Polecane posty

kopojno    0

tylko Pan z agencji zwracał uwagę że gdy kupi się zwierzęta za te pieniądze a jakaś sztuka padnie przed upływem 5 lat to co wtedy?? Dlaczego odradzał znajomemu taki zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Dla tych co nie załapali się na Młodego Rolnika w zeszłym roku. Dzisiaj w programie Tydzień leciała notka, że nie będziecie musieli składać nowych wniosków na Młodego Rolnika tylko te złożone w zeszłym roku przejdą na nowy nabór, o ile spełniają one wszystkie wymogi. O terminie nowego naboru nic nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

daj znać 29 marca

 

 

jak by przyszło ci oddawać premie, to razem z odsetkami

Mam o tym pojecie wiec poki nic pewnego nie inwestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Witam mam mały problem wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a niosek już wpłyną do warszawy 1 marca i kasy brak i 3 tyg minęły co teraz robić jak inwestuje i te pieniądze są mi szybko potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

1.koledzy czy czy mozna wydzierżawic odpowiednią ilość pola przez notariusza na młodego rolnika i to bedzie brane pod uwage?2.Czy jak wydzierzawie np.dana ilosc pola by tylko sie zalapac na srednia wojewodztwa to potem przez ile bede musial to dzierzawic?3.czy swiadectwo ukonczenia szkoly agrozbiznesu studium wystarczy?4.czyli nie trzeba miec pola na własnosc wystarczy dzierzawa notarialna?bo tak cos pisaliscie wczesniej.. neich ktos sie wypowie na ten temat solidnie prosze:)

 

5.Jesli ktos od młodego pomaga w gospodarstwie, rodzice sa w krusie a ja tez niby jakos podlegam pod krus ale nie oplacam...wiec ten staz jakos sie bedzie liczyl?nie będe musial oplacac 3 lata krusu pozniej i mam juz zalatwiona sprawe krusu i wystarczy tylko wyksztalcenie tzn swiadectwo ukonczenia studium agrobiznesu?a jesli mam tez wyksztalcenie wyższe ale w innym kierunku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Jak najbardziej za MR można kupić stado podstawowe,ale nie byczki(chyba że kupisz je na 5 lat i odrazu zamówisz im dodatkowe szczęki,bo zęby im po 3latach wypadną :D )a co do rozliczenia to o ile sie nie myle,to powyżej 20 tys musisz robić przelew,a z tą fakturą to niewiem dokładnie czy akurat musi być faktura czy wystarczy zwykła jakaś umowa kupna albo coś w tym stylu

Chyba powyżej 20 tys też można płacić gotówką. Ja przynajmniej nie widzę żadnych przeciwwskazań i w tej instrukcji co przyszła razem z decyzją też nic o tym nie ma. W innych działaniach jest wyszczególnione jakie maksymalne kwoty mogą być opłacane gotówką, a w MR nie ma takiego przepisu.

Edytowano przez Boniek

Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Witam wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a wniosek już wpłyną do warszawy 1 marca i DZISIAJ O 11 BYŁ Przelew i kasa na koncie HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

Witam wniosek złożyłem 24 stycznia i poprawkę nieformalna miałem 21 lutego a wniosek już wpłyną do warszawy 1 marca i DZISIAJ O 11 BYŁ Przelew i kasa na koncie HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

gratuluje kolego :)odpowiedz mi kolega na kilka pytan :)1.czy mozna wydzierzawic 10ha od kogos i dostac MR?2.czy wystarczy swiadoctwo ukonczenia skzoly rolniczej np.agrobiznes studium 2letnie?3.ty miales zdany egzamin zawodowy?4.jak jest z tym krusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

No u mnie też dziś ładnie poprawił się stan konta :) :) :)

@up na 100% świadectwo ukończenia takiej szkoły styka, przynajmniej w naborze 2010.

A jak to jest z tym płaceniem, można zapłacić np. 60k gotówką??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Boniek, u mnie nic :(, może w popołudniowej sesji coś wpłynie lub ewentualnie jutro :D skoro ty dostałeś już dziś :D gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ma ktoś z forumowiczów stronę odnośnie przedmiotów zaliczanych do przyznania Młodego rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ma ktoś z forumowiczów stronę odnośnie przedmiotów zaliczanych do przyznania Młodego rolnika??

 

Ale że o jakie przedmioty Ci chodzi? Na egzaminie zawodowym? Czy o profile szkół jakie moga być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam wszystkich, mam takie pytanie: jeśli jestem zameldowany na wsi od urodzenia, wójt wystawiłby mi takie zaświadczenie, a właściciel gospodarstwa zaświadczenie że pomagałem w tym gospodarstwie to czy nadal musiałbym uzupełniać wykształcenie? Bo wiem że w kredytach preferencyjnych takie zaświadczenia wystarczą. Dziękuje za odpowiedź z góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie.czy jak mam 22Esu w roku bazowym z produkcji trzody chlewnej.a teraz chcę zlikwidowac stado.a chcę rozpoczac chodowlę opasów.to mogę zmienić zalożenia biznesplanu.w 5 roku było by te 22 esu ale z bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie.czy jak mam 22Esu w roku bazowym z produkcji trzody chlewnej.a teraz chcę zlikwidowac stado.a chcę rozpoczac chodowlę opasów.to mogę zmienić zalożenia biznesplanu.w 5 roku było by te 22 esu ale z bydła.

Możesz zmienić ważne żeby w roku docelowym było te 22 ESU lub więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielskoq7    0

no Panowie dziś mówili w Agrobiznesie, że lada dzień ma ruszyć nabór wniosków Młody rolnik ;) Oby jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mam pytanie panowie , mianowicie gdy chce przejąć gospodarstwo (ziemia i budynki ) ale do esu brakuje mi kilka jednostek i chce też nabyć zwierzęta (ktos z rodziny mi przepisze ) to muszę mieć je przepisane przed złożeniem wniosku o płatność ? Czy dopiero jak dostanę pieniądze i jakby rozpoczne gospodarować ?

 

A drugie pytanie brzmi czy mogę wydzierżawić barakujące pole od taty gdy gospodarstwo do MR przepisuje mi ciotka ? Czy bezwzględnie nie mogę nic kupować dzierżawić od rodziców mimo że gospodarstwo przepisuje mi kto inny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

z tego co się orientuje to można dzierżawić od taty ale nie wolno nic kupować od rodziny za pieniądze z MR .....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

O widzisz odpowiedziałeś mi na więcej niż chciałem zapytać :) dzięki wiekie o to mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Ja właśnie przez to, że dołączyłem wypis z rejestru gruntów miałem poprawkę. Z ich wyliczeń wyszło trochę więcej użytków.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj