Polecane posty

Boniek    1

Ja już się na dniach kasy spodziewałem, a tu dziś telefon z Wawy z poprawkami. Co ciekawe to poprawki muszę zrobić w tym pierwszym wniosku, a nie tym o płatność. Szybko się zabrali za wnioski z 26 stycznia ;[


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

mam w biznesplanie w pierwszej kolejności zakup zwierząt za kasę z MR, ale jeszcze wniosku nie składałem o płatność, chce w następnym tygodniu kupic te zwierzęta za własną kasę. CZy mozna cos takiego zrobić i jak to zrobic zeby sie nie czepiali. prosze o pomoc

Możesz śmiało kupować nawet już po złożeniu pierwszego wniosku o MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Dokładnie Ja też z 26 stycznia czekam,szybko się zabrali ja czekam i czekam to jakieś robienie Jaj z ludzi ;[ ;[


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

koledzy ja również jestem z mazowieckiego i o płatność składałem 26 stycznia razem z MGR .

23 lutego(środa) miałem tel z arimr , we czwartek poprawka była załatwiona do wniosku o płatność i teraz czekam na kasę , także coś późno wasze wnioski . myślę że w przyszłym tygodniu kasiora wpłynie :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

ja to dodać jeszcze że z lubelskiego też poprawki były ale typo mial wyslac na drugi dzien do wawy i czekam na ta wawe -wyplate dwa tygodnie po kurwione to wszystko //zapewne tyle czekania że jakieś były poprawki ludzie bez poprawek juz dawno dostali sare.


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psboster    0

A jak wysyła się wniosek o płatnośc pocztom to trzeba napisac na kopercie coś dodatkowo oprócz adresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Adresat na przodzie i nadawca z tylu. poleconym i najlepiej priorytetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

koledzy ja również jestem z mazowieckiego i o płatność składałem 26 stycznia razem z MGR .

23 lutego(środa) miałem tel z arimr , we czwartek poprawka była załatwiona do wniosku o płatność i teraz czekam na kasę , także coś późno wasze wnioski . myślę że w przyszłym tygodniu kasiora wpłynie :)

To oni wnioski z jednego dnia tydzień rozpatrują :blink:


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

To mój wniosek o płatność trafił do Warszawy 17 lutego i nadal cisza... W tym tygodniu mam nadzieję, że kasiora na koncie będzie. Może ktoś wie na jakim etapie ( data, kiedy wnioski wpłynęły na Warszawę) są obecnie realizowane i wypłacana jest dla nich mamona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

u mnie dzisiaj przyszła poprawka do wniosku o płatność bo stwierdzili że źle się podpisałem :D

A i jak dzwoniłem to powiedzieli ze w Warszawie max 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Wiem tyle że na kase jest 3 miesiące mi w Lublinie miesiąc trzymali aż typo nie zadzwonił z poprawkami i powiedział aby przyjechac i poprawić ZAPYTAŁEM "czy to już wszystko on tak że wysyła w poniedziałek, ja kiedy będzie sara od wysyłki on powiedział że Warszawa ma 1,5 miesiąca na to jak dostaną wniosek.

więc idzie trzeci tydzień i nadal nie ma kasy a papiery na pewno są w wawie.

ŻAL :( :(


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

co wy tak się przejmujecie kiedy będzie kasa...grunt w tym że będzie ta kasa i kiedy by ona nie była a na pewno za 3 miesiące będzie maxymalnie a raczej wcześniej...cierpliwości :rolleyes: ja złożyłem wniosek o płatność 01.03 i się nie przejmuję bo najwcześniej pewnie będzie kapusta pod koniec maja...i wtedy zrobię co mam zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Ja to się przejmuje nie mam za co nawozu wapna kupić zalać opłacić wszystko nasienia kupić.

Jak masz to się podziel :D :D

Jak dają to powinni jakoś to raz dwa ogarniać a nie 50kawek z mleczkiem dziennie wypić lub bez


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

witam panowie. mam problem i myśle ze mi pomożecie. dostałem dzisiaj pismo z agencji że mam kilka błędów do poprawienia we wniosku o płatność. jest napisane że prosze o poprawe zgodnie z załączoną kserokopią stron. ale kurka siwa ja żadnych kserokopi od nich nie dostalem. tylko jedno pismo że wzywają mnie do poprawienia i mam na to 3 tygodnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

witam panowie. mam problem i myśle ze mi pomożecie. dostałem dzisiaj pismo z agencji że mam kilka błędów do poprawienia we wniosku o płatność. jest napisane że prosze o poprawe zgodnie z załączoną kserokopią stron. ale kurka siwa ja żadnych kserokopi od nich nie dostalem. tylko jedno pismo że wzywają mnie do poprawienia i mam na to 3 tygodnie :/

Też tak miałem po prostu zadzwoniłem na wskazany numer na tym piśmie jak się przedstawiłem to babka prowadząca mój wniosek od razu mnie przepraszała, że jakąś ironią losu nie włożyli do koperty załączników. Po prostu burdel ma ARiMR i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ja tak samo dopłat nima, nawozy i ropa z tygodnia na tydzień droższe , premii młody rolnik ani słychu ani widu, renta strukturalna to załamać się można, 4 razy w tygodniu trza jeżdzić bo babka która prowadziła ojca wniosek poszła na urlop, a nowy gościu, co chwile wzywa aby przynosić zaświadczenia duperele, które już dawno donieśliśmy, ale on nie wie gdzie są, a do babki nie zadzwoni się zapytać bo mu nie wypada , cały miesiąc czekaliśmy na przelew , a tu niespodzianka wniosek od początku rozpatruje inna osoba,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

Panowie u mnie sprawa wygląda tak wniosek o płatność składałem 21 stycznia dopiero 24 lutego został zatwierdzony bez poprawek bo facet był na urlopie i 24 wystawił nakaz płatności ele to jeszcze idzie przez 2 bióra zanim trafi do departamentu finansowego dziś dzwoniłem to jeszcze nie jest wprowadzony do systemu i nie mogą wypłacić pieniędzy ale babka mówiła ze jak go wprowadzą to w 3 dni przeleją kase mam nadzieje że w przyszłym tygodniu przeleją a dopłaty też jeszcze nie ma to widocznie tyklo sie chwalą na stronach agencji ze tak szybko wypłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie i panie czekający na pieniążki - narzekacie ,że długo - prawda , ale wy już ze tak powiem macie z górki a co mamy my z naboru 2011 powiedziec ? nawet nie wiadomo kiedy będzie nabór , jaką kwotę przeznaczą do podziału itp . ;)

 

a tak apropo pamięta ktoś na ile przed naborem wniosków 2010 został ogłoszony termin tegoż naboru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj