Polecane posty

anka81    0

U nas w sasiedniej miejscowosci facet po szkole rolniczej wypelnial papiery i biznesplan za 400zl ale kazdy mial porzadne poprawki. Czy 300 czy 700 za biznesplan, to niewielka roznica, przeplacisz mowi sie trudno, ale najwieksza radosc ujrzec z czasem na koncie 75tys, to jest cos. Ja na przyklad nie mialam pojecia do wyliczenia ESU a oprocz tego mialam dziesiatki pytan i watpliwosci. Jesli ktos mial z tym do czynienia albo jest po rolniczej szkole to biznesplan nie jest taki trudny,tak mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Mi w ODR powiedzieli że biznesplan kosztuje 1% kwoty inwestycji jaką opisuje(nie sumy dofinansowania). Ale panie i panowie... Zależy co w tym biznesplanie chcecie umieszczać :) Ja zamierzam MR przeznaczyć na ciągnik i jak dzwoniłem po dilerach to każdy liczący się z klientem oferuje pełną pomoc przy składaniu wniosku łącznie z wykonaniem biznesplanu w cenie kupowanej maszyny :) W przypadku odmownej decyzji nawet jeśli się rezygnuje z zakupu nic nie brak płacić(przynajmniej tak mi mówili). Czyli de facto biznes plan za darmo :)

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@ lukasz0088

 

tez o to pytałem w krusie i odpowiedzieli mi tak:

 

25 lat opłacanej składki lub 60 lat i ojciec moze przejsc na wczesniejszą emeryture

 

a jak nie to pozostaje ci ubezpieczyć go jako domownika bo wowczas nie bedzie miał zadego ubezpieczenia


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dla mężczyzny jest 30lat składku i 60 lat na karku, na początek jest 75% wartości emerytury rolniczej, z każdym rokiem dodatkowe 5% i wtedy w wieku 65 lat jest 100% :) Dla kobiet odpowiedni 25 lat składki i wiek 55, reszta tak samo ;)

 

Ten list to w ogóle bez składu i ładu, widać robili kopiuj wklej bez przemyślenia. Ja mam to samo z PFRON, mój tata otrzymuje zwrot składki i co rusz są z nimi problemy, a listownie się nie rozwiąże. Urzędnicy przed podjęciem pracy powinni przechodzić test na czytanie ze zrozumieniem :)

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0088    0

rodzice są już ubezpieczeni jako domownicy a jako rolnik i szczerze powiem że nie czekałem za przesunięciami na listach na renty strukturalne bo ojciec był daleko na nich i przepisanie było załatwione w styczniu. Czyli te 5200 osób które otrzyma w najbliższym czasie odmowną decyzje w sprawie tych rent zostanie na lodzie i musi wybrac czy przekazac następcy czy męczyc sie jeszcze do wcześniejszej emerytury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@ versus być moze masz racje

dawno temu pytałem wiec nie pamiętam dokładnie :)

 

tak dokładnie ci ludzie w tym ja zostali ze tak powiem wydy@ani teraz zanim sie przepisze gosp to minie 180 dni i bedzie całkowita lipa

Edytowano przez tomash

...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Wniosek na MR za 400zł , MGR za 1000zł . Teraz , po tych poprawkach wszystkich sam bym te wnioski robił, żadna filozofia jak masz przykład i wzór.. czekam aktualnie na kasę , 2 tyg temu gość rozpatrujący wysłał do centrali płatności...

 

Jakoś nie ma radochy z tej premi gdy sie nie załapało na MGR... ech..;/


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U nas w sasiedniej miejscowosci facet po szkole rolniczej wypelnial papiery i biznesplan za 400zl ale kazdy mial porzadne poprawki. Czy 300 czy 700 za biznesplan, to niewielka roznica, przeplacisz mowi sie trudno, ale najwieksza radosc ujrzec z czasem na koncie 75tys, to jest cos. Ja na przyklad nie mialam pojecia do wyliczenia ESU a oprocz tego mialam dziesiatki pytan i watpliwosci. Jesli ktos mial z tym do czynienia albo jest po rolniczej szkole to biznesplan nie jest taki trudny,tak mysle.

 

 

Zgodzę sie z tym , tylko kto zagwarantuję ze Ja na swoim koncie ujze te 75 tys ? :D Dałbym i 2 tys za wypełnienie tylko niech ktoś zagwarantuje mi te 75tys ;) A jak dam te <500-600 zł to (odpukać) jesli nie dostanę premii to lżej to zniosę i może sie nie załamię :mellow: Bo mam taką sytuacje ze czy tak czy tak gospodarstwo muszę przepisac na siebie .

 

Z wypełnianiem wniosków o dopłaty obszarowe daje rade jako jedyny z rodziny ,pewnie i z biznesplanem dałbym radę tylko na to trzeba czasu , siąść , przeczytac ze zrozumieniem tą instrukcję i wypełniać , ale tak jak ktoś wyżej mówi ktoś kto fachowo się tym zajmuje zawsze coś doradzi , podpowie a tak to mimo tego ze wniosek będzie dobry to mogę sie nieopatrznie wpakowac w jakies zobowiązania które będzie ciężko wykonac ;)

 

Jest kilka osób nawet z mojej wsi które mogą mi to zrobić (sa to urzędniczki arimr) zobaczymy ile zaspiewają , jak się dogadamy to powinny mi to zrobic dobrze bo w końcu w przeciwnym wypadku zła opinia ruszy na wieś :D

W ostatecznosci kupuję skrzynkę wódki i kolega mi to zrobi (tylko o jakosc sie boję ;) ) albo sam się do tego zaprzęgnę i jak cos to będe miał pretensje do samego siebie .

 

 

Tymniemniej życzę kolegom i koleżankom starającym się o MR jak najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

A mógłby może ktoś z osób które już czekaja na kase napisac dokładnie jakie są potrzebne papiery aby starać się o MR? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszg311    0

Witam Ojciec ma 53 lata. Mam pytanie jeżeli by przepisał na mnie gospodarstwo tylko sobie zostawił np 3ha ziemi to by normalnie w wieku 60lat dostał emeryturę czy by mógł wszystko odpisać i wystarczyło by żeby opłacał składki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

A mógłby może ktoś z osób które już czekaja na kase napisac dokładnie jakie są potrzebne papiery aby starać się o MR? ;)

To było w poprzednim naborze. Teraz może się zmienić.

-kopia dowodu osobistego

-potwierdzenie kwalifikacji zawodowych (u mnie świadectwo z liceum i zaświadczenie z krus 5-lat domownik)

-zaświadczenie z KRUS o braku ubezpieczenia jako rolnik

-zaświadczenie z US o nieprowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej

-oświadczenia ze strony ARiMR

-plan rozwoju gospodarstwa

 

mogłem o czymś zapomnieć, już trochę czasu minęło. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

To było w poprzednim naborze. Teraz może się zmienić.

-kopia dowodu osobistego

-potwierdzenie kwalifikacji zawodowych (u mnie świadectwo z liceum i zaświadczenie z krus 5-lat domownik)

-zaświadczenie z KRUS o braku ubezpieczenia jako rolnik

-zaświadczenie z US o nieprowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej

-oświadczenia ze strony ARiMR

-plan rozwoju gospodarstwa

 

mogłem o czymś zapomnieć, już trochę czasu minęło. :rolleyes:

 

Czyli w sumie dużo tego nie ma :)

a po zaświadczenie do KRUS I do US koniecznie trzeba iść?

Bo jak kurcze się pisze że nie było się rolnikiem to to powyżej nie powinno być wymagane..no ale jak będzie mus to mus :)

Tylko akurat najgorsze kolejki w US :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

po wysłuchaniu dzisiejszego agrobiznesu robi mi sie słabo

z nowymi kryteriami to niewiem czy dostane młodego rolnika

pierszeństwo mają ci z rentami a co ja mam powiedzieć jak ojciec ma 66 lat i prędzej emerytura by sie mu przydała a ja w czerwcu kończe szkołe rolniczą czuje sie wy@@@@@ny przez państwo na początku wystarczył 1ha i banda łepków jeździła furami zamiast robić

dziś trzeba sie narobić żeby na koniec dostać odmowe bo zabraknie środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było już pisane, nowy nabór na MR 26 marca.

Czy to jest pewna informacja ?. Na stronie ARiMR nic nie znalazłem.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

gdzie mozna znalez wymogi MŁODEGO ROLNIKA prosze o linka?kiedy nabór?pozdrawiam

wejdż na stronę www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

 

tam masz wszystko, możesz sobie nawet wydrukować wniosek o MR ,wniosek o płatność , biznes plan, i instrukcję do tego

 

pawlus224 a można wiedzieć jakie masz wykształcenie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

jeżeli młody rolnik ma wystartować 26 marca to notatka na stronie arimr musi sie ukazać na 2 tygodnie wcześniej czyli jutro sie okaże czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

wejdż na stronę www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

 

tam masz wszystko, możesz sobie nawet wydrukować wniosek o MR ,wniosek o płatność , biznes plan, i instrukcję do tego

 

pawlus224 a można wiedzieć jakie masz wykształcenie???????

kolego jak kończe teraz studium rolnicze...:)i z tego co mowią to wystarczy swiadectwo ukonczenia tej szkoly czy to prawda?:)nie potrzebny jest egzamin zawodowy...p.s a tak to mam wyksztalcenie wyższe administracyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Może ktoś wie ile jest czasu na słożenie wniosku od dnia rozpoczecia przyjmowania na MR ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

heniek ale mnie rozbawiłeś dzieciaku...

poprosty kolego nie kazdy musi byc tylko rolnikiem na tym forum :Ptak jak TY!!!wiec juz nie zaczynaj!sam zaczynasz a potem sie zadlisz i piszesz do admina na mnie..wyluzuj!

 

i juz nie będe zwracał uwagni na to co piszesz i juz nic ci nie będe odpisywal...ale widze ze duzo osob sie czepiasz nie widomo o ci ci chodzi ,,,dziwne ze ty bana nie dostales jescze...nic juz nie odpisuj.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

egzamin zawodowy musi być

pamiętam jak kiedyś była taka szkoła co na rok sie szło i dostawało kwitek na ziemie ale teraz to chcą kwalifikacje zawodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

co ty mowisz ,świadectwo ukończenia szkoły rolniczej wystarczy :)wiem bo paru kumpli dostalo po ukonczeniu skzoly rolniczej,nawet nie podchodzili do egzaminu zawodowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj