Polecane posty

tobago    351

A jak jest z zakładaniem własnej działalności w trakcie realizacji programu?

Czy jest możliwe otworzyć przy gospodarstwie rolnym małą jednoosobową firmę zajmującą się pozarolniczymi rzeczami będąc ciągle w KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

Ja w MR i MGR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia a można było krus 3 lata wstecz opłacić. teraz muszę zapier.. jeszcze rok żeby tego inżyniera skończyć , ale przynajmniej motywacja jest do nauki ;)

Myślę, że nie jeden z tego forum jakby nie składał wniosków to by machnął ręką na wykształcenie.

a jak Ci się kolego nie uda tego inżyniera obronić to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

A jak mu się nie uda obronić to wtedy będzie płacz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Musi się udać.;p aby 3 w indeksie:)

 

kolego a gdzie na studia chodzisz ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Czy taki wniosek ma szanse być pozytywnie rozpatrzony? Czy lepiej odrazu mieć te wymagane 10.23? I czy muszę mieć grunty na własność czy 100% gruntów może być dzierżawiona?

 

 

Może być 100% gruntów dzierżawione. Tylko oczywiście trzeba spełniać wymagania postawione w rozporządzeniu.

Tj. od osób prywatnych dzierżawa na 10 lat a od JST na min.5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

a ja mam takie pytanie otóż czy mozliwa jest zmiana (korekta) biznesplanu bp mam podany zakup ciagnika uzywanego a teraz po głębszym przemysleniu zdecydowałbym sie na zakup ciągnika używanego, jak wygląda taka sytuacja?

masło maślane!!


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

jakbym był pewny ,że się nie uda to bym nie składał i nie ryzykował .

jeszcze 2 semestry zostały także jeśli sie nie uda to 2 lata zostanie czasu.;d

 

UHP Siedlce. Rolnictwo , spec Agrobiznes.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

czy do wniosku o płatnosc trzeba dołaczyc wypis z rejestru gruntów bo ktos tu pisał o takim czyms,bo ja wysłałem bez tego wypisu

Dziś dostałem pismo z agencji chcą odpis jestem zły i to bardzo bo nigdzie nie było o tym napisane. Czekałem na kasę a tu pismo jutro jadę i znowu będe musiał czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Dziś dostałem pismo z agencji chcą odpis jestem zły i to bardzo bo nigdzie nie było o tym napisane. Czekałem na kasę a tu pismo jutro jadę i znowu będe musiał czekać

 

 

Też czekam na kasę i takiego odpisu nie składałem.

 

Zobaczymy czy przeleją czy będą zadać kolejnego papieru i będą obracać moją gotówką dalej ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Dziś dostałem pismo z agencji chcą odpis jestem zły i to bardzo bo nigdzie nie było o tym napisane. Czekałem na kasę a tu pismo jutro jadę i znowu będe musiał czekać

 

Z tego co zauważyłem to wypisu z rejestru gruntów dołączają Ci młodzi rolnicy, którzy dostali część gospodarki, lub dzierżawią od kogoś grunty lub działka była podzielona ... wtedy sprawdzają, czy powierzchnie i klasa ziemi zgadza się ze wnioskiem. Ci co przejmują całe gospodarstwa tego dokumentu nie dostarczają. Jak się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja dołączyłem wypis, a wniosek składałem 26 stycznia. Jak do tej pory nikt z ARiMR do mnie nie dzwonił, żadne pismo nie przyszło, więc chyba wszystko ok.

Edytowano przez Boniek

Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja złożyłem 25 stycznia, bez wypisów z rejestru gruntów i też nikt się na razie nie odzywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Fakt przejmuję część gospodarstwa nie mogłem całego bo na jednej działce jest wpisana dzierżawa na wiatrak i przez to nie mogłem przejąć całego gospodarstwa a rodzice nie mogli startować na rentę strkturalną. Może czegos nie doczytałem. No cóż trzeba było 2 razy przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

ja przejolem cala rodzicow i po wujku i musialem dolaczyc wypisy bo musieli sprawdzic czy te samo przejalem co sie zadleklarowalem w MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja nie musialem dolaczac wypisu, przejelem cale gospodarstwo, data zlozenia wniosku o platnosc 28.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Dziś byłem w agencji w sprawie korekt i usłyszałem, iż korekty dotyczące zakupów i inwestycji mogą być składane po złożeniu wniosku o płatność lecz przed dokonaniem zakupu. Ponadto należy złożyć z korektą pismo do dyrektora oddziału z prośbą o zaakceptowanie korekty.

Jeżeli korekty dotyczą powierzchni gruntów np. ja mam 15,70ha lecz 4,98 jest obecnie wydzierżawione a w PRG deklarowałem 10,72ha do przejęcia to chcąc zerwać dzierżawę i przejąć 15,70 musze najpierw złożyć korektę. Korekta taka może być złożona po zrobieniu zakupów gdy ich nie dotyczy ,jednak przed rozwiązaniem umowy dzierżawy. phuf...

Mam nadzieję że to komuś pomoże, mi pomogło, a tera pyfko i lulu, no może jeszcze meczyk w UT 2004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Może być 100% gruntów dzierżawione. Tylko oczywiście trzeba spełniać wymagania postawione w rozporządzeniu.

Tj. od osób prywatnych dzierżawa na 10 lat a od JST na min.5 lat

 

@Riko a mógłbyś mi to jakoś uzasadnić podając przepis napisany przez ARIMR? bo własnie jestem ciekaw jak to jest z tą dzierżawą w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Ja występowałem o MR na podstawie umowy dzierżawy 12 ha od Urzędu Gminy.

I nic poza tym. Żadnych budynków tylko areał.

Jutro poszukam w rozporządzeniu gdzie o tym mowa.

Ale wniosek o MR mi przeszedł pozytywnie i teraz czekam na wypłatę z wniosku o płatność

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. dostałem wczoraj pozytywną decyzje w sprawie MR. może mi ktoś napisac po kolei co trzeba zrobic, czyli 1. notariusz i....krus czy Nr gosp.? prosze o odpowiedz od tych co juz złożyli wniosek o płatność. Wiem ze było juz duzo o tym pisane, ale wszystko jakoś chaotycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Pare stron wcześniej miałes to już wszystko po kolei opisane,jak nie chce ci sie szukać to masz na decyzji napisane co musisz mieć,a jak tego też nie możesz rozszyfrować to najpierw notariusz później do gminy,konto w banku później wizyta w ARIMR o nadanie nr.gosp. i siedziby stada(jeśłi masz produkcje zwierzęcą)następnie KRUS i jak już wsyztskie dokumenty będziesz miał to tylko składać wniosek.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Panowie i Panie :) Może mi ktoś odp. na te pytanka

 

1.Czy jest juz termin startu MR w roku 2011? i na jakich warunkach będzie można otrzymać ta dotacje

2.Czy w roku 2011lub 2012 bedzie program Modernizacja z która bedzie mozna powiazac dof. z mlodego rolnika??

3.Z jakich jeszcze funduszy bede mogl skorzystac w roku 2011-2012 jak zloze w tym naborze co bedzie o dof. na MR??

4. Czy w tym roku bede mogł założyć produkcje brykietu ze słomy i drewna kominkowego??I na jakiekie srodki moge liczyc zakładajac brodukcje brykietu chodzi mi o zakup brykieciarki,prasy no i może budowy hali

Czy jest wogole szansa na takie plany?? wiem ze sporo tego na raz ale mam oszczednosci i chciałem je tak ulkoowac a jeszcze gdybym otrzymał 75tys z MR i do tego jakies wsparcie 50/50% to naprawde sporo udało by sie osiągnąc prosze o ODP :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psboster    0

Mam pytanie co do tego wypisu z rejestru gruntów, czy w kujawsko-pomorskim też to jest potrzebne, przy składaniu wniosku o płatność w przypadku, gdy ojciec przekazuje mi część gospodarstwa. Proszę o odpowiedz, z góry dziękuje.

Edytowano przez psboster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

rogerr33

 

1. nie wiadomo kiedy dokłądnie

2. prawdopodobnie nie bedzie

3, 4. "w drugim półroczu zapowiadane jest przyjmowanie wniosków na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębniorstw", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" i "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Mam pytanie co do tego wypisu z rejestru gruntów, czy w kujawsko-pomorskim też to jest potrzebne, przy składaniu wniosku o płatność w przypadku, gdy ojciec przekazuje mi część gospodarstwa. Proszę o odpowiedz, z góry dziękuje.

a co ci szkodzi dołączyć do wniosku o płatność, za wypis z rejestru nie płacisz, i wydają od ręki, nierozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj