Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MDSikor    6

Możesz być ubezpieczony w KRUSIE jako tylko jako domownik.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

Witam chciał bym się dowiedzieć kiedy będzie ogłoszona lista osób która dostanie mr z woj. Mazowieckiego bo ostatnio nie jestem za bardzo w temacie bo nie mam za bardzo\czasu\ oglądać agrobiznesu ani przegladac forum

za odpowiedz z góry dziękuje

Edytowano przez Lucio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

A mi się coś zdaje że to nie będzie aż tak szybko..

gdzies chyba w rozporządzeniu czytałam że 75dni i ma być lista, ale potem prezes ma iles tam dni żeby przekazać ją gdzieś tam i oni mają 2tyg żeby ją upoblicznić.. ale nie jestem pewna- zaraz tego poszukam i jak coś to wkleje

 

Sorki, pomyłka- coś musiało mi się pomylić

Piszą w ustawie że jest na to 75dni jak napisał kolega wyżej, potem niezwłoczenie Dyrektor oddziału regionalnego przekazuje to prezesowi ARiMR i prezes niezwłocznie musi to przekazać na stronę arimr.gov.pl...tylko nie wiadomo co to dla urzedników znaczy niezwłocznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Już tak nie przesadzajcie, listy będą na pewno w terminie.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nom i mówili coś jakiś czas temu o przesunięciach z województw które nie wykorzystały limitu :) pani która sprawdzała mi wniosek też o tym wspominała .

 

Z lista powinni się wyrobić we wrześniu jak mówi Madzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piatek44    0

Przy oddawaniu poprawek spytałem kiedy można spodziewać się opublikowania list to pani mi odpowiedziała, że nie wie ale mają obowiązek zrobić listy najpóźniej do 8 września, więc pewnie krótko po tym opublikują;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Mazowieckie - lista ma byc 9 a od 12 beda wydawac decyzje, kolejnosc zgodna z punktacja na liscie.

Kurde ja potrzebuje na 20 wrzesnia decyzje bo ojcu przepadnie renta strukturalna na ktora sie zalapal w ostatnim naborze...

Myslicie ze jest szansa ze to wszystko wypali?

Edytowano przez YanYsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

powiem tak w wlkp. dostalem poprawki 25sierpnia i mam czas aby to uzupełnic 21dni czyli do 23Wrzesnia mam czas policzylem tylko dni robocze dla jasnosci :)

Wydaje mi sie ze wszystkie woj. ukaża listy w okolicy tej samej daty 23.9.2011 a na pewno Wielkopolsce tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Mam takie pytanie bo sam nie wiem ;p Czy można pieniądze z MR (75tys)wrzucić na lokatę bez żadnych konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

możesz, ważne tylko żebyś w ciągu 3 lat udowodnił wydanie 75% tej kwoty na cele rolnicze

 

@janczar te 21 dni dotyczy także sobót i niedziel

Edytowano przez wajdek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

powiem tak w wlkp. dostalem poprawki 25sierpnia i mam czas aby to uzupełnic 21dni czyli do 23Wrzesnia mam czas policzylem tylko dni robocze dla jasnosci :)

Wydaje mi sie ze wszystkie woj. ukaża listy w okolicy tej samej daty 23.9.2011 a na pewno Wielkopolsce tak bedzie

Żebyś się k nie zdziwił tak licząc dni robocze... Agencja liczy dni robocze jeśli to ona ma coś rozpatrzyć, jeśli wysyła do Ciebie pismo z poprawkami to masz 21 dni KALENDARZOWYCH. Wiem na pewno bo rok temu przez takie moje liczenie odrzucili mi wniosek o MR... Rozchodziło się o 1 dzień, wg nich złożyłem poprawkę o 1 dzień kalendarzowy za późno. Nie pomogła rozmowa z dyr. oddziału, nie pomogło żadne odwołanie. Najlepsze jest to że chciałem złożyć poprawkę o dzień wcześniej ale kobitka prowadząca mój wniosek poprosiła żebym jakąś literówkę poprawił, wydrukował ponownie i przyniósł jutro. Ja zamiast poprawić to długopisem i parafować to się zgodziłem bo i tak następnego dnia miałem przejeżdżać obok...

Z tego powodu ojciec ma prawie rok renty strukturalnej w plecy a ja się bujam z tym wnioskiem w tym roku, i nie wiadomo czy w ogóle coś wyjdzie z tego, bo jeśli nie będzie decyzji na czas i ojciec nie otrzyma renty to ja też rezygnuje z MR i tego całego przejmowania.

Fajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

no i se dni policzylem dzis dzwonił do mnie facet z agencji i mówi ze musze do piątku donieść papiery :o jednak wlkp. się uwija mówił takze ze szykuja juz liste !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piatek44    0

To co pisałem tyczy się kujawsko-pomorskiego, czyli listy najpóźniej mają być 8 września ale kiedy opublikują nie wiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

To co pisałem tyczy się kujawsko-pomorskiego, czyli listy najpóźniej mają być 8 września ale kiedy opublikują nie wiem:/

 

Zgodnie z rozporządzeniem (nie ważne w jakim to województwie) listy mają się pojawić nie później niż 75 dni od daty zakończenia naboru. Więc mają czas do 9 września i wtedy będą listy dla wszystkich województw. Jeśli tak nie będzie to namawiam do składanie skarg, a najlepiej to od razu pozew zbiorowy o niestosowanie się do przepisów i narażanie na straty finansowe (koszt utraconych możliwości).

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jeszcze 2 tygodnie i będzie lista ciekawe czy sawicki dołoży kasy bo do modernizacji dołożył a dla nas ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Jak do 9 to tydzień a nie dwa :P no ja też czekam z niecierpliwością, a mam takie pytanie jak ukaże się lista to już można załatwiać coś z rejentem czy trzeba czekać aż się dostanie decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj