Polecane posty

krzywy1616    0

Witam.Panowie jestem nowy na forum.I mam pytanie;czy ktos z was dostał kase za MR w tym roku?(mazowsze) ja złożyłem wniosek o płatnosc 27 grudnia i nadal czekam,17 stycznia donosiłem wypisy z gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

młody rolnik jest zwolniony zpłacenia podatku rolnego tak jak podczas zakupu ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
Napisano (edytowany)

Przyłączam się do pytania

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

jeżeli dostaje się ziemie w darowiźnie nie ma zwolnienia z podatku rolnego / zwolnienie jest tylko jeżeli kupisz ziemie np. za kredyt czy gotówkę i nie przekraczasz 100 hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

ja wniosek o platność skladalem 20 stycznia dziś zadzwonilem do ARIMR i mi powiedzieli że wniosek poszedł do centrali 31 stycznia czyli MAŁY TYDZIEŃ i wreszcie kasa na koncie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15
Napisano (edytowany)

Witam.

Ja mam takie pytanie co do uzupelnienia wyksztalcenia. Może wiecie gdzie w woj. pomorskim, kujawsko-pom, czy zach-pom. mogłbym uzupelnić wyksztalcenie rolnicze. Interesuje mnie raczej tylko zwykle zawodowe bo na drugie nie znjde czasu bo tez studiuje na 2 roku. Jak wece o jakies szkole to dajcie znac:)

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minik89    0

Panowie mam takie pytanko. Rodzice chca mi przekazac gospodarstwo na MR. Ja jestem studentem dziennym i chcialbym sie dowiedziec czy to nie przeszkadza bo tak jakis czas temu zasugerowal doradca z ODR. Osobiscie uwazam ze to nie ma wiekszego znaczenia ale moze ktos z was korzystal z MR bedac studentem dziennym? Z gory dziekuje za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1988    0

W woj k-p masz szkoły w Bydgoszczy CED Bydgoszcz i chyba NEKS (czy jakos tak) zaocznie 2-letnie, najepiej poszukaj w Googlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Ja też jestem studentem dziennym i złożyłem już wniosek o płatność. Jak składasz papiery nikt cię nie pyta co ty robisz. Nic to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Na dziennych jedeynym Twiom takim wiekszym problemem byloby zgranie szkol(jzeli nie masz wykszt. rolniczego) bo ja osobiscie to czasami n zaocznych nie wyrabiam a juz w ogole w sesji xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko2    0

Witam.Panowie jestem nowy na forum. i chciał bym sie dowiedzieć cz wiadomo coś już kiedy bedzie nabór na młodego rolnika w 2011roku???

 

Witam.Panowie jestem nowy na forum. i chciał bym sie dowiedzieć czy wiadomo coś już kiedy bedzie nabór na młodego rolnika w 2011roku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

wiesko ja również nie wyobrażam sobie jakby to wyglądało gdybym był na dziennych . ;)

 

gabrys z jakiego województwa jesteś? ja złożyłem 26 stycznia czyli za tydzień kasa??

 

z tym naborem w marcu to nic pewnego jeszcze , zapchali się modernizacją narazie. tak mi powiedział doradca.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

czy w 20011 też na MR bedzie 75 tys. czy może wiecej ?

ile wynosi minimalna ilość ha żeby zostać tzw MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A jak skladaliscie wnosek o platnosc w MR to dostaliscie jakies pozniej potw przyjecia wniosku(ja skladalem poczta) czy tylko czekanie i czekanie i zagladanie na konto? W ogole ile to sie czeka na kasior bo zlozylem jak sie skonczyl MGR 28.01? Miesiac, dwa, trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0
Napisano (edytowany)

Ja skladalem osobiscie i otrzymalem potwierdzenie skladalem 20.01

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

A jak skladaliscie wnosek o platnosc w MR to dostaliscie jakies pozniej potw przyjecia wniosku(ja skladalem poczta) czy tylko czekanie i czekanie i zagladanie na konto? W ogole ile to sie czeka na kasior bo zlozylem jak sie skonczyl MGR 28.01? Miesiac, dwa, trzy?

Czeka się DO 60 DNI,czyli moze to być tydzień,miesiąć albo dwa :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek87    0

Mam pytanie do osób co już złożyły wniosek o płatność,ile trzeba czekać na ubezpieczenie w KRUS i wydanie zaświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja czekałem 10 dni na ubezpieczenie a zaświadczenie dostałem od razu w krusie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Czy jeśli posiadałbym 6ha dzierżawy na 10lat i budynek inwentarski w użyczeniu to mogę starać się o MR? Oczywiście zobowiązałbym się w ciągu 3 lat powiększyć areał do co najmniej tych wymaganych 10.23.

 

Czy taki wniosek ma szanse być pozytywnie rozpatrzony? Czy lepiej odrazu mieć te wymagane 10.23? I czy muszę mieć grunty na własność czy 100% gruntów może być dzierżawiona?

 

Dołączam się do pytania Kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Z tego co mi si wydaje to najlepiej patrza jak masz srednia wojewodzka gruntow wtedy jestesna dobrej pozycji ale wymagna jest raczej krajoa tylko. Jak co zle mowie to nich inni poprawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj