Polecane posty

luki15146    13

Witam, ja mam takie pytanie: dostałem dziś parę papierków od pana z odr i tam jest napisane w jednej kolumnie ,,przewidywana wartość modernizacji maszyny itp." Czy muszę teraz pojeździć po dilerach i poprosić żeby zrobili mi jakiś kosztorys tego co chcę kupić np beczka asenizacyjna rozsiewacz nawozów tur itp, czy wystarczy że zadzwonię, dany diler powie mi że np beczka kosztuje 33000, ja to wpisuje w kolumnę i starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty szczęściarzu , mam taką małą nadzieje że do końca miesiąca i mi przeleją, chodż pewnie nie

Zadzwoń pod ten numer 225950303 tu dowiesz się dokładnie o datę przelewu ( musisz być tylko cierpliwy bo zawsze jest zajte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam, ja mam takie pytanie: dostałem dziś parę papierków od pana z odr i tam jest napisane w jednej kolumnie ,,przewidywana wartość modernizacji maszyny itp." Czy muszę teraz pojeździć po dilerach i poprosić żeby zrobili mi jakiś kosztorys tego co chcę kupić np beczka asenizacyjna rozsiewacz nawozów tur itp, czy wystarczy że zadzwonię, dany diler powie mi że np beczka kosztuje 33000, ja to wpisuje w kolumnę i starczy?

 

wystarczy tylko podać cenę (później nie będzie nic szkodzić gdy zakupisz drożej tą maszynę , ale nie może być tańsza niż podałes w biznesplanie ) ale jeśli planujesz korzystać za pieniądze z MR z programu modernizacji gospodarstw rolnych (której prawdopodobnie już do 2014roku nie będzie ) to musisz przedstawić tgzw. Ofertę handlowa od dealera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Czyli rozumiem, że przewidywane koszty mogą być orientacyjne i nie poparte zadna wiążacą umową ze sprzedawcą. Mam zamiar dosadzic sad i trudno mi przewidziec po ile beda drzewka ile bede musial wydac na studnie, czy moge wpisac ze to a to tyle bo mniej wiecej teraz tyle to kosztuje. Jak to pozniej w ogole wyglada ze zmiana biznesplanu juz po wydaniu decyzji, czy jest mozliwosc duzych zmian czy tylko kosmetyczne poprawki typu nie traktor 60KM tylko 70?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

witam. mam pytanie. wniosek o płatność 31 marzec Toruń. i moje pytanie czy moge zadzwonic do torunia dowiedziec jak wyglada moja sprawa??? jak tak to jaki numer???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli rozumiem, że przewidywane koszty mogą być orientacyjne i nie poparte zadna wiążacą umową ze sprzedawcą. Mam zamiar dosadzic sad i trudno mi przewidziec po ile beda drzewka ile bede musial wydac na studnie, czy moge wpisac ze to a to tyle bo mniej wiecej teraz tyle to kosztuje. Jak to pozniej w ogole wyglada ze zmiana biznesplanu juz po wydaniu decyzji, czy jest mozliwosc duzych zmian czy tylko kosmetyczne poprawki typu nie traktor 60KM tylko 70?

 

generalnie chodzi o to by zaplanować zakup tak aby czy tak czy tak wydać 70% premii czyli 52500zł jeśli np. Zaplanujesz kupno ciągnika za 70tys to masz udokumentowane 70procent z zapasem i później możesz zapłacić za ciągnik np 75tys bo wiadomo mogą podróżec przez ten czas . Ale jeśli trafi Ci się ciągnik za 60tys to już to trzeba zgłaszać jako poprawkę - przynajmiej tak mi tłumaczą w odr .

Co do mocy ciągnika to możesz Ja podać w przedziale np. 50- 70km a nie konkretnie co do jednego km :) ale przedział nie może być za duży chyba 20km luzu to optimum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Mam trzy pytania :)

1. Wie ktoś jak jest z ziemią jeśli od kogoś dzierżawie a jak wyciągnąłem wypis z rejestrów gruntów i tam jest współwłaściciel to co wtedy uznają mi taką dzierżawę ???

2. mam na umowie datę końca dzierżawy na 10 lat czyli do 2021 roku ale dzierżawca zastrzegł sobie że na umowie musi być napisane że ewentualnie można wcześniej rozwiązać umowę z rocznym okresem wypowiedzenia czy przejdzie to ???

3. Czy do zwiększenia sobie ESU bo trochę mi braknie hodowałbym w roku docelowym Jałówki w wieku od 1-2 roku to murze je trzymać w oborze z wymogami ??? bo nie mam zbiornika i płyty jeszcze ???

Dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

To mam jeszcze jedno pytanie planuje przejecie okolo 15ha ktore beda wykrojone z kawalka 40ha czy nie bedzie z tym problemow, ze w ewidencji jest to oznaczone poki co jako jedna działka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kamis- współwłasności odpadają , nie można ich przejmować na MR ;)

obore musisz mieć taka żeby spełnić wymogi dobrostanu zwierząt , masz na to 3 lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2066    0

Witam. Mam dość duży problem. Młody rolnik 2010r - decyzja pozytywna wydana w grudniu, jednak czekałem do marca za decyzją odnośnie rent strukturalnych - i niestety zabrakło środków. I tu pojawił się duży problem, bo rodzice korzystali z płatności dla gospodarstw NISKOTOWAROWYCH, a przez to zobowiązani są do nieprzenoszenia własności gospodarstwa niskotowarowego przez okres 5 lat od dnia przyznania płatności dla gospodarstwa niskotowarowego

(Zobowiązanie „nieprzenoszenia własności gospodarstwa” nie dotyczy przeniesienia własności gospodarstwa niskotowarowego na rzecz następcy producenta rolnego, któremu przyznano rentę strukturalną)

U mnie 5 rok zobowiązania przypada na 2011r .

No i właściwie jeżeli przejmę gospodarstwo to bede musiał zwrócić 25 tyś.

A jeżeli złożę rezygnację z przyznanej już decyzji MR za 2010 i bede chciał zlożyć nowy wniosek w 2011 czyli od 26 kwietnia _ to nie wiem czy mam szanse załapać się , bo gospodarstwo jest malutkie 12ha. I moge nie zdobyć odpowiedniej ilości punktów.

 

Doradźcie coś....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja Tobie proponuje pogadac z osoba ktora rozpatrywala Twoj wniosek MR(prowadzacym) w OR albo tez z kims wyzej postawionym w OR ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Witam. Jest ktos kto spisywal umowe dzierzawy ziemi na MR? Jak taka umowa ma wygladac? Wystarczy ze bedzie odrecznie lub komputerowo napisana w dwoch egzemplarzach a notariusz poswiadczy zgodnosc podpisow lub osobiscie podpisze sie to u notariusza. Czy ta umowa dzierzawy bedzie jakos odznaczona np w ksiedze wieczystej lub w geodezji aby wlasciciel nie mogl sprzedac tej ziemi przed okresem 10lat? Jakie sa wymagania agencji co do umowy dzierzawy na MR?. Prosze o pomoc doswiadczonych. Pozytywna decyzja MR w 2010, bede dzierzawic brakujace 2ha na okres 10lat. Mozna dzierzawic ziemie na MR od ojczyma? DZIEKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Przed wczoraj dzwoniłem do OR ARiMR i pani powiedziała że dzierżawa ma być na 10 lat i musi mieć datę pewną, nie powiedziała nic o tym że ta umowa musi być koniecznie spisana u notariusza.Więc pewnie w urzędzie gminy też można(będzie tańsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

witam. Ja mam podobny problem, swojej ziemi mamy koło 9 ha więc nie jest to ani średnia ogólnopolska ani tym bardziej wojewódzka (mieszkam w kujawsko-pomorskim). Tutaj moje pytanie: czy spisywać umowę jeszcze przed złożeniem wniosku? wtedy taka umowa musiała by być na aktualnego właściciela gospodarstwa, a po przepisaniu co? przepisywać umowę czy jak to jest? I czy po otrzymaniu decyzji muszę przejąć gospodarstwo o min. wielkości średniej krajowej czy wojewódzkiej skoro krajowa jest mniejsza od wojewódzkiej? Czy mogę przejąć te 9 ha i w ciągu jakiegoś czasu uzupełnić do któreś średniej? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

ponawiam pytanie. czy moge zadzwonic do torunia dowiedziec sie co z moim wnioskiem o płatność??? jak tak to jaki numer???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Jeżeli spełnię wszystkie wymagania i otrzymam dofinansowanie dla MR. To czy muszę utrzymywać się tylko z przejętego gospodarstwa? Czy mogę podjąć pracę w jakiejś firmie i czerpać korzyści również z tego źródła, przy jednoczesnym utrzymywaniu ubezpieczenia w KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Zadzwoń pod ten numer 225950303 tu dowiesz się dokładnie o datę przelewu ( musisz być tylko cierpliwy bo zawsze jest zajte)

wielkie dzięki kolego , udało mi się dodzwonić za 2 razem, i tak wniosek o płatność złożyłem 17 lutego, poprawka 21 marca, w ARIMR w Gorzowie Wlkp. zapewniali że na początku kwietnia pieniążki powinny być na koncie, dzisiaj dzwoniąc pod numer podany przez kolegę dowiedziałem się że planują przelać w I dekadzie maja , trochę mnie to załamało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Umowa dzierżawy musi byc spisana notarialnie na 10 lat ale po 5 można ją rozwiązac.

MICK musisz byc wtedy na Krusie. Nie możesz podjąc zadnej legalnej pracy i tym bardziej płacic ZUS. W przepisach jest że nie można tych spraw ze sobą powiązywac. Albo ZUS albo KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Tyle to wiem, chodzi mi ile muszę przejąć ziemi minimalnie? Czy mogę w ciągu jakiegoś czasu uzupełnić to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli w Twoim województwie srednia gospodarstwa jest mniejsza od sredniej krajowej , to musisz na początku mieć tylko srednią wojewódzką a areał do sredniej krajowej musisz uzupełnic w ciągu 3 lat .

Jesli w twoim woj. srednia gospodarstwa jest wieksza od sredniej krajowej to musisz osiągnąć najpierw srednią krajową a po 3 latach srednią wojewódzką .

 

Kilka stron wczesniej ktoś podawał link z rozporządzeniem ministra - poszukaj , tam wszystko jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Multitruck    0

Jest ktoś z okolic Białegostoku z naboru 2010 którzy dostali decyzję odmowną z braku kasy ARiMR, a w 2011 zostali wezwani do potwierdzenia chęci skorzystania z premii ? dostał już ktoś z tych osób pieniądze na konto ? po podpisaniu tych oświadczeń nic jeszcze do mnie nie doszło.. żadna decyzja.. długo na to czekać? czy trzeba po dostaniu decyzji jeszcze coś robić czy czekać na kasę ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Pewnie ,że można :) w końcu jeslibyś np. deklarował zdobycie wykształcenia za pomocą studiowania to i miałbyś na siebie gosp. i uzupełniałbys wykształcenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj