Polecane posty

oxalis    0

MAM PYTANIE jak i co musze zrobić żeby dzierżawić ziemię od osoby prywatnej która ma ziemię na własność. Mysze przepisywać notarialnie ?

poczytaj trochę postów wstecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@yacenty

Jeżeli zmiany nie są większe niż 30% tego co deklarowałeś to nie ma problemu. Sprawę ziemniaków teoretycznie powinieneś zgłosić agencji, ale chyba szkoda sobie zawracać głowę.

ps

U Was ziemniaki się sieje? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

wniosek o płatność złożony 24 stycznia. poprawka złożona 8 marca. dzisiaj kasa na koncie :) woj.wielkopolskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Mogę pomóc w napisaniu wniosku jeśli ktoś byłby zainteresowany z okolic Mińska Mazowieckiego - Garwolina i okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

U Was ziemniaki się sieje? :P

u nas taka nowa moda - siejemy na sadzeniaki :)

 

a tak poważnie to oczywiście się sadzi :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

wniosek o płatność złożony 24 stycznia, poprawka złożona 8 marca, 6 kwietnia kasa na koncie:D woj.kujawsko-pomorskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja cały wniosek łącznie z biznesplanem załatwiam przez dilera i jest on liczony w cenie kupowanej maszyny ;) Myślę że jeśli ktoś za premie kupuje maszynę to jest to najlepszy sposób bo i temu kto robi biznesplan zależy wyjątkowo aby było wszystko w jak najlepszym porządku. Wczoraj rozmawiałem z kolesiem który się tym zajmuje w Agro-Plusie i mówił że juz jest w temacie. Tylko teraz nie mam czasu na załatwianie bo robota w polu...

 

a trzeba podpisywać jakąś umowę że kupi się u tego dealera ? Jaką on ma gwarancje że później nie pójdziesz do innego sprzedawcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ma być kilkuzdaniowa umowa wstępna(czy może wręcz przedwstępna), że jeśli zostanie przyznana mi premia to założenia biznesplanu zrealizuję właśnie u tego dilera. Ot wszystko :) Jeśli się nie załapie nic nie muszę i tak płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek 89 i muoodyy Gratulacje ja poprawke złożyłem 11 luty ciągle czekam . Wiecie może kiedy zostoło wysłane polecenie przelewu z oddziału regionalnego do Warszawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

a ja mam takie pytanko do was którzy już skorzystaliście z MR wcześniej czy mogę teraz kiedy już przelali kasę zmienić cel w moim biznes planie, bo mam napisane, że złoże wniosek o płatności rolnośrodowiskowe i musiałbym prowadzić rolnictwo zrównoważone zgodnie z tamtymi założeniami i wysiewać poplony. Czy mogę to zmienić i na co mógłbym to np. zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

czy jest ktos co jeszcze nie składał wniosku o płatność??

bo ja jzu jestem po przepisie i czekam na dokumenty z krusu i nakaz płatniczy który w urzedzie gminy wystawią dopiero po 1 maja bo nowy miesiąc itp i nie da sie tego obejsc? jak to załatwiliście?

dzis jest 06.04.2011 mysle ze do połowy maja dam rade bo 180dni minie.


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Versus a później jak już nadejdzie czas zakupu to możesz negocjować cenę maszyny czy musisz płacić ile Ci zaśpiewają ? Z teorii rozumiem że wtedy musisz kupić maszynę u tego dealera i wtedy on może waszalec z ceną ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Ja sam biznesplanu raczej jednak robił nie będę - brak czasu , prace polowe w pełni ;)

blisko u mnie w okolicy nie ma dealerów maszyn które mnie interesują a pojechać kilka razy sto km w jedną stronę to na to samo mi wyjdzie co zapłacić znajomej z odr ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Wiesz, teraz jak byłem to mi na dzień dobry dał upust jak tylko o cenę się spytałem ;) Fakt że znajomy tam pracuje. Hm... Powiem Ci że słuszną masz uwagę. Zawsze można się zabezpieczyć wstępną umową kupna i już konkretną cenę wpisać. Tylko wtedy może być lipa jeśli się okaże że nie dostało się premii... Z drugiej strony trochę bałbym sie pisać umowę wstępną jeszcze ze względu na długi okres do realizacji zakupu. W tym czasie może się sporo zmienić i można zmienić zdanie co do marki/modelu...

No ale suma summarum to tak robią od dłuższego czasu i jakoś nie słyszałem o tego typu problemach. Myślę że jak diler porządny to nie będzie sobie plamił reputacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

DO TOMASH . Ja nie skladalam o platnosc ani u notariusza, mam balagan w papierach, moze dzialke bedzie trzeba dzielic geodezyjnie, a termin 180 dni mija mi za miesiac,na bank nie wyrobie sie, ale slyszalam ze moze da cos sie z tym zrobic jesli nie to skladam papiery od nowa w tym roku :(. Z jakiego wojew, powiatu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Krzysiek 89 i muoodyy Gratulacje ja poprawke złożyłem 11 luty ciągle czekam . Wiecie może kiedy zostoło wysłane polecenie przelewu z oddziału regionalnego do Warszawy??

 

tydzień po złożeniu poprawki czyli 15 marca miałem już wszystko w porządku i rozpatrzone pozytywnie wiec chyba 15 marca było wysyłane do warszawy polecenie przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wiesz, teraz jak byłem to mi na dzień dobry dał upust jak tylko o cenę się spytałem ;) Fakt że znajomy tam pracuje. Hm... Powiem Ci że słuszną masz uwagę. Zawsze można się zabezpieczyć wstępną umową kupna i już konkretną cenę wpisać. Tylko wtedy może być lipa jeśli się okaże że nie dostało się premii... Z drugiej strony trochę bałbym sie pisać umowę wstępną jeszcze ze względu na długi okres do realizacji zakupu. W tym czasie może się sporo zmienić i można zmienić zdanie co do marki/modelu...

No ale suma summarum to tak robią od dłuższego czasu i jakoś nie słyszałem o tego typu problemach. Myślę że jak diler porządny to nie będzie sobie plamił reputacji ;)

 

no cóż nie ma rozwiązań idealnych ;) czas pokaże , w każdym razie powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

U mnie poprawka 9.03 polecenie przelewu zostało wysłane 22.03 i też kasy ani widu, normalnie Warszawa sobie w h.. leci tylko na stronach Arimr wszystko pięknie wygląda ile to już kasy wypłacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Właśnie wracam z odr i arimr , za komplet chcą 500zł ;)

progu esu początkowego nie ma :D

pani z odr radzi tak jak koledzy kilka stron wcześniej by w 5 roku postawić tunel i spokój z esu ;)

 

pani w arimr powiedziała że z góry dochodza głosy że wszyscy w tym naborze dostaną premie a pani w odr sugeruje że w takie cuda nie ma co wierzyć :D podobno za terminowość złożenia wniosku też mogą być punkty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Panowie a jak jest z wielkością gospodarstwa. czy mozna w nią wliczyć dzierżawe notarialną?np. mam 5 ha ziemi i mogę wziąc w dzierżawe 10ha. czy przejdzie mi wniosek i nie bede musiał dokupywać ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

Krzysiek 89 i muoodyy Gratulacje ja poprawke złożyłem 11 luty ciągle czekam . Wiecie może kiedy zostoło wysłane polecenie przelewu z oddziału regionalnego do Warszawy??

 

u mnie polecenie przelewu zostało wysłane po tygodniu od złożenia poprawki czyli około 14-15 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek007    0

U mnie tak samo polecenie przelewu zostało wysłane 22.03 i do tej pory tez nic nie ma na kacie:/

Edytowano przez Marcinek007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie polecenie przelewu 28 marca ale jak dzwoniłem do warszawy to niemają zaksięgowane jeszcze więc pewnie jeszcze sobie z miesiąc poczakam (mają tempo...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wskw    0

Witam,

jak to jest z warunkami higieny i utrzymywań zwierząt? Posiadam starą oborę i wszytko było robione w latach 80. Żeby spełnić te wszystkie warunki to lepiej chyba byłoby mi postawić nową oborę niż starą remontować. Czy podczas kontroli będą to jakoś restrykcyjnie sprawdzać? Co grozi przy ew. nie spełnieniu "standardów" ? Dodam iż hodujemy zarówno trzodę jak i bydło.


Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wskw - mi pani powiedziała , że jeśli mam do przejęcia i pole i zwierzęta to lepiej sobie dać spokój ze zwierzętami i niech będą dalej stały na tatę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy powiedzcie mi jakie dokumenty notariusz potrzebuje przy odpisywaniu dzialki budowlanej z zabudowaniami?? jest roznica w kosztach przepisu samej budowlanej a budowlanej z rolnym??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj