Polecane posty

pieter1991    99

Tomczek- stażu nie mam. Na razie jest to tylko po weryfikacji wstępnej. Będzie jeszcze krzyżowa... DO tego czasu może sie im jeszcze coś odmieni :P

No chyba, że punkty są przyznawane już po weryfikacji wstępnej. Trzeba poczekać do ogłoszenia list :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Najgorszy myk to są te punkty. Nie dość, że są głównie za ziemie to jeszcze nie ma dokładnych wytycznych jak je liczyć. Jeden da komuś 4 pkt za wykształcenie inny za takie samo da 2pkt i tak samo z ziemią i bezrobociem. No chyba, że w agencjach mają dokładne wytyczne, bo w rozporządzeniu ministra ich nie ma. Jak nie będzie dokładnych wytycznych to po znajomości dostanie się więcej jak znam życie.

Ale ja myślę, że trzeba to olać i czekać na decyzję, tylko ten 1000zł w plecy trochę boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

O tych punktach powiedziała mi osoba prowadząca mój wniosek. Jeśli są one za wyksztalcenie zadeklarowane to jest to po co w ogóle jest ono punktowane. Powinno się liczyć posiadane albo najlepiej, żeby wcale nie było punktowane.

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Najgorszy myk to są te punkty. Nie dość, że są głównie za ziemie to jeszcze nie ma dokładnych wytycznych jak je liczyć. Jeden da komuś 4 pkt za wykształcenie inny za takie samo da 2pkt i tak samo z ziemią i bezrobociem. No chyba, że w agencjach mają dokładne wytyczne, bo w rozporządzeniu ministra ich nie ma. Jak nie będzie dokładnych wytycznych to po znajomości dostanie się więcej jak znam życie.

Ale ja myślę, że trzeba to olać i czekać na decyzję, tylko ten 1000zł w plecy trochę boli.

 

Przecież zasady punktacji są przecież jasno opisane.

A tysiak to za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

ja sie ciesze że sam wypełniałem bo wydać kase i nie dostać to rzeczywiście boli choć tysiak to o wiele za dużo choć trzeba mieć nadzieje że sie człowiek załapie lub ministerek dołoży pieniędzy bo to co dał to o wiele mniej niż zeszły rok i jeszcze zeszło roczni zabierają część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dzwoniłem dzisiaj do lubelskiej ARiMR i dowiedziałem się, ze przyjęto ponad 1000 wniosków, a kasy jest na +/- połowe (550 czy coś takiego). Podobno mam całkiem spore szanse, ale zobaczymy jak wyjdzie. Listy będą we wrześniu.

Jest też ciekawostka z wykształceniem: mam średnie ogólne i podobno mam za nie 4 pkt B) Już nie wiem jak to jest z tą punktacją...

 

 

A jaki zadeklarowałes areał ?

Ciekawe ile mi dadzą za srednie rolnicze z kwalfikacjami :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

pawlus224 widzę też aktywny w temacie hehe :lol: a teraz pytanie do pieter1991 powiedz mi kiedy wniosek złożyłeś?? i na jaki nr dzwoniłeś że wszystko Ci tak powiedzieli bo ja też chciałbym się dowiedzieć co nieco....

 

a tak po za tym to ciekawe ile mi dadzą za wyższe rolnicze jak za średnie daja 4pkt <hahaha> to są chyba jakieś kosmiczne jaja a nie klasyfikacja do wsparcia

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Zadzwoniłem do gościa który prowadzi mój wniosek i mi to powiedział. A we wniosku mam zadeklarowane 13,27. Miałbym ponad 18 ha, ale okazało się po 23 latach, że notariusz u którego dziadkowie przepisywali gospodarstwo na ojca coś po****dolił i 5ha zapisał na współwłasność z nieżyjącymi pradziadkami... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

witam.

również mam złożone papiery na MR i cierpliwie czekam. ukończyłem technikum rolnicze oraz posiadam powierzchnię średnią krajową. zobaczymy jak się sprawy rozwiną, aczkolwiek wniosków jak wiadomo jest sporo...

wg mnie część wniosków powinni z miejsca wyrzucić do kosza. wiem, że ktoś z mojego rejonu złożył wniosek, w którym za otrzymaną kwotę miał kupić od ojca 2ha ziemi...

jak to skomentować? śmiech na sali...

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

@Arek według mnie punktacja wcale nie jest tak jasno rozpisana, a tysiąc złotych za wypełnienie wniosku mnie skasowała pani z prywatnego odr-u. A chciała 1,5 tys, ale powiedziałem, że więcej nie dostanie. A tak w ogóle te prywatne odr-y to powinni z marszu zamknąć. Ciekawe jak ta baba się rozlicza z tego, jak ona nawet się pod niczym nie podpisuje i cała odpowiedzialność spada na rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja za wypełnienie wniosku w ODR płaciłem 250 zł.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Kojak

Chyba sam sobie wybrałeś osobę, która ma wypełnić wniosek więc sam sobie jesteś winien, że tyle zapłaciłeś. Jeśli nie masz zwierząt to wypełnienie wniosku to bułka z masłem, ze zwierzętami jest trochę więcej zabawy ale wszystko da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

punktacja jest tak zrobiona żeby bogatemu dać a biednemu rolnikowi nie dać. Co to da jak ojciec odipsze z 300ha gosp 30ha na syna jak i tak stary będzie żądzić a nie nowy a oto w tym programie chodzi żeby starych na nowych wymieniać i promowane powinno być przekazywanie całego gospodarstwa i to powinno być kluczowym kryterium. Anie powierzchnia to jest kpina. Przez ostanie 7 lat żadnej pkt nie bylo a teraz co my poszkodowani niech się minister z tej pkt wycofa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagunia    0

No proszę.... a może niech dadzą tylko tym, którzy kupili lub mają zamiar kupic gospodarstwo i się rozwijac, a nie tym, co nie dośc że dostali od rodziców to jeszcze narzekają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a mam takie pytanie jeśli przejełem gospod. rolne wraz z inwentarzem czy za to są jakieś dodatkowe punkty czy to nie jest kompletnie brane pod uwage bo wydaje mi sie ze wszyscy ci co maja i ci co nie maja zwierząt mają równe prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No proszę.... a może niech dadzą tylko tym, którzy kupili lub mają zamiar kupic gospodarstwo i się rozwijac, a nie tym, co nie dośc że dostali od rodziców to jeszcze narzekają...

 

 

Dostali... ale może od dziecka na nim tyrali , a gospodarstwo prosperuje tylko dlatgo ,że chcą gospodarzyć ;) ?

 

Nie uwierzę ,że nowy młody rolnik kupuje za swoje pieniądze gospodarstwo , tylko też albo finansują to rodzice , chodzby w części albo ma kasę np. ze spłaty części która się mu należy z gosp. rodziców , etc.

 

 

Sprawiedliwości nie było , nie ma i nie łudźmy się ,że będzie w przypadku tego programu - dostanie ten kto umie kombinować , albo dobrze posmaruje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpuser    0

dostanie ten kto umie kombinować , albo dobrze posmaruje

Tak było, tak jest i tak będzie. Kto kombinuje ten żyje, stety(albo niestety) kosztem innych. Życie jest brutalne i nikt tego nie zmieni. Póki krowa(UE) daje się doić, to trzeba ją wydoić wszelkimi sposobami.

 

Nie kombinujecie = tracicie.

Edytowano przez Wpuser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja bym wolał ,żeby tej krowy nie było ;) ale żeby opłacalność w rolnictwie była taka jak na początku lat 90 ... wtedy żadnych programów nie było a ludzie gospodarstwa wybudowali , park maszynowy zakupili :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

ja za wniosek dalem 400zł +VAT czyli nie całe 500zł, dwa dni temu dzwonili do mnie z poprawka ze czym bede ciagnał przyczepe (która za premie chce kupić) jak nie mam ciagnika a ja mowie jak to ?? a gosciu ze nie ma tu Pan wpisane czy ciagnik bedzie Pan uzyczął od rodziców albo czy przejmuje Pan go od rodziców. dla mnie smiech na sali i jesccze 2 małe drobnostkowe błedy typu brak jednej daty i cos tam jeszcze, to teraz sie zastanaiwam "kurde juz nie bede przeklinał" jezeli to wypelnienie jest tak pracochłonne ze kosztuje 500zł to czemu nie jest wstanie tego zrobic dobrze "kurde" na kolanie moj wniosek chyba był robiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

a ile tak w przybliżeniu będziecie mieli punktów??? bo podczas wypełniania wniosku w ODR chyba ktoś wam mówił(młodzi rolnicy) ile możecie zdobyć punktów mi np kolo powiedział że ok 19-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co prać brudy z przeszłości? Świat się zmienia i należy się z tym pogodzić. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

@Arek według mnie punktacja wcale nie jest tak jasno rozpisana, a tysiąc złotych za wypełnienie wniosku mnie skasowała pani z prywatnego odr-u. A chciała 1,5 tys, ale powiedziałem, że więcej nie dostanie. A tak w ogóle te prywatne odr-y to powinni z marszu zamknąć. Ciekawe jak ta baba się rozlicza z tego, jak ona nawet się pod niczym nie podpisuje i cała odpowiedzialność spada na rolnika.

Wystarczy trochę poczytać instrukcję, przełamać się, kilka wieczorów i wniosek napisany.... Ja np najpierw poszedłem do ODR-u pani mi wytłumaczyła jakie dokumenty mam zgromadzić, jak wniosek mniej więcej będzie wyglądał, kiedy mi powiedziała ile to będzie kosztować napisałem go sam, kilka razy dzwoniłem do odr-u i agencji ale zaoszczędziłem kilkaset złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj