Polecane posty

suzuki21l    5

KRUS mnie wpienia, już parę tyg temu mam wszystkie załączniki do wniosku o płatność, tylko ten przeklęty KRUS, pewnie będę równy ustawowy miesiąc czekał, zazdroszczę tym którym dane jest już wydawać kasiorkę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja nie bede wydawal kasiory dopoki nie zapewnia ze do 2013 roku na pewno nie bedzie MGR bo nie usmiecha mi sie kupowac NH T5050 za ok 180 000 brutto kiedy trzeba by bylo wziasc n niego 100 tys kredytu. Wole wstrzymac sie od inwestycji bo przeciez w sumie mam na realizacje PRG 5 lat (chyba, albo 3) a do tego czasu pieniazki niech leza na koncie i roooosna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjcinek88    0

Witam Rodzice przepisali mi 12 h z 17 h w celu dostania dotacji na MR Prowadzimy produkcje mleczna i na moje 12 h zostala przepisana cala kwota mleczna ktora posiadali rodzice i tu mam problem Dzwonili rano z ARR ze nie moge przejać całosci kwoty ? Co robic ? Mleczarnia przesyla juz pieniadze na moje konto faktury sa na mnie a tu teraz taki zoonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

1.kiedy rusza MR w tym roku? 2.gdzie mozna sprawdzic kto ile bierze platnosci? 3. Sa jakiesl isty w necie gdzie mozna sprawdzic kto wzial mlodego rolnika lub pieniądze z PROW?

 

do vicia1223 ! jakie wojewodztwo bedzie mialo srodki na nastepneg MRG??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

np zeby spełnic wymagania to czy na zbiornik na gnojowice musi byc atest czy możąna go wykonac we własnym zakresie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też mi się wydaje może zrobię sam i myślę że nie będą się czepiać, bo przecież tam nie ma substancji chemicznych itd no i może płytę też zrobię sam są jeszcze jakieś wymagania co do przechowywania zboża itp??

 

http://www.agroturystyka.kujawsko-pomorskie.pl/mech_bud/budownictwo/plyty_obornikowe.php

no ale po przeczytanu tego to może nie byc tak kolorowo <_<

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Kolego mjcinek88 podali powód dla którego nie chcieli Ci tej całości kwoty przepisać?? Ja również pisałem wniosek o przepisaniu kwoty, ale bodajże cała przeszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

mam pytanie do tych co złożyli w ubiegłym roku wnioski MR... czy mając wykształcenie średnie inne niż rolnicze i min. 3 lata stażu w krusie to trzeba uzupełnić wykształcenie żeby mieć to rolnicze czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

chyba nie muszisz bo masz 3 lata stazu. ja gdyby byla taka mozliwosc to tez bym zaplacil KRUS wstecz ale juz takic mykow nie mozna robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

np zeby spełnic wymagania to czy na zbiornik na gnojowice musi byc atest czy możąna go wykonac we własnym zakresie

 

Nie wiem jak to jest w tej chwili, ale w '06 przy dofinansowaniu robioną miałem płytę wraz ze zbiornikiem na gnojowicę we własnym zakresie, do betonu był dodawany specjalny uszczelniacz. Przy kontroli tylko wyliczyli na podstawie faktur czy odpowiednia ilość uszczelniacza była dodana. Wyszło wszystko w porządku i uznali. Myślę że teraz też tak można robić :)

 

Ale jak nie chcieli przepisania całości kwoty uznać? W akcie notarialnym masz przepisaną kwotę? Wiem że przy pierwszym naborze był myk, że jeśli w akcie nie było przekazania kwoty a była w ramach obrotu kwotami to jakąś część zabierała wówczas agencja(ARR?). Nie wiem jak to później wyglądało, wydaje mi się że później zmieniono to. Masz odnośnie tej kwoty jakiś papier w którym masz podstawę do takiej decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny09    0

mając wykształcenie średnie i 3 letni staż (ubezpieczenie w Krus jako domownik) nie musisz nic uzupełniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

zebym wiedział ze to wystarczy to bym opłacil i bym sie niczym nie przejmowal ze nie uzupelnie wykształcenia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

KRUS mnie wpienia, już parę tyg temu mam wszystkie załączniki do wniosku o płatność, tylko ten przeklęty KRUS, pewnie będę równy ustawowy miesiąc czekał, zazdroszczę tym którym dane jest już wydawać kasiorkę,

nie wierze!!!!!!!!! nie wierze!!!!!!!!! litości!!!!!!!! w końcu przyszło zaświadczenie z KRUS, że podlegam ubezpieczeniu jako ROLNIK, tylko że bez pieczątki i podpisu,( co ja mam się tym podetrzeć?) jutro jadę do nich i im tak powiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mnie KRUS też wpienia na zaswiadczenie czekam już prawie 3 tygodnie ;[

dziadostwo :lol:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa    0

Ja zamiast zaświadczenia dostałem decyzje o podleganiu ubezpieczeniu, niby podobne ale nie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Jezeli masz decyzje to mozesz isc juz po zaswiadczenie, moga sie pytac jeszcze czy zaplaciles skladke(mnie sie pytali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa    0

Wiem, wziąłem na drugi dzień to zaświadczenie, ale najpierw z tą decyzją pojechałem do ARiMR bo myślałem, że decyzja i zaświadczenie to to samo <_<

Edytowano przez kawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Panowie a co robić gdy mająć decyzje o przyznaniu premi, zmienia sie powierzchnia gospodarstwa które mielismy przejąć i zmieniają sie numery działek??

Nastąpił podział jedego pola na działki budowlane i nie wszystkie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też tak miałem i przejmowałem inne działki ale trzeba zaktualizowac wniosek ten który sie składało wczesniej, no i w biznesplanie też trzeba pozmieniac[klasy gleb , całkowita powierzchnia, no i w tej tabelce planowanych uprawach w kolumnie 2010 i 2011(zmieniałem uprawy)] tak żeby sie wszystko zgadzało z tym co masz we wniosku(poprawionym), mi nie robili problemów zmieniałem ten wniosek ze 4 razy :D jak narazie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj