Polecane posty

wiesko    15

A ogadaliscie moze w niedziele magazyn TYDZIEN? ja niestety nie moglem a nigdzie nie moge znalezc odcinka z tej niedzieli...ma ktos to moze nagrane albo jakis link? slyszalem ze byly jakies madre wypowiedzi naszego odzwiernego ministra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

Musisz zapytać czy w twoim przypadku do wniosku o płatność potrzebny jest wypis z rejestru gruntó a kiedy składałeś i skąd jesteś muoodyy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

Koło 19.30 będe na gadu to sie odezwij to pogadamy. w moim profilu jest gadu podane

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

nie orientujecie się czy jak mam wpisaną w planie rozwoju gospodarstwa jedną maszynę w 2011 roku a drugą w 2012 to czy mogę kupić ją też w 2011 bez korekty wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@krzysiek55555666 wlasnie ten odcinek tez znalazlem ale to jest z przed 2 tygodni z niedzieli 06.02.2011 a zanlezc nie moge z 20.02 bo widze ze tvp tak po lebkach wstaia te odcinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

czy przed złożeniem wniosku o płatność?

 

wystarczy tylko wymienić jedną stronę czy cały wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób trzeba się rozliczyć z biznesplanu na MR, gdy ma się do zakupu jakieś zwierzęta i kupuje się je od ,,zwykłego" rolnika, nie vatowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

musisz okazać się fakturą w agencji, wyciągiem z banku, rachunkiem...masz napisane w tych papierach co przyszły razem z wnioskiem o płatność...pewnie nawet nie czytałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

a czy może przechodził już ktoś procedurę zakupu używanej maszyny? Jak ona wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

musisz okazać się fakturą w agencji, wyciągiem z banku, rachunkiem...masz napisane w tych papierach co przyszły razem z wnioskiem o płatność...pewnie nawet nie czytałeś...

 

 

wniosek o płatność musiałem z neta ściągnąć bo nic mi nie przysyłali

26 stycznia go składałem i do tej pory ani widu ani słychu

wyciąg z banku??czyli co za maszyny trzeba przelewem płacić??

a korektę można złożyć po otrzymaniu kasy na konto??


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy mam kilka pytań związanych z MR. Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam. A mianowicie, osoba w wieku 22 lat, prowadzi działalność gospodarczą jest Vat-em, płaci ZUS i wypełnia PIT. Powiedzmy w kwietniu kończy działalność. Następnie zamierza zostać młodym rolnikiem. I tu proszę o waszą pomoc, aby ktoś mi powiedział od czego miał by zacząć, gdzie się zgłosić i czy w ogóle jest możliwość przeprowadzenia przedsięwzięcia na wzór mojej wizji która prezentuje wszystko to, tak:

Kupuje notarialnie 10 ha ziemi rolnej od pierwszego lepszego sprzedawcy, zgłasza się do KRUS przedstawia im całą zaistniałą sytuację. Oni nakazują wypełniać tomy papierków po czym zalecają czekać nie określenie długo na wszelkiego rodzaju pisma doręczone pocztą. Następnym etapem było by zgłoszenie się do ARiMR w celu złożenia wniosku o przyznanie dotacji przypadających na Młodego Rolnika (oczywiście wszystko zgodnie z wszelkimi terminami i datą naboru wniosku).

Ta osoba nie ma możliwości uzyskania gruntów rolnych od swoich rodziców którzy prowadzą gospodarstwo. Tzn rodzice nie mają możliwości przepisać całej powierzchni gospodarstwa istnieje możliwość przepisania minimalnej wymaganej + zakup na własną rękę tych powiedzmy 10ha. Ale najbardziej bym chciał usłyszeć że nie muszą nic przepisywać. I jeszcze jedna sprawa to czy jest możliwość nie kończenia działalności gospodarczej, wejściem w posiadanie gruntów rolnych, płacenie ZUS i ubieganie się o dotacje MR. No i kolejne pytanie, czy cała dotacja to może być np. 40% kwoty zakupu maszyny rolniczej takiej jak nowy ciągnik rolniczy?

EDIT Zapomniałem napisać o kwalifikacjach: ukończone technikum ekonomiczne. I tu też pytanie, jeśli szkoła średnia o profilu innym niż rolniczy i jego pochodne będzie nie wystarczająca to czy podjęcie nauki na jakichkolwiek studiach zaocznych rozwiąże problem, czy dopiero sprosta mu odpowiedni(rolniczy) kierunek na uczelni?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

Dzwoniłem dziś do warszawy , aktualnie wnioski są rozpatrywane z 26 stycznia , tego dnia ja składałem ale mój się dziś nie załapał. Gościu powiedział ,że w tym tygodniu na pewno ktoś się odezwie. także na początku marca kasiora.

 

Niech ktoś napisze jak sprawa wygląda z używanym ciągnikiem do 5 lat . Ja zamierzam kupić tak za 110-120 tyś ok 100KM .

Edytowano przez mati2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja oglądałem , jak dla mnie nuda ;) było o chowie klatkowym kur , o białych jajach , o MŁODYM ROLNIKU cisza :unsure:

 

To ja się podłączę do pytania kolegi ... : czy jest taka opcja by przejąć np. 2 ha ziemi , złożyc wniosek dostac MR i za kasę z MR dokupic resztę do sredniej krajowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

wniosek o płatność musiałem z neta ściągnąć bo nic mi nie przysyłali

26 stycznia go składałem i do tej pory ani widu ani słychu

wyciąg z banku??czyli co za maszyny trzeba przelewem płacić??

a korektę można złożyć po otrzymaniu kasy na konto??

 

jeżlei ci chodzi o korekte np.zmiany maszyn jakie chcesz kupić to zrób po otrzymaniu kasy bo inaczej ci się przedłuży termin przelania kasy na konto, przy czym musisz wtedy napisać prośbe o zmianę w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

Dzięki za informacje odnośnie agrobiznesu. mati2311 dzwoniłeś do wawy i powiedział ci koleś że obsługują wnioski z 26 stycznia. Dziwna sprawa bo ja złożyłem wniosek ze znajomymi 25 stycznia. Mój wniosek czyli polecenie wypłaty poszło do wawy 9 lutego kolegi 17 lutego a następny dzisiaj. Ciekawe od czego zależy kolejność obsługi. Czy 26 to dzien złożenia wniosku czy dzień wysłania do wawy polecenia wypłaaaaaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

Dzwoniłem dziś do warszawy , aktualnie wnioski są rozpatrywane z 26 stycznia , tego dnia ja składałem ale mój się dziś nie załapał. Gościu powiedział ,że w tym tygodniu na pewno ktoś się odezwie. także na początku marca kasiora.

 

 

no i taka informacja to mi się podoba bo też 26 stycznia składałem wniosek


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Witam. Mam pytanie. W biznesplanie mam wpisane ze w terminie do 2 lat mam zakupic ciagnik za MR (taki najtanszy za wymagana kwote 52500-60000).Czy wypali taki interes jesli zechce najpierw te 75 tys zainwestowac w zupelnie co innego, a za 2 lata kupic ten ciagnik , troche uzbieram, troche kredyt, albo wezme ciagnik na raty. Mozna tak? Czy wystarczy do agencji sama faktura Vat za ciagnik czy musi byc tez przelewem z konta? Przejdzie to? Ruszcie madrymi glowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseik1    6

Witam mam takie pytanie : Mój siąsiad nie ma dostępu bardzo do neta więc mnie poprosiuł..

Sąsiada ojciec brał prawie 5 lat temu maszyny na dofinasowanie a teraz jego syn chce sie starac opremie młodego rolnika <ma ruszyc program w marcu tego roku>jak sądzicie może to coś przeszkadzać że nie mineło jeszcze 5 całych lat po modernizacj przez jego ojca???proszę o odpowiedzi może się komuś taka sytuacja zdarzyła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter1224    0

anka81 Mój sąsiad MR brał wcześniej i zrobił tak. Termin realizacji wpisał 3 rok. Kasę z MR wydał na zakup warchlaka a póżniej kupił ziemię deklarowaną w biznesplanie za kredyt MR. Spłata 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Witam. Mam pytanie. W biznesplanie mam wpisane ze w terminie do 2 lat mam zakupic ciagnik za MR (taki najtanszy za wymagana kwote 52500-60000).Czy wypali taki interes jesli zechce najpierw te 75 tys zainwestowac w zupelnie co innego, a za 2 lata kupic ten ciagnik , troche uzbieram, troche kredyt, albo wezme ciagnik na raty. Mozna tak? Czy wystarczy do agencji sama faktura Vat za ciagnik czy musi byc tez przelewem z konta? Przejdzie to? Ruszcie madrymi glowami.

 

 

mi sie wydaje ze jeśli kupisz za inne pieniądze ale to udokumentujesz to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Nastawilam sie na warzywnictwo, to mi podwyzszylo ESU. Bydlo i trzoda sa zapisane na kogo innego z rodziny,ale nie na rodzicow. Nie chcialam bydla i trzody do MR bo nie ma do tego ZADNYCH warunkow, a zeby spelnic wymogi co do obory itd to by mi zabraklo tych 75000. A czemu pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj