Polecane posty

Lucio    1

Witam ma ktoś informacje na temat województwa mazowieckiego jak tam idzie im sprawdzanie wniosków itp. i o ile została przekroczona pula wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@roger - liczyła mi bez bezrobocia , bo ona nie liczyła punktów jeszcze dokładnie tylko tak na szybko żeby porównać mój wniosek z reszta :)

chyba nie można mieć zero punktów za wykształcenie - minimum 1punkt chyba można za to dostać , bo przecież każdy jakieś tam wykształcenie ma , bo inaczej nie mógł by zrobić np. zawodówki rolniczej zaocznie gdyby nie miał chodźby wykształcenia gimnazjalnego , a jak nie ma to nie składa bo musi mieć gimnazjalne żeby móc zdobyć jakieś rolnicze.

Właśnie lubelskie naj aktywniejsze w temacie i co się dziwić że limit przekroczony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

Wiecie chłopaki kiedy ruszy nowy nabór na młodego rolnika i na modernizację?

musi ruszyć bo oni mają pieniądze mają podzielone równo na 6 lat 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Nom zobaczymy jak to wszystko wyjdzie mi sie wydaje że kto ma areał wiekszy niż śr.krajowa w lubelskim to dostanie ale co sie martwić na zaś dziś w agrobiznesie powiedzieli tyle nowych informacji że ręce opadają ale tylko przyjeli niecałe 9tyś wniosków a na stronie arimr było chyba więcej zobaczymy jak to wszystko wyjdzie ale czemu aż we wrześniu wcześniej słyszałem że na przełomie lipca i sierpnia a teraz aż we wrześniu ale myślę że wcześniej to wypali bo jakoś za bardzo śpieszą się z poprawkami albo chcą przed urlopami sie wyrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

dostałem pieniądze i chciałbym w najbliższych dniach kupić maszyny, może mi ktoś powiedzieć jak ma ten zakup wyglądać?? wystarczy mi faktura za maszyny którą później pokarzę w agencji, czy jeszcze coś powinno mieć miejsce podczas transakcji za pieniądze młodego rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wiem że musisz mieć na fakturze "zapłacono" tyle mi mówiono w odr . No i zakup powyżej 10tys musisz płacić przelewem - to wiem z forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

Ja chcem składać młody rolnik i tam tańsze maszyny i ciągnik wrazie jak by się udało na modernizacje to by wyszło prawie na zero! co myślicie o takim kroku w agencji mi powiedzieli że moge tak zrobić jak najbardziej tylko nie wiedzą kiedy wnioski ruszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nom zobaczymy jak to wszystko wyjdzie mi sie wydaje że kto ma areał wiekszy niż śr.krajowa w lubelskim to dostanie ale co sie martwić na zaś dziś w agrobiznesie powiedzieli tyle nowych informacji że ręce opadają ale tylko przyjeli niecałe 9tyś wniosków a na stronie arimr było chyba więcej zobaczymy jak to wszystko wyjdzie ale czemu aż we wrześniu wcześniej słyszałem że na przełomie lipca i sierpnia a teraz aż we wrześniu ale myślę że wcześniej to wypali bo jakoś za bardzo śpieszą się z poprawkami albo chcą przed urlopami sie wyrobić

Jak ruszał nabór to na stromie ARiMR było napisane, że listy ukażą się 75 dni od dnia zakończenia przyjmowania wniosków.

Edytowano przez MDSikor

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Wiem że musisz mieć na fakturze "zapłacono" tyle mi mówiono w odr . No i zakup powyżej 10tys musisz płacić przelewem - to wiem z forum .

czyli wychodzi na to, że faktura zakupu maszyn powinna wystarczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

chyba nie można mieć zero punktów za wykształcenie - minimum 1punkt chyba można za to dostać , bo przecież każdy jakieś tam wykształcenie ma , bo inaczej nie mógł by zrobić np. zawodówki rolniczej zaocznie gdyby nie miał chodźby wykształcenia gimnazjalnego , a jak nie ma to nie składa bo musi mieć gimnazjalne żeby móc zdobyć jakieś rolnicze.

Właśnie lubelskie naj aktywniejsze w temacie i co się dziwić że limit przekroczony :D

 

jak byłem na poprawce mi powiedział Pan że jezei sie ma liceum bądź technikum niezwiazane z rolnictwem w moim przypadku ekonomik to będzie zero punktów...nawet jesli tak jak w moim przypadku pierwszy rok zaocznego mam za sobą technika rolnika... takze jezeli zaufać jego przekazanym mi informacją to szanse na 1 punkt są 50/50...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kormoran    1

Witam drogich forumowiczów ,mam pytanie otóż złozyłem wniosek na młodego rolnika , i jeżeli już mi się uda i otrzymam ową premię , to czy bedę mogł pracować jako kierowca w firmie pawtrans na własnej działalności ? dodam ze praca czeka na mnie od zaraz a ja mam dylemat co robić proszę o rzetelne odpowiedzi z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

A ja słyszałem że najbardziej przekroczony limit jest w Kujawsko-Pomorskim tam najwięcej młodych rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam drogich forumowiczów ,mam pytanie otóż złozyłem wniosek na młodego rolnika , i jeżeli już mi się uda i otrzymam ową premię , to czy bedę mogł pracować jako kierowca w firmie pawtrans na własnej działalności ? dodam ze praca czeka na mnie od zaraz a ja mam dylemat co robić proszę o rzetelne odpowiedzi z góry dziękuję :)

Nie możesz nigdzie pracować poza gospodarstwem. Wyraźnie jest to napisane w przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Witam drogich forumowiczów ,mam pytanie otóż złozyłem wniosek na młodego rolnika , i jeżeli już mi się uda i otrzymam ową premię , to czy bedę mogł pracować jako kierowca w firmie pawtrans na własnej działalności ? dodam ze praca czeka na mnie od zaraz a ja mam dylemat co robić proszę o rzetelne odpowiedzi z góry dziękuję :)

 

Możesz pracować pod warunkiem że nie będziesz tam zarejestrowanym czyli tylko "na czarno" w innym przypadku na pewno nie!!!

Mi kobieta która wypełniała wniosek powiedziała że w ciągu nawet trzech lat jestem w stanie zarobić te 75tyś w jakiejś lepszej pracy i ona uważa że te pieniądze są śmieszne w porównaniu do np. cen ciągników a poza tym biorąc te pieniądze na pewno będzie gospodarstwo poddane szczegółowej kontroli podczas których mają prawo wszędzie zajrzeć i do wszystkiego się przyczepić....

A propos tej pracy w której można w ciągu 3 lat zarobić tyle....spytałem gdzie tak w dzisiejszej Polsce dobrze płacą??? Zaczęła coś że dla chcącego nic trudnego i takie tam..... Gdyby tak było to podejrzewam że nie jeden by wolał iść do pracy,że ona tyle zarabia to nie znaczy że wszędzie tak płacą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

W Polsce ciężko by było tyle zarobić bez wykształcenia i znajomości jak ona zarobi ze 2 tys, albo lepiej to dla niej to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Wiecie chłopaki kiedy ruszy nowy nabór na młodego rolnika i na modernizację?

musi ruszyć bo oni mają pieniądze mają podzielone równo na 6 lat 2007-2013

Jeśli śledzilbyś temat to wiedzialbyś że w tym roku prawdopodobnie jest koniec naborów. Następna szansa po 2013...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Witam drogich forumowiczów ,mam pytanie otóż złozyłem wniosek na młodego rolnika , i jeżeli już mi się uda i otrzymam ową premię , to czy bedę mogł pracować jako kierowca w firmie pawtrans na własnej działalności ? dodam ze praca czeka na mnie od zaraz a ja mam dylemat co robić proszę o rzetelne odpowiedzi z góry dziękuję :)

Hej z tego co ja się orientowałem to jest możliwość pracy ale na umowę o dzieło. A skąd jesteś jeśli można wiedzieć bo ta firma jest niedaleko mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

A ja mówie że ruszą w 2012 takie są głosy z minrol..... pieniądze są podzielone na 6 lat tylko oni tak sciemniają żeby zniechecić słabszych zapaleńców na fundusze... kto wie jak to funkcjonuje to mnie zrozumie. A w agencji nic nie wiedzą bo odgórnie im ktoś kłamie i każe kłamać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

jak byłem na poprawce mi powiedział Pan że jezei sie ma liceum bądź technikum niezwiazane z rolnictwem w moim przypadku ekonomik to będzie zero punktów...nawet jesli tak jak w moim przypadku pierwszy rok zaocznego mam za sobą technika rolnika... takze jezeli zaufać jego przekazanym mi informacją to szanse na 1 punkt są 50/50...

 

 

U ... :unsure: to mnie zaskoczyłes ...

W takim razie posiadane wykształcenie rolnicze będzie również dużym czynnikiem decydującym o załapaniu sie na premie ;)

 

 

Co do następnych naborów MR to w agrobiznesie niby wczoraj też coś mrukneli o tym ,że "będą w następnych latach" - czyżby ten kto nie dostanie kasy z braku srodków w tym roku dostał ją za rok jak MR2010 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

Wiem że musisz mieć na fakturze "zapłacono" tyle mi mówiono w odr . No i zakup powyżej 10tys musisz płacić przelewem - to wiem z forum .

 

 

a gdzie w papierach jest zapisane że trzeba płacić przelewem???

 

 

może orientuje się ktoś czy po otrzymaniu premii MR można jedną z działek wpisanych w biznesplanie przekształcić na budowlana i rozpocząć na niej budowę???


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj