Polecane posty

pawlus224    2624

Kolejka nie duża, młodych rolników z pierwszym wnioskiem nie zauwazyłem ;) tylko ludzie wnoszą poprawki itp. z różnych programów i jednemu schdzi 5 minut a drugiemu godzinę a wszyscy czekają w jednej kolejce razem :huh:

 

P.S. dowiedziałem się dziś ze złożyłem wniosek pierwszy z naszego powiatu B) ... i jako ,że byłem pierwszy równiez po zaswiadczenie z US to te "barany" mi źle go sformułowały ...

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Wyliczał ktoś esu dla rabarbaru bo w tabeli nie ma i trzeba wyliczać w tabeli 6.1 biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Wniosek złożony 6 czerwca a dzisiaj już poprawki :D

 

muszę jeszcze raz wybrać zaświadczenie z US i KRUS..nie wiedziałam że ważne tylko miesiąc i parę dni po miesięcu je mam..

Nie pasuje im że mam popisane dokładne symbole opryskiwacza jaki kupuje...

zabrakło w jednym ze słów literki ``a``..

mam źle policzone, zaznaczone załaczniki..sama kobieta odbierając mój wniosek coś tam kazała mi zaznaczyc a teraz mi to przyslali i zaznaczyli że jest źle \:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

wniosek o płatność złożony 29 kwietnia 15 czerwca 75tys na koncie :D :D :D

i tu pytanie do młodych rolników z naboru 2010:

...a jak to jest z tymi zakupami?

Bo w biznesplanie mam wpisane ze maszyny zakupie w 2011 roku ale w przepisach ogólnych mowa jest ze pieniądze wydać w ciągu 3 lat..

więc czy muszę w tym roku kupic tak jak biznesplan mówi??


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Tak jak przepisy mówią - trzy lata od otrzymania kasy (nie musisz trzymać się dat wpisanych w BP). Najlepiej napisz pisemko do OR ARiMR z zapytaniem. W naszym przypadku chcieliśmy przesunąć zakupy na przyszły rok, napisałem pismo i w odp. otrzymałem informację, że nie muszę zmieniać założeń BP, (czyli zmiana daty inwestycji). Jedno, co Ci mogę zaproponować, to jeżeli masz kupić te maszyny - to chyba nie warto czekać, bo ceny u handlarzy też zasuwają ale tylko do góry. Chyba, że masz inwestycję z dobrą stopą zwrotu, to możesz się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam. Chodze do technikóm rolniczego i musze zdac egzamin zawodowy zeby ubiegac sie o premie ?? czy wystarczy mi sama szkola ?? szukalem ale nie moglem nigdzie tego znalesc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

witam właśnie wczoraj złożyłem wniosek w warszawie na mr ile czasu agencja ma na rozpatrzenie mego wniosku bądź zgłoszenie poprawek jeżeli by były takie za odp z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Do 40 dni po zamknięciu naboru ogłoszą listę i będzie wiadomo kto na którym jest miejscu.

Dziś ok 10 w Białostockim OR było już 360 wniosków.Czy ktoś wie jakie są limity na poszczególne województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Na dzien dzisiejszy złożonych jest około 3700 wniosków.

A limitu na województwa nie ma,jest limit na całą Polskę 6500 wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

no dziś złożyłem wniosek w Toruniu. Kolejka była ale tak jak pisali koledzy wyżej z innych programów głównie modernizacja ;) Mnie załatwiono w 5 minut. Dłużej jeździłem i szukałem agencji niż w niej siedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

otoż to mam takie pytanie.

Jestem w trakcie składania wniosku na MR i mam jedno zasadnicze pytanie

Osoba studiująca ubiegająca sie o premie i równożednie chodząca do szkoły policealnej Architektura Krajobrazu (egz. pisałem w pon i wt.) jest wymagany Dyplom potwierdzający klasyfikacje zawodowe??

Otóż słyszałem ze jesli osoba starająca sie o premie ktora studiuje musi mieć dyplom a gdybym nie studiował wowczas świadectwo by wystarczyło

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pawlus224 dziwne, bo zazwyczaj poprawki załatwia się osobą prowadzącą sprawę. huh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

witam

mam pytanko jestem z grójeckiego i gdzie sie wysyła wniosek i reszte papierów na młodego rolnika bo dziś wszystko napisałem a czas sie kończy

czy to daje sie do grójeckiego odr czy trzeba do warszawy

jak do warszawy to można pocztą czy trzeba osobiście i pod jaki adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Też tak myślałem , ale zapytałem w odr czy szukać tej pani która prowadzi wniosek czy jakos inaczej się kontaktowac ? i kazano mi isc normalnie do okienka , tylko włóżyc papiery w jedną kopertę i napisac kto rozpatruje wniosek - zrobiłem tak ale pracowniczka arimr nie chciała koperty tylko napisała na pierwszej stronie ołówkiem kto rozpatruje wniosek , i w tym dzienniku (czy jak to sie nazywa ) gdzie sie podpisuje swim imieniem też napisała kto rozpatruje wniosek .

 

Może i trochę źle zrobiłem ,że nie umawiałem sie bezposrednio i osobiscie z panią prowadzącą wniosek bo możliwe ,ze szybciej zakwestionowała by poprawki ...

 

 

P.S. W lubelskim 405 wniosków - w agrobiznesie mówili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

otoż to mam takie pytanie.

Jestem w trakcie składania wniosku na MR i mam jedno zasadnicze pytanie

Osoba studiująca ubiegająca sie o premie i równożednie chodząca do szkoły policealnej Architektura Krajobrazu (egz. pisałem w pon i wt.) jest wymagany Dyplom potwierdzający klasyfikacje zawodowe??

Otóż słyszałem ze jesli osoba starająca sie o premie ktora studiuje musi mieć dyplom a gdybym nie studiował wowczas świadectwo by wystarczyło

pozdrawiam

 

 

Pytałem kilka razy na infolini i w ARiMR i nie jest wymagany wogóle zdany egzamin zawodowy. Wystarcza zaświadczenie że się chodziło do danej szkoły i świadectwo ukończenia. W jakim trybie studiujesz dziennie czy zaocznie?

 

Na podkarpaciu złożone ponad 80 wniosków dla porównania rok temu było 800 - wyginęli rolnicy :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

otoż to mam takie pytanie.

Jestem w trakcie składania wniosku na MR i mam jedno zasadnicze pytanie

Osoba studiująca ubiegająca sie o premie i równożednie chodząca do szkoły policealnej Architektura Krajobrazu (egz. pisałem w pon i wt.) jest wymagany Dyplom potwierdzający klasyfikacje zawodowe??

Otóż słyszałem ze jesli osoba starająca sie o premie ktora studiuje musi mieć dyplom a gdybym nie studiował wowczas świadectwo by wystarczyło

pozdrawiam

 

 

Pytałem kilka razy na infolini i w ARiMR i nie jest wymagany wogóle zdany egzamin zawodowy. Wystarcza zaświadczenie że się chodziło do danej szkoły i świadectwo ukończenia. W jakim trybie studiujesz dziennie czy zaocznie?

 

Na podkarpaciu złożone ponad 80 wniosków dla porównania rok temu było 800 - wyginęli rolnicy :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a ktoś wie ile w kujawsko-pomorskim i ile wniosków dostanie kasę? Po tych danych do których mam dostęp w tej chwili to chyba pieniędzy starczy dla wszystkich, dobrze by było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

w agrobiznesie wczoraj mówili że w kujawsko-pomorskim jest 360 wniosków złożone.

Kiedyś wcześniej mówili że najbliżej wykorzystania limitu jest województwo wielkopolskie. A jaki jest limit to nie wiem.

Edytowano przez czita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witek2010

 

Studiuje Elektrotechnike stacjonarnie na IIIroku (hmm jakbym sie załapał na premie wowczas robiłbym mgr :) a tak to sie zobaczy )

Jestem z Wielkopolski i jak narazie mam mieć dzierżawe na 11ha inwentarz to 20szt bydła głownie krowy mleczne jak sądzicie jest szansa na to aby załapać sie na premie bo znajomy mojej mamy twierdzi iż "jest to wielce prawdopodobne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

jak narazie jest wielka szansa. Zależy ile osób złoży wnioski w ostatni tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witek2010

 

Studiuje Elektrotechnike stacjonarnie na IIIroku (hmm jakbym sie załapał na premie wowczas robiłbym mgr :) a tak to sie zobaczy )

Jestem z Wielkopolski i jak narazie mam mieć dzierżawe na 11ha inwentarz to 20szt bydła głownie krowy mleczne jak sądzicie jest szansa na to aby załapać sie na premie bo znajomy mojej mamy twierdzi iż "jest to wielce prawdopodobne"

 

 

Niestety kolego muszę Cię zasmucić ale nie można otrzymać premi bedąc na studiach stacjonarnych :/ Bo kto wtedy prowadził by gospodarstwo? Niestacjonarne mogą być ale stacjonarne nie wchodzą w gre. Chyba że tobie nie chodzi o ten rok tylko w przyszłości jak zrobisz szkołę.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Witam :)

 

 

Mam takie do was troszke blache pytanko, a dokladnie czy BP moze byc wypisany recznie? Czy musi byc druk?

ja pisałem ręcznie, nabór 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj