Polecane posty

krist4321    0

Witam. Mam pytanko czy od kogokolwiek ARIMR chciała dostarczenia wykazu zmian gruntowych do wniosku o płatność????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

tak chce kupić maszyny do ciagnika który stoi na ojca. wiec takie cos nie przejdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Jest pewność, ze za rok tez będzie nabór wniosków na MR? Mogę składać wniosek nie posiadając ani hektara ziemi, tylko same dzierżawy( ponad 10 lat)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@pawlus224,

Do wyrobienia numeru gospodarstwa nie trzeba żadnych zaświadczeń.

 

@gm18,

Przejdzie.

 

@matyziak,

Jest prawie pewne, że za rok nie będzie naboru. Dzierżawy wystarczą (w tym naborze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

@pierre pieter nie wprowadzaj w blad do wyrobienia numeru gospodarstwa potrzebne jest zaswiadczenie z banku o posiadaniu konta to kosztuje 10zl przynjamniej w moim banku no i zlozyc podanie.


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

tak chce kupić maszyny do ciagnika który stoi na ojca. wiec takie cos nie przejdzie??

 

w przepisach nie ma żadnych przeciwwskazań więc teoretycznie tak jak kolega wyżej pisał "przejdzie" , ale jak będzie Ci sprawdzał wniosek jakiś nadgorliwy pracownik który ma gorszy dzień to może mieć do tego jakieś "ale" ;) Ja bym na Twoim miejscu przejął ciągnik jeśli to nie jest jakiś duży problem :) a jeśli nie możesz go przejąć to trzeba w biznesplanie jakąś bajkę napisać np. że ciągnik jest w złym stanie i itak niedługo zostanie wymieniony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Witam

 

Koledzy mam pytanie w kwalifikacjach zawodowych do młodego rolnika jest podpunkt - traktorzysta - wykwalifikowany traktorzysta; co to znaczy?? czy to chodzi o prawko na ciągnik??

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

dzięki za odpowiedzi jeszcze będę to konsultował z babka która mi wypełnia wniosek zobaczymy jak to będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@JEDREK,

Ode mnie nie wymagali zaświadczenia z banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam mam takie pytanie przygotowuje teraz wniosek na MR i tak nie wiem co mam z tym fantem zrobić a mianowicie tata korzystał z modernizacji w 2008r a ja chce przejąc od niego 3ha bo tak w działkach pasuje i wiem że trzeba pisac pismo do agencji tylko nie wiem kiedy teraz przed złożeniem wniosku czy jak przyjdzie ze otrzymałem premie ?? a jeszcze jedno pytanie jaka jest szansa otrzymania dotacji w woj. lubelskim słyszałem ze pienidzy wystarczy dla wszystkich a moze wy macie jakies inf??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

po złożeniu wniosku o płatność dostaliscie jakos znać ze wszystko ok? przyszło jakies pismo?

czy tylko sprawdzaliście czy jest kasa na koncie??


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam mam takie pytanie przygotowuje teraz wniosek na MR i tak nie wiem co mam z tym fantem zrobić a mianowicie tata korzystał z modernizacji w 2008r a ja chce przejąc od niego 3ha bo tak w działkach pasuje i wiem że trzeba pisac pismo do agencji tylko nie wiem kiedy teraz przed złożeniem wniosku czy jak przyjdzie ze otrzymałem premie ?? a jeszcze jedno pytanie jaka jest szansa otrzymania dotacji w woj. lubelskim słyszałem ze pienidzy wystarczy dla wszystkich a moze wy macie jakies inf??

 

 

Mi też tak powiedziała pani dyrektor biura powiatowego ARIMR ,że pieniędzy ma wystarczyć dla wszystkich bo przesunięto srodki z naboru 2012 którego nie bedzie ;) ale Ja podchodzę do tego sceptycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

mogę złożyć wniosek-MR nie posiadając ziemi i zobowiązać się do jej uzyskania? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

po złożeniu wniosku o płatność dostaliscie jakos znać ze wszystko ok? przyszło jakies pismo?

czy tylko sprawdzaliście czy jest kasa na koncie??

Nic nie przychodzi musisz dzwonić i się dowiadywać na jakim etapie jest twój wniosek albo sprawdzać konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

Nic nie przychodzi musisz dzwonić i się dowiadywać na jakim etapie jest twój wniosek albo sprawdzać konto.

a gdzie mozna dzwonic??? ja do torunia składałem. i co mam im podac jak zadzwonie??? jakis nr sprawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

A mogę żeby spełnić standardy co do higieny zwierząt postawić oborę wraz ze zbiornikiem na gnojowice na ziemi ojca ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1
Napisano (edytowany)

@czacza696 dzwoń do osoby prowadzącej Twój wniosek.

Edytowano przez Boniek

Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerqwert    0

witam. ,mam do Was pytanie

doastalem info ze moge uchylic sie od decyzji o odmowie. no i dzwonilem do agencji oni nie kazali wysylac im zadnych poprawek w biznesplanie i ewidencji. aha no i baba dzwonila jeszcze ze z zapytaniem czy napewno chce ja te kase. no i ja sie zgodzilem i po 2 dniach dostalem pismo ze te uchylaja. a babka mowila ze o wszystkim bede poinformowany. a dzis dostalem decyzje ze przyznane am pieniadze.

 

i tu pytanie jak mam pzrobic poprawki w tych nr dzialkach?? i biznesplanie prosze o szybkie info/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mithrul    0

Witam. Dostałem MR i chciałem odpisać teraz działkę budowlana z budynkami bez gruntów ornych i mam pytanie czy w ogóle mogę to zrobić?? bo słyszałem, że prze 5 lat nie mmogę zmniejszać areału gosp. Tylko czy nieużytki i zabudowania oraz lasy są brane pod uwagę czy tylko grunty orne??

z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Lasy sie nie liczą do powierzchni gospodarstwa ;)

Od mamy dzierzawic ani kupowac nie można , może Ci przepisac , już albo jesli brakuje ci areału w ciągu 3 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

@czacza696 dzwoń do osoby prowadzącej Twój wniosek.

a czy osoba prowadzaca wniosek z sierpnia prowadzi tezv wniosek o płatnosc??? czy to juz inna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie mozna dzierzawic od mamy... w polskim radiu jakis ekspert mowil ze mozna :huh: tylko na 10 lat i umowa u notariusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

a czy osoba prowadzaca wniosek z sierpnia prowadzi tezv wniosek o płatnosc??? czy to juz inna???

 

mój wniosek prowadziły pokolei 3 osoby, jeżdziłem osobiście się dowiadywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Od pierwszego wniosku i wniosku o płatność są inne osoby. Numer można łatwo zdobyć.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj