Polecane posty

PREZES91WLKP    11

Wyremontować obore możesz jak najbardziej,ale sprzętu który w dniu zakupu będzie miał POWYŻEJ 5 lat w żadnym wypadku


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Wiem że o co pytam nie jest w temacie. Panowie doradzicie mi czy JD 5070M da sobie radę z trójką obrotową. Pyta o to mój sąsiad który ma zamiar kupić ten zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktos może kiedy bedzie MGR czy jest szansa w 2011 czy 2012 bo dzwoniłem do ARiMR i mówili że bedzie jeszcze jeden nabór na MGR, dobrze ze jest jakas szansa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no kasy niema ale zależy na jakie województwa wielkopolskie mazowieckie itp to ludzie sie rzucili na te doplaty a u nas na podkarpaciu ludzie sie boją unii :D i jeszcze zostało troche choc trudno okreslic czy dużo czy mało bo było jakies zainteresowanie tymi doplatami choc na pewno dla wszystkich województw kasa sie znajdzie tak mi sie wydaje

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

tegoroczny nabór na MR będzie finansowany z pieniędzy które miały być przeznaczone na 2011, 2012 i 2013. Czyli rzucą wszystko na jedno rozdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

a ogladaliscie Tydzen w niedzeile? ponoc bylo cos o mlodych rolnikach ze ci ktorzy maja gospodarstwa do jedngo roku dostana jakies dodatkowe pieniadze czy cos. nie wiem ile w tym prawdy bo nie ma tego odcinka na necie a do tvp juz pisalem i nie wstawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

nic więcej nie dostaną była tylko mowa o tym, że nie można mieć dłużej niż 12 miesięcy gospodarstwa. Była też mowa, tak jak wcześniej pisałem że mają rzucić całą kasę z kolejnych lat żeby jak najwięcej skorzystało w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

Młodzi rolnicy ile czkealiście od dnia wysłania polecenia przelewu do warszawy do dnia otrzymania pieniedzy???za zlozylem wniosek o płatnośc do arimr(lublin) po 3 tyg wysłali polecenie przelewu do warszawy i tam niby miesiac maja na wypłate pieneidzy. ile to moze potrwac???pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

W takim razie kiedy w najbliższym czasie będzie można się starać o MR ja miał bym zamiar jak by się dało pod koniec tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

kpiotr jak się o tej nowinie dowiedziałeś , sam do arimr dzwoniłeś, czy cie poinformowali osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

za wszystkim trzeba dzwonic... w lbn nei problem znalesc osobe ktora sprawdza Twoj wniosek w warszawie troche trudniej. w wawie znalazlem babke ktora ta kase wyplaca czyli robi przelewy ale tam juz nic nie przyspieszy niestety....dzwon i pytaj sie o swoj wniosek masz prawo wiedziec na jakim etapie jest


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To Ja przy okazji zapytam :

w temacie często czytałem ,że dzwonicie do osoby która prowadzi wasz wniosek , lub np. ona do was dzwoni jak są poprawki itp. , moje pytanie brzmi : czy tą osobę ktoś przydziela czy to jest osoba która przyjmuje wniosek ? na jakiej zasadzie to działa ?

 

Mi by było w to graj zeby w tym roku przeznaczyli więcej kasy na MR , przesuneli pieniądze z 2012 i 2013 roku , bo jak w tym roku nie dostanę MR to itak muszę przepisac na siebie pole ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie jeszcze jeden nabór to akurat bym składał. Mam znajomego w ODR także jak coś ma dzwonić i na bieżąco informować, jak będę coś wiedział podzielę się.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

osobe przydziela juz agencja...


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

W tym roku może być mniejsze zainteresowanie MR niż w roku poprzednim. Było dużo chętnych z powodu RS i dlatego limit szybko się wyczerpał. To że w tym roku dadzą całą pozostałą pulę na lata 2011-2013 to nie jest żadna rewelacja. Chyba że źle podzielili środki, zostało im tylko na jeden nabór i chcą z porażki zrobić kolejne wielkie osiągnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzelak1988    0

Witam, chciałbym się dowiedzieć do kiedy można zmienić Wniosek o przyznanie pomocy na MR, złożyłem już wniosek o płatność i to jest chyba wielki błąd a parę poprawek by się tam przydało .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

jak masz błędy we wniosku o płatnośc bo chyba tak zrozumiałem to sami sie powinni odezwac do Ciebie, ale mozesz tez do agencji dzwonic i znalesc osobe która sie zajmuje Twoim wnioskiem


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzelak1988    0

Czyli wniosek o przyznanie pomocy można zmieniać mimo tego że jest złożony wniosek o płatność, dokładniej wniosek był już poprawiany, tylko rodzice zostawili sobie działkę o pow 0.48ha która w tym wniosku była ujęta jako by miała być moja własnością, lecz tak nie jest... i maszyny bo głównie na to brałem też bym chciał pozmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

o ile sie odbrze orientuje to mozesz te zmiany spokojnie wprowadzic po otrzymaniu pieniedzy


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Dostałem dzisiaj tygodnik rolniczy i cytuje słowa naszego ministra:

..."Nowy nabór umożliwi skorzystanie z tych funduszy tym, którzy nie zmieścili się w limicie na 2010r., a których rodzice otrzymali pozytywną decyzje o przyznaniu renty strukturalnej. Nabór będzie realizowany w taki sam sposób, jak w działaniu dotyczącym modernizacji i potrwa 60 dni- zaznaczył minister"

 

 

Czy to znaczy, że ja nie mam szans, bo chciałem dopiero teraz z MR skorzystać, dodam, że ojciec chce mi przepisać pół gospodarstwa, więc nie pójdzie na żadną rentę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a ja czytałem ze nowy nabor na MR ma byc w polowie marca


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Tam pisało też, że ma się rozpocząć w połowie marca a resztę przepisałem wyżej. To było do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj