Polecane posty

caseik1    6

Hej ja byłem dziś w Agencj i dowiedziałem się tyle: Program MR może ruszyć pod koniec marca lub na początku kwietnia Szok normalnie sam czekam na ten program....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Wniosek o płatność złożony 21.02,15.03 przyszła poprawka i z tego właśnie powodu chciałbym ostrzec tych którzy jeszcze nie złożyli wniosku o płatność.Gdy będziecie sie podpisywać to zawsze imie i nazwisko ja niestety o tym zapomniałem i przez taka błachostkę znów trzeba troche czasu poczekać :/

I dopiero po miesiącu poprawka przyszła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

26.01 złożony o płatność 23.02 poprawka '' były poprawki ''

dziś sara na koncie B) B) B) B) :lol: :lol: :lol: :lol:


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

I dopiero po miesiącu poprawka przyszła??

Niestety ale tak,widać w ARIMR im sie nie śpieszy,przynajmniej sobie troche ktoś zarobi na obrocie naszymi pieniędzmi ;[


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja słyszałem, że program może się przesunąć nawet na lipiec. sad.gif Chcą teraz uporządkować sprawę z modernizacją i dopiero ruszyć z naborem na młodego. smile.gif Dodatkowo mają czekać na decyzję odnośnie rent strukturalnych, chociaż z drugiej strony wcześniej były informacje, że rent już nie będzie. huh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

26.01 złożony o płatność 23.02 poprawka '' były poprawki ''

dziś sara na koncie B) B) B) B) :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

skoko z jakiego województwa jestes???

ja tez składałem 26.01 wniosek o płatność, dzisiaj mija 2tygodnie od polecenia przelewu a kasy nihuhu


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzss    0

Dzwonilem do agencji to mi powiedziano ze nie ma szans na to aby w marcu ruszył program, powiedzieli ze tez czekaja na komunikat i ze przewidziany MR jest na pierwsza polowe roku:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Drodzy forumowicze! Wyrobie sie w miesiac z przepisaniem u notariusza, w gminie i w krusie,bo za miesiac i pare dni mija mi termin 180dni. Czy trzeba czekac na jakies uprawomocnienia po notariuszu albo jakies zaswiadczenia dosc dlugo np z krusu? Moze ktos jest z okolic SIEDLEC(mazow) i mial do czynienia z przepisywaniem na MR, krusem, a moze poleci niedrogiego notariusza(umowa darowizny bez RS). Nr gosp i konto bankowe juz mam, papiery do notariusza prawie tez. Przez ten krotki termin nie moge spac. Opiszcie jak dlugo to zalatwialiscie,ile gdzie i na co czekaliscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Droga anka81 nie ma co się martwić. Ja wszystkie formalności załatwiłem w trzy tygodnie i się bardzo nie spinałem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

anka81 miesiąc to tak na styk,

złożyłem wniosek o płatność 17.02, nie wytrzymałem i dzisiaj pojechałem do Gorzowa do ARIMR, się czegoś dowiedzieć, w sumie roboty nie ma bo ciągle pada samochód na gaz to pojechałem 160km w jedną stronę, i okazało się że dobrze zrobiłem , gościu powiedział że mają 60 dni na rozpatrzenie, ale pogadałem powiedziałem jaka sytuacja, że kawał drogi zrobiłem by dojechać, i o dziwo wyciągnął mój wniosek i razem zemną go rozpatrzył, wszystko dokładnie sprawdziliśmy, i pierwsza poprawka to jedna cyferka w NIPie się nie zgadzała, i druga poprawka, muszę dosłać wypis z rejestru gruntów, i powiedział że wniosek jest ok i jak tylko dostanie ten wypis to od razu śle polecenie do warszawy przelewu, oni mają 3 tygodnie na to, pewnie gdybym nie przyjechał to mój wniosek by jeszcze jakiś czas leżał w szafie i się kurzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

60 dni to ma arimr wojewódzka + arimr Warszawa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawi    0

WIEM Z PEWNEGO ŹRÓDŁA ,ŻE 20 MARCA OGŁOSZĄ NABÓR NA MR ALE NA ILE%? :D

Edytowano przez zawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

witam ostatnio zapisalem synowi ziemie w postaci darowizny i on otrzymal premie mlodego rolnika. Czy teraz wydzierzwaiajc kolejny grunt bedzie to juz calosc mojego gopodsrtwa drugiemu synowi bede mogl przejsc z zona na rente strukturalna ?? czy musze pozbyc sie ziemi w postaci darowizny aby moc ubiegac sie o rente struktturalna ??

 

czytalem ze kwota renty strukturalnej to obecnie 1100 zl...ale to na 1 osobe czy na malzenstwo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

witam ostatnio zapisalem synowi ziemie w postaci darowizny i on otrzymal premie mlodego rolnika. Czy teraz wydzierzwaiajc kolejny grunt bedzie to juz calosc mojego gopodsrtwa drugiemu synowi bede mogl przejsc z zona na rente strukturalna ?? czy musze pozbyc sie ziemi w postaci darowizny aby moc ubiegac sie o rente struktturalna ??

 

czytalem ze kwota renty strukturalnej to obecnie 1100 zl...ale to na 1 osobe czy na malzenstwo ??

Takie głupoty wypisujesz, że aż nie chce mi się tłumaczyć... Zacznijmy od tego czy będą renty? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ale z pewnością nie w tym PROWie. Resztę może ktoś Tobie wytłumaczy rano bo, aż nie chcę mi się tłumaczyć takich oczywistych kwestii.

Interesująca musiałaby być renta strukturalna w postaci 550 zł. na osobę, na pewno wszyscy chcieli by ją mieć? Sam widzisz najpierw pomyśl, później pisz:)

Edytowano przez klaas111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Takie głupoty wypisujesz, że aż nie chce mi się tłumaczyć... Zacznijmy od tego czy będą renty? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ale z pewnością nie w tym PROWie. Resztę może ktoś Tobie wytłumaczy rano bo, aż nie chcę mi się tłumaczyć takich oczywistych kwestii.

 

Jeśli ci się nie chce tłumaczyć - to nie tłumacz i trzymaj buzię na kłódkę!! A nie się mądrzysz.

Widzę, ze to niektórzy to same rozumy pozjadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzss    0

Juz tych dat tyle napodawaliscie ze szok tylko ze zadna sie nie sprwadzila i ten 20 pewnie tez sie nie sprawdzi bo to niedziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Jeśli ci się nie chce tłumaczyć - to nie tłumacz i trzymaj buzię na kłódkę!! A nie się mądrzysz.

Widzę, ze to niektórzy to same rozumy pozjadali.

Nie wiem co Ty od niego chcesz?? @jopi1991 to chyba rok przespał, że nic nie wie w tym temacie. Takie informacje jak wysokość rent strukturalnych, warunki przyznania można znaleźć bez większego trudu na stronie ARiMR http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/prow-2007-2013-program/renty-strukturalne-2010.html A w sumie to o RS w najbliższych latach nawet nie ma co myśleć.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

renty to od 2014 Może bedą przyjmowac, a wysokosc renty obecnie to 1013brutto+(rewaloryzacja tylko w tym roku 4,2%)-(61zł KRUS) - (podatek) i wyjdzie może dziewięć stów

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Mam pytanie odnośnie wniosku na młodego rolnika, otóż mam wpisane we wniosku stado trzody chlewnej ,ale rodzice nie zarejestrowali zwierząt w agencji ,otrzymałem pozytywna decyzje ale jak myślicie mogą z tego potem wyniknąć problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

Świnie muszą być zarejestrowane (o ile chcesz je sprzedać pośrednikowi albo bezpośrednio do ubojni).A żeby je teraz zarejestrować będziesz musiał podać źródło z którego te świnie pochodzą, nie możesz od tak sobie podać w Agencji że masz np. 50 świń. Najlepiej jak znajdziesz jakiegoś producenta trzody, który 'na papierze' sprzeda Ci tyle świń ile masz i Agencja nie będzie miała nic do tego. Tylko pamiętaj, że przy 'zakupie' świnie muszą mieć świadectwo zdrowia lub gospodarstwo z którego je 'kupisz' musisz mieć status wolnego od choroby Aujeszkiego i oczywiście musisz pamiętać o prowadzeniu księgi rejestracji świń i o oznakowaniu świń (kolczyk czy tatuaż). a tak zupełnie na marginesie to myślałem, że już nie ma niezarejestrowanych świń ( jak Twoi rodzice wcześniej je sprzedawali?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

W sumie to są jeszcze stada krów, które nie są wolne od chorób, wiem bo miałem na oku ładną krówkę 4 latkę za śmieszne 2500 po wycieleniu, haczykiem było brak stada wolnego od chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Rodzice nie mieli problemów ze sprzedażą ,ponieważ weterynarz robił badania,świnie mają świadectwo zdrowia tylko chodzi mi o wniosek na młodego rolnika mam we wniosku wpisane średni stan 7 warchlaków 7 prosiąt i 7 tuczników no i 3 lochy w roku bazowym.Prosięta były sprzedawane na rynku i chodzi mi o to czy mogą się o mnie doczepić bo we wniosku mam wpisane że sprzedałem 50 sztuk tuczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj