Polecane posty

ketrab    3

Witam

Koledzy mam taki problem, lada dzień chce zawieśc wniosek, tylko nie wiem czy dołaczyc do niego Oświadczenie o sposobie uzupełnienia wykształcenia. ponieważ szkołę rolnicza skończyłem teraz w maju, tylko że otrzymałem świadectwo na którym nie pisze że jest to szkoła rolnicza, dyplomy zostały zniesione podobno, a żeby potwierdzic kwalifikacje muszę zdac egzamin zawodowy który mam 13-14 czerwca br., na 90% zdam go, ale wole dmuchac na zimne, jakbym oblał muszę za rok go powtarzac. I co tu robic, pisac to oświadczenie że uzupełnie szkołe w ciągu 3 lat??

Brosze o szybką odpowiedz

 

wiem że ten wontek był już poruszany na forum, ale nie został wyjaśniony do końca, jesli jest ktoś w podobnej sytuacji niech napisze co wie na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

dołącz oswiadczenie ktore mozesz sciagnąc ze strony agencjii musisz w nim podac dokladnie adres szkoły i kierunek jak dołączysz to oswiadczenie z ich strony ominie cie jedna poprawka:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Tez wydaje mi się że na wszelki wypadek złóż.

Zresztą wręcz na pewno bo w momencie składania wniosku nie masz wykształcenia, nawet jak zdasz teraz egzamin to zdobędziesz je dopiero pod koniec sierpnia wraz z wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

od złożenia wniosku o płatność prawie równe 3 mieś, czekałem , miał bym kase o mieś. wcześniej ale okazało się że we wniosku pomyliłem jedną cyfrę w NIPIE, a więc 2 razy sprawdzcie czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jaka szkołę skończyłeś? Technikum rolnicze?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Do in2dex. Mozna zmieniac dzialki tylko trzeba pisac do ARiMR o zmiane i to uzasadnic. Ja np mialam miec w dzierzawie 3 dzialki , ale okazalo sie miedzyczasie ze jedna z nich wlasciciel sprzedal osobie trzeciej. W tej sytuacji zrezygnowalam z 2 malych dzialek a wzielam w calosci jedna duza. Napisalam wyjasnienie/ podanie do ARiMR o zgode w biznesplanie i jest ok. Czekam na przelew premii. Pozniej zmienialam tez z kukurydzy na jeczmien i tez ok.

 

Zlozylam wniosek o platnosc (o doplaty tez w terminie), ale dostalam telefon w sprawie drobnych poprawek+ dowiezienie aktualnego wypisu z rejestru gruntow(na mnie), bylam wiec w ARiMR WAWA 31.05 i przy okazji dowiedzialam sie ze maja byc juz wstepne kontrole MR 2010!!! blink.gif

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Składałem wniosek w kwietniu tego roku,dziś dzwonili z ARIMR,że wysyłają papiery do poprawki ,więc chociaż dobrze że już je przeglądaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

Jaka szkołę skończyłeś? Technikum rolnicze?

 

Ukończyłem Technikum Mechanizacji Rolnictwa

 

Dzisiaj dzwoniłem do Agencji i już się dowiedziałem że na 100% muszę złożyć to oświadczenie ponieważ w dniu składania wniosku nie mam jeszcze pełnego wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Jaka szkołę skończyłeś? Technikum rolnicze?

niewiem czy domnie pyt. ale , skończyłem technikum rolnicze i zdobyłem dyplom technik rolnik, do wniosku dołączyłem świadectwo jak i dyplom , z tym wykształceniem nie miałem problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

Przejmowane gospodarstwo:

 

1) ma powierzchnię użytków rolnych nie mniejszą niż średnia wielkość gospodarstw w danym

województwie i nie większą niż 300 ha; jeżeli średnia wojewódzka jest niższa

niż średnia krajowa, wówczas obowiązuje średnia krajowa;

2) stanowi lub będzie stanowiło własność beneficjenta lub dzierżawę

(użytkowanie wieczyste) z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub

jednostki samorządu terytorialnego;

3) spełnia standardy w zakresie higieny, ochrony środowiska i warunków

utrzymania zwierząt w gospodarstwie lub dostosuje się do tych standardów w

ciągu 3 lat prowadzenia gospodarstwa (z uwzględnieniem okresów wyłączeń).

 

 

punkt 2 jesli masz wieczystą umowe to tak :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dzięki anka81 to chciałem wiedzieć.

Ja mam technikum agrobiznesu, a egzaminu jeszcze nie miałem, ale wykształcenie rolnicze mam nawet i bez dyplomu. Z technikiem Rolnikiem chyba jest podobnie, a co do technika mechanizacji to sam nie wiem. Tak czy siak wystarczy skończyć technikum; dyplom nie potrzebny


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

ja bralem udzial w ubieglym naborze i tam byla podana lista jakie kierunki mozna konczyc aby zalapac sie z wyksztalceniem.istotne jest czy ma sie wyzsze, srednie czy zawodowe(chodzi tu o wyksz. poza rolnicze np. ja konczylem technikum elektroniczne wiec mam wyksz. srednie wiec musze uzupelnic wyksztalcenie rolnicze na tym poziomie.chodze zaocznie do technikum rolniczego konczacego sie egzamiem panstwowym)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

od rodziców nie można dzierżawić ziemi.

 

ktoś wie ile już jest złożonych wniosków na MR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bEaTkA    0

Ja właśnie też będe dzierżawić ziemie od rodziców i jak sie dowiadywałam to mi powiedzieli że mogę tylko musi to być dzierżawa na 10lat rejentalna. ENDURAK91 skąd wiesz tzn gdzie sie dowiadywałeś o to że od rodzicow nie można??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciez podawalem wam link kilka stron wczesniej do audycji polskiego radia- pani ekspert z armiru wyraznie mowi tam ze mozna dzierzawic od rodziców ale umowa ma byc na 10 lat potwierdzona przez notariusza- ja tez mam czesc pola wpisanego jako dzierzawa od rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Można od rodziców. Ciekawe jakby za te pieniądze odkupić ją od nich :D


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Składałem wniosek w kwietniu tego roku,dziś dzwonili z ARIMR,że wysyłają papiery do poprawki ,więc chociaż dobrze że już je przeglądaja.

 

 

Z tegorocznego naboru (2011?)

 

Czyli te punkty to pic na wodę skoro już zaczynają sprawdzac to wątpię zeby później sprawdzali drugi raz tylko dla liczenia punktów ;) tym samym można stwierdzic ze arimr jest pewna ze pioeniedzy wystarczy i ze dostanie kazdy kto spełnia warunki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Podejrzewam że kolega Edziu jest jeszcze z zeszłorocznego naboru, dlatego to tak.

Ale może wpadnie i nam wytłumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Hej. Ja mam w darowiznie od mamy wiekszosc ha(akt wlasnosci), zas brakujace 3ha mam w umowie dzierzawy na 10lat od ojczyma i jest ok. Nareszcie po egzaminach, jeszcze rok zostalo. Aha,dodam ze jestem z naboru MR 2010 i mam nadzieje ze czerwiec/lipiec kasa wplynie. Bylam w ARiMR w Wawie tydzien temu i planuja wstepne KONTROLE mlodych rolnikow. Musze dowiedziec sie czy na mnie tez trafi kontrol, ale mam wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Ja też jestem z naboru 2010r. Dopiero przepisałem gospodarstwo, jeszcze wniosku o płatność nie wysyłałem. anka81 jakie dokumenty do wniosku o płatność dołączałaś ? ;p

 

Jak chce złożyć korektę plan biznesu to wysłać do ARiMR poprawiony cały Plan biznes czy jak? Czy może lepiej skontaktować się z kimś z agencji? ;p Nie wiem sam już jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Wie ktoś może jak wygląda sytuacja na podkarpaciu? Ile złożono wniosków? Wiadomo już ile złożono wogóle w Polsce wniosków wszystkich?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Z tegorocznego naboru (2011?)

 

Czyli te punkty to pic na wodę skoro już zaczynają sprawdzac to wątpię zeby później sprawdzali drugi raz tylko dla liczenia punktów ;) tym samym można stwierdzic ze arimr jest pewna ze pioeniedzy wystarczy i ze dostanie kazdy kto spełnia warunki ?

Nic nie jest pic na wodę, masz poprawić braki formalne (brak podpisu, błędna data urodzenia itp.) bo inaczej wniosek w ogóle nie będzie rozpatrywany.

Mi już przysłali do poprawienia.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj