Polecane posty

versus    27

Pytanie z innej beczki. Jeśli jestem na liscie, czyli de facto lada moment będę miał na siebie ziemię, ale wezmę na siebie teraz przed przepisaniem jeszcze kwalifikat z centrali to mogę liczyć na zwrot z de minimis? Zboże będzie zasiane oczywiście na gruntach które przejmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

Tak ! Jestem 380 w lubelskim :D

hehe byłem lepszy o 3 pozycje ;p 377 miejsce ;p

gratulacje wszystkim szczęśliwcom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

To niema znaczenia na którym jesteśmy miejscu bo tak naprawde kase otrzyma ten, kto pierwszy złoży dokumenty o posiadanym polu, o podleganiu ubezpieczeniu w krusie i wniosek o płatność, od tej pory do 60 dni powinni wypłacić kase a czasem wypłacają po 30 dniach. Niektórzy z nas jeszcze pracują na umowę więc nie każdemu się spieszy. Ktoś może złożyć papiery dopiero za 2 miesiące i kase będzie miał puźniej, więc nie podniecajcie się kto jest na którym miejscu bo to niema znaczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Camel7771 widzę, że jesteś zorientowany w temacie lepiej niż pracownicy ARiMR, bo u nich ciężko o rzeczowe informacje. Napisz proszę czy jeżeli nie mam gospodarstwa, nie przejmuję go po rodzicach tylko nabywam w drodze zakupu to dostanę premię na konto przed jego nabyciem. Ma to dla mnie kluczowe znaczenie ponieważ premia ma być wkładem własnym do kredytu i do chwili kiedy jej nie będę miał fizycznie na koncie, nie dostanę kredytu, a co za tym idzie nie nabędę gospodarstwa.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Nie można kupować od rodziców na kredyt żaden bank Ci nie da kredytu zwłaszcza jeśli wkładem własnym ma być premia z młodego rolnika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można kupować od rodziców na kredyt żaden bank Ci nie da kredytu zwłaszcza jeśli wkładem własnym ma być premia z młodego rolnika!

 

Kolego rzeczywiście z mojego postu można tak zrozumieć ale chodziło mi o to że zamierzam nabyć gospodarstwo nie od rodziców tylko normalnie od osoby ze mną nie spokrewnionej. Bank jak najbardziej da mi kredyt. Prowadzę działalność gospodarczą i biorę kredyt na firmę. Muszę mieć 50 000 wkładu własnego, a bank nie wnika skąd są te pieniądze. Ważne dla mnie jest aby otrzymać premię fizycznie na konto przed zawarciem umowy kupna.

Edytowano przez WesternRiding

www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

W takim razie masz szanse na premię tylko tak jak było mówione już X razy żadnych działań PROW w przyszłym roku już raczej nie będzie. Ale jeśli dostałeś premię w tym roku i napisałeś w biznesplanie że premia ma być wkładem własnym w kredyt to moim zdaniem powinni Ci przelać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam "tak" na liście wiec dostałem. Próbuję tylko ustalić co z załącznikami takimi jak akt własności gospodarstwa czy zaświadczenie o zarejestrowaniu się w KRUS, które rzekomo mają być dołączone do wniosku o płatność. Jak takowych nie będę wstanie przedstawić przed wypłatą premii. Spróbuję jeszcze w poniedziałek dzwonić do ARiMR ale tam wersji tyle ilu pracowników :-)


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

mam pytanie dlo osob z wielkopolski ile mielisce ha wpisane i czy wykształcenie wyzsze nierolnicze było tez liczone, bo ja maiłem wpisane 18ha wyzsze nierolnicze i bezrobocie okolo 9, a jestem praktycznie na koncu listy

mam podobnie i wprawie na koncu listy kuj-pom.... według mnie lista powinna być według uzyskanych punktów a nie TAK/NIE, bo sam się dziwie czemu wprawie na końcu, to ile tej ziemi tzreba bylo mieć 30-40 hektarów.. ??? myslalem ze 18 starczy... tez zreszta mi tak mówiono... nie wiem ale tak jak kolega poruszył temat konstytucji to ona jest łamana codziennie przez władze także nie liczmy na sprawiedliwość.. troche narzekań będzie ze strony mojej i tych co nie dostali ale gdzieś trzeba szukać dziury w całym i jakos się pocieszyć... przez jakiś czas tzreba będzie życ z myśla ze dołoza kasy na MR ale to może byc złudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Mam "tak" na liście wiec dostałem. Próbuję tylko ustalić co z załącznikami takimi jak akt własności gospodarstwa czy zaświadczenie o zarejestrowaniu się w KRUS, które rzekomo mają być dołączone do wniosku o płatność. Jak takowych nie będę wstanie przedstawić przed wypłatą premii. Spróbuję jeszcze w poniedziałek dzwonić do ARiMR ale tam wersji tyle ilu pracowników :-)

Niestety w twoim przypadku raczej nici z premii, bo wypłata jest po rozpoczęciu prowadzenia gospodarstwa i załączniki o których piszesz są obowiązkowe do wniosku o płatność. Trzeba było dokładnie przeczytać zasady przed składaniem wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś kolego? To dlaczego przyznali mi premię. W biznesplanie było wyraźnie napisane, że premia ma zostać przeznaczona na zakup ziemi? Było też napisane, że ziemi nie posiadam i na chwilę składania wniosku nie jestem rolnikiem.


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pewny jesteś kolego? To dlaczego przyznali mi premię. W biznesplanie było wyraźnie napisane, że premia ma zostać przeznaczona na zakup ziemi? Było też napisane, że ziemi nie posiadam i na chwilę składania wniosku nie jestem rolnikiem.

 

Dostaniesz premie jak przejmiesz grunt bez tego ci kasy nie przeleją.Taka jest szara żeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz premie jak przejmiesz grunt bez tego ci kasy nie przeleją.Taka jest szara żeczywistość

Popieprzona jest ta agencja. Sami mi kazali wpisać we wniosku, że pieniądze pójdą na zakup ziemi, 4 razy wzywali mnie do poprawek i teraz przyznali premię, której prawdopodobnie nie dostanę???


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Najprawdopodobniej nie dostaniesz gdyż musisz mieć na siebie ziemię, ewentualnie możesz załatwić sobie dzierżawę na 10 lat tyle ile potrzebujesz na średnią województwa bo podobno nawet jeśli nie masz pola to dzierżawa już jako średnia woj. się liczy i wtedy jesteś rolnikiem, ubezpieczasz sie w krusie i składasz wniosek o płatność, przelewają ci kase i już :D

 

Ale jeszcze jeden minus tego wszystkiego bo w biznesplanie nie podałeś działek chociażby tak jak napisałem dzierżawa... także nic z tego niebedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Bo oni myślą że kupisz ziemię tylko za premie a nie biorą pod uwagę że ma to być tylko cześć kwoty która musisz zapłacić za grunty . Nie rozumieją że by kupić grunty musisz wziąć pożyczkę z banku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Popieprzona jest ta agencja. Sami mi kazali wpisać we wniosku, że pieniądze pójdą na zakup ziemi, 4 razy wzywali mnie do poprawek i teraz przyznali premię, której prawdopodobnie nie dostanę???

 

To wiadomo że oni normalni nie są.

Głodnemu który niema kasy na chleb powiedzą kup sobie chleb potem ci zwrócimy kasę. I ogłoszą że pomagają biednym potrzebującym.

 

Najlepiej dogadaj się z tym kimś co miał ci te ziemie sprzedać powiedz o co chodzi może ci przepisze ziemie a kasę dasz mu jak dostaniesz z ARIMR i Banku. Notariusz poświadczy i będzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

mam pytanie dlo osob z wielkopolski ile mielisce ha wpisane i czy wykształcenie wyzsze nierolnicze było tez liczone, bo ja maiłem wpisane 18ha wyzsze nierolnicze i bezrobocie okolo 9, a jestem praktycznie na koncu listy

 

 

na którym miejscu byłeś?

miałem 11,6ha

bezrobocie 9

nie miałem szkoły rolniczej ale za to miałem krus 3lata

a byłem na 1033 miejscu...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Ja również na TAK! 111 pozycja w kujawsko pomorskim:)

To ile kolego ziemi przepisałeś, bo ja przy 11,25ha i 2 miejscu bezrobocia w wojwództwie i dyplomowanym technikiem rolnikiem jestem poza listą :( 25 osób muszę wyciąć piłą, żeby dostać :D

 

@marekfarmer ty się znasz na konstytucji :) Czego ty się czepiasz tego drugiego naboru z 2010 roku to nie wiem. To jest nabór 2011 i czemu niby ci z drugiego naboru zeszłego roku mieli by mieć pkt skoro nie było ich w pierwszym naborze 2010r. Idąc tym tokiem myslenia to trzeba by się cofać wstecz do samego początku. Winą agencji jest to, że nie odjęli tej kasy od razu i wprowadzali w bład rolników mówiąc, że jest więcej kasy niż faktycznie było.

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jestem na liście i co dalej? Kasa na koncie jest dopiero jak założę gospodarstwo. tj przepiszę chociaż 1ha przeliczeniowy, podpisze umowę i dopiero?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

Witam odnawiam pytanie które padło wcześniej ... dostałem się na listę na MR i czy mogę w tym roku ubiegać się o dopłatę do kwalifikatu na zboża ozime czy nie będzie z tym problemów bo w tej chwili nie mam na siebie gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To ile kolego ziemi przepisałeś, bo ja przy 11,25ha i 2 miejscu bezrobocia w wojwództwie i dyplomowanym technikiem rolnikiem jestem poza listą :( 25 osób muszę wyciąć piłą, żeby dostać :D

 

@marekfarmer ty się znasz na konstytucji :) Czego ty się czepiasz tego drugiego naboru z 2010 roku to nie wiem. To jest nabór 2011 i czemu niby ci z drugiego naboru zeszłego roku mieli by mieć pkt skoro nie było ich w pierwszym naborze 2010r. Idąc tym tokiem myslenia to trzeba by się cofać wstecz do samego początku. Winą agencji jest to, że nie odjęli tej kasy od razu i wprowadzali w bład rolników mówiąc, że jest więcej kasy niż faktycznie było.

 

 

Chodzi mi o tych z 2010 roku co dla nich zabrakło i dostali z naszej puli 2011 bez pkt na preferencyjnych warunkach a tak nie powinno być. Jak mieli dostać kasę z tego naboru bo zabrakło to na tych samych warunkach co my. A w kuj pomorskim było ich ok 200osub. Gdyby nie oni byś dostał kasę jak i ja. Bo kasy było dla ok 600osub u nas w kuj pomorskim a ile dostało z nas sam widzisz reszta spady z 2010 dostało

 

Na konstytucji nie trzeba się znać tylko trzeba ją czytać :)

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Witam odnawiam pytanie które padło wcześniej ... dostałem się na listę na MR i czy mogę w tym roku ubiegać się o dopłatę do kwalifikatu na zboża ozime czy nie będzie z tym problemów bo w tej chwili nie mam na siebie gospodarstwa

jeżeli w czasie składania wniosku o dopłaty do materiału siew. będziesz już posiadał gospodarstwo na siebie i faktury z zakupu zboże również na ciebie, to nie będzie problemu , w innym przypadku nie ma szans, a tak wogóle od kiedy jaki termin na przyjmowanie wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj