Polecane posty

pawlus224    2624

Większość pisze że może się pożegnać z kasa ... Ale ludzie w końcu ktoś te pieniądze dostanie i napewno będzie to wiele osób z AF :) czyli listy będą opublikowane około początku września , ciekawe czy pierw będą listy czy będą wysyłać decyzje ? Jeśli ktoś nie dostanie z braku środków to może znów zrobią tak że będzie można dostać pieniądze w następnym roku lub aż w nowym prow ? Inaczej to mr 11 będzie najgorzej potraktowany z wszystkich edycji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ciekawe jak sprawa się ma w lubelskim... wie ktoś coś?? :rolleyes: ciekawe jak bym podjechał jutro to by mi powiedzieli co jest grane... czyli jakie szanse dostania są ile jest wniosków i czy jest limit.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Kiedyś ktoś podawał stan wniosków w każdym woj. Może ktoś dziś ma takie informację to niech wrzuci tutaj:)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Wie ktoś ile wniosków zostało złożonych w lubelskim ? Zastanawiam się czy sporo ludzi składało dokumenty bez skończonej szkoły rolniczej ? Bo według mnie może to być czynnik w naszym województwie decydujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie dzis przyszła mi zwrotka i mam do poprawy kilka rzeczy. I we wniosku miałem wpisany agregat upr-siewny oraz opryskiwacz zaczepiany 1600l. Napisano mi ze opryskiwacz jest zbyt duzo do skali produkcji mojego gospodarstwa wiec musze wpisac mniejszy. A chciałbym wtakim razie zaminic na zawieszany 1000l który chyba byłby dobry ale jego zapotrzebowanie na moc wynosi 120km. Ja ciagnik bedemiał przepisany o mocy 105km wiec ktos bedzie sprawdzał to czy mam wystarczającej mocy ciągnik do tego opryskiwacza czy moge go śmiało wpisywać? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Nikt nie będzie sprawdzał czy będziesz miał czym ciągać ten opryskiwacz oraz inne maszyny. To jest tak jak ktoś kupuje ciągnik na MR. masz ciągnik, ziemię i nikt nie sprawdza czy masz jakieś maszyny do tego ciągnika.

Edytowano przez MDSikor

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Właśnie dzwoniłem do ARiMR do Krakowa i pani powiedziała, że jeszcze pocztą przychodzą wnioski ale na dzień dzisiejszy limit na małopolske nie został przekroczony czyli mamy szansę ;-)

Ja też jestem z malopolski! :) Slyszalem że u nas nie ma szans na przekroczenie limitu, więc jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

powinni zmniejszyć kasę z 75 tyś na 50 tyś czy 60 tyś i dać wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Są pieniądze dla 6,5tys Rolników ,a ciekawe ile z tego zabiorą ci dla których zabrakło pieniędzy w poprzednim naborze ;[Denerwujące jest to że dostaną premię bez punktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Panowie woj. świętokrzyskie dzisiaj przysłali poprawki do wniosku nie ma tego za wiele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wie ktoś ile wniosków zostało złożonych w lubelskim ? Zastanawiam się czy sporo ludzi składało dokumenty bez skończonej szkoły rolniczej ? Bo według mnie może to być czynnik w naszym województwie decydujący.

 

 

Oby był to czynnik decydujący :D bo w końcu skoro srednia powierzchnia gospodarstwa w lubelskim to cos ponad 7 ha to chyba w tym kryterium nie bedzie wiele osób z dużymi areałami , a powinno być wiele osób które planują uzupełnienie powierzchni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

A wiec moge smiało wpisac maszyne jaka chce bez wzgeldu na zapotrzebowanie?

Ile wnioskow wlasnie w mazowieckim jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A czy na młodego rolnika przeszła by taka inwestycja jak budowa domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

pawlus myśle że nie przejdzie takie coś :P a Ty chyba co innego wpisywałeś?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Ja się już pogodziłem z tym że mnie dla mnie ten pow 2007-13.W Lubelskiem za dużo wniosków i klęska jak zwykle.

Edytowano przez olimpik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak wpisywałem co innego , ale biznesplan można zmienić :) tak się pytam , bo domek też by sie przydał na nowym gosp. ;)

 

Zobaczymy jak to bedzie ;) jesli listy mają byc pod koniec sierpnia to jeszcze kilka stron sobie bedziemy gdybac nad naszym losem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

olimpik z jakiego jesteś powiatu i ile ha masz we wniosku? Ja jestem z krasnostawskiego i miałem we wniosku 13,27ha no i niestety uzupełniam wykształcenie, ale jakieś tam nadzieje mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

To jak Panowie powie ktoś jak jest w woj. lubelskim ile tych w końcu wniosków jest?? a jaki jest limit? ale naprawdę ten kraj jest dziwny zabrali lubelskimu pieniadze na ok.200wnioskow a teraz zabraknie koniec świata... powiem tak czy mam jakieś szanse areał 11ha budynki pow.krasnostawski wyk. zadeklarowałem ze za rok bede mial technika rolnika?? jest jakaś szansa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

szansa zawsze jakas jest ;p w poniedziałek zajadę do Elizówki to zapytam jaka pula na nasze województwo ale myśle że minimum trzeba mieć tą średnią krajową, żeby na cokolwiek liczyć w tym naborze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam

To jak Panowie powie ktoś jak jest w woj. lubelskim ile tych w końcu wniosków jest?? a jaki jest limit? ale naprawdę ten kraj jest dziwny zabrali lubelskimu pieniadze na ok.200wnioskow a teraz zabraknie koniec świata... powiem tak czy mam jakieś szanse areał 11ha budynki pow.krasnostawski wyk. zadeklarowałem ze za rok bede mial technika rolnika?? jest jakaś szansa??

 

 

Pytanie czy dają punkty za już posiadane wykształcenie czy za deklarowane ? jesli to drugie to nasze wnioski będą gdzies w poblizu ;) miałes juz poprawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Ja mam tylko średnia krajową, jestem bez wykształcenia,powiat lubartowski więc na nic nie liczę w tym naborze.A za wykształcenia dają dopiero punkty jak się posiada dyplom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Lubartów B) ? Można powiedzieć moja okolica :D To itak spore gospodarstwo jak na te rejony .

 

Co planujesz za MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj