Polecane posty

Pieter1224    0

Warzywka. Dużo roboty. Ja mam zboże, rzepak, ogórek, marchew, pietruszkę no i dynie. Trochę tego jest. Może coś w tym roku zostanie na plusie kasiorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

pieter1224 jesteś z mazowieckiego ?? ja składałem osobiście 26.01.

gościu jeszcze mówił , że wnioski wysyła do kolejnej osoby i dziś np 7 wysłał.

 

Info Wam się podoba bo ktoś musiał zadzwonić i 2zł stracić.;p

 

caseik1 .Ojciec tego przyszłego MR nie może przekazać całości gospodarstwa tylko część . Ja składałem podanie u kierowniczki BWI z prośba o przekazanie gruntów od mamy , która również korzystała z MGR w 2007 roku , tylko jej gospodarstwo po przekazani mi ziemi musi być dalej żywotne (4ESU) w zależnośći od kwoty zwrotu z tej MGR . MY mieliśmy ok 30 tys to wystarczyło 6 ESU i 9 ha , reszta poszła mi .

 

Także powodzenie tej akcji przepisania i premi MR zależy od pow gospodarstwa kwoty zwrotu , ESU .

 

I jeśli brał te maszyny prawie 5 lat temu to np radziłbym wstrzymać się z przekazaniem do następnego roku i obejdzie się bez jakichkolwiek podań itd . czyste konto będzie miał i jeden i drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A kryteria przyznawania maja się zmienić? ciekawę czy wejdzie możliwość dzierżawy od osób prywatnych bo już kilka razy się do tego przymierzano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Ja mam tylko marchew i pietruszke. Duzo ha masz marchwii i pietruszki? z mazowieckiego jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Caseik1 może składać na MR .Tylko przed przepisaniem gospodarstwa musi ojcu minąć okres 5 lat od momentu korzystania ze środków unijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Krzysiek89

 

 

Może się Ty orientujesz bo nikt mi nie odpowiedział...mam w planie rozwoju gosp. wpisane że w 2011 mam kupić jedną maszynę a drugą w 2012 roku i czy mógłbym ją kupić w 2011 bez korekty???

 

 

a tak na marginesie ja bym polecał brokuły, pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

@damianzbr - żeby starać się o premie nie mając wykształcenia rolniczego bądź technikum bądź studia musisz mieć ukończoną szkołę przydatną do prowadzenia gospodarstwa(jest taki dokument który przedstawia wszystkie takie szkoły) mając techn. ekonomiczne można się ubiegać. Kolejnym warunkiem w Twoim przypadku byłoby płacenie przez min. 3 lata składek KRUS... Ty płacisz ZUS... i na tym etapie już nie kwalifikujesz się, bo KRUS musiałbyś już płacić od 2008 roku a wstecz nie ma możliwości płacenia...

:huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

A właśnie że jest możliwość opłacenia KRUS-u kilka lat wstecz i nie ma z tym żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

tomaszs88-bez korekty sie nie obędzie,ale jednocześnie poczekaj z tą zmianą w biznesplanie aż ci przeleją kase żeby już termin przelania kasy sie nie przedłużał.Tylko że po przesłaniu kasy tą korekte musisz wysyłać to tego głównego przewodniczącego w regjonalnym ARIMR a proźbą o zmiane w biznesplanie,ale myśle że takie drobne zmiany jak rok w którym kupisz daną masyzny przechodzą bez problemowo :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Mam taki problem jestem z naboru 2008, zadeklarowałem ze w 2011 bede miał 5 ha rzepaku, ale musze rzepak zaorać (wymarzł) i posiac pszenice jarą. Czy musze pisać podanie do ARiMR o zmiane w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Może miał ktoś sytuację dotyczącą przejmowania współwłasności? Bo ja w biznesplanie przedstawiłem jedynie hektary, które to miałem przejąć jako własność, ale już w akcie notarialnym dostarczonym do ARiMR wraz z wnioskiem o płatność przekazane na moją osobę były także poza tymi hektarami własnościowymi tereny i nieruchomości rolne których to ja byłem współwłaścicielem mającym określone udziały co do tych działek i budynków! ARiMR powołało się na jakieś rozporządzenie ministra, że ,,niby" abym mógł otrzymać premię to muszę się pozbyć tych współwłasności więc byłem zmuszony nowym aktem notarialnym zrzec się tych współwłasności znowu na rzecz rodziców! Jak dla mnie to totalna paranoja z tym, że kosztowna bo znowu musiałem opłacać notariusza i wyciągać z sądy księgi wieczyste potrzebne do ponownego przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja mam współwałaność z moja ciotką jednej działki i u mnie nic o tym nie mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

@ Poosa21, a składałeś już wniosek o płatność i dostałeś już mamonę na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem jestem z naboru 2008, zadeklarowałem ze w 2011 bede miał 5 ha rzepaku, ale musze rzepak zaorać (wymarzł) i posiac pszenice jarą. Czy musze pisać podanie do ARiMR o zmiane w biznesplanie.

Moim zdaniem musisz powiadomić o tej sytuacji Agencje i raczej nie musisz zmieniać biznesplanu wystarczy, że oni będą o tym wiedzieć

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseik1    6

Witam jak by siasiada syn złożył wniosek na młodego rolnika w marcu ...a na początku lipca mija te 5 lat jak sadzicie było by coś z tego????bez żadnych dodatkowych formalności???ile czasu trwa procedura na młodego rolnika prosze o rade>>>

 

Witam jak by siasiada syn złożył wniosek na młodego rolnika w marcu ...a na początku lipca mija te 5 lat jak sadzicie było by coś z tego????bez żadnych dodatkowych formalności???ile czasu trwa procedura na młodego rolnika prosze o rade>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

jeśli złozy w marcu to zanim rozpatrzą i przyślą decyzje 2 miesiące zleci , od dnia otrzymania decyzji jest czas 6 miesięcy na załatwienie krusu , nr gospodarstwa , konta no i przede wszystkim ziemi . Śmiało może skłądać ten wniosek na MR bez jakichkolwiek formalności .

Tylko ,że przepisanie gospodarstwa najlepiej zaplanować np 2-3 tygodnie po upływie tych 5 lat jak już Ojciec będzie bez zobowiązan wobec Arimr.

 

jeśli chodzi o uprawy to najważniejszy jest rok bazowy a kolejne lata można uprawy zmieniać.

Pozdrawiam .

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

tomaszs88

 

Tak jak pisał PREZES91WLKP bez korekty się raczej nie obejdzie, a zresztą lepiej to zrobić niż potem miałyby być jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

już ktoś zadawał to pytanie. ale nie znalazłem odpowiedzi.

czy na konto dostaje się równo 75 tys ?? czy jakieś potrącenia są ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Witam. Dzisiaj kasiuta przelana. Wniosek składany 25 stycznia.

Jakie województwo?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam mam do was koledzy takie pytanie czy za premię MR mogę wyremontować oborę i kupić jakiś używany sprzęt powyżej 5lat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj