Polecane posty

Kojak    1

Mi to się wydaje że można wpisywać działki które dopiero będzie się miało, zamierza kupić lub wydzierżawić, w końcu napisane jest ,,dla osób które planują rozpoczęcie działalności" Co do zrobienia szumu to jestem raczej sceptykiem ale kto nie próbuj ten nie ma ;)

No zgadza się, ale na te działki wpisane we wniosku nie możesz przeznaczyć kasy z premii. Musisz przejąć czy kupić te działki zadeklarowane i dopiero wniosek o płatność składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mielem 15 ha,technikum rolnicze nie wiem jakie bezrobocie(powiat braniewski) byłem na 151 miejscu.....myślalem ze bedzie gozej

 

Ja we wniosku miałem także tylko 15ha, mam technika rolnika po szkole policealnej, bezrobocia nie znam a byłem na 197miejscu. Chyba było sporo osób w tym przedziale skoro dzieli nas 46 miejsc albo dlatego, że w momencie składania wniosku 20 czerwca nie miałem jeszcze tytułu technika rolnika(tytuł był po 26 sierpnia), ale miałem zaznaczone, że spełniam wymogi wykształcenia. Ciekawe ile przyznali mi punktów właśnie za to wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Poprostu kto myślał, że kupi działki za premie a teraz się dowiedział że musi je najpierw mieć as potem dostanie kase ma jedno wyjście teraz: skombinować z 50 tys -kredyt lub od kogoś kupić potem wysłać papiery do agencji - przeleją kasę 75 000 zł spłacić te 52500 zł no za resztę kasy jeszcze dokupić. Innego wyjścia nie widzę. Bank przez ten czas chyba dużo nie zarobi.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

koledzy i koleżanki,a ile mamy czasu na rozliczenie się z agencją z młodego rolnika? bo najpierw to chcę tą kasę zainwestować a dopiero później działać,bo słyszałem że mamy na to 3lata aby się rozliczyć

czy w końcu 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Z tego co czytałem to 3 lata tzn. gdy wpisałeś, że np. w 2012 kupujesz jakiś tam sprzęt to chyba do końca 2012 masz dostarczyć wszystkie papierki. A przez 5 lat nie wolno jest Ci sprzedać tego co kupujesz za premię. Nie wiem czy po 3 latach można normalnie gdzieś pracować czy nie? Też są różne opinie o tym że jak ktoś wpisał w biznesplanie że kupuje coś w 2012 a kupi w 2011 czy trzeba o tym powiadamiać agencje i wszystko zmieniać czy nie ma to znaczenia że wcześniej. Bo później to wiadome.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saimon    0

Ja we wniosku miałem także tylko 15ha, mam technika rolnika po szkole policealnej, bezrobocia nie znam a byłem na 197miejscu. Chyba było sporo osób w tym przedziale skoro dzieli nas 46 miejsc albo dlatego, że w momencie składania wniosku 20 czerwca nie miałem jeszcze tytułu technika rolnika(tytuł był po 26 sierpnia), ale miałem zaznaczone, że spełniam wymogi wykształcenia. Ciekawe ile przyznali mi punktów właśnie za to wykształcenie.

to ja juz sam nie wiem na co oni patrza ja mialem 12,5 ha wyksztalcenie wyzsze rolnicze i poza lista!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Jeśli mogę dorzucić swoje 5gr to powiem że Agencja pozwala na zakup ziemi z premii ale dla tych którzy mają średnią wojewódzką i muszą powiększyć areał do średniej krajowej albo dla tych którzy mają średnią krajową i chcą po prostu dokupić ha i nikt nie mówił że za premię można kupić ziemię której się przed złożeniem wniosku o płatność nie posiada, a jeśli chodzi o tą "aferę" z punktacją to się nie ma co burzyć bo nikt z was nie wie dokładnie ile kto podawał hektarów jakie ma wykształcenie i bezrobocie w powiecie i punktacja jest z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku czyli różnice mogą być minimalne bo np. ktoś deklarował 12ha a ktoś inny 12,01ha a następny 12,05ha, 12,10ha, 13ha, 15ha itd. i w skali kilkuset osób na województwo te 12ha może być za mało a dochodzą jeszcze pkt za bezrobocie i wykształcenie. Zasady punktacji są okrutne ale równe dla wszystkich i dla świętego spokoju mogliby upublicznić dokładną punktację wszystkich osób w skali województwa i na pewno nie jeden by się zdziwił jak słabo wypada na tle innych i jak niewielkie są różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Udało mi się dodzwonic do agencji i niestety nie przyznawali punktow jeśli któś posiadał wyzsze nierolnicze bez stażu wiec osoby ze stazem i wykształceniem rolniczym były mocno przez osobami z nierolniczym wykształceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzianna    0

Moim zdaniem agencja powinna wykreślić z listy tych naciągaczy, którzy i na tym forum widze są! którzy za 75 chcą sobie nakupować ziemi przebimbać te pięc lat a potem wiadomo co potem nagle takiemu nie chce się byc rolnikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Ja nie mówię, że nie można dokupić ziemi za tą kasę. Jak najbardziej można, ale to co się zadeklarowało we wniosku w punkcie XIV trzeba mieć, żeby kasę przelali, a nie tak jak kolega jeden z drugim myśleli, że na słowne zapewnienie, że będą rolnikami dostaną kasę. Albo niech się wycofują, albo niech kombinują dalej, bo na ładne oczy nikt im kasy nie da. A co do punktacji, to obawiam się, że każdy urzędnik mógł trochę inaczej policzyć. Nie były to może wielkie różnice, ale trochę mogło być zamataczone. Choć biorąc po uwagę, że za zadeklarowanymi 11,28 ha i wykształceniem rolniczym policealnym z dyplomem byłem tuż za wygranymi to chyba w miarę dobrze mi policzyli. Ale bezrobocie w moim powiecie niemal najwyższe w województwie kuj-pom. Jak ktoś chce listę z bezrobociem w powiatach to niech się odezwie to poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem agencja powinna wykreślić z listy tych naciągaczy, którzy i na tym forum widze są! którzy za 75 chcą sobie nakupować ziemi przebimbać te pięc lat a potem wiadomo co potem nagle takiemu nie chce się byc rolnikiem:)

 

jeszcze lepiej mają Ci którzy całą ziemię wydzierżawią na 10lat , kupią na mr np ciągnik i po 6 latach oddają gospodarstwo a ciągnik wychodzi gratis ...

Nie urażając nikogo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzianna    0

Oczywiści że nikogo tu nie obrażamy każdy orze jak może! dobrze że im się udaje wyciągnąć troche kasy!:) tylko to mogłaby być kasa dla bardziej potrzebujacych:) ale takie życie! tak samo trzeba się pogodzić z tym że sie nie dostał:) to jest jak ja to mówie loteria:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem agencja powinna wykreślić z listy tych naciągaczy, którzy i na tym forum widze są! którzy za 75 chcą sobie nakupować ziemi przebimbać te pięc lat a potem wiadomo co potem nagle takiemu nie chce się byc rolnikiem:)

 

 

jeszcze lepiej mają Ci którzy całą ziemię wydzierżawią na 10lat , kupią na mr np ciągnik i po 6 latach oddają gospodarstwo a ciągnik wychodzi gratis ...

Nie urażając nikogo ;)

 

 

Życie.... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ciekawe jakby dali warunek, że po wzięciu premi trzeba gospodarzyć 15 lat czy też tyle osób by złożyło :D

Wtedy by tylko składali Ci prawdziwi rolnicy.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Kolego Kojak głowy nie daję ale wątpię w to że jakaś osoba czy też osoby w Agencji szeregowało kilkaset a w niektórych województwach ponad tysiąc osób w kolejności wg ilości ha, stopy bezrobocia i wykształcenia. 10 osób co niektóry by miał problem ustawić a co dopiero tysiąc. Dane z wniosku były wprowadzane do programu i to komputer naliczał pkt i ustawiał w kolejności więc nie sądzę że "jakiś urzędnik mógł trochę inaczej policzyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zieja224    0

I tak powinno być ludzie ile to można dali dopłaty to nagle zrobiło się pełno rolników z wiejskiej. teraz premia i też kombinuja. pytam sie wiec Po co miały byc te wszystkie dopłaty itd dorabiać bogatych czy rozwijac małe i srednie gospodarstwa?? każdy z was napewno w okolicy ma takiego przekreta który przyjechał z warszawy dzirzawi ziemi i kase trzepie.Pamietacie sprawe Wieczerzaka?? ten co z PZU wyprowadził 7milionów> wywalili go ze spólki dostał w zawiasach a teraz wykupił w mojej okolicy wszystko wzdłuz nowej trasy E7 i sie dorabia sprzet nowy wszystko ekstra tylko ze całkowicie zablokował wszystkich do okola bo jak sie rozwijac skoro nie ma ziemi?? żenada i tylko tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

i jak kolega pisze wyżej to dodam tylko tyle, ze jak już wszyscy "koledzy z wiejskiej" wykupili ziemie to teraz raptem sie obudzili ,ze przydało by sie zrobic ustawe, ze własnie tacy "wieśniacy z wiejskiej" nie mogli kupować ziemi w innym miejscu zamieszkania niż w którym mieszkają... tylko jest mały szczegół... ze juz ziemi nie ma na sprzedanie, którą by rolnicy kupili aby powiekszać swoje gospodarstwa... to tak ustawa powinna byc conajmniej 10 lat do tyłu... ale poco , przecież taki jeden z drugim by niekupili setek ha po pgr...

 

 

 

ale wracajac do tematu... załapałem sie na MR, i tak sie teraz zastanawiam ile kasy potrzeba na załatwienie wszystkich spraw... może koledzy, którzy to przerabiali pomoga dobrym słowem, dodam ,ze nie musi byc co do złotówki, wystarczy od do złotych... ;) dodam, ze bede miał 25 ha... z góry dziekuje za odpowiedz...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

O sprawiedliwości dla rolników - nie rolników szkoda gadać ... Można to podsumować jednym przysłowiem "biednemu zawsze wiatr w oczy"

 

co do kosztów , to chyba tylko notariusz plus np podatek od darowizny ? Właśnie ile może wynieść mniejwięcej taka opłata w przypadku niespełna 11ha ?

 

Czy ktoś na forum dostał już formalną decyzję przesłana poczta o przynaniu dotacjii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Podatek od darowizny w pierwszej lini pokolenia nie obowiązuje

Pewnie przejmujesz od rodziców to podatku nie ma

Ale jak się nie myle trzeba złozyć jakiś tam papierek do US o tej darowizinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Województwo małopolskie właśnie jestem w trakcie załatwiania papierów. Jakieś dziwne opłaty w sumie to za wszystko,za przepisanie 4,23 ha. wszystko kosztowało około 800 zł. i jeszcze muszę czekać na wyrys czy coś takiego tydzień. Mase papierów, pisanie niepotrzebnych podań i jeszcze jednej działki niemiałem w ich komputerze tylko w papierach bo niezdążyli wprowadzić i dodatkowo 3 dni czekania. koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Właśnie ja przejmuje gospodarstwo od siostry taty więc jakiś podatek będzie ...

 

Ja mam już tak ustawione że u notariusza załatwie przepisanie jednym dniem ;) bez otrzymania pisemnej decyzji można już coś załatwiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

no to będzie podatek- jakiej wysokości nie mam pojęcia ale w necie poszperaj a na pewno znajdziesz

 

co do przepisu i kosztu tego to ja osobiście nie mam pojęcia..ale wiem że u notariusza za przepisanie w darowizne 20ha zapłace ok 100-1200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Właśnie wróciłem od notariusza za przepisanie 4 ha zapłaciłem 1800 zł. więc w sumie wyniosło 2600 zł. Szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saimon    0

Miejmy nadzieję że jeszcze będzie młody rolnik za rok i zwiększą sumę na 100tys.;)pozdro dla tych co nie dostali;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj