Polecane posty

darekalf    0

mi w szkole wmawiają co innego

chodze do policealnego studium w zawodzie technik ogrodnik choć studia skończyłem i mówią że egzamin zawodowy trzeba zdać ja tam wole mieć więcej jak mniej krusu nie mam opłacanego bo jestem uczniem choć 25 na karku

pare opini słyszałem że nie trzeba mieć egzaminu wystarczy ukończenie szkoły inni znowu że zależy czy warszawa sie dopatrzy braku kwalifikacji czy przejdzie bez nich co osoba to inna opinia

może ci co nie mają egzaminu zdanego a otzymali młodego rolnika mieli opłacany krus przez 3 lata zanim złożyli wniosek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

nie kolego :)chodze na to studium z klegami ktorz juz popbrali 75tys. i uzupelnijaa wyklsztalcenie..i agencja im kazla dostarczyc tylko swiadectwo ukonczenia szkoly...to jest wojewodztwo łodzkie...woogle niektrzy nie przystepuja do tego egzaminu, lub orzystepuja bez nauki na lajcie :)bo szkola rolnicza skonczona, praktyki w gospodarstwie odbyte...wiec czego wiecej ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

hmmm

czyli kończe w czerwcu szkołe i bezstresowo podchodze do egzaminu, jak dostane zrobienie jakiś kwiatków to oddam kartke i już

krus zaczne opłacać po złożeniu wniosku i w momencie przejęcia ziemi czy to dobre rozumowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

wejdż na stronę www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

 

tam masz wszystko, możesz sobie nawet wydrukować wniosek o MR ,wniosek o płatność , biznes plan, i instrukcję do tego

 

pawlus224 a można wiedzieć jakie masz wykształcenie???????

 

 

Mam wykztałcenie średnie rolnicze ,czyli ukończyłem technikum rolnicze (4letnie) , zdałem maturę i egzamin zawodowy na Technika Rolnika , także śpię spokojnie co do wymogu wykształcenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

człowiek całe życie spędził na wsi a poszdł uczyć sie ekonomi 4 lata średniej 3 studiów i jest za głupi żeby robić na ziemi

powinno być tak że gdy sie ukończyło szkołe wyższą nie rolniczą to po zrobieniu np. trzymiesięczny kursu można przejąć ziemie na młodego rolnika a nie lataj po szkole choć w domu robi sie więcej niż to co uczą bo praktyka to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipa123    3

poprosty kolego nie kazdy musi byc tylko rolnikiem na tym forum :Ptak jak TY!!!wiec juz nie zaczynaj!sam zaczynasz a potem sie zadlisz i piszesz do admina na mnie..wyluzuj!

 

i juz nie będe zwracał uwagni na to co piszesz i juz nic ci nie będe odpisywal...ale widze ze duzo osob sie czepiasz nie widomo o ci ci chodzi ,,,dziwne ze ty bana nie dostales jescze...nic juz nie odpisuj.pozdrawiam

Wytłumacz mi jak niby osoba z wyższym wykształceniem wali takie błędy ortograficzne,zobaczcie ludzie co ten magister wypisuje w temacie PROW.Śmiech na sali normalnie, słuchajcie gostka a dobrze na tym wyjdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio zaczerpnął info na temat MR i jeżeli chodziłeś do szkoły o profilu np: Agrobiznes ale nie zdałeś egzaminu zawodowego wystarczy świadectwo ukończenia szkoły, chyba że przepisy się zmienią.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja tam w sumie dokładnie nie wiem.

Wiem tyle że jak się zastanawiałam jesienią nad MR i byłam w ARiMR dowiedziec się jakie trzeba wykształecenie( skończyłam wtedy technikum rolnicze ale nie znałam wyników egzaminu zawodowego) to dyrektor ARiMR nie potrafił mi odpowiedziec na pytanie czy wystarczy ukończenie szkoły..,poleciał po rozporządzenie ministra, przeczytał je i stwierdził że sam nie wiem i że pewnie można, a jak nie to egzamin sobie zdam za rok itd..

Więc jak takich rzeczy nie wiedzą w ARiMR to niby skąd i my mamy wiedzieć...

 

Teraz moja sytuacja jest jasna bo skończyłam technikum rolnicze, mam maturę, zdany egzamin zawodowy więc z wykształceniem nie ma problemu.

 

 

Teraz druga sprawa: byłam dzisiaj w ODR i nic nie wiedzą jeszcze na temat MR czekają tak jak i my na jakieś rozporządzenie...

 

A i 3 sprawa to była wcześniej tu pisane o MR a studiowaniu dziennie a MR. I np.mój znajmoy mi mówił że ktoś tam kogo zna dostał MR studiując dziennie a dzisiaj na szkoleniu w ODR (było duzo mowy o MR) powiedzieli że studiowanie dzienne wyklucza MR...

Więc to na prawdę wszędzie inne info, wszedzie kręca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

Wytłumacz mi jak niby osoba z wyższym wykształceniem wali takie błędy ortograficzne,zobaczcie ludzie co ten magister wypisuje w temacie PROW.Śmiech na sali normalnie, słuchajcie gostka a dobrze na tym wyjdziecie.

pipo cyz jak ci tam...wez przeczytaj sobie co kolega napisal wczensiej ze po agroziznesie nie trzeba egzaminu zawdodowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

pipo cyz jak ci tam...wez przeczytaj sobie co kolega napisal wczensiej ze po agroziznesie nie trzeba egzaminu zawdodowego...

Zacznij pisać po POLSKU. Zanim dodasz posta przeczytaj go 3 razy, popraw literówki i używaj polskich znaków. Tłuczesz te posty jak w transie i ciężko się domyśleć o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

a bo sie zdenerwowoalem bo jeden z drugim beda mi wmawiac jak ja wiem jak jest co do tego swiadectwa..przeciez sobie nie wymyslilem tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0088    0

Chciałem zapytac czy wielu jest użytkowników na tym forum którym ojcom nie przyznano rent strukturalnych w tym naborze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

człowiek całe życie spędził na wsi a poszdł uczyć sie ekonomi 4 lata średniej 3 studiów i jest za głupi żeby robić na ziemi

powinno być tak że gdy sie ukończyło szkołe wyższą nie rolniczą to po zrobieniu np. trzymiesięczny kursu można przejąć ziemie na młodego rolnika a nie lataj po szkole choć w domu robi sie więcej niż to co uczą bo praktyka to podstawa

 

 

Masz bezdyskusyjnie rację ,że jest wiele takich przypadków gdy człowiek bez wykształcenia rolniczego ma wiekszą wiedzę praktyczną niż nie jeden po studiach .Niestety w wielu kwestiach przepisy krzywdzą ludzi , ale z drugiej strony nie da się zeby wszyscy byli zadowoleni .

 

 

Mam głupie pytanie ...

...mianowicie jak kolega wyzej pisał do wniosku jest potrzebne ksero dowodu osobistego , czy nie będzie przeszkadzało gdy po złożeniu wniosku wymienię dowód i bedę miał inny numer domu ? czy później mogą się przyczepic o taką głupotę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Mam wykztałcenie średnie rolnicze ,czyli ukończyłem technikum rolnicze (4letnie) , zdałem maturę i egzamin zawodowy na Technika Rolnika , także śpię spokojnie co do wymogu wykształcenia :)

 

pytam nie dlatego żeby stwierdzać czy masz odpowiednie kwalifikacje do MR,

też skończyłem technikum rolnicze z dyplomem , skoro zdałeś egzamin zawodowy na technik rolnik, to powinieneś bez problemu napisać bizness plan, weż sobie wydrukuj biznesplan z instrukcją, i sprubój,powiem tak, ja również z tym jechałem do ODRu do zaprzyjażnionej pani, ona się zapytała jakie mam wykształcenie, powiedziała że szkoda moich pieniędzy, poradzę sobie bez problemu, i dobrze bo teraz czekam już na przelew 75tysi

 

heniek100 na moim przykładzie, ARIMR zażądała zarówno świadectwa jak i dyplomu , gdyż świadectwo nic im nie mówi, no tyle że ukończyłem szkołę średnią, a dyplom potwierdza że mam wykształcenie rolnicze, które jest potrzebne do ubiegania się o MR, tylko to chyba zależy od oddziału ARIMR, bo wielu pisało że wymagali samego świadectwa, nie wiem , wszystko się okaże przy kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Aha , nom zobaczymy , skoro tak mówisz to spróbuję "chwycić byka za rogi " ;) zawsze to by pare złotych zaoszczedził , dzięki za sugestię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Ja tam też słyszałem że na MR wystarczy tylko i wyłącznie świadectwo ukończenia szkoły rolniczej, w moim przypadku agrobiznesu. Pani w ODR powiedziała że bez problemu to przejdzie bo Agrobiznes jest na jakiejś tam liście. Więc nie pozostaje mi nic innego jak szykować się na nowy nabór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

z postów wynika, że wszystko zależy od interpretacji urzędasa jak ma dobry dzień to przejdzie bez dyplomu a jak chce sie wykazać dla premi to sie doczepi i tyle, takie jest polskie prawo a minister pierdzi w stołek okopany w gnoju wołając je@ać biede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Aha , nom zobaczymy , skoro tak mówisz to spróbuję "chwycić byka za rogi " ;) zawsze to by pare złotych zaoszczedził , dzięki za sugestię :)

a co w tym biznesplanie jest nie do ogarnięcia? przecież tam wpisujesz dane swojego gospodarstwa, składasz wniosek o dopłaty bezpośrednie , to chyba wiesz ile masz hektarów ha użytkowanych, ile nie użytkowanych rolniczo, wiesz co masz zasiane obecnie i ile, i chyba będziesz wiedział co będziesz miał w roku docelowym i ile, , i co za problem wyliczyć ESU w roku bazowym jak i docelowym, przecież masz tabele w której jest napisane, co ile ma ESU, mnie na początku też przeraził jak pierwszy raz zobaczyłem ten biznes plan, wypełniasz tylko te strony które indywidualnie cię dotyczą, u mnie 1/3 stron odpadła,

 

szkoda że mieszkam na drugim końcu polski, z chęciom bym ci pomógł, z tym biznessplanem, choć jestem pewien że sobie sam poradzisz a i we wniosku wpisuj pow w w m2 , ja wpisałem w ha, i to była moja poprawka

 

woj. Lubuskie gm. Żagań , idzie już 4 tydzień odkąd złożyłem wniosek o płatność i na razie cisza , a maszynki drożeją

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter19as    0

Witam. Mam pytanie odnośnie jakichś dotacji na młodego rolnika i czy w ogóle mam jakieś szanse na ich uzyskanie. rodzice posiadaja 36 ha ziemi i jakies 15 dzierżawy hoduja krowy mleczne.Dodam że skonczyłem liceum i obecnie jestem na IV roku studiów,kierunek zarządzanie. Jestem ubezpieczony w krusie jako domownik. Był bym wdzięczny za jakieś informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

Co do wymogów to KRUS co najmniej 3 lata licząc w dniu składania wniosku, przejąć musisz co najmniej średnią krajową (10.23ha) ale jak teraz wejdą punkty to im więcej tym lepiej i najlepiej jakbyś samą ziemie przejął bez hodowli bo lepiej żeby ewentualni kontrolerzy się nie czepiali co do wymogów ale jak chcesz to też możesz przejąć ale też musisz załatwić z kwotą mleczną (ale to już nie wiem co i jak bo mlecznych nie mam, piszesz, że jesteś na 4 roku więc chyba w przyszłym roku kończysz a podobno że są jakieś problemy ze studiowaniem dziennym a samodzielną pracą na gospodarstwie (wg mnie jak masz samą ziemie to nie musisz cały czas robić jak przy zwierzętach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

czyli w tym roku bedzie ciezej dostac MR jak pierwszenstwo maja ci co nie dostali rent ?? bo jak cos to ojce by mi przepisali ok 11 ha wiec bedzie duzo ludzi o takiej powierzchni wiec moge nie dostac co nie ?? moze poczekac i zlorzyc za rok ?? a jak bym np w tym roku nie dostal MR to za dok mógl bym skladac ponownie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

jeśli nie dostaniesz w tym roku to za rok tez będziesz mógł składać. tylko że czekasz na przepisanie pola. Pole przepisuję się po przyznaniu dotacji.

TYLKO problem jest tego typu, że to ma być podobno ostatni nabór w tym PROW.


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

A gdzie słyszałeś o ostatnim naborze? Bo wydaje mi się, że straszysz ludzi plotkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

dlatego mówię że to ma być "podobno" ostatni nabór. co miało przekonać kolegę do składania wniosku w tym roku. bo za rok nigdy nic nie wiadomo. teraz jest rok wyborów. czymś trzeba przekonać ludzi do oddania głosów na "właściwą" partię ;)

 

wiadomość słyszana od ludzi i z forów. więc niepotwierdzona. pewnie nawet sam premier Sawicki nie wie ;)

ale kolega pytał czy może w tym roku złożyć i jeśli nie dostanie to czy może złożyć w przyszłym. i tu jest odpowiedź chyba oczywista, że tak (o ile będzie spełniał warunki).

 

a i ja mam pytanko. jeśli np teraz mam wykształcenie wyższe nierolnicze (mgr inż - mechanika i budowa maszyn) i teraz zrobię sobie podyplomówkę - "Nowoczesne Rolnictwo" (2 semestry, nie pamietam ile godzin). to czy będę miał wykształcenie wyższe rolnicze ?? czy jak to się będzie kwalifikować ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj