Polecane posty

radekxxl    0

wniosek o płatność składałem 2 lutego woj świętokrzyskie.

dostał ktoś już kaske ze świętokrzyskiego?

 

pozdrawiam młodych farmerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

witam ta dodatkowa kasa na renty strukturalne już została rozdzielona ale to były naprawde małe pieniądze na kazde wojewódzctwo po kilkanaście wniosków wiem o tym ponieważ mo ojciec sie załapał w tej głównej puli a kolegi ojciec był 4 na tej żółtej liscie a pożniej dostał decyzje ze sie załapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Termin moze być realny , bo chyba około 13 marca jest termin naboru na jakiś inny program (nie pamiętam , albo dla tych powodzian , albo odtwarzanie produkcji rolniczej) więc nabór w drugiej połowie marca może coś się ruszyc :)

...i dobrze bo im później tym bardziej (Mnie) cholera będzie brała ze wiosna i już wszyscy w polu a Ja po urzędach mam latac ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

jestem z WLKP, wniosek o płatność składałem 21 stycznia i kasy ani widu ani słychu ;). a przydałaby się już ;). pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

Ja też składałem 21 stycznia i przed chwilą dzwoniłem do agencji i powiedzieli ze wniosek jest na etapie rozpatrywania bez sensu ile można 3 kartki rozpatrywać może kasy poprostu narazie nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Mam do Was pytanie czy 1700zł za przepisanie 9,10 ha razem z budynkami to rozsądna cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

ja złożyłem wniosek o płatność 30 Grudnia i miałem jedną poprawkę bo notariusz pomylił kod pocztowy na szczęście dziś wpłynęły :D B)

 

 

Witam kolege ,, Mam pytanko ,, Czy po złożeniu poprawki w agencji otrzymałeś jakieś pismo z agencji że lada dzień pieniądze zostaną przelane ,,? Bo złożyłem wniosek o płatność jakoś pod koniec grudnia 2010 , przyszła poprawka którą skorektowałem i złożyłem ponowny wnisek 2 stycznia 2011 i do teraz cisza , ani śladu przelewu ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

Jak notariusz chce 1700zł to wg mnie rozsądna cena ale nie zaszkodzi iść do innego notariusza i zapytać się ile za to będzie chciał... i będziesz wiedział czy to dużo czy mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@frafra30 z kada jestes??

ja załatwiłem tak ze złozyłem 18 stycznia 21 był rozpatrzony przez wrocław i juz 3 lutego pieniadze z warszawy były

16 dni liczac dni wolne a nie jak piszą ludzie mesiac i dwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Mam do Was pytanie czy 1700zł za przepisanie 9,10 ha razem z budynkami to rozsądna cena?

ja bym powiedział że to normalna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Hehe i ja tez dostalem poprawke bo nie dolaczylem wypisu z rejestru gruntow ale to az trzeba bylo czekac ponad 21 dni ja nie wiem co tak dlugo sie w ten wniosek wpatrywali...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

Ja jestem z mazowieckiego to szybko cię rozpatrzyli masz szczęście :D lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

A czy zamiast zakładania nowego konta dopisał się ktos jako współwłasciciel do konta rodziców?

Na starcie człowiek nie posiada żadnych srodków i z czego robicie zakupy z konta rodziców? Czy oni przelewają wam srodki z ich konta na wasze, jestem ciekaw czy trzeba zgłaszac takie przelewy do urzędu skarbowego, czy to nie podchodzi pod darowizne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

A jest ktoś moze z mazowieckiego i juz dostał kase :D to niech napisze po jakim czasie od złozenia wniosku mu przelali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

witam ta dodatkowa kasa na renty strukturalne już została rozdzielona ale to były naprawde małe pieniądze na kazde wojewódzctwo po kilkanaście wniosków wiem o tym ponieważ mo ojciec sie załapał w tej głównej puli a kolegi ojciec był 4 na tej żółtej liscie a pożniej dostał decyzje ze sie załapał

to czemu nie wysyłają decyzji odmawiających??

u nas we wsi krązą plotki ze kto sie nie pospieszy to i mimo ze ma pozytywną decyzje na MR to moze nie dostac bo kasy mają za mało.


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tomek30

szczerze Ci powiem ze uwazam te 1700 za troche wygorowana cene, ja negocjowale u notariusza cene przepisu i ze wszystkimi formalnosciami za przepis 18,37 ha zaplacilem 2000 zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

ja złożyłem w mazowieckim 26 stycznia i nic nie słychać , bedę dzwonił jutro po raz kolejny , może cos się dowiem to napiszę:) ale z tym ,że kasy braknie nawet dla tych co mają pozytywną decyzje to dojeba..li jednym słowem :) kolega składał o płatność 25 listopada to gdzieś po 10 stycznia miał kasę dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Hehe i ja tez dostalem poprawke bo nie dolaczylem wypisu z rejestru gruntow ale to az trzeba bylo czekac ponad 21 dni ja nie wiem co tak dlugo sie w ten wniosek wpatrywali...?

Chyba nie trzeba było dołączać wypisu,przynajmniej facet co mi pisał wniosek tego nie chciał.Kolega wysłał wniosek o płatność 4 stycznia i 6 lutego miał kase na koncie .Ja wysłałem 2 lutego i narazie czekam.

Edytowano przez jankes91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

to nei wiem czym oni sie kierują przy zlecaniu wypłat bo raczej nie kolejnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

jankes91-z tym wypisem z rejestru gruntów to rózńie bywa,ja definiuje to tak że musisz go dołączyć gdy przejmiejsz inną powierzchnię gruntów niż zadeklarowana w biznesplanie,bynajmniej w moim przypadku tak było bo troche przybyło i dlatego odrazu jak jechałem wniosek składać to wypis brałem ze sobą,gościu w ARIMR troche sie zdziwił ale jak mu wyjaśniłem o co chodzi to zrozumiał :D


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

No to u mnie to sie nie sprawdza bo przejmuje tyle co w biznes planie napisalem a wypis i tak chca. Ja uwazam ze minister finansow nie dal im tyle pieniedzy ile chcieli, szukaja i tylko ludzi wkur... z tymki poprawkami i teraz czekaja az da i wtedy beda wyplacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

wypis z rejestru gruntów jest potrzebny. kumpel wysłał o płatność pod koniec grudnia i 21 stycznia mu przysłali do poprawki. brakowało im właśnie tego wypisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

To już sam nie wiem co robić ja składałem 21 stycznia i narazie nic nie moge sie dowiedzieć dziś dzwoniłem to facet który sie nim zajmuje na urlopie jest ale jak dopiero teraz wyjdzie ze musze ten wypis dostarczyć to sie mocno wku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

To o co sie dokładnie ich zapytałeś w tej agencji???

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj