Polecane posty

Kormoran    1

Witam ma 18 lat chodzę do 4 letniego technikum ogrodniczego jestem w 3 klasie to czy jest szansa ze uzyskam MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

witam skoro na kupno maszytny mamy 3 lata to mozna wlozyc te 75 tys na niecale 3 lata na lokate >???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

jopi włóż na lokate masz racje urośnie ci 500 czy 1000 zł % a maszyna zdrożeje 3-4 tys. zrobisz interes życia na bank :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chyba raczej stanieje bo jak skonczy sie MGR i MR to maszyny powinny potaniec bo kto je kupi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

jakie tysiac zlotych :) lokatata 6 procent na 3 latka na 75 tys to masz 4 tys zl zysku rocznie...a co do ciagnikow to nie wiadomo czy pojdzie w w gore czy stanieja...mi itak chodzi o MTZa czyli o ten na koty jest bardzo duzy popyt NIBY jak jest popyt to ceny maleja...ale jak narazie ceny mtzetow wzrastaja od tego roku...nie wiem moze sprzedajacy wykorzystuja naiwnych i winduja ceny bo i tak maja pewnosc ze rolnik kupi. i tkajka kolega wytzej napial jak skoncza sie dotacje to moze te ceny pojda w dol... jak myslicie ??

tez mi sie wydaje ze sprzedawcy chca wykorzystac ten okres gdy sa dotacje na maksa a pozniej wbrew prawu podazu i popytu cena spadnie. Trzeba tez wziasc pod uwage spadek wartosci ciagnika kotry mam zamiar sprzedac aby zastapic go nowym :)

 

 

wniosek o platnosc 21 lutego....zadnego listu ze jest cos do po prawki oraz brak kasy na koncIE KUJ POM

 

z ta dzierzawa na 10 lat dla mlodego rolnika teraz to tylko dierzawa od osob ktore nie sa ojcem ani matka wnioskodawcy ?? czy jezeli jeden syn dostal 10.5 ha przepisane notarialne i czeka na pieniadze, to teraz moze wniosek zlozyc drugi syn jak ja (Ojciec) wydzierzawie mu na 10 lat te 10.5 ha ?

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

no własnie neich ktoś powie jak z ta dzierżawą pola?ale chodzi mi o dzierżawe od sąsiada i osob prywatnych?jezeli wydzierżawie tyle pola co potrzeba do sredniej krajowej to to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

witam.wniosek o płatność na młodego rolnika złożyłam 18 lutego.czy dostał już może ktoś kase?jestem z województwa mazowieckiego.jaki okres jest na wypłate pieniędzy.?

 

 

ja złozyłem 26 stycznia i żadnych poprawek i nadal czekam

ostatnio dodzwonilem sie do arimr i powiedziano mi ze 31 beda pieniądze na koncie, zobaczymy ile w tym prawdy


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Brat tez czeka, czeka i doczekac sie nie moze.... Babka w agencji mowila ze kase wyslala 27 lutego a na koncie dalej nie ma nic :unsure:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba czekac na kase :mellow: jak nie ma prz

elewów ze stycznia. to wnioski z lutego może jeszcze nie rozpatrzone ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

jakie tysiac zlotych :) lokatata 6 procent na 3 latka na 75 tys to masz 4 tys zl zysku rocznie...a co do ciagnikow to nie wiadomo czy pojdzie w w gore czy stanieja...mi itak chodzi o MTZa czyli o ten na koty jest bardzo duzy popyt NIBY jak jest popyt to ceny maleja...ale jak narazie ceny mtzetow wzrastaja od tego roku...nie wiem moze sprzedajacy wykorzystuja naiwnych i winduja ceny bo i tak maja pewnosc ze rolnik kupi. i tkajka kolega wytzej napial jak skoncza sie dotacje to moze te ceny pojda w dol... jak myslicie ??

tez mi sie wydaje ze sprzedawcy chca wykorzystac ten okres gdy sa dotacje na maksa a pozniej wbrew prawu podazu i popytu cena spadnie. Trzeba tez wziasc pod uwage spadek wartosci ciagnika kotry mam zamiar sprzedac aby zastapic go nowym :)

 

 

wniosek o platnosc 21 lutego....zadnego listu ze jest cos do po prawki oraz brak kasy na koncIE KUJ POM

 

z ta dzierzawa na 10 lat dla mlodego rolnika teraz to tylko dierzawa od osob ktore nie sa ojcem ani matka wnioskodawcy ?? czy jezeli jeden syn dostal 10.5 ha przepisane notarialne i czeka na pieniadze, to teraz moze wniosek zlozyc drugi syn jak ja (Ojciec) wydzierzawie mu na 10 lat te 10.5 ha ?

 

Ja też gdyby się udało to celowałbym w MTZ ale jeśli ceny jeszcze pójdą w górę to podejżewam że popyt spadnie , bo dokładając około 30tys zł można mieć już fajny ciągnik z perkinsem i o podobnej mocy ;) jak tak dalej będzie drogo i stanę przed wyborem ciągnika to już wolę kupić średni oszczędny ciągnik z przytulną kabina niż płacić tyle samo albo i więcej za ruskiego ...

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Panowie mam takie pytanko

Bo tak ten nabór w 2011 ma ruszyć niby w kwietniu a znając życie będzie wszystko trzeba robic jak bedzie najwieksza robota w polu nom ale mniejsza z tym moje pytanko jest następujące zakładając MR ruszy w kwietniu nom otrzymuję tą premię i musze byc na KRUSIE czyli nie mogę założyć firmy bo gdybym założył firmę musiałbym przejść na ZUS a to już wyklucza MR a gdybym zapłacił za 3lata wstecz KRUS to wtedy mogę przejść na podwójny KRUS i prowadzić na siebie działalność?? nom i ewentualnie liczyć na jakieś dotacje na tą firmę??? miał ktoś podobny pomysł czy może wie jak to wygląda B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chyba nie ma szans ;) po za tym to trochę nie fair by było wobec innych . Musisz się zdecydować albo rybki albo akwarium :D

Ja bym nie liczył na to że przed majem ogłoszą nabór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

z ta dzierzawa na 10 lat dla mlodego rolnika teraz to tylko dierzawa od osob ktore nie sa ojcem ani matka wnioskodawcy ?? czy jezeli jeden syn dostal 10.5 ha przepisane notarialne i czeka na pieniadze, to teraz moze wniosek zlozyc drugi syn jak ja (Ojciec) wydzierzawie mu na 10 lat te 10.5 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież pisze ze młody rolnik nie może dzierżawić od ojca, matki itp możesz przepisac na syna 10,5 ha lub czesc i reszte wziasc od kogos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

mój wniosek z 25 stycznia tez jeszcze nie jest wypłacony!!!!!!

A miałeś jakąś poprawkę?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja np daje kase(75 tys.) na lokate na przynajmniej rok. Narazie nie kupuje bo szkoly nie moge znalezc wiec wole sie wstrzymac niz pozniej oddawac sporo kasy gdyby sie nie mialo udac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

panowie mam takie pytanie czy przy składaniu wniosku wpisuje się dokładnie ile i od kogo chce się wydzierżawić lub kupić ziemię,,, i czy jest taka możliwość że np pisze że od pana kowalskiego chce kupić i dostać premię, ale za 2 miesiące on się rozmyślił i pan Nowak mi chce sprzedać to czy można tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ma najmniejszego problemu, piszesz zmiane wniosku i jest git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

A miałeś jakąś poprawkę?

TAk :D błąd - wpisałem nazwisko rodowe. 7 marca wysłane zostało polecenie zapłaty do warszawy. Termin (3tyg) mija w poniedziałek 28 marca, czyli jeśli przelew idzie 1 dzień do najpóźniej powinienem zobaczyć pieniążki we wtorek 29 marca o 12:01, bo o tej godzinie jest księgowanie u mnie w banku. Jeśli kasy nie będzie to co mam naliczyć odsetki ustawowe państwu i złożyć doniesienie do pana boga? :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

TAk :D błąd - wpisałem nazwisko rodowe. 7 marca wysłane zostało polecenie zapłaty do warszawy. Termin (3tyg) mija w poniedziałek 28 marca, czyli jeśli przelew idzie 1 dzień do najpóźniej powinienem zobaczyć pieniążki we wtorek 29 marca o 12:01, bo o tej godzinie jest księgowanie u mnie w banku. Jeśli kasy nie będzie to co mam naliczyć odsetki ustawowe państwu i złożyć doniesienie do pana boga? :D ?

daj znać 29 marca

 

Ja np daje kase(75 tys.) na lokate na przynajmniej rok. Narazie nie kupuje bo szkoly nie moge znalezc wiec wole sie wstrzymac niz pozniej oddawac sporo kasy gdyby sie nie mialo udac...

jak by przyszło ci oddawać premie, to razem z odsetkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam a jak jest z zakupem stada podstawowego w mr czy można a jeżeli można to musi być faktura z vatem (dodatkowy koszt) czy może być umowa kupna sprzedarzy i w formie przelewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

witam a jak jest z zakupem stada podstawowego w mr czy można a jeżeli można to musi być faktura z vatem (dodatkowy koszt) czy może być umowa kupna sprzedarzy i w formie przelewu?

Jak najbardziej za MR można kupić stado podstawowe,ale nie byczki(chyba że kupisz je na 5 lat i odrazu zamówisz im dodatkowe szczęki,bo zęby im po 3latach wypadną :D )a co do rozliczenia to o ile sie nie myle,to powyżej 20 tys musisz robić przelew,a z tą fakturą to niewiem dokładnie czy akurat musi być faktura czy wystarczy zwykła jakaś umowa kupna albo coś w tym stylu


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj