Polecane posty

mati2311    0

Witam . Jeśli do wniosku MR dołączyłem oświadczenie ,że tę i tę szkołe kończę dnia 28 luty 2012 a termin uzupełnienia wykształcenia mija tj wrzesień 2013 . czy muszę jakieś zmiany wprowadzać do tego wniosku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek2405    0

Nie, nie mam ;)

na zaświadczenie z US trzeba tydzień czekać(czyli za tydzień w czwartek odbiorę)musze do wtorku w końcu wybrać działki które na mnie będa przepisane i trzeba rozpisac co będzie siane przez te 5 lat..

Ale jak już będę miała zaświadczenie z US no i KRUS to jeden,dwa dni i wniosek wypełniony ;)

 

Aa..tylko aby US nie spóxnił mi się z nadaniem NIP (bo dopiero teraz składałam wniosek o niego)--a i tak wielki problem że po co mi NIP jak nie do pracy :/

I tłumaczenie że do ARiMR, że przejmę gospodarstwo, że na Młodego Ronika a oni nie bardzo wiedzą o co chodzi :D

 

No i w ARiMR jak powiedziałam że Młody Rolnik to na mnie to też patrzyli na mnie jak na kogoś z kosmosu :D

 

Powiem Ci tak, ja złożyłem wniosek o NIP krótko przed tym jak chciałem z US zaświadczenie o nieprowadzeniu działów specjalnych a gdy poszedłem już o to zaświadczenie o działach specjalnych to Pani powiedziała mi, że niepotrzebnie składałem wniosek o NIP, bo od ręki dostałbym zaświadczenie o niefigurowaniu w ewidencji, co jest jednoznaczne z tym, że nie prowadzę działów specjalnych. To było przy moich planach na poprzedni nabór, teraz poszedłem w piątek, troszkę popłakałem Pani, że studiuję i nie będę mógł tego szybko odebrać a bardzo pilnie potrzebuję, w poniedziałek listonosz przyniósł do domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Spoko wszystko jasne. To pisałeś cały biznesplan czy tylko wybrane strony?

 

Przerabiałem tylko wybrane strony ale wysłać muszę cały biznesplan, 1, 4 i7 stronę wniosku o przyznanie pomocy i oficjalne podanie opisujące prośbę o zmiany i powód. Dziś siedziałem nad tym podaniem i mam już wszystko gotowe, jutro wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

MAM PYTANKO mianowicie od ilu lat mozna przejac gospodarstwo i czy trzeba miec ukończona szkołe?

 

Poczytaj temat to się dowiesz.

 

Pochwale się dzisiaj dostałem przelew :D :D :D Półtora miesiaca po złożeniu wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

A może ktoś wie jak to wygląda w przypadku składanie zmiany co do zakupu maszyn w biznesplanie czy jeżeli faktura za zakup maszyny byłaby np.o kilka dni wcześniejsza od dnia złożenia tej zmiany??? ale tą fakturę ARiMR przedstawiłbym dopiero np. za pół roku. Czy się wtedy nie doczepią ze fakturą jest wystawiona wcześniej niż poinformowałem ich o zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek89    0

jezeli w biznes planie mam zakup cignika na 2012 , to moge go kupic w 2011 , bez zadnych problemów? ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kules    0

Mam problem. Pani w ARiMR, która rozpatruje mój wniosek o płatnośc nie chce zaliczyc działek które są obciążone "dożywociem n rzecz X" "prawem użytkowania i służebności mieszkania na rzecz Y" oraz "dożywotnim uprawnienie na rzecz Z". Działki te dostałem jako darowizna od ojca. Jego księgi wieczyste były tym obciążone i przy przepisywaniu obciążenia zostały podzielone na niego i na mnie ponieważ częśc gruntów jest nadal w posiadaniu ojca. Co mam zrobic? Myślałem, że oby ubiegac się o premie wystarczy byc właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

@kules

też miałem podobny problem z służebnością. I jedynym wyjściem było oddanie z powrotem ojcu tej działki która była nią obciążona i przejęcie innej aby spełnić ten próg 10.15, bo ja tylko 11 ha przejmowałem a działka miała 4 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

witam chciał bym się zapytać jaka powierzchnie gospodarstwa macie zamiar przepisać na młodego rolnika?? czy tylko 10.25 czy więcej jak tak to ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANKO mianowicie od ilu lat można przejąc gospodarstwo i czy trzeba miec ukończona szkołę?

tylko proszę o konkretne odpowiedzi. nie mogę znaleśc tego tematu na forum pomożecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

18 lat i masz 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji, chyba, że chodzisz do szkoły rolniczej i ukonczysz ją lub studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

witam dostałem decyzje odmowną ws renty . i moje pytanie brzmi czy zdążę jeszcze zmieni biznes plan i przeją te 10.25 ha . ? termin upływa mi 5 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maschiog    0

Witam mam pytanie . Czy we wniosku na MR w biznesplanie jesli chce przznaczyć kase na zakup ziemi musze wpisywac już numery działek w biznesplanie ?? Bo bylem w ODR i powiedzieli mi ze jeśli nie miałbym średniej krajowej to tak jezeli przez to ta srednia miałbym miec . A jezeli mam ponad średnia a tak jest to nie trzeba od razu wpisywac tych działek - tak sie babce zdawało nie była pewna wie cos ktos na ten temat ?? Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Mam takie pytanko. Potrzebuje kopię wniosku który złożyłem na MR w 2010r. i czy przysłaliby mi tą kopię z ARiMR? Kiedy najlepiej zmienić Biznesplan, czy przed pozytywnym rozpatrzeniem wniosku czy po? Proszę o odpowiedz bo zależy mi na tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam mam pytanie mam zamiar kupić za MR kosiarkę dyskową z Samaszu sąsiad mi jednak powiedział że nie przejdzie ona podczas kontroli bo nie posiada blachy tylko plandekę, posiada jednak certyfikat i nie wiem co teraz robić brać tą czy szukać jakiejś innej firmy z blachą? pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Witam, czy cała suma pieniędzy jest przeznaczona na całą Polskę, czy jest podział na województwa. Jeśli wszystko jest rzucone na cały kraj wówczas podkarpacie i inne wojewodztwa gdzie są mała gospodarstwa przegrywają w przedbiegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

witam chciał bym się zapytać jaka powierzchnie gospodarstwa macie zamiar przepisać na młodego rolnika?? czy tylko 10.25 czy więcej jak tak to ile??

 

 

Po pierwsze to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo srednia gospodarstwa w kraju to 10.23ha ;)

 

a po drugie to Ja przejmuje 10.22 ha :D las do powierzchni gospodarstwa sie nie wlicza niestety , również nie można przejmować działek / użytków które są współwłasnością , musi być własność ;)

 

Wczesniej komuś pisałem ,że potrzebny jest akt notarialny , muszę to sprostować bo bez aktu też pierwszy wniosek i biznesplan zrobią np. na podstawie wniosku o dopłaty obszarowe .

 

Ktoś pytał , czy trzeba w biznesplanie pisać nr. działek które ma sie zamiar zakupić/nabyć po otrzymaniu premii , - pewności nie mam ale na logikę kto może wiedziec co się wydaży w ciągu 3 lat ? bynajmniej mi brakuje areału do sredniej krajowej i nikt nie każe mi wpisywac nr. działki którą "uzupełnię swój areał" ;) Jeśli Tobie ktoś kaze to pisz byle jaką działkę , później jak coś to wprowadzisz poprawkę do biznesplanu jesli otrzymasz premie .

 

 

@barrybond - chyba jest podział na województwa , bo inaczej to nie miałoby racji bytu ;)

 

 

Tak z ciekawości , w jaki sposób "podciągacie" wskaźnik ESU gospodarstwa w biznesplanie ? i w co planujecie zainwestować kwotę dotacjii ?

 

Ja chyba zaplanuję kilkanascie arów pietruszki ...

... a z inwestycją sie waham bo za najuboższego belarusa wołają już 80 tys zł do 91tys ... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Siemanko

Mam takie pytanko kilkanaście lat temu otrzymałem gospodarstwo w spadku po Ojcu, do upływu pełnoletności mama była opiekunem prawnym gospodarstwa, 2 lata tumu miałem już 18 lat ale dalej się uczyłem a kończę w tym roku szkołę i gospodarstwo przejdzie na mnie czy mogę się ubiegać o dofinansowanie na młodego rolnika czy nie???? czy w tym roku czy też mogę za rok????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Mam takie pytanie odnoście MR. Niedługo zostanę posiadaczem ziemi o pow. 5 ha. Czy mogę składać wniosek o przyznanie premii dla młodego ? Nie posiadamy żadnej hodowli ani nic nie uprawiamy ale mam zamiar to zmienić. Również nie posiadam skończonej szkoły rolniczej, uczę się na innym kierunku. Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Siemanko

Mam takie pytanko kilkanaście lat temu otrzymałem gospodarstwo w spadku po Ojcu, do upływu pełnoletności mama była opiekunem prawnym gospodarstwa, 2 lata tumu miałem już 18 lat ale dalej się uczyłem a kończę w tym roku szkołę i gospodarstwo przejdzie na mnie czy mogę się ubiegać o dofinansowanie na młodego rolnika czy nie???? czy w tym roku czy też mogę za rok????

Mam podobną sytuacje, praktycznie taką samą i nie mogę się konkretnie dowiedzieć czy mam szansę czy nie... Dzwoniłem nawet do Warszawy i miła Pani nic konkretnego mi nie powiedziała tylko tyle, że jeśli te działki były we współwłasności to nie mogę. Sam nie wiem co to znaczy. U mnie jest chyba gorsza sytuacja bo szkołę skończyłem w tamtym roku i nie wiem czy się załapię. W każdym razie mam zamiar złożyć wniosek- najwyżej odrzucą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capek    0

Już parę pytań padło..jednak mam nadzieję, że na moje znajdzie się odpowiedź:) Niedługo kończę studium o profilu technik rolnik. Dostane świadectwo ukończenia szkoły jednak nie jestem pewien czy to wystarczy, czy jednak muszę zdać egzamin zawodowy.

 

Bardzo proszę o odpowiedź doświadczonych kolegów.

 

koledzy z tego co doczytałem w ustawie to o dofinansowanie nie można sie ubiegać jeżeli prowadzi sie gospodarstwo przez 18 miesięcy. W sumie to nie prowadziliście bo samodzielne prowadzenie gospodarstwa liczy sie od uzyskania pełnoletniości a w przypadku uczących się( w ustawie mowa jest o szkole dziennej, studia dzienne) własnie od ukończenia tej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Egzamin musisz zdać na pewno. Dopiero wtedy będziesz posiadal niezbędne kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capek    0

Warunki i zasady udzielania kredytów na utworzenie lub urządzenie gospodarstw rolnych przez osoby, które nie ukończyły 40 roku życia - Symbol nMR

- § 10 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia RM z dnia 22 stycznia 2009 r. w sprawie realizacji niektórych zadań ARiMR (Dz. U. Nr 22, poz. 121 ze zm.)

 

 

"Potwierdzeniem posiadania wykształcenia rolniczego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły lub uczelni na kierunku, w zawodzie lub specjalności w zakresie rolnictwa lub dokument potwierdzający uzyskanie tytułu kwalifikacyjnego w zakresie rolnictwa. Szczegółowy wykaz kierunków studiów rolniczych, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych w zakresie rolnictwa określony został w załączniku nr 1."

 

 

Tak interpretuje ten przepis. Ciągle LUB. Z tego wnioskuje, że nie trzeba zdać egzaminu. Będę chciał zdać ale wolałbym wiedzieć wcześniej co i jak.

 

Warunki i zasady udzielania kredytów na utworzenie lub urządzenie gospodarstw rolnych przez osoby, które nie ukończyły 40 roku życia - Symbol nMR

- § 10 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia RM z dnia 22 stycznia 2009 r. w sprawie realizacji niektórych zadań ARiMR (Dz. U. Nr 22, poz. 121 ze zm.)

 

 

"Potwierdzeniem posiadania wykształcenia rolniczego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły lub uczelni na kierunku, w zawodzie lub specjalności w zakresie rolnictwa lub dokument potwierdzający uzyskanie tytułu kwalifikacyjnego w zakresie rolnictwa. Szczegółowy wykaz kierunków studiów rolniczych, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych w zakresie rolnictwa określony został w załączniku nr 1."

 

 

Tak interpretuje ten przepis. Ciągle LUB. Z tego wnioskuje, że nie trzeba zdać egzaminu. Będę chciał zdać ale wolałbym wiedzieć wcześniej co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj