Polecane posty

Eryko    35

U nas nigdzie taniej nie było. 800zł do zapłaty na konto Wielkopolskiego ODR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

o kurcze, to nawet aż tak dużo nie zapłaciłam :D

Nie no, duzo dużo..oni przesadzają, gdyby za coś takiego wzięli tak góra 250zł to można przeboleć ale więcej to masakra, tym bardziej u kogoś kto żadnych zwierząt nie ma.

Ale np.prywatnie kobieta też chciał brać 300zł+300zł jak się decyzję dostanie.

A też w ODR-ach przesadzają(choć może chcą dobrze) z tym wypisywaniem dokładnie o jakie maszyny chodzi.

Ja np.kupuję opryskiwacz i mam wpisany dokładny typ a jak zechce kupić innego producenta to już na poprawki trzeba jechać.

Choć z drugiej strony kobieta która mi to robiła kiedyś chłopakowi napisała że zakupi żmijkę 6metrową to jeździj na poprawki że to nie żmijka tylko jakiś tam podajnik czy coś w tym stylu.

 

No ale to juz czekać na poprawki lub decyzję.

 

Ja to bym jeszcze chciała żeby MRG był ale to pewnie do 2013-2014 trzeba będzie poczekać.

 

Co do ceny jaką wpisać za ciagnik to tak jak już nieraz mówili napisać od-do..np.80-90tyś

Choć nie powinni sie tego czepiać, dla nich ważne aby wydać te 52500 zł reszta ich nie obchodzi, czy ja kupię opryskiwacz za 63tyś czy za 70 to co za różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co do żmijki to nie ma się co dziwić, że się czepiali bo żmijka to nazwa zwyczajowa a poprawna nazwa to przenośnik ślimakowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

witam właśnie dzisiaj pisałem egzamin zawodowy z technikum rolniczego etap teoretyczny ma ktoś może odpowiedzi na pytania z góry dziękuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@Lucio nie ten temat.

 

Dostałem dziś wniosek do poprawek czyli coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ze mnie zdarli 500zł ... ale mam przynajmniej pozorny spokój .

 

Ja nie wiem dlaczego niektórzy w odr tak bardzo chcą szczegółowo pisac moc,markę,cenę i inne parametry :mellow: Przeciez na logikę za pół roku lub nawet kilka lat (od złozenia do dostania premii) danej maszyny może już nie byc w sprzedazy , że już nie wspomne o zmianie ceny ...

 

 

Ktoś pytał o cenę jaką wpisywac w biznesplanie - mi mówiono , jak i tez czytałem w tym temacie ze lepiej za małą cenę wpisac bo póxniej w razie czego gdy sprzęt okaze sie byc droższy to nie trzeba wpisywac poprawek , niż wyższą gdy później np. najdzie nas ochota na tańszą maszynę to trzeba wnosic poprawki <podobno> .

 

@eryko - jakieś powazne błędy ?

 

@BobekFarmer - pewnie jesteś z Polski "A" ,że tak szybko to załatwiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

witam właśnie dzisiaj pisałem egzamin zawodowy z technikum rolniczego etap teoretyczny ma ktoś może odpowiedzi na pytania z góry dziękuje za odp

wiem ze nie ten temat ale bardzo prosze o odpowiedzi jak ktos ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Tak jak piszesz, trochę nie logiczne jest wołanie o konkretną ofertę.

 

Jeden błąd przy wyliczeniu użytków rolnych.

Najgorsze jest to że muszę osobiście lecieć do Poznania 70km żeby to wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A tam niech to ch#$^%& upali! Wezwali mnie na poprawki do Wa-wy i to do czwartku muszę poprawić. Brykieciarka nie przechodzi


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@BobekFarmer - pewnie jesteś z Polski "A" ,że tak szybko to załatwiają :D

 

 

Osoba prowadząca dzwoniła bezpośrednio do mnie, dwa studiuję w Warszawie i Oddział Regionalny również jest w Warszawie, więc to wszystko złożyło się na szybkie poprawki. Z doświadczeń szeryfa, wiem, że najwięcej zależy od samej osoby prowadzącej. Ktoś ma wolne tempo, wziął stos wniosków i te wcześnie złożone zostały na dole. Krótko, wiele czynników na to wpływa, a to czy jest to Polska A, czy B, nie ma tu najmniejszego znaczenia.

 

 

BTW: osoby sprawdzające wnioski nie są niewymienialne, tym samym jeżeli ktoś się nie sprawdzi jego miejsce zajmuje nowa osoba. Wszak osób chętnych do pracy biurowej nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Eryko - a nie wystarczy zadzwonić do osoby która prowadzi wniosek ? U mnie błędy wynikają z innej powierzchni działki rolnej w granicach działki ewidencyjnej deklarowanej do dopłat obszarowych a innej podanej do MR ;) Wg. osoby prowadzącej mój wniosek obszar zabudowany,przydomowy sad ogród a nawet podwórko nie liczą się do powierzchni mr :mellow:

Ale znowu dyrektorka regionalnego odr powiedziała mi ,że nowe przepisy zabraniają wyłączania tej powierzchni z obszaru gospodarstwa i widocznie ktos tu jest nie doinformowany albo źle interpretuje przepisy ;)

Jutro sie wszystkiego dowiem i gnam do Elizówki z poprawkami ...

 

 

@Bobek_Farmer - toż to była ironia z mojej strony z tą polską "a" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzień dziś taki napięty, że człowiek nie wie co się dzieję. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Właśnie nie wiem jest napisane żebym się wstawił osobiście w celu wyjaśnienia,nr tel do osoby prowadzącej mój wniosek jest podany także jutro przedzwonię i się dowiem,dobrze jakby dało rade załatwić to telefonicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek2405    0

@Eryko - kiedy dokładnie składałeś wniosek ?? Ja składałem w Poznaniu 26. 04 i nie wiem, czy już sie cieszyć, że obejdzie sie bez poprawek czy jeszcze ręka ARiMR-u mnie dosięgnie :)

Edytowano przez Piotrek2405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Właśnie nie wiem jest napisane żebym się wstawił osobiście w celu wyjaśnienia,nr tel do osoby prowadzącej mój wniosek jest podany także jutro przedzwonię i się dowiem,dobrze jakby dało rade załatwić to telefonicznie.

 

 

Pewnie ,że przedzwoń ,może to jakaś drobnostka którą da się wyjaśnić telefonicznie :) szkoda gonić te kilka dziesiąt kilometrów ...

 

U mnie jesli sie nie mylę to nie jest napisane zebym się stawił osobiście tylko ze wniosek wymaga wyjasnien /poprawy .

 

@Piotrek - chyba się nie da bez poprawek tego przejsc , bo dla jednego twój wniosek będzie ideałem a bedzie ci sprawdzał ktos inny kto ma gorszy dzien i przyczepi sie o byle co ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja wysyłałem pocztą i było u nich 28.04. Moze jeszcze do Ciebie nie doszli bo jak wiadomo w każdym urzędzie mają poje**ne z papierami.

 

Ja mam tak mniej więcej napisane:

Wezwanie do złożenia wyjaśnień.

1.Proszę o poprawę Planu Rozwoju Gospodarstwa zgodnie z załączoną kserokopią.

 

Ww. wyjaśnienia należy złożyć osobiście w terminie 7dni od daty otrzymania wezwania.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

już 3100 wniosków przyjęte ;) także chyba będzie kolejny nabór bo zostało jeszcze niecałe 2tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Od początku naboru do Agencji wpłynęły 3056 wniosków od młodych rolników.

 

Podaje ARiMR na stronie.

 

 

Jednak poprawki można wysłać pocztą:rolleyes: odsyłać z tymi kserokopiami co dostałem z agencji czy samo to co zostało poprawione?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jak sobie życzą ? Ja zrobiłem cały wniosek i biznesplan na papierze + wersja multimedialna biznes planu , bo tak chcieli . Właśnie przed chwilą wróciłem i w lubelskim oddziale trzeba poczekać około 2 godzin w kolejce , są jeszcze tacy co dopiero składają wniosek o płatność z zeszłego naboru ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie od nowa tylko dobre strony przepisane po staremu a złe zrobione na nowo ;) Żeby sie tam nie pultali ze mi muszą wniosek składac z kartek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj