Polecane posty

pawlus224    2624

Dobrze mówisz , po za tym rolnikowi młodemu który przejmuje 10ha gospodarstwo jest dużo ciężej się utrzymać a rolnikowi który przejmie 30ha nie dość że łatwiej uzyskać dochód to jeszcze ma większe szansę uzyskać premie .... Ja osobiście wolałbym żeby więcej "nas" dostało premię a mniejsza kwotę niż odwrotnie . Ale gdyby dawali 100tys zł to już są pieniądze za które można kupić normalny ciągnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

pawlus224 jaki to jest normalny ciągnik na dzisiejsze czasy za 100tyś??

 

W gazetach i wypowiedziach o młodym rolniku za każdym razem słyszymy , że młody rolnik będzie dla tych którym zabrakło środków w poprzednim naborze a ich rodzice otrzymali pozytywna decyzje RS .

 

w czwartkowym agrobiznesie chyba był temat o MGR i środkach z przesunięć , podobno z niewykorzystanych funduszy RS mają przesunąć do MGR..

Ja np wiem , że ma być ponownie 75 tys i po to wprowadzono punkty(areał, wykształcenie) bo z góry wiedza ,że wszyscy nie dostaną , tak jak z MGR , i niech nikt nie pisze , że punkty są po to aby usprawnić pracę arimr w trakcie rozpatrywania itd.

 

Pozdrawiam .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dla mnie "normalny" ciągnik który wystarczy do obrobienia średniego polskiego gospodarstwa to coś z małozaawansowanych technicznie i prostych ursusów i farmtraców ;) aczkolwiek nie jestem wymagający w tej kwestii .

 

Tak , na początku tygodnia mówili w agrobiznesie ,że co 4 rolnik który złozył wniosek na MGR dostanie wsparcie , a w piątek powiedzieli ze już tylko co piąty ... az strach pomyslec co przyniesie nowy tydzien :unsure:

 

Moim zdaniem jedną z nielicznych szansą dla udanego tegorocznego nabory MR (czyli ze dużo osób dostanie , a być moze i zwiększy się kwota pomocy ) jest chęć pokazania się z dobrej strony i późniejsze przypisanie sobie tej zasługi przez ministra dzentelmena przed jesiennymi wyborami ;)

... chyba ze sprawdzi się czarny scenariusz czyli "zapomnienie" ministra o MR przez to ,że chcą go podac do dymisji , może się zmienic tez minister który nie wiadomo jak to poprowadzi .

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi    0

witam,

mam pewien problem i mam nadzieje ze ktoś będzie w stanie mi pomoc..

planuje przejąć gospodarstwo po rodzicach (11 ha) i skorzystać z MR 2011, tylko problem w tym, że rodzice skorzystali z programu wspierania gospodarstw niskotowarowych (luty 2007), a słyszałem, że w ciągu pięciu lat od tej daty nie będą mogli przekazać mi gospodarstwa, czy to prawda, jeśli tak to czy jest jakieś rozwiązanie? np.przekazać mi część gospodarstwa albo napisać jakieś podanie? czekam na pomocną wiadomość.

z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

Kolego nie ma żadnych przeciwwskazań do tego abyś przejął gospodarstwo po rodzicach.Jednak musisz pamiętać o tym aby wywiązać się z tego co rodzice zadeklarowali.Bo po przejęciu ziemi obowiązek spada na Ciebie.Wiem bo sam to przerabiałem a moim przypadku był to zakup ziemi.Warunek spełniony i czekam na ostatnia płatność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi    0

mlody2010,

a czy twoi rodzice czasem nie przeszli na rentę strukturalną?

bo o ile się orientuje to w takim przypadku przejęcie gospodarstwa z niskotowarówką jest możliwe.

jakbyś mógł to streść mi swój przypadek bo bardzo mi na tym zależy.

pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

28 grudnia wniosek o płatność

24 stycznia poprawka wniosku

4 Marca Kasa na koncie :))))) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

gregi

Zapomniałem dodać, że gospodarstwo przejąłem a ojciec na strukturalną wziął i może dlatego nie było żadnych problemów z niskotowarówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

14.01 wniosek o płatność

7.02 poprawka wniosku

Na razie kasy niema.

A z jakiego woj. yanki jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

koledzy a ja mam pytanie. Gdzie jest zapisane że jeśli ktoś ma przyznanego MR ale nie złoży wniosku o płatność to nie będzie mógł składać ponownie wniosku o MR w kolejnych naborach. Chodzi mi o pewne informacje a nie typu kolega kolegi słyszał że...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

ktoś ma przyznanego MR ale nie złoży wniosku o płatność to nie będzie mógł składać ponownie wniosku o MR w kolejnych naborach.

Kiedyś było jak mówisz, ale od zeszłego roku nie ma takiego zaostrzenia, o ile nie dostałeś pieniędzy to możesz składać ponownie. (§ 2 ust. 3 po nowelizacji z XI 2009 r.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

Szkoda że nie będzie więcej kasy na RS. Ci co dostali decyzję pozytywną na MR a rodzice na RS negatywną to mają problem. Jak zrezygnują z premi MR to już nigdy więcej nie będą mogli się starać o MR. Pozostje wam koledzy przełknąć ślinę i korzystać z MR.

no właśsnie.. ja należe do tych osob.. ja mam MR a ojciec RS nie..

Z MR nie zrezygnuje napewno.. ale co z rentą?? co chwila sie pytam w ARiMR to każą czekać ale ile mozna czekać?? 180 dni minie i ani RS ani MR


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi    0

a czy ktos moze sie orientuje ile agencja ma czasu na wydanie decyzji po zlozeniu wniosku o MR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

ile agencja ma czasu na wydanie decyzji po zlozeniu wniosku o MR???

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem ma teoretycznie 90 dni od złożenia, ale kpa dopuszcza przedłużanie z podaniem nowego terminu załatwienia sprawy i Agencja dość często z tego korzysta .

Z tym, że w nadchodzącym naborze planowane są zmiany w tym zakresie, związane z ogłoszeniem list rankingowych i ma być do 150 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi    0

Dlok,

dzieki za iformacje, ale nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales, chodzi mi o zlozenie tego pierwszego wniosku na MR, a nie juz o płatność, tez masz to na mysli??? jesli tak to skad masz informacje o rozporzadzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@gregi

Dokładnie chodzi o wniosek o przyznanie pomocy. Przy wniosku o płatność terminy są krótsze. A projekt rozporządzenia jest na stronie Ministerstwa - Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

Panowie a ja mam takie pytanie: matka nie dostała RS. czy moge juz załatwiac u notariusza przepis czy musze czekac na odmowna decyzje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi    0

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem ma teoretycznie 90 dni od złożenia, ale kpa dopuszcza przedłużanie z podaniem nowego terminu załatwienia sprawy i Agencja dość często z tego korzysta .

Z tym, że w nadchodzącym naborze planowane są zmiany w tym zakresie, związane z ogłoszeniem list rankingowych i ma być do 150 dni.

 

 

a wie ktos moze jak mozna opoznic wydanie takiej decyzji tak zeby zostala ona wydana jak najpozniej mozna bo na tym mi zalezy?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mam pytanie: czy w Młodym Rolniku nie można w ogóle sprzedawać żadnej działki, czy chodzi o nie zmniejszanie powierzchni gospodarstwa? Mam taką działkę, na której sa zabudowania i teraz jest na to kupiec. W to miejsce kupiłbym jakieś grunty orne. Dobrze to rozumiem, czy tych działek nie wolno ruszyć przez 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

@Peron możesz te siedlisko sprzedać. W Młodym Rolniku jest taki przepis że nie możesz zmienić skali produkcji o 30% bo to wymaga zmiany do biznesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

to od czego mam zacząć???

Idziesz do notariusza on powie Ci jakie dokumenty są potrzebne ja przepisywałem w zeszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajcev    0

Koledzy dostał już ktoś przelew z MR, bo ja złożyłem około miesiąca temu wniosek o wypłatę i narazie cisza. Będą jeszcze jakieś świstki do podpisu czy mam pytać w banku odrazu :P??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj