Polecane posty

pieter1991    99

Ja miałem taki problem i służę pomocą. Napisz odręcznie lub wydrukuj (jak Ci wygodniej) umowę przedwstępną sprzedaży siana z jakimś sąsiadem, wujkiem czy z byle kim, żeby tylko się pod tym podpisał :) no i ta umowa ma być na lata 2011-2017. No i lepiej napisz dokładnie z jakiej powierzchni będziesz sprzedawać, bo się jeszcze przyczepią, że tylko część sprzedajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

wczoraj dzwonił do mnie facet z agencji w sprawie poprawki, spytałem go przy okazji jak dużo przekroczony jest limit, i powiedział że troche więcej osób złożyło niż jest pieniędzy w mazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Do tych którzy stresują się tym że nie mają poprawek a kolega co też składał w ten sam dzień ma poprawki: Wszystko zależy od tego do którego z rozpatrujących trafi nasz wniosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

wczoraj dzwonił do mnie facet z agencji w sprawie poprawki, spytałem go przy okazji jak dużo przekroczony jest limit, i powiedział że troche więcej osób złożyło niż jest pieniędzy w mazowieckim.

 

tzn a wiesz ile dokładnie jest liczba przekroczona o ile osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

pieter1991 ok dzięki bardzo :) tak własnie zrobię jak mi doradziłeś :D a te poprawki jak najszybciej pewnie trzeba?? bo nie wiem czy w tym tyg będę miał czas :( po jakim czasie to załatwiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

chlopaki bardzo was prosze do 18 lat brakuje mmi jescze 2 ale nie wiem czy moge skorzystac teraz z mlodego rolnika. a jesli nie teraz to czy za 2 lata bedzie jeszcze ten mlody rolnik.

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi bardzo porsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Teraz już nabór się skończył i prawdopodobnie za rok już nie będzie ale to zalezy z jakiego jesteś województwa a w nowym programie z tego co wiem ma dalej być młody rolnik tylko nie wiadomo na jakich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Teraz już nabór się skończył i prawdopodobnie za rok już nie będzie ale to zalezy z jakiego jesteś województwa a w nowym programie z tego co wiem ma dalej być młody rolnik tylko nie wiadomo na jakich warunkach

 

 

ja jestem z kujawsko-pomorskiego woj.

 

to mowicie ze sie skonczylo teraz mliody rolnik aha a nie wiecie czy ja bede mial naprzyklad 16 lat i czy za rok beda mogl skorzystac z tego mlodego rolnika oczywiscie 16 to nie bede pelnoletni ale nie wiem czy moga mi przepisac gospodarstwo czy dopiero jak bede mial 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Musisz być pełnoletni a po drugie z kuj-pomorskim pula środków jest wykorzystana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja już mam druga poprawkę ;) tyle że nie wysyłali już tego droga pocztową tylko kobieta dzwoniła w piątek , coś jej znowu nie pasuje z ląkami ... Jutro lecę do Elizówki zobaczymy może się czegoś dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

a ok dzieki wam a moze wiecie kiedy sie skonczyla ta pula srodkow z kujawsko-pomorskiego :)

 

 

w czerwcu tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

pawlus224 możesz mi napisać co tam chcieli od Ciebie?? bo ja mam jechać z tą umową że siano sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie się coś z areałem łąki nie zgadzało bo do dopłat miałem inaczej a do wniosku inaczej ;)

dowiedziałem się nie oficjalnie że arimr czeka na decyzję ministra w sprawie przesunięć środków z województw które nie wykorzystały puli na te które przekroczyły limit . Jak przesuną to w lubelskim zabraknie pieniędzy "tylko" dla 300 wniosków . Mój wniosek już sprawdzony i ostęplowany :)

 

edit : jestem wkur ... bo przed chwilą znów dzwoniła do mnie ta baba ;[ jednak nie pasuje jej to samo co u Ciebie kolego ;( chce umowę na sprzedaż zielonki ! Wkurza mnie to bo ledwo wróciłem do domu z agencjii a ona dzwoni ...

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ja dzwoniłem do agencji, jutro jadę składać poprawki i też tą umowę będę dostarczał;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja nie będę bo mam użytki zielone tylko w tym roku(a podwyższać esu sobie w roku bazowym nie muszę) a w następnych latach już nie , bo podwyższam esu rzepakiem ...

Jęczmień też tej pani nie pasował - musowo pisać czy zimowy czy jary - tu ma rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

ja też mam poprawki dzisiaj doszły tak mam po pierdzielone że nie wiem za co to 500 zł było w doradztwie a tak to ile wreszcie przekroczony jest limit w lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

zobaczymy z tym lubelskim jak będzie. A tak mniej więcej ile ha macie wpisane we wniosku a i jeszcze jedno pytanie czy dostaje się punkty za deklarowane wykształcenie bo jeśli tak to ha będą decydowały jeśli nie to kryterium decydującym okaże się wykształcenie, trochę żałuje ze w tamtym roku nie składałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Podejżewam ,że dają punkty za już posiadane wykształcenie ;)

Dziś pytałem jak mój wniosek wypada na tle reszty , babka zaczeła liczyć punkty i wyszło jej coś koło 15pkt za wykształcenie mam 5pkt (srednie rolnicze) powiedziała ,że "wszyscy dostaną" , no to Ja mówię - przeciez limit jest przekroczony ? a ona na to ,że mają być przesunięte pieniądze z innych województw , <czekają tylko na taką decyzję> tak ,że zabraknie góra 300osobom <lubelskie>, ale "niektóre wnioski sie odżuci" - nie wiem dokładnie co miała ta pani na myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Podejżewam ,że dają punkty za już posiadane wykształcenie ;)

Dziś pytałem jak mój wniosek wypada na tle reszty , babka zaczeła liczyć punkty i wyszło jej coś koło 15pkt za wykształcenie mam 5pkt (srednie rolnicze) powiedziała ,że "wszyscy dostaną" , no to Ja mówię - przeciez limit jest przekroczony ? a ona na to ,że mają być przesunięte pieniądze z innych województw , <czekają tylko na taką decyzję> tak ,że zabraknie góra 300osobom <lubelskie>, ale "niektóre wnioski sie odżuci" - nie wiem dokładnie co miała ta pani na myśli ;)

 

 

'pawlus224'to jakoś mało Ci tych punktów powiedziała 10p za pow.bo masz powyżej śr.krajowej to min10p mówisz że za wykształcenie 5p to już 15 a jeszcze bezrobocie dochodzi to może miałeś 3za wykształcenie i 2 za bezrobocie albo nie wiem

 

ja bez poprawek praktycznie tylko zadzwoniła i zapytała czy na rejestrach gruntów jak są budynki zaznaczone że liczą sie do pow. gospodarstwa i powiedziała że wniosek jest bardzo dobrze wypełniony zapłaciłem 300zł a jak pytałem o ilość wniosków to powiedziała że ponad 1000 ale i pieniędzy jest sporo więc może dobrze bedzię teraz żałuję bo mogłem dzierżawę zrobic na 10ha i już dobrze by bło ale nie spodziewałem sie takiego obrotu sprawy że bedzie tyle chetnych a nie wiecie czy jeszcze można dołożyc ha ale nie bo to trzeba cały wniosek zmieniać mnie tylko interesuje jakie punkty dostane za to że mam średnie po liceum ale rok skończyłem zaocznie rolniczą i też sie o to wypytywała może coś bedzie może nie 0 ale zobaczymy cierpliwie musimy czekać wiedzę to forum to głownie do lubelskiego należy i tak ma byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

rogerr33 i o to chodzi że do lubelskiego :lol: no mi powiedziała że mam spore szanse i że jestem w lepszej sytuacji niż Ci co mają do uzupełnienia, i powiedziała że każdy pkt będzie ważny i nawet każdy metr kwadratowy ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj