Polecane posty

czita    0

Kontrolowali czy się zgadza to co się podało w biznesplanie z stanem faktycznym. Wymiary budynków itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Listy wcześniej nie będzie jak we wrześniu ... Ludzie pomału :P poprostu teraz dużo pracowników agencji gdzie na urlopy i będzie to taki martwy okres w rozpatrywaniu wniosków dlatego chcą to szybko załatwić i mieć spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Rozliczał może już ktoś zakup ciągnika z MR 2010 jakie papiery trzeba złożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam!!!

Jestem z woj. podlaskiego i na MR narazie żadnych poprawek a wniosek złożyłem 9 czerwca, jest ktos z podlaskiego kto miał już poprawki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

a co się czepiają budynków sprawdzają metrem wymiary a co jak mam stary budynek bez planów sprawdzają takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

podawałem a oni sprawdzają plany budynków czy tylko powierzchnia ich interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

Rozliczał może już ktoś zakup ciągnika z MR 2010 jakie papiery trzeba złożyć?

 

 

 

dołączam się do pytania o ROZLICZENIE Z PREMII MR, jakie papiery trzeba dowieść do ARIMR i czy trzeba się umawiać na konkretny dzień czy na spontana jechać??


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Otrzymał ktoś może wezwanie do poprawek w zachodniopomorskim. Ja otrzymałem listem poleconym ale na samym wezwaniu nie ma żadnej daty, podpisu ani pieczątki. I nie wiem czy to jest normalne <_< . Podpowiedzcie jak to było w waszym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

tez jestem z podlaskiego i również nie miałem żadnej poprawki jak na razie a wniosek złożony 20 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Ja składałem 17 czerwca i dziś miałem poprawki.Wczoraj telefonicznie dostałem zaproszenie i dziś już jestem po liczeniu punktów,są one liczone do 2 miejsc po przecinku.Za technikum rolnicze i 2-letni staż-4 punkty.Wszystkich wniosków w Białostockim OR było złożonych ok 700 wniosków, ile wniosków będzie miało pozytywną odpowiedź nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

witam...co do stazu pracy w gospodarstwie to liczy sie udokumentowany????? ja juz po poprawkach.....wniosek złożony 24 czerwca...wezwanie przyszlo 28 lipca....nie wiem jak u was ale ja musialem jeszcze raz wybierac zaswiadczenia z KRUS i US...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

wniosek zlozylem 22 czerwca i dzisaj przyslali poprawki, tez musze jeszcze raz zaswiadczenia wybrac z krusu i us...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Coś mało tych punktów Ci naliczyli ... Może dlatego że nie miałeś dyplomu potwierdzającego kwalwikacje ?

Ja musiałem brać drugi raz zaświadczenie z us bo źle mi wypisali - brałem pierwszy w całej gminy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagunia    0

Otrzymał ktoś może wezwanie do poprawek w zachodniopomorskim. Ja otrzymałem listem poleconym ale na samym wezwaniu nie ma żadnej daty, podpisu ani pieczątki. I nie wiem czy to jest normalne <_< . Podpowiedzcie jak to było w waszym przypadku.

[/quote

tak, ja mam poprawki z zachodniopomorskiego ale wszystko jest ok.(jest data, nr sprawy itd.)

Edytowano przez jagunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagunia    0

mam pytanie do planu rozwoju gospodarstwa. Czy ktoś z Was miał może taką sytuację, że w roku bazowym podana powierzchnia do dopłat była większa niż ilośc ha gruntów ornych? u mnie było podane tyle, jakie były PEGI na działkę(troszkę było na lz i na ps) i tyle było uprawiane, a uprawa to mieszanka traw z motylkowatymi drobnonasiennymi i mieszanka zbóż. Dostałam wezwanie do poprawki i nie wiem za bardzo co z tym fantem zrobic...:/ I jeszcze jedno pytanie do osób, które mają hodowlę zwierząt- czy do esu braliście pod uwagę wałachy i ogiery? w odr jak się pytałam w czerwcu to twierdzili, że skoro buhaje do esu nie są brane(nie ma ich w tabeli) to ogiery też nie. A co z wałachami? z góry dziękuję za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

dołączam się do pytania o ROZLICZENIE Z PREMII MR, jakie papiery trzeba dowieść do ARIMR i czy trzeba się umawiać na konkretny dzień czy na spontana jechać??

Już rozliczyłem zawiozłem im homologacje,dowód rejestracyjny,fakturę,dowód zapłaty i oświadczenie o niezawieraniu umowy kupna z małżonkiem oraz wstępnymi i zstępnymi umów kupna - sprzedaży,nie trzeba się umawiać.

Edytowano przez tomek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Mam takie pytanko czyli :)

załóżmy iż przyznają mi premie na MR i dostane 75tys i zaraz po tym kupie sobie kombajn z tych pieniedzy a w planie mam zakup maszyn uprawowych w czasie jak dobrze kojarze 3lat czyli w przeciagu tych 3lat ARiMR nie bedzie mnie ścigać za taki myk a oczywiscie po czasie >3lat sprzedam kombajn i zakupie maszyny uprawowe :D

 

jak myslicie takie coś przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

W mazowieckim zostało złożonych 1099 wniosków, a jaki jest limit?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomczek    0

W mazowieckim zostało złożonych 1099 wniosków, a jaki jest limit?

A skąd masz informacje o liczbie wniosków w mazowieckim? To pewne źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Mam takie pytanko czyli :)

załóżmy iż przyznają mi premie na MR i dostane 75tys i zaraz po tym kupie sobie kombajn z tych pieniedzy a w planie mam zakup maszyn uprawowych w czasie jak dobrze kojarze 3lat czyli w przeciagu tych 3lat ARiMR nie bedzie mnie ścigać za taki myk a oczywiscie po czasie >3lat sprzedam kombajn i zakupie maszyny uprawowe :D

 

jak myslicie takie coś przejdzie

Kombajn musisz miec 5lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zawsze można zrobić wałek i kupić starą maszynę bez zgłaszania jej do agencji bo ich nie interesuje co robisz z kasą przed upływem tego co zdeklarowane było w prg. Byle tylko na koniec wszystko zgadzało się z założeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

dzieki za sensowną odpowiedz AREK :D

 

he jak widze w wlkp nadal cisza z poprawkami a pozostałe woj. cieżko pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj