Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lucio    1

Witam Może mi ktoś napisać kto już składał wniosek jakie trzeba papiery mieć aby przyszykować wniosek na Mr bardzo bym był wdzięczny jak ktoś by napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1
Napisano (edytowany)

1. plan rozwoju gospodarstwa (biznesplan)

 

2. zaświadczenie z właściwego oddziału KRUS o niefigurowaniu w systemie ubezpieczeń społecznych rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej

 

3.zaświadczenie wydane przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego o niefigurowaniu w ewidencji podatników podatku z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej wymienionych w rozporządzeniu

 

Reszta załączników to ksera dokumentów, które już posiadasz i/lub oświadczenia, które drukujesz i podpisujesz. Są wymienione w sekcji VII wniosku.

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Masz rację pierre. Też to znalazłem przed chwilą, ale to głupi pomysł. Za 75tys. niema wyboru w nowych maszynach. Można kupić jedną czy dwie konkretne maszyny, ale to mnie nie urządza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1
1. plan rozwoju gospodarstwa (biznesplan)

 

2. zaświadczenie z właściwego oddziału KRUS o niefigurowaniu w systemie ubezpieczeń społecznych rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej

 

3.zaświadczenie wydane przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego o niefigurowaniu w ewidencji podatników podatku z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej wymienionych w rozporządzeniu

 

Reszta załączników to ksera dokumentów, które już posiadasz i/lub oświadczenia, które drukujesz i podpisujesz. Są wymienione w sekcji VII wniosku.

 

a może mi ktos bardziej wyjaśnic o te reszte załączników jakie to są??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie jeśli ojciec przepisałby mi działkę 7ha i 4 ha dzierżawiłbym od sąsiada to mogę starać sie o Premię 75tys?? bo jeśli wniosek zostałby rozpatrzony pozytywnie i przyznano by mi ta premie to chciałbym dokupić te dzierżawione 4ha co o tym myślicie? Resztę ziemi ojciec zapisałby mi za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ktoś robił zmiany w biznesplanie po dostaniu kasy, jak to wygląda? wiem ze trzeba napisać jakieś uzasadnienie... wole poprostu zamiast ziemi kupic jakies maszyny a wielmożna pani w odr nie raczyła mi powiedzieć ze można brać w dzierżawę na 10lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ktoś pytał o kontrole ... Mi w odr powiedzieli ze w 1,2,3,4 roku nikt mi nic nie będzie kontrolował , dopiero w 5 roku mogą zkontrolowac ;) a jak jest w praktyce to nie wiem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Wszystko zależy ile dasz sobie czasu na spełnienie wymogów. Oczywiście najlepiej wpisywać max ;) Kuzyn z pierwszego naboru miał kontrolę juz po upływie 5 lat, i ograniczyła sie ona do sprawdzenia papierów. Oczywiście za posiadaniem papierów odpowiednich szło spełnienie wymogów... Ale nie było to straszne jak niektórzy lubią mówić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

Mam takie pytanie, czy mogę dostać premię Młody Rolnik bez wykształcenia rolniczego? Studiuje na politechnice i gdybym uzyskał ją to bym uzupełnił w technikum rolniczym zaocznym. Wiem, ze w poprzednich naborach była taka możliwość, ale słyszałem, że teraz są jakieś zmiany, a tutaj z wątku również nie znalazłem konkretnej odp. Sory jak nie doczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

Cytat

1. plan rozwoju gospodarstwa (biznesplan)

 

2. zaświadczenie z właściwego oddziału KRUS o niefigurowaniu w systemie ubezpieczeń społecznych rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej

 

3.zaświadczenie wydane przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego o niefigurowaniu w ewidencji podatników podatku z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej wymienionych w rozporządzeniu

 

Reszta załączników to ksera dokumentów, które już posiadasz i/lub oświadczenia, które drukujesz i podpisujesz. Są wymienione w sekcji VII wniosku.

 

 

a może mi ktos bardziej wyjaśnic o te reszte załączników jakie to są??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1
Napisano (edytowany)

No to jeszcze raz...

Tu masz wniosek, w sekcji VII są wymienione załączniki. Niektóre nie będą Cię dotyczyć, zależy czy pozostajesz w związku małżeńskim, czy posiadasz już pole, czy masz wykształcenie rolnicze itd.

Wszystkie oświadczenia są tu.

 

Tak jak pisałem wyżej na razie skup się na biznesplanie i zaświadczeniach z KRUS i US, bo raczej nie dostaniesz ich od ręki.

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

a może mi ktoś napisać czy w warszawie załatwi się w jeden dzień wszystkie formalności związane z złożeniem wniosku do nich ??i czy są duże kolejki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapacz    0

Dobra ja mam pytanie z dziedziny lekkiej kombinatoryki?!

 

otóż mam do przejęcia od rodziców 5ha ziemi i potrzebuje dodatkowych minimum 4 i teraz jest opcja taka że:

-zdobywam na zasadach dzierżawy i w terminie 180 dni od dnia doręczenia murze pozałatwiać papiery

-zdobywam na zasadach kupna i w terminie 180 dni załatwiam wszystkie papiery

Plan prosty ale:

jeżeli wydzierżawię ziemię to czy mogę zerwać umowę dzierżawy załóżmy po roku dać zmianę w biznesplanie ze nie dzierżawie tych 4ha a kupuje na własność od zupełnie kogoś innego tak żeby cały czas mieć te minimum wymaganej pow. gruntów!!

jeżeli dam teraz w biznesplanie ze kupie te 4 ha od załóżmy gminy i stanę do przetargu i niestety go nie wygram to co wtedy, jak wygląda zmiana biznesplanu w okresie 180dni i czy jest możliwa

 

Kombinacje te wynikają z faktu że nie mam w chwili obecnej ani możliwości pełnej dzierżawy ziemi ani jej kupna??

 

Za odpowiedz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Witam. Chciał bym złożyć wniosek na młodego rolnika. Nie mam wykształcenia wiec jedna opcja jest uzupełnienie go lecz słyszałem ze mogę też opłacić KRUS za 3 wcześniejsze lata i nie będę musiał uzupełniać wykształcenia? Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Sapacz - nie powinno być problemów ze zmianą kupna-> dzierżawę i odwrotnie , bylebyś wywiązał się z biznesplanu i miał założony w nim areał .

 

@pioter03 - w poprzenim naborze podobno tak sie dało zrobić a w tym żekomo już nie , ale idz zapytaj do regionalnego biura krus powiedzą Ci dokładnie bo podejżewam ze w niektórych placówkach jeszcze by to przeszło a w innych już nie ;)

 

 

A co do zaświadczeń to Ja z krusu miałem od ręki a z US na drugi dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Może mi ktoś wytłumaczyć jak po kolei mniej więcej przebiega procedura przepisania gospodarstwa na młodego rolnika? Mój ojciec idzie na RS a ja na MR. Najpierw przepisujemy ziemię a później ja załatwiam swoje sprawy jako MR czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

@cinas16- w tym temacie nic się zmieniło. Masz 5 lat na uzupełnienie kwalifikacji zawodowych.

 

@Sapacz- nie za dużo kombinujesz? Ja też mam trochę dylematów, ale zerwanie dzierżawy po roku i kupno ziemi od kogoś innego to nie wiem, czy to wykonalne. Po co chcesz zrywać tą dzierżawę? Nie dasz rady obrobić tego czy jak?

 

@pioter03- pierwsze słyszę o takich cudach, że jak KRUS za trzy lata wstecz opłacisz to wykształcenia nie musisz mieć. Z tego co czytałem to nie można opłacać KRUS-u dłużej niż 12 czy 18 miesięcy, bo wtedy nie jesteś już młodym rolnikiem, więc nie wiem skąd taki wymysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@'Kojak

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd:

 

@cinas16- w tym temacie nic się zmieniło. Masz 5 lat na uzupełnienie kwalifikacji zawodowych.

Jest tylko 3 lata na uzupełnienie wykształcenia

 

@pioter03- pierwsze słyszę o takich cudach, że jak KRUS za trzy lata wstecz opłacisz to wykształcenia nie musisz mieć. Z tego co czytałem to nie można opłacać KRUS-u dłużej niż 12 czy 18 miesięcy, bo wtedy nie jesteś już młodym rolnikiem, więc nie wiem skąd taki wymysł.

Kolega pewnie myśli o ubezpieczeniu wstecznym jako domownik, trzeba rozmawiać w swoim Oddziale KRUS, podobno jest to jeszcze możliwe. Takie ubezpieczenie z wykształceniem co najmniej średnim wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapacz    0

Hej Kojak trochę mnie nie zrozumiałeś jestem zmuszony tak kombinować gdyż brakuje mi areału i brakuje mi normalnego sposobu na jego zdobycie w tak krótkim terminie, ciężko jest gadać z obcymi ludźmi o dzierżawie czy zakupie ziemi jak się nie ma złotówki w kieszeni a i okres ku temu bardzo niestosowny(wszystko obsiane) a jeszcze nakłoń ich żeby ci dali wypis z rejestru gruntów!!!! A obrobić to ja mogę spokojna głowa!

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Mój błąd. Z tym wykształceniem jest 3 lata na uzupełnienie.

 

@Sapacz- no tak rozumiem, ale pytam dlaczego przypuszczasz, że po roku byś zrezygnował z tej dzierżawy? Nie masz kasy na dzierżawe? Ja też będę dzierżawił, ale jakby udało się coś dokupić, to z dzierżawy nie będę rezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapacz    0

a dlatego że osoby od których mogę uzyskać dzierżawę teraz nie zbędą się z dochodów z tej ziemi i chcą ją uprawiać, a mi po co dzierżawa tylko na papierze, jak nie będę miał z niej żadnego profitu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

To zmienia postać rzeczy. Ja dzierżawię ziemię, ale faktycznie ją obrabiam i biorę dopłaty. Chciałbym ją nawet kupić, ale właściciel nie chce sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wszystko zależy na jakich zasadach chce się dzierżawić . Mój tata z dzierżawy bierze dopłaty , a właścicielowi płaci uzgodnioną kwotę , właściciel płaci podatek rolny .

Znowu od mojej mamy dzierżawi ktoś pole ale dopłaty zostają u nas a dzierżawca nie dokłada ani złotówki .

 

Niedaleko mnie jest taka moda na duże gospodarstwa i wyścig kto ma więcej , to właściciel od którego dzierżawia ma dopłaty , a do tego dzierżawca płaci podatek rolny i jeszcze parę złotych za dzierżawę .

A co myślicie o kupnie łąki żeby powiększyć sobie areał ? W końcu dużo taniej wychodzi a liczy się do areału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Witam

 

Mam mały dylemat. Jestem jeszcze młodym rolnikiem z 2010 roku. Dosłownie nie jestem i własnie w tej sprawie piszę. W zeszłym tygodniu udało mi się wszystko załatwić i mam decyzje w ręku po prawie roku. Teraz czas na przepisanie i włąsnie tu jest mały problem ponieważ ciężko mi ojca zaciągnąć do notariusza. Jednak ja chcem jak najszybciej przepisać ponieważ jak przepisze przed 31 maja ojciec będzie musiał koniecznie przepisać także na mnie dopłaty i własnie o to mi chodzi. Dlatego moje pytanie brzmi ile czasu zajmie mi przepisanie gospodarstwa? Chodzi o samo przepisanie a nie złożenie wniosku o płatności bo to troszke zajmie. Wyrobie się do końca maja? Ile trzeba czekać na wypis czy tam opis z ksiąg wieczystych? może ktoś mniej wiecej powiedziec co po kolei i ile będzie to trwało? Bardzo mi zależy na tych informacjach bo te dopłaty są ważne ze względu spraw rodzinnych. Prosze o prawdziwe informacje..

 

Z góry dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj