Polecane posty

Piechu    43

Za przepisanie ziemi, budynków i maszyn zapłaciłem 7200 zł. Moim zdaniem strasznie dużo. Przesada żeby notariusze zarabiali tyle kasy. Chociaż rodzice mi mówili że przepisanie kosztowało połowę wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

ja pie****le tyle kasy za notariusza chyba go po****ło tego notariusza u nas wziął 2000zł za 11 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

kolega za 15 ha z budynkami ( obora 25x10 , stodołą , garaż ) zapłacił 3500. ogólnie to cenią się. w moim powiecie jest jeden notariusz i gdyby było jeszcze z dwóch to jakaś konkurencja by była a tak wolność i swoboda.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

jeśli przepisuje w zamian za RS, to płaci się stałą stawkę 600zł, bo inaczej od wartości gospodarstwa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Czy będę mógł złożyć wniosek na MR jeśli mam tylko 3,4 ESU? Mogę więcej mieć na siebie przepisane tylko 11 ha ze względu że resztę gruntów mamy w wieczystym użytkowaniu. Jakimi uprawami można podnieść ESU do 4?


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Wartośc wyjściowa ESU ma chyba tu niewielkie znaczenie, ważne żebys po zmodernizowaniu gospodarstwa miał wzrost. Na górze masz kalkulator ESU, tam sobie zobacz co jest 'wartościowe' i kombinuj ;) Jak to ktoś tu pisał, siejesz zagon ziół w tunelu i już esu rośnie ;D

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

zobacz u góry strony Kalkulator ESU tam jest wypisane co ile ma punktów.

 

jak chcesz podnieść Esu to najlepiej bedzie jak wstawisz zwierzęta np 20 tuczników dadzą Ci ponad 2 ESU .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Mam pytanie. Czy żeby ubiegać się o MR muszę mieć średnią krajową, czyli ok 14 ha? Czy to dotyczy tylko MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja występowałem o MR na podstawie umowy dzierżawy 12 ha od Urzędu Gminy.

I nic poza tym. Żadnych budynków tylko areał.

Jutro poszukam w rozporządzeniu gdzie o tym mowa.

Ale wniosek o MR mi przeszedł pozytywnie i teraz czekam na wypłatę z wniosku o płatność

 

Czytałem wymagania dotyczące MR i nie widziałem żeby dzierżawcy mogli korzystać z tych środków.

Ale skoro mówisz że brałeś na podstawie dzierżawy to muszę się przejechać do ODR i dowiedzieć.

A poszukałeś może już coś o tym rozporządzeniu?

 

@Mateusz560 musisz mieć średnią Krajową lub średnią Wojewódzką.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

@Mateusz560 musisz mieć średnią Krajową lub średnią Wojewódzką.

 

 

Ale jak średnią wojewódzką to wydaje mi się, że muszę później uzupełnić,tak by była średnia krajowa

(chyba do 3 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

Mateusz560 a skąd ty wziąłeś tą średnią krajową 14ha?, średnia krajowa wynosi 10,23ha

 

Eryko co do dzierżawienia gruntów od osób prywatnych to weszło to dopiero bodajże w październiku 2010 i dlatego jeszcze nigdzie o tym nie możesz poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

też tak myślałem aby na siebie zwierzęta mieć, z tym że nie będę miał na siebie przepisanego żadnego chlewa, czy w tej sytuacji będę musiał spisywać jakąś umowę najmu z moim ojcem (właścicielem chlewa)?


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam jeszcze pytanie nie orientuje się ktoś ile kosztuje przepisanie gospodarstwa?

 

Wszystko zależy od notariusza, jak ojciec był się pytać w biurze notarialnym za przepisanie ziemi z budynkami, wartość całości ok 700tyś, sekretarka wyliczyła 4000zł a notariuszka obniżyła cenę na 3000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Co do tych zwierząt to podpisujesz z ojcem umowę na czas nieokreślony dzierżawy budynku inwentarskiego czyt. chlewa :lol:

N i do gminy z tą umową po pieczątkę i podpis wójta bądź osoby uprawnionej .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile wpłacają na konto na MR równo 75 tys zł czy są jakies podatki??

Jesli np przejołem inne działki jakie zadeklarowałem w pierwszym wnosku to pewnie bede musiał doniesc wypisy gruntów i jeszcze była u nas modernizacja i geodeci obcieli mi powierzchnie prawie o 0.20ha ale to wszystko jest w akcie notarialnym napisane, ale moga sie czepic bo moga byc inne klasy gleb na tych działkach

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

skąd oni to wiedzą skoro na głównej stronie ARiMR jeszcze nic nie ma ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

według mnie to kolejny medialny chłam... i sciema i obłuda... w celu zamieszania rolnikowi i temu seniorowi i juniorowi w głowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Trochę prawdy w tym artykule jest. Na pewno będą punkty między innymi za bezrobocie, wielkość gospodarstwa oraz wykształcenie - to uchwalił Komitet Monitorujący. Ale w termin marcowym bym nie wierzył Minister jeszcze nawet nie zaprezentował projektu rozporządzenia, a ma taki obowiązek. Potem trochę czasu na uzgodnienia, publikację i ogłoszenie Prezesa ARiMR. Więc wcześniej niż połowa kwietnia, to raczej nie ruszy, ale cudowne przyspieszenia już się zdarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

Z tego co słyszałem to wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej. Nie potrzebny jest zdany egzamin

 

wiem z własnego doświadczenie że żaden egzamin nie jest potrzebny, wystarczy samo świadectwo


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj