Polecane posty

wojtas972    11

no mogli by dac wiecej

 

a ja mam chlopaki takie pytanko bo koncze niedlugo 18lat i czy jak wujek przepisze teraz na mnie gospodoarstwo to czy za 7 lat (za tyle bym uzuskal wyksztalcenie rolnicze) bede mogl skladac na MR?? czy jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

oczywiście ze nie.

 

Oj tylko według mnie za 7lat to różnie może byc z tą UE. No wiecie Polacy wszystko przetrzymają i zcierpią przeżyliśmy 3zabory najazd nazistów i stalina i w koncu wszystko zostało rozpierduczone przez NAS. Była komuna nie ma komuny , jest Unia i pora na nią :) Pożyjemy zobaczymy jak zachodni farmrzy bedą kwiczeć jak zostaną bez dotacji. I jeszcze jedno do osób które mają kredyty i pożyczki pamietacie czasy Balcerowicza hmm no własnie jesli nie to je juz niedługo poznacie to juz kwestia czasu skarb państwa sprzedaje wszystko co ma aby zwiazac koniec z końcem

 

Według mnie rozmowy krajów ktore mialy osiagnąć równy pułap dopłat z zachdnimi sasiadami w najbliższych latach bedzie decydujace o rozpadu UNII (a ceny materiałów siewnych i ochrony roślin mamy takie same nie wspominając juz o ON)

Nie uważacie że propozycja państw założycielskich UE o tym aby POLSKA przez nastepne 7lat dostawaa mniej jest nie dopuszczalne !!

 

Takie małe moje spostrzeżenia

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak ! Dobrze powiedziane - już czas na unię :D Ja to mówię że niech zabiorą dopłaty itp. Ale niech będzie zboże tak jak jest po sto zł i żywiec po te 5-6zł i jestem pewien że każdy by tak wolał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie powiedziałem ze ja tak bym wolał ale tak bedzie to wszystko nie zmierza w dobrym kierunku niestety

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak jest bo rzad nie broni interesu Polski postępuje tak jakby Polska nie miała prawa głosu, choć teraz będzie prezydencja to i tak będą postępować tak jak inni nam każą. Jedyne co im wychodzi to ukrywanie długu(jak w Grecji) zamiatanie afer(no przecież nic się nie stało) i sprzedawanie majątku państwa (za bezcen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Panowie w tym temacie i wogóle chodzi abyśmy dostali tę premię na MR a resztą i polityką to szkoda się zajmować, szkoda czasu ,nerwów i miejsca na tym forum. :) Polska to jest Polska tutaj każdy kombinuje.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

DO misio17171. Jak ja skladalam na MR 2010 tez chodzila plotka ze w nastepnym roku(2011) MA BYC 100 TYS, NAWET SAM PROFESOR (koncze rolnictwo) TAK MOWIL W NIEPEWNOSCI-w zartach, a tu nic wiecej , tylko bez zmian - 75tys a nie 100tys. A co bedzie za x lat to nawet tego dobra wrozka nie przewidzi. Moze byc 125tys a moze nie byc nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarpo16x    3

to co będzie za rok to sam minister nie wie . Śmiech bierze jak sąsiad mi mówi, że za rok będzie 100 tysięcy skoro kolejna pula wejdzie po 14 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Godzinę temu składałem poprawki, na Mazowszu pula przekroczona o ok.5%, list nie ma się co spodziewać wcześniej, trzeba te 75dni odczekać :( Jedyne pocieszenia to facet powiedział mi że z tym co mam dostanę bankowo i powinienem być dosyć wysoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

mi mówili że listy w ciągu 40dni będą opublikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

I znowu rozbierzności ...

70dni od daty zakończenia naboru ? A decyzję ? Oj trzeba dać na luz ... Teraz będą żniwa i tym się trzeba zająć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

dokładnie pawlus224! zamiast gdybać to weźmy się za przegląd i kompletacje sprzętu na żniwa, a decyzje przyjdą same w odpowiednim czasie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

To co Panowie i Panie teraz tylko czekamy... ?? smiem twierdzic ze zima wita..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No czekamy, czekamy ;)

wczoraj byłam zawieść poprawki,mam nadzieje że już nic nie bede poprawiać.

Teraz wakacje to nie ma się czym przejmować, najpoźniej gdzies na koniec sierpnia, początek września będą listy ( a może i wcześniej).

 

Choć ja jak nie dostanę poprawek to 99,9% czekam już tylko na pozytywną decyzję, u mnie w województwie mało osób składało papiery a nawet jakby był przekroczony limit to i tak pewnie bym dostała..bo z ha wyprzedziłabym tych wszystkich ze średnia krajową czy wojewódzką no i z wykształceniem też nawer do przodu jestem.

Ale jak to się mówi, nigdy nic nie wiadomo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jak to jest? Czy będę po otrzymaniu premii pracować na podstawie umowy zlecenie? W umowie zlecenie jest obowiązek opłacania ZUSu przez pracodawce? a my musimy być na Krusie


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2Ddeep    0

Tak. W przypadku pracy na umowę zlecenie pracodawca jest zobowiązany odprowadzać składki do ZUS. Tak więc przy programie Młody Rolnik praca na umowę zlecenie jest niewskazana. Najlepszym rozwiązaniem jest praca "na czarno" bądź w ostateczności na umowę o dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No czekamy, czekamy ;)

wczoraj byłam zawieść poprawki,mam nadzieje że już nic nie bede poprawiać.

Teraz wakacje to nie ma się czym przejmować, najpoźniej gdzies na koniec sierpnia, początek września będą listy ( a może i wcześniej).

 

Choć ja jak nie dostanę poprawek to 99,9% czekam już tylko na pozytywną decyzję, u mnie w województwie mało osób składało papiery a nawet jakby był przekroczony limit to i tak pewnie bym dostała..bo z ha wyprzedziłabym tych wszystkich ze średnia krajową czy wojewódzką no i z wykształceniem też nawer do przodu jestem.

Ale jak to się mówi, nigdy nic nie wiadomo..

 

Z jakiego jesteś województwa, skoro piszesz że mało osób złożyło jeśli mogę wiedzieć ? :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

woj dolnośląskie, 20 ha, wykształcenie technik rolnik

więc podejrzewam że jest duzo ludzi którzy maja poniżej 20ha a i też jest sporo osób bez wykształcenia takiego.

 

a próbowałam znaleźć informację na temat tego ile dni czeka się na decyzję i nie znalazłam...

 

A jeszcze co do pracy to student jak pracuje na umowę zlecenie to składki są odprowadzanie do zus czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj