kolega składał w tym roku tez kończył technikum i wpisane miał ukończenie szkoły rolniczej, takze róznie to jest ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no ale aby złozyć wniosek o płatnośc to trzeba złozyć najpierw wniosek obszarowy a dopiero potem dostaje sie kase od dnia złozenia wniosku o płatność obszarową... albo ja źle zrozumiałem albo babka w odr źle zrozumiała przepisy....


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ktoś ci coś źle wyjaśnił.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

czyli nie trzeba najpierw składac wniosku o płatnośc obszarową?


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

czyli nie trzeba najpierw składac wniosku o płatnośc obszarową?

jakom płatność obszarowom, ty chyba pomyliłeś działy, tu są posty związane z premią dla młodego rolnika 75 tyś, a ci chyba chodzi o dopłaty bezpośrednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

nie jakom ani obszarowom... i wiem w jakim dziale jestem , bo mi przyznali premie, tylko u pewniam sie co do moich wątpliwosci... a ty zamiast jechać po mnie przeczytałbyś wypowiedzi moje z wyżej to wiedziałbys o co mi chodzi...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Finn - ktoś Cię źle poinformował , wniosek o płatność MR można składać od razu gdy się go skompletuje , na niego nie ma zadnego konkretnego terminu .

Dopłaty obszaowe z wnioskiem o płatność nie mają zadnego powiążania - przynajmniej Ja o niczym takim nie słyszałem w ODR ani w ARIMR , w tym pismie które przyszło o przyznaniu premii też nic nie ma o powiązaniu tego wniosku z wnioskiem o dopłaty obszarowe .

 

 

Jak czytam w temacie niektórzy już złożyli wnioski o płatność , nasuwa się pytanie czy odczekaliscie (chyba 14 dni) do uprawomocnienia przepisania gospodarstwa ? Nie czepiają się tego w ARIMR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Ja zaraz po załatwieniu wszystkich papierów złożyłem wniosek o płatność, przynajmniej w małopolskim nikt nic nie wspominał że trzeba czekać 14 dni więc się nie czepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

witam

mam pytanko

jak wygląda sprawa ze zmianami działek czy jeżeli teśc przepisze na żone ziemie to bedzie sie liczyć do mojego młodego rolnika?

moge nie otrzymać wszystkich zadeklarowanych działek a przydały by sie pieniądze

do kogo sie zgłosić w mazowieckim aby dokonać zmian w zakupach czy do osoby która sprawdzała wniosek czy gdzieś indziej ?

Edytowano przez darekalf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

na złożenie wniosku o płatność mamy 180 dni od otrzymania pozytywnej decyzji, wiadomo im szybciej tym prędzej kasa na kącie

FINN zwracam honor, nie czytałem na bieżąco postów, jak zobaczyłem ten ostatni to se coś o tobie pomyślałem( co ty tu robisz)

 

no ale aby złozyć wniosek o płatnośc to trzeba złozyć najpierw wniosek obszarowy a dopiero potem dostaje sie kase od dnia złozenia wniosku o płatność obszarową... albo ja źle zrozumiałem albo babka w odr źle zrozumiała przepisy....

w moim przypadku to wyglądało tak, najpierw wniosek o płatność MR, potem jak przyszły wnioski do wypełnienia o płatności obszarowe(bezpośrednie) wiadomo jeszcze z danymi ojca, z tymi papierami pojechałem do arimr dowiedzieć się co i jak, i tak, praktycznie cały wniosek do wyżucenia dali mi nowy czysty tam wpisałem swoje dane, w rubryki swoje działki przejęte od ojca+ zakup, i wsio, mapek nie musiałem robić.

niewiem czy teraz cię zrozumiałem , o to ci chodziło

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

witam ile u was w regionie biorą notariusze za przepisanie ziemi u mnie koleś powiedział ze 3 tyś a mam 11.5ha od razu z przepisaniem budynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj