Polecane posty

rogerr33    0

A czy jak bede na krusie to moge zalozyc w 2011 o dotaje na zalozenie mikro przedsiebiorstwa?? i otrzymac jakies dotacje?

 

A czy jak bede na krusie to moge zalozyc w 2011 o dotaje na zalozenie mikro przedsiebiorstwa?? i otrzymac jakies dotacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

"1.Czy jest już termin startu MR w roku 2011? i na jakich warunkach będzie można otrzymać ta dotacje"

 

Dokładnego terminu przyjmowania wniosków na MR oficjalnie nie ma jednak prezes ARiMR zapowiedział że taki nabór będzie w marcu 2011.

Warunki udzielania premii nie powinny się różnić od ostatniego naboru.

 

Też czekam na konkrety bo planuje się załapać na tegoroczny nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dziś dostarczyłem wypis do ARIMR Ciekaw jestem ile teraz będe czekał za kasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Witajcie. Jest to mój pierwszy post więc witam was wszystkich, wcześniej jakoś nie miałem czasu się zarejestrować, choć ten wątek śledzę od dłuższego czasu. Więc po pierwsze po wysłaniu wniosku o płatność jakoś 28 grudnia , po pewnym czasie , coś pod koniec stycznia przyszła do mnie koperta z agencji z prośbą o uzupełnienie danych formalnych we wniosku, a konkretnie chodziło im o aktualny wypis z rejestru gruntów (przepisane mam całe gospodarstwo) okazało się jak się udałem po wypis, że dopiero dzień wcześniej notariusz przesłał do geodezji kopie aktu notarialnego na którego podstawie mogli mi dopiero wydać wypis, ponoć notariusz ma miesiąc czasu na przesłanie wypisu i po nabyciu wypisu wysłałem do agencji i czekam sobie na kolejny wydzimiś agencji lub na gotówkę :) Więc ja musiałem dosłać wypis mimo że miałem całe gospodarstwo przepisane, a wcześniej na pewno nic nie było o wypisie napisane, bo kilka razy sprawdzałem.

A odnośnie działalności pozarolniczej to w krusie mi powiedzieli że mogę dopiero założyć po 3 latach opłacania składki KRUS !!

 

pozdrawiam jeszcze raz was wszystkich i tak jak wy czekam za gotówką ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

 

A odnośnie działalności pozarolniczej to w krusie mi powiedzieli że mogę dopiero założyć po 3 latach opłacania składki KRUS !!

 

 

Tak, to się zgadza, tylko czy w programie można takie rzeczy robić. Ubezpieczam sie juz od ponad 3 lat tylko czy Młody Rolnik mi pozwoli. Jedno z oswiadczeń dotyczy nieprowadzenia działalności pozarolniczej. Wiec na dzien składania wniosku miec firmy nie mogę, ale czy tak jest przez cały czas trwania programu, czyli 5 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Czy może odezwać się osoba, która dostała już pieniążki w programie MR na konto i z jakiego jest województwa, która NIE składała wypisu z rejestru gruntów i NIE uzupełniała tego dokumentu?

Edytowano przez zbigniewPGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Mój ojciec złożył wniosek na modernizacje. Czy będę mógł przejąć gospodarstwo jeszcze w tym roku i skorzystać z MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Czy może odezwać się osoba, która dostała już pieniążki w programie MR na konto i z jakiego jest województwa, która NIE składała wypisu z rejestru gruntów i NIE uzupełniała tego dokumentu?

 

Dostałem już na konto z woj. Podlaskiego, 13.01 wysłałem a 8.02 na koncie kasa.

Edytowano przez kamil19873

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Wita Panowie możecie mi odp. jak to jest czy jak złoże w 2011 roku na dotacje MR to w tym samym roku moge składac na założenie mikroprzedsiebiorstwa?? bede płacił KRUS wiec jak to jest jak ktoś sie orientuje w takich dotacja prosze o kontakt GG33217360 lub odp na forum,

Chcę zalożyć brykietowanie słomy wiec pieniądze które chciałem pozyskac na brykieciarke ciagnik i moze hale mam mała a ciagnik dostałbym na młodego rolnika czy jest taka możliwość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Wydaje mi sie ze pieniadze z MR mozesz tylko zainwestowac w dzialalnosc rolnicza, ja chcialem na Roznicowanie pieniadze z MR jako wklad wlasny ale to si nie uda(moglbym ale tylko 30% dotacji MR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

ale czy moge starac sie o dotacje dla mikroprzedsiebiorstwa jak wezme mldego rolnika i bede na KRUSIE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Gdy dostanę premie MR będę mógł podjąć pracę niezwiązaną z rolnictwem, będąc jednocześnie na KRUSIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Na umowe o dzielo albo zlecenie to raczej tak. Nie mozesz zarejestrowac sie jednoczesnie w ZUS-ie i KRUS-ie tak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy dostał pieniądze na MR i ma problem: w tym roku kończy szkołę i tak wpisał w planie w MR i mam pytanie czy jak nie zda w tym roku egzaminu zawodowego to ma czas w ciągu 3 lat uzupełnić wukształcenie czy tylko ten rok który wpisał w planie??

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Myśle że nie powinno tutaj być w tym przypadku większego problemu ponieważ w biznesplanie zapewne wpisał planowany termin zakończenia szkoły,ale na uzupełnienie tego wykształcenia ma 3 lata,moim zdaniem w najgorszym wypadku będzie musiał zrobić tylko korekty i wysłać do ARIMR


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Z tego co słyszałem to wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej. Nie potrzebny jest zdany egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Każdy inaczej to definiuje także tak ostatecznie to tez bym nie powiedział że nie jest potrzebny egzamin,chodziaż osobiście sie pytałem babki w ODR to mówi że nawet jeśli ten egzamin nie jest potrzebny to lepiej sie psychicznie nastawić że jest niezbędny do uzyskania MR i starać sie aby zdać,także być może to tez jest pic na wode i nikt dosłownie nie chce powiedzieć że nie jest obowiązkowy egzamin :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Jest już jakaś data kiedy będzie nabór na MR? Słyszałem że w marcu czy kwietniu ale dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Nowy nabór na MR będzie wtedy, kiedy rozliczą się i wypłacą KASĘ młodym rolnikom, którzy złożyli wnioski 16 sierpnia 2010 roku! A nie burdel będzie cały czas, sami nie wiedzą jakich dokumentów wymagać, później dosyłaj im jakieś wyimaginowane dokumenty. Najpierw niech agencja skończy jedno, a później zacznie drugie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że nie powinno tutaj być w tym przypadku większego problemu ponieważ w biznesplanie zapewne wpisał planowany termin zakończenia szkoły,ale na uzupełnienie tego wykształcenia ma 3 lata,moim zdaniem w najgorszym wypadku będzie musiał zrobić tylko korekty i wysłać do ARIMR

 

a te korekty to powinien zrobić już teraz czy później??

czy nie musi?

czy obowiązuje go termin 3 letni na uzupełnienie szkoły? czy musi w tym roku zdać ten egzamin?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Przepis gospodarstwa , tych 10.25 ha bez zabudowań tylko ziemia to koszt ok 2000zł, +/- 500zł. . zależy od wartości ziemi i kancelarii notarialnej , ale w tych granicach mniej wiecej .

 

Koledzy chodzili do technikum rolniczego 4 lata , nie podchodzili do matury a egzaminu na technika nie zdali. i wystarczyło świadectwo ukończenia tejże szkoły. egzamin nie jest wymagany.

Ja złożyłem o płatność 26 stycznia , dzwoniłem do pana prowadzącego sprawę to powiedział, że jak bedzie wszystko ok to koniec lutego przelew .

 

Wypis z rejestru gruntów dołączałem z racji zmian nr działek. jak składałem 17 sierpnia to podane były działki 45 i 46 . Po pomiarach powstały działki 45/1 i 46/1.

MR to ja się nie martwię , gorzej z MGR ;)

 

Jeżeli zadeklarował ,że w tym roku uzupełni wykształcenie to korekta będzie potrzebna.

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja za zapisanie 30ha placilem 1650 zl(ojciec przechodzil na RS)

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

czy to prawda, otóż pewna osoba pod wpływem alkoholu powiedziała drugiej osobie a ta druga osoba przekazała mnie, że jeżeli nie posiadam jecszce kwalifikacji zawwodowych czyli, ukończenie szkoły rolniczej czy egzaminu zawodowego to nie otrzymam pieniedzy (75tys.) aż do momentu gdy owe wykształcenie czy papier o ukonczeniu szkoły bede miał w reku. Czy to prawda, prosze o jakies klarowne i sensowne odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

Masz 3 lata na uzupełnienie wykształcenia więc trochę dziwnie by to było jakbyś dostał kase dopiero po tym uzupełnieniu. Dostaniesz od razu (po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów) i oni maja czas chyba 60 dni na wypłatę ale robią to zazwyczaj szybciej. A co do wykształcenia to wydaje mi się, że szkoła szkole nie równa i oni na to patrzą jeśli robiłeś 4 letnie technikum to o innego niż 1 roczna szkoła zaocznie, ale jak mówią koledzy lepiej mieć egzamin zdany i po problemie. Później też będą na was inaczej patrzeć jeśli macie dyplom. Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj