Polecane posty

krist4321    0

Dziś kasa wpłynęła na konto. Poprawa zawieziona 10 maja a moja sprawa została zamknięta 20 maja. życzę cierpliwości oraz powodzenie nowym młodym rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Witam

a jaki jest podział kasy na poszczególne województwa ? zwłaszcza na łódzkie ? dla ilu MR w łódzkim starczy kasy ? wie ktoś może ?


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

to jest pula wniosków dla wszystkich az do 2014 roku, jak sie skończą teraz to potem już naborów nie będzie

Według mojego rozumowania pula jest tylko na ten nabór czyli ponad 6500 rolników w 2011 roku może otrzymać premię.

 

"Trwa nabór wniosków o przyznanie premii młodym rolnikom. W tym roku na taką pomoc ARiMR ma 500 milionów zł."

500mln:6500=76 000 zł czyli ponad 6500 osób może otrzymać.

 

A i jeszcze to:

 

"Dotychczas pomoc z PROW 2007-2013 została przyznana ponad 16,2 tys. młodych rolników."

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/od-dzis-rusza-nabor-wnioskow-o-przyznanie-premii-mlodym-rolnikom-kopiuj-1-1.html

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Witam wszystkich młodych rolników! Mam kilka pytań jeśli takie już padły to proszę podać numer strony w tym temacie. 1 Jak to jest z tym 4 ESU co trzeba uprawiać aby osiągnąć 4 ESU z powierzchni 10,5 ha. Od razu mówię, że warzywa odpadają. Wiem, że najwięcej ma pietruszka, ale nikt nie będzie się bawił w warzywka. Ile trzeba uprawiać pszenicy, rzepaku, kukurydzy na ziarno aby osiądnąć 4 ESU z pow. 10,5 ha i czy jest to realne do osiągnięcia. Następne pytanie: czy ksero wniosku o dopłaty jest potrzebne? Od razu mówię, że tego nie zdobędę ponieważ ziemię kupuję od właściciela a wniosek o dopłaty składał dzierżawca który mi go nie udostępni. Liczę na szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kalkulator ESU masz w biznesplanie ściągniętym ze strony agencji.

Kopi wniosku o dopłaty nie trzeba. Jedynie trzeba mieć ksero dowodu osobistego, i dyplomu ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

witam powtarzam pytanie:

A jak to jest z kupnem ziemi?? U nas ziemia jest po 50 tys. a cena krajowa jest po 20 pare tys za hektar to wystarczy ze kupie hektar za 53tys czy bede misial kupic 2-3ha ziemi ??

2 sprawa czy jak ojciec da mi ziemie w dierzawe na 10 lat to bedzie mógl uprawiac buraki cukrowe na moim polu??? bo przeciez limit buraczany jest na ojca oraz cale doplaty do produkcji buraków na ojca jak to mozna polaczyc ??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musiałbyś minimum połowę areału obsadzić ziemniakami. Uprawa zbóż, rzepaku, kukurydzy nie pozwoli na uzyskanie 4ESU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Dzięki za odp. Zapomniałem napisać, że ziemniaki też mi nie pasują chociaż nieźle podnoszą ESU, (moja rodzina nie sadzi nawet sadzarki, na obiad kupuję). Czyli wychodzi na to, że trzeba zwiększyć areał o kilka ha aby z roślinnej uzyskać 4 ESU? Zauważyłem, że bób też podnosi ESU wtedy by starczyło bez szukania dodatkowej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

dosc dziwne co piszecie ja nieuprawiam zadnych ziemniaków ani wazyw tylko przenica a młodego rolnika dostałem areał wsumie 12h z tym ze uprawy jest około 8h reszta to łąki i nieuzytki.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale te min. 4 esu masz spełnione przez hodowlę zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

mam jakies 30 swinek i nic wiecej wiec chyba wyjdzie lekko ponad 4 w przyszlym tygodniu bede w polsce to sprawdze dokladnie .

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja mam bez hodowli w 5 roku bodajże 4.92 esu na 11 ha ;)

coś nie cały hektar marchewki , podobnie koniczyny czerwonej , rzepaku a reszta to zboża . Teraz jest około 2,5 esu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Ja w sprawie ESU zamierzam w ostatnim roku cebuli zasadzić z hektar no i 2ha kuku na zielonkę ma sporo do tego hektar pszenicy i jęczmienie i reszta zboża. Areał to 11,28 ha.

A co do tego pytania o ziemię to nie wiem dokładnie co odpowiedzieć. Jeżeli u was chodzi po 50tys to chyba nie powinni się czepiać, ale jeszcze to sprawdzę, bo gdzieś widziałem ten zapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jak to jest z tym ESU? Koniecznie trzeba w 5 roku osiągnąć 4ESU?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie, pkt. masz za powierzchnię gospodarstwa. Jeżeli kilka osób ma tyle samo pkt., to o kolejności decyduje wielkość gosp., jeżeli ha również się zgadzają, wtedy kolejność przyjmowania będzie wyznacznikiem pierwszeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mam pytanko,w biznesplanie wpisałem NH T6020 Plus ,jeśli chciałbym zmienić ciągnik to muszę to zrobić teraz czy mogę po przyznaniu premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

mozesz po przyznaniu a mozna wiedziec na co zmieniasz bo ten co teraz wybrałes to troszke sobie kosztuje:/

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Można później zmieniać, ale niepotrzebnie wpisałeś konkretny model. Wpisz, że zakup ciągnika rolniczego i już. Mi tak wpisała pani z doradztwa rolniczego, ale to jest banda złodzieji, a nie doradztwo rolnicze. Do dziś się zastanawiam za co ja jej dałem tyle kasy, bo przecież ona tam takie brednie powpisywała w tych planowanych zasiewach, że się w głowie nie mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Mam pytanie, wpisałem w biznesplanie mieszalnik 650 kg, czy mogę kupić mieszalnik 1000kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Można później zmieniać, ale niepotrzebnie wpisałeś konkretny model. Wpisz, że zakup ciągnika rolniczego i już. Mi tak wpisała pani z doradztwa rolniczego, ale to jest banda złodzieji, a nie doradztwo rolnicze. Do dziś się zastanawiam za co ja jej dałem tyle kasy, bo przecież ona tam takie brednie powpisywała w tych planowanych zasiewach, że się w głowie nie mieści.

 

 

Też mam takie wrażenie ;)

 

ale przynajmniej jak teraz poprawki przyszły to zawiozłem do odr-u i ta kobita która mi robiła wniosek dzwoni do arimr i się dowiaduje co im tam nie pasuje a Ja mam spokój i sie nie denerwuję .

 

Widzę ,że sporo osób planuje kupic maszyny których wartosc przekracza premię , korzystacie z kredytów na MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musi określić moc i czy nowy czy używany. Ja miałem ogólnik wpisany i musiałem wpisać czy nowa, czy używana oraz jakiej szerokości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

dokladnie ja tez musiałem okreslic moc i czy maszyna nowa czy uzywka wpisałem zetor moc od 35 do 90 koni i uzywka ale mysle nad zmianą na inną marką chociaz jeszcze niezdecydowałem jaką:/

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj