Polecane posty

Pirell    0

A można przykładowo tylko dzierżawę mieć od rodziców bez gruntów własnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

mi pani w powiatowym oddziale ARiMR (Zamość) powiedziała że oni to wklepują do kompa a punkty liczy komputer. więc muszą pierwsze mieć dobrze wypełniony wniosek żeby go do systemu wpisać.


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja tylko pytam ...

 

ale sami pomyślcie jesli pula srodków nie zostanie wykorzystana to premię dostaną wszyscy którzy złożyli poprawny wniosek , a punkty miały rozstrzygac kto dostanie premie , dla tych którzy będą mieli najmniej (gdyby było więcej chętnych niz srodków) nie przyznają pomocy , więc jesli kasy zostanie to punkty na co sie wtedy przydadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

to punkty na co sie wtedy przydadza ?

Trochę masz racji w województwach w których kasy zostanie, punkty nie mają większego sensu.

Jak kasa zostanie ogłoszą nowy nabór a wtedy punkty mogą mieć już większe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

od złożenia wniosku o płatność prawie równe 3 mieś, czekałem , miał bym kase o mieś. wcześniej ale okazało się że we wniosku pomyliłem jedną cyfrę w NIPIE, a więc 2 razy sprawdzcie czy wszystko ok

dostałes wiadomośc na piśmie ze wszystko ok i kasa na koncie czy jak??

o co chodzi z podpisaniem umowy z arimr jak wczesniej pisano??

ja czekam 5 tyg po złozeniu wniosku o płatnośc z naboru 2010 i nic.... <_<


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

DO SOBIECHO. Do wniosku o platnosc dolacz: 1). Zaswiadczenie z KRUSu o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik, 2). Zaswiadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa ( mozna sciagnac z internetu lub z Osrodka Doradztwa Rolniczego albo poprosic w swojej rejonowej ARiMR) 3).Akt notarialny 4).i jesli dzierzawisz jakies grunty to umowe dzierzawy notarialna (na 10 lat). W ARiMR robia xero na miejscu i potwierdzaja sobie xero jako zgodnosc z oryginalem. Najlepiej pojechac osobiscie. Ja mialam wezwanie telefoniczne zeby dowiezc aktualny (na mnie) wypis z rejestru gruntow. Pani przejrzala od poczatku moje dokumenty i wszystkiego sie dowiedzialam/wypytalam. Mysle ze na wszelki wypadek lepiej zlozyc caly biznesplan+ oddzielnie napisac podanie, co zmieniasz i uzasadnienie, ewent. zrobic korekte. Na miejscu daja Ci do wypelnienia wydruk jakie dokumenty im skladasz, ile stron i ile zalacznikow itd. Mozesz tez skontaktowac sie z kims z agencji( mam pare numerow tel do osob co prowadzily moja sprawe w ARiMR WAWA). Ewentualnie mozesz zadzwonic na bezplatna infolinie ARiMR ( 800 380 084) ale tam jak sie zorientowalam czasem Panie mialy klopoty z odpowiedziami na trudne pytania. Z jakiego woj/ powiatu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Też jak dzwoniłem to mieli problem z odpowiedzą jeden raz a dzwoniłem kilka razy i o to samo pytałem: Czy trzeba mieć zdany egzamin zawodowy czy wystarcza samo świadectwo ukończenia szkoły rolniczej i wystarcza tylko świadectwo nie ma wymogu egzaminu.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

egzamin jest niewazny wazne zeby na swiadectwie ktore dostarczasz pisało ze posiadasz wykształcenie rolnicze to znaczy zawodowe rolnicze techniczne rolnicze lub tym podobne,ja dzisiaj mam 5 poprawke :P niestety w poznaniu pracoją osoby ktore niemaja o tym zielonego pojecia i za kazdym razem papiery przeglada kilka osob i dlatego sa tego skutki brak wiedzy i doswiadczenia potem ludzie cierpia i sie denerwoja w poznaniu zero profesjonalizmu:/ osoby ktore tam pracoja wydaja sie wziete prosto z ulicy:/

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dostałes wiadomośc na piśmie ze wszystko ok i kasa na koncie czy jak??

o co chodzi z podpisaniem umowy z arimr jak wczesniej pisano??

ja czekam 5 tyg po złozeniu wniosku o płatnośc z naboru 2010 i nic.... <_<

od zrobienia poprawek żadnej informacji typu wszystko ok , kasę jutro przelewamy, czekałem cierpliwie czy dostane znowu poprawki czy kasę na kącie.

5 tygodni to właśnie po takim czasie możesz się spodziewać poprawek , chyba że masz wniosek wporządku to zaglądaj na konto , a co do podpisania umowy to nie pamiętam , jakieś tam parę dokumentów przyniósł do podpisu przy składaniu wniosku o płatność,

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

do anka81. Jestem z województwa Mazowieckiego, powiat łosicki ;. To jak będę składał korektę biznes planu to najlepiej zajechać do ARiMR i tam z pomocą spisać zmiany, tak? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Do Sobiecho.Jesli masz duze zmiany np. w dzialkach, uprawach, wyliczanie ESU,to ja bym udala sie do Osrodka Doradztwa Rolniczego, (ja mialam z tym klopoty) a w Wawie tez nie wiadomo na kogo trafisz, chyba ze sam sie w tym nieco orientujesz,. Ale raczej pomagaja na miejscu. Pewnie masz drobna zmiane to podpowiedza jak napisac, jak uzasadnic, wniosek o platnosc latwizna. Ja bylam osobiscie i mialo byc juz ok, potem moje papiery drugiej osobie zostaly przydzielone i dostalam telefon zeby przyjechac do drobnych poprawek+ dowiezienie aktualnych wypisow z rej. gruntow. Ja pow.siedlecki. Pytaja tez czasem czy sam zglaszasz poprawki, czy miales wezwanie telefoniczne czy listowne, ale to bez znaczenia. Mysle ze Ci na miejscu pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Ja tez zastanawiam sie nad pewna zmiana. Mam wpisane w biznesplanie ze za premie zakupie ciagnik w 2012r. A jak wiadomo na zakup ciagnika i wywiazanie sie z faktur jest 3lata, wiec chcialabym zakupic ciagnik w 3 roku,jak najpozniej. A te 3 lata to liczy sie od dostania decyzji o przyznaniu premii czy od dostania kasy na konto, bo juz nie pamietam. I zastanawiam sie jak uzasadnic zakup ciagnika w pozniejszym terminie. Moze ma ktos pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

interesuje mnie czy można zakupić za premie młodego rolnika brykieciarke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a wie moze ktos jak sie rozliczyc z premi Mr??tzn czy trzeba pisać jakieś podanie dzwonić i omawiać sie w arimr na rozliczenie czy porostu jechać i złożyć faktury w sekretariacie????


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Ja chce wprowadzić zamiany związane z wykorzystaniem tych 52,500zł. Mam wpisane że postawie wiatę i 2 silosy. Planuję to zamienić. Przy korekcie to tylko poprawia się Plan biznes i oddaje, nie trzeba jakiś innych dokumentów np: z gminy czy coś? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ja tez zastanawiam sie nad pewna zmiana. Mam wpisane w biznesplanie ze za premie zakupie ciagnik w 2012r. A jak wiadomo na zakup ciagnika i wywiazanie sie z faktur jest 3lata, wiec chcialabym zakupic ciagnik w 3 roku,jak najpozniej. A te 3 lata to liczy sie od dostania decyzji o przyznaniu premii czy od dostania kasy na konto, bo juz nie pamietam. I zastanawiam sie jak uzasadnic zakup ciagnika w pozniejszym terminie. Moze ma ktos pomysl?

 

Liczy sie od wpłynięcia kasy na kotno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mi wpisali zakup ciągnika w 2014 roku , ale jednoczesnie powiedzieli (odr) ze mogę go sobie kupic i w 2011 a w 2014 tylko przedstawic fakturę / dowód zakupu ;)

 

A dlaczego chcesz kupic ciągnik jak najpóźniej ? pomysłu co do uargumentowania tej zmiany nie mam , ale może wystarczy napisac prawdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co ci szkodzi dołączyć do wniosku o płatność, za wypis z rejestru nie płacisz, i wydają od ręki, nierozumiem

 

Nie wiem jak jest u was ale podejrzewam że w całej Polsce podobnie, otóż za wypis z rejestru gruntów się płaci i to sporo: pierwsza działka 12 zł, każda kolejna 6. W moim przypadku to prawie 200 zł...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Dzieki za odpowiedzi. Oczywiscie ze za wypis z rej.gruntow sie placi, za kazdym razem placilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Nie wiem jak jest u was ale podejrzewam że w całej Polsce podobnie, otóż za wypis z rejestru gruntów się płaci i to sporo: pierwsza działka 12 zł, każda kolejna 6. W moim przypadku to prawie 200 zł...

nie płaci się jeżeli wypisy są potrzebne do programów pomocowych UNI , czyli w moim przypadku nie płaciłem bo MR to pomoc unijna, no chyba że nie uwzględnialiście do czego wam te wypisy , jak kupowałem pole od sąsiadki to owszem płaciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1013    0

witam mam pytanie :

 

jak to jest z tym wykształceniem wystarczy świadectwo z technikum rolniczego (takie ukończyłem) czy jeszcze trzeba dyplom z egzaminu państwowego ??

co trzeba dostarczyć agencji??

dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

jesli na swiadectwie masz technik rolnik to wystarczy:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1013    0

tak mam na świadectwie :

w zawodzie technik rolnik

 

czyli jest ok a już myślałem ze będę mieć problem bo jeszcze nie pisałem egzaminu państwowego

dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

A czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie odnośnie tabeli 2.2 w biznesplanie. Moja produkcja będzie oparta głównie na uprawie warzyw i skąd ja mam wiedzieć ile przykładowo kapusty czy marchwi będę uprawiał za 4, 5 lat skoro może się wszystko przydarzyć a ceny to już na pewno nie przewidzę. I przykładowo w biznesplanie napisze że za 3 lata będę miał 2 ha ogórków a rok wcześniej rynek może się załamać jak teraz niedawno i co na siłę będę musiał mieć te 2 ha ogórków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

niepodawaj nigdy dokladnie co bedziesz uprawial i na jakim areale tylko od do a dokladniej to ze bedziesz naprzyklad uprawiał warzywa rozne na areale od 1h do 20h bynajmniej ja dostałem taką rade w agencjii ja mam ciagnik i tez niemam podej mocy dokladnej jaka bedzie bo tego niewiem i pani w agencji powiedziala zebym wpisał od minimalnej do maxymalnej wiec sądze ze mozesz zrobic podobnie :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj