Polecane posty

jacumi    0

@Ewucha danield28

Punkty są przyznawane za posiadane kwalifikacje a nie za zobowiązanie, więc jak najbardziej można dostać 0 pkt.

 

 

a gdzie jest to napisane ?? bo ja czytam czytam i nie mogę znaleźć, pewnie z powodu późnej pory ;)

 

nie ukrywam, że trochę mi to nie na rękę ;)

Edytowano przez jacumi

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

a ja mam pytanie do TYCH którzy musieli badz musza uzupelnic wykształcenie??? gdzie konczyliscie lub macie zamiar chodzic aby zdobyc jakis tytul??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
a gdzie jest to napisane ?? bo ja czytam czytam i nie mogę znaleźć, pewnie z powodu późnej pory

 

nie ukrywam, że trochę mi to nie na rękę

 

Nigdzie nie jest jasno napisane (bynajmniej ja nie widziałem), że ktoś dostanie 0 pkt... Analizując wniosek o pomoc z działania MR jest część w którym należy wskazać wykształcenie i kwalifikacje zawodowe wraz z potwierdzającymi dokumentami... Do tego w rozporządzeniu z dnia 16 marca 2011 roku przyznaje się punkty za posiadane wykształcenie... Nie ma w rozporządzeniu napisane, że dostaje się punkty za to, że zdobędzie się wykształcenie w przeciągu 3 lat, ale jednocześnie ma zakazanego takiego sformułowania w/w rozporządzeniu... Jest też napisane, że można przyznać pomoc osobie, która zobowiąże się uzupełnić wykształcenie w 3 lata ale już nie napisali jak wygląda system punktacji w przypadku takiej osoby...

 

Analizując wniosek o pomoc z działania MR jest część w którym należy wskazać wykształcenie i kwalifikacje zawodowe wraz z potwierdzającymi dokumentami... Do tego w rozporządzeniu z dnia 16 marca 2011 roku przyznaje się punkty za posiadane wykształcenie...

 

Te dwa zdania według mnie są najważniejsze i będą brane pod uwagę przez agencję ARiMR i z nich wynika, że można otrzymać 0 pkt za wykształcenie... Może to być odebrane również przez agencję w ten sposób, że jeśli osoba nie posiadając kwalifikacji nie będzie miała ocenionej części dotyczącej wykształcenia jeśli zobowiąże się uzupełnić wykształcenie w przeciągu 3 lat ale wtedy jest to równoważne z otrzymaniem 0 pkt... Ostatnie zdanie jest oczywiście tylko moim przypuszczeniem i nie należy go traktować jako prawdę...

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zadzwonienie do ARiMR i dowiedzenie się dokładnie (znając życie oni sami nie będą wiedzieć jak to ma być)... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewucha    0

Zasada racjonalności ustawodawcy znowu doznaje uszczerbku :) Faktycznie ciężko powiedzieć w jaki sposób będzie to interpretowane. Zapewne dowiemy się w czasie składania wniosków. Nasze "gdybania" nic nie zmienią, trzeba składać wnioski i czekać na wyniki :) skoro to już ostatni nabór do 2013.

 

PetrCech22, jeśli skończyłeś nierolniczą szkołę średnią to najlepiej iść później na dwuletnią szkołę policealną rolniczą, chociaż w tym nie orientuję się zbyt dobrze. Natomiast po studiach najlepszym rozwiązaniem jest podyplomówka rolnicza, która trwa rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie .W zeszłym tygodniu przejąłem gospodarstwo po rodzicach 15.60 h w podlaskim .Mam 33lata i wykształcenie średnie ekonomiczne i ubezpieczyłem się w Krusie .J moje pytanie jest takie czy mam szanse ubiegać się o premie młody rolnik. Z góry dziękuje za odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@danield28

Przecież jest jasno napisane za co są przyznawane punkty w przypadku wykształcenia. Jeżeli tego nie spełniasz to nie dostajesz punków, czyli dostajesz 0.

Przepis mówi o posiadanym wykształceniu, więc nie ma żadnego pola do dyskusji, będzie sprawdzana aktualna sytuacja a nie zamierzenia młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

Witam:) czy jeżeli w chwili obecnej prowadzę gospodarstwo rolne to czy mogę do MR podac grunty, które dopiero chcę wydzierżawic od kogoś i te, które chcę dopiero kupic? czy liczą się tylko te, które już mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Wydaje mi sie ze jezeli posiadasz do 1 roku gospodarstwo to mozesz ubiegac sie o premie MR ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co liczy się jako trzy letni staż pracy w rolnictwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

mogę się ubiegac o MR, tego jestem pewna. pytanie nie tego tyczyło... ustawę wertuję już któryś raz z kolei i dalej nie wiem czy mogę podac te ziemie, które dopiero zamierzam kupic czy wydzierżawic od kogoś czy mogę podac tylko te, które mam na dzień złożenia wniosku? :( w przypadku osób, które nie prowadzą jeszcze gospodarstwa sprawa jest jasna- a w moim przypadku nie mam pojęcia jak to wygląda:( czy jest ktoś może w podobnej sytuacji i wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

jak prowadzisz już gospodarstwo to nie możesz skorzystać z MR

mogę ubiegac się o MR- w marcu weszło w życie nowe rozporządzenie zmieniające zasady przyznawania pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

a jeszcze takie pytanko. czy dalej można się ubezpieczać wstecz w Krusie jako domownik?? aby mieć to 3 letnie doświadczenie. a jak tak to ile wynosi składka (np roczna) ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
mogę się ubiegac o MR, tego jestem pewna. pytanie nie tego tyczyło... ustawę wertuję już któryś raz z kolei i dalej nie wiem czy mogę podac te ziemie, które dopiero zamierzam kupic czy wydzierżawic od kogoś czy mogę podac tylko te, które mam na dzień złożenia wniosku? w przypadku osób, które nie prowadzą jeszcze gospodarstwa sprawa jest jasna- a w moim przypadku nie mam pojęcia jak to wygląda:( czy jest ktoś może w podobnej sytuacji i wie coś na ten temat?

 

We wniosku jest napisane dla osób które posiadają gospodarstwa rolne otrzymane w drodze i kilka podpunktów i jeden do wyboru... Wynika, że na dzień składania wniosku możesz napisać tylko te hektary, które już posiadasz natomiast te które nabędziesz możesz uwzględnić w biznesplanie w dodatku to ci ułatwi sprawę z rozwojem gospodarstwa bo zwiększysz dzięki temu sobie ESU... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

We wniosku jest napisane dla osób które posiadają gospodarstwa rolne otrzymane w drodze i kilka podpunktów i jeden do wyboru... Wynika, że na dzień składania wniosku możesz napisać tylko te hektary, które już posiadasz natomiast te które nabędziesz możesz uwzględnić w biznesplanie w dodatku to ci ułatwi sprawę z rozwojem gospodarstwa bo zwiększysz dzięki temu sobie ESU... Pozdrawiam

 

dziękuję za odpowiedź:) w takim razie muszę się pospieszyc z podpisaniem aktu notarialnego bo brakuje mi jeszcze do średniej powierzchni gospodarstwa w kraju:/ w dodatku jestem z województwa, gdzie średnia gospodarstwa jest większa niż średnia krajowa. Również pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

nasunęło mi się kolejne pytanie: czy jeżeli wygrałam przetarg na zakup nieruchomości rolnej a podpisanie aktu notarialnego nastąpi po dniu złożenia wniosku o MR to czy mogę premię wydac na zakup tej nieruchomości? czy liczy się data przetargu czy podpisania aktu? wydaje mi się, że to drugie, ale nie jestem pewna więc pytam:) i co z wadium, skoro było wpłacone wcześniej(przed przetargiem)a można z MR finansowac tylko wydatki od momentu złożenia wniosku o MR...byłabym wdzięczna za odpowiedź jeżeli ktoś coś wie na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Ja tu nie widzę żadnych przeciwwskazań. W ODR chodziło im może o to, że nie będziesz miał kwalifikacji rolniczych po Twojej szkole? Ale przecież możesz je jeszcze uzupełnić. Masz na to 3 lata więc chyba zdążysz.

 

 

Panu bardziej chodziło o fakt, że przejmę gospodarstwo nim złożę wniosek o młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek007    0

Witam.Dostał ktos juz Pieniądze na MR z woj KUJ-POM?Składałem wniosek 31 Stycznia i do tej Pory Pusto na kacie:/..miałem jedna poprawke któregos tam Marca ale dostarczyłem ja osobicie no i ciekawe ile mam jeszcze czekac.a pieniadze potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Czy pracując na podstawie umowy o prace można się starć o premie dla młodego rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek91    0

Czy można się ubezpieczać wstecz w Krusie jako domownik aby starać się o młodego rolnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj