Polecane posty

Superman    0

WItam czegos tu nie rozumie, dodam ze dopiero zaczynam sie interesowac tymi przepisami z mlodego. Pare osób wyzej skladalo wnioski w styczniu czy w lutym ale przecierz sie to skladalo na jesieni poprzedniego roku na mlodego rolnika jak to jest mozliwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Panowie pytanko jakie warunki trzeba spełnić w woj. wielkopolskim żeby otrzymać premie na młodego rolnika z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ja to dodać jeszcze że z lubelskiego też poprawki były ale typo mial wyslac na drugi dzien do wawy i czekam na ta wawe -wyplate dwa tygodnie po kurwione to wszystko //zapewne tyle czekania że jakieś były poprawki ludzie bez poprawek juz dawno dostali sare.

 

trochę cierpliwości i staraj się unikać takich wypowiedzi na forum bo ludzie z agencji też czytają to co piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

a tak apropo pamięta ktoś na ile przed naborem wniosków 2010 został ogłoszony termin tegoż naboru ?

 

Nabór chyba ogłosili na początku sierpnia, czyli dwa tygodnie wcześniej.

 

WItam czegos tu nie rozumie, dodam ze dopiero zaczynam sie interesowac tymi przepisami z mlodego. Pare osób wyzej skladalo wnioski w styczniu czy w lutym ale przecierz sie to skladalo na jesieni poprzedniego roku na mlodego rolnika jak to jest mozliwe ??

 

Chodzi o wniosek o płatność, czyli że wniosek z poprzedniego naboru przeszedł i chcę kasę na moje konto, teraz, już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Witam

Po złożeniu wniosku o płatność zmieniał z Was ktoś założenia biznesplanu,chodzi mi o zmianę kierunku produkcji.W moim przypadku jest to zmiana z trzody chlewnej na produkcje mleka.Jak myślicie agencja może robić problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Panowie pytanko jakie warunki trzeba spełnić w woj. wielkopolskim żeby otrzymać premie na młodego rolnika z góry dziękuje za odpowiedz

 

jeśli masz gospodarstwo to musisz mieć je nie dłużej niż 12 miesięcy

możesz też dopiero rozpoczynać prowadzenie czyli jeszcze nie musisz nic mieć(po złożeniu wniosku będziesz przejmował grunty)

 

ale minimum jakie jest potrzebne to 10,23ha (średnia krajowa)

 

wykształcenie rolnicze lub wykształcenie średnie i 3 lata w krusie lub wyksz. zawodowe i 5 lat w krusie

z krusem to wygląda tak, że jeśli masz wyksz. średnie to musiałbyś opłacać krus już od 2007r. a w przypadku zawodowego od 2005r.

 

i nie ma czegoś takiego że teraz zaczniesz sobie opłacać krus i przez czas realizacji wniosku będziesz miał te 3 lata - takie coś odpada

 

to są podstawowe warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

to trochę lipa że dopłat nie macie ale nic innego nie pozostaje wam jak marudzić i czekać...kasa się zawsze przydaje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Witam. Wiem że w niczym wam koledzy nie pomogę ale napiszę że cierpliwość jest złotem Ja wniosek o płatność złożyłem 25 stycznia a dopiero 9 lutego zostało wysłane polecenie wypłaty do Wawy. Dopiero 18 lutego miałem kasę na koncie. Wiem że wszystko idzie do góry. Wczoraj zamówiłem 2 tony pszenicy w centrali po 230 zł za 100kg. Mało mi się nogi nie ugieły jak usłyszałem cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

A czy młodego rolnika można połączyć z różnicowaniem ? Ktoś już tu pisał że do różnicowania musze byc w zus, ale z tego co mi wiadomo to nie jest warunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

MR musi zostac wydany na dzialalnosc zwiazana z rolnictwem[(70%*75 000=52 500) tyle misusz wydac na dzialalnosc zwiazana z rolnictwem Twoim gospodarstwem a reszte czyli 22 500 mozesz przeznaczy na dzialanie "Roznicowanie..."]

Aby przystapic do "Roznicowania..." o ile sie nie myle trzeba miec przynajmniej roczny KRUS oplacony tak wyczytalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon5072    0

Panowie i panie czekający na pieniążki - narzekacie ,że długo - prawda , ale wy już ze tak powiem macie z górki a co mamy my z naboru 2011 powiedziec ? nawet nie wiadomo kiedy będzie nabór , jaką kwotę przeznaczą do podziału itp . ;)

 

a tak apropo pamięta ktoś na ile przed naborem wniosków 2010 został ogłoszony termin tegoż naboru ?

Kolego ja tez mam zamiar przystąpić do tego naboru który ma rzekomo sie odbyć, a powiedz mi czy skladales juz jakies papiery? Masz juz cos przygotowane bądź jakie ruchy w tym kierunku zrobiles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

@wiesko: i o taką odpowiedź mi chodziło ;)

 

Krus mam opłacony bo to był warunek do MR. Nie chodziło mi nawet o kase z młodego czy ją można przeznaczyć bo ten rozkład procentowy juz analizowałem planując zakup z wolnych 22 500zł dostawczaka do transportu towaru. Bardziej się zastanawiam czy deklarując sie ze przez 5 lat bede rolnikiem (warunek MR) mogę kierowac swoje zainteresowania w pozarolniczą działalność. Czy jedno drugiego nie wyklucza.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

jest jeszcze warunek żeby opłacać krus przez 5 lat więc musiałbyś się dowiedzieć czy jak zaczniesz prowadzić działalność gosp. nie wywalą Cię z krusu bo wtedy premie będziesz musiał oddać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Warunek na opłacenie krus to 3 lata i 5 lat samodzielnego prowadzenia gospodarstwa od wypłaty pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy na MR można dzierżawić na 10 lat na podstawie zwykłej umowy czy musi być potwierdzona notarialnie?? czy ktoś składał zmianę wniosku i uzasadnienie do niego??

pkt

d) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt.c jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewna na okres co najmniej 10 lat

z tego chyba wynika ze może być zwykła umowa dobrze myślę, czy ktoś wie coś na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

jeśli masz gospodarstwo to musisz mieć je nie dłużej niż 12 miesięcy

możesz też dopiero rozpoczynać prowadzenie czyli jeszcze nie musisz nic mieć(po złożeniu wniosku będziesz przejmował grunty)

 

ale minimum jakie jest potrzebne to 10,23ha (średnia krajowa)

 

wykształcenie rolnicze lub wykształcenie średnie i 3 lata w krusie lub wyksz. zawodowe i 5 lat w krusie

z krusem to wygląda tak, że jeśli masz wyksz. średnie to musiałbyś opłacać krus już od 2007r. a w przypadku zawodowego od 2005r.

 

i nie ma czegoś takiego że teraz zaczniesz sobie opłacać krus i przez czas realizacji wniosku będziesz miał te 3 lata - takie coś odpada

 

to są podstawowe warunki

 

 

Dzięki a powiedz mi jak jest z wykształceniem wyższym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomal17    0

bardzo ciekawe dołączam się pytania kolegi

 

A czy na MR można dzierżawić na 10 lat na podstawie zwykłej umowy czy musi być potwierdzona notarialnie?? czy ktoś składał zmianę wniosku i uzasadnienie do niego??

pkt

d) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt.c jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewna na okres co najmniej 10 lat

z tego chyba wynika ze może być zwykła umowa dobrze myślę, czy ktoś wie coś na ten temat??

 

A czy na MR można dzierżawić na 10 lat na podstawie zwykłej umowy czy musi być potwierdzona notarialnie?? czy ktoś składał zmianę wniosku i uzasadnienie do niego??

pkt

d) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt.c jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewna na okres co najmniej 10 lat

z tego chyba wynika ze może być zwykła umowa dobrze myślę, czy ktoś wie coś na ten temat??

 

przepraszam że cie cytowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@ Piotras a jaka szkoła i kierunek?

jak masz rolniczy to nie musisz mieć wcześniej opłacanego krusu

a jak inny niż rolniczy to 3 lata muszą być opłacone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kolego ja tez mam zamiar przystąpić do tego naboru który ma rzekomo sie odbyć, a powiedz mi czy skladales juz jakies papiery? Masz juz cos przygotowane bądź jakie ruchy w tym kierunku zrobiles?

 

 

Nic nie robiłem jeszcze w tym kierunku , po za "wyprowadzeniem na prostą drogę" papierów gospodarstwa , tak zeby w razie czego wystarczy mi kilka dni na przepisanie , no i zorientowałem się kto mi moze napisac biznesplan z ODR-u :) po za tym skoro konkretnego terminu nie ma jeszcze to nic za bardzo nie da się zrobić na zapas ;)

 

 

Z tymi 3 latami w KRUSIE to czy to nie jest własnie tak ,że konieczne jest opłacanie przez 3/5 lat ale po otrzymaniu premii ?

No bo na logikę gdybym opłacał krus 3 lata przed złozeniem wniosku to byłbym rolnikiem i dyskwalfikowałoby mnie to z udziału w MR ;)

A jesli wysarcza ubezpieczenie w krusie jako domownik to jak to jest , gdy skończyłem szkołę 2 lata temu i od tamtej pory nie jestem nigdzie ubezpieczony , to okres ubezpieczenia jako domownika skonczył się wraz ze skonczeniem szkoły czy nadal trwa ?

 

Czy może coś źle zrozumiałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Samo w sobie opłacanie krusu nie robi z Ciebie rolnika dlatego opłacanie przed otrzymaniem premii nie stanowi problemu.

Ubezpieczać Cię mogą rodzice którzy są gospodarzami, wówczas jesteś domownikiem.

Samo bycie ich dzieckiem, nie podlegającym ubezpieczeniu w krus równiez nie robi z Ciebe domownika. Nie wystarczy mieszkac i być dzieckiem osób prowadzących gospodarstwo. Trzeba równiez być ubezpieczonym (w tym przypadku jako domownik).

http://www.krus.gov.pl/niezbednik/slownik-pojec/domownik/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psboster    0

Mam pytanie czy ktoś z kujawsko-pomorskiego ma już kase, a jeśli tak to ja długo to trwało po złożeniu wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

czacza Co chcesz przez to powiedzieć że nie ma i nie będzie??

 

Wiecie pod jaki numer Kontaktowy dzwonić do Warszawy abym dowiedział sie na jakim etapie mam wniosek chodzi mi ten główny bo dzwonie i mnie łączą gdzie indziej dają numery nawet nie związane z takimi rzeczami

Edytowano przez skoko

▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

no wiceminister powiedział ze komisja europejska sie nie zgodziła na zwiekszenie limitu:((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj