Polecane posty

tumek19    5

A gdzie pisze że sprzęt nie starszy jak 5 lat? Bo jakoś w tych dokumentach na stronie arimr nie moge znależc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277
Napisano (edytowany)

tylko że ja zobowiązałem się trzymać krowy mleczne więc trzeba chyba spełniać te warunki higieniczno sanitarne a ciągnik mam wpisany w biznes plan więc też muszę rozliczyć się z niego. a chodzi np o to że nie mam nawet szamba a taki zbiornik kosztuje ok 20 tyś więc dużo mi nie zostanie na resztę rzeczy które muszę spełnić

 

Możesz bez problemu zmienić to co napisałeś w biznesplanie i zrobic modernizację zamiast zakupu ciągnika. A jeśli chodzi o szamba to nie wiem jak u ciebie ale u nas 8,5 tys litrów betonowe są do kupienia po 2,5 tyś zł chyba że potrzebujesz jakiegoś wielkiego

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roser1982    0

Mam pytanko. Dostałem dzisiaj pismo o możliwości zapoznania się z aktami sprawy, czy to jest równoznaczne z odmową przyznania premii czy nadal nic nie wiadomo. Mam pytanie do tych co dostali dzisiaj odmowę jakiej była ona treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

czy ktoś orientuje się czy trzeba coś składać do agencji żeby wnioski o dołaty przychodziły na mnie a nie na mojego ojca, czy oni to automatycznie sami zarobią i formularz na dołaty 2011 przyjdzie już na moje dane


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jeśli posiadam już swój ciągnik rolniczy a ziemi jeszcze nie bo ojciec jeszcze mi nie przepisał to mogę starać się o MR bez problemu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR44449    0

Jestem w podobnej sytuacji co kolega SOBIECHO. Na początku stycznia napisałem odwołanie do Warszawy.Wczoraj dostałem odpowiedz no i niestety ARIMR w Warszawie podtrzymuje decyzje OR ARIMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riddick    0

Jestem w podobnej sytuacji co kolega SOBIECHO. Na początku stycznia napisałem odwołanie do Warszawy.Wczoraj dostałem odpowiedz no i niestety ARIMR w Warszawie podtrzymuje decyzje OR ARIMR.

 

PIOTR44449 co napisano Tobie w tym uzasadnieniu odwołania???bo ja tez wyslalem odwolanie ale na Agecje nie licze ze zmieni decyzje bardziej na sad administracyjny...bede walczyl do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roser1982    0

Dostał może ktoś z was pozytywną decyzję w sprawie przyznania premii po 1 stycznia 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR44449    0

Głównie to że podtrzymują decyzje wydaną w grudniu 2010. I że w dniu w którym mój wniosek był kompletny został wykorzystany limit środków przyznanych na województwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roser1982    0

tylko że ja jeszcze nie dostałem żadnej decyzji tylko odroczenie sprawy do dnia 29 stycznia a 28 stycznia dostałem pismo o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i decyzję wydadzą po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

jak dostałeś te akty sprawy tzn , ze kasy koniec. na wiosnę kolejny nabór.

a poza tym to dzierżawa od ojca chyba nie jest mozliwa ? czzy sie myle?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

może przekazać a dzierzawa nie wchodzi w rachube chyba ze z agencja dzierżawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Czlowieku chcesz sie odwolywac to cie wyj...ebia na ostatni koniec i wcale nic nie dostaniesz nic zero tyle z tego zachodu bedzie czekaj do nastepnego naboru szybciej zejdzie niz ciagać sie po brudzie, ja czekam tydzien na kase jestem z lubelskiego bedzie to bedzie nie to czekam dalej ludzi nie zgarniesz na dzien ze czym wiecej tym lepiej ilu tu na forum jest a ilu nie wie o tym ze jest takie forum i ludzie nawijaja o tym jedyne wyjscie ci co wiedza o tym forum i nie dostali sary zebrac sie na jeden dzien ile by ich nie bylo i wbic do prezesa i robic rebelie ze wszystkie plany sie Pier...dola. tyle mego zdania na ten temat ;[


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Paul190 - Dzięki ;)

Riddick - nie chce mi się bawić w to wszystko i odwoływać się, łazić po sądach bo jak napisał Skoko nic z tego nie będzie. Tylko kase wyłożę ze swojej kieszeni. Trzeba czekać cierpliwie na nabór w 2011r i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riddick    0

Paul190 - Dzięki ;)

Riddick - nie chce mi się bawić w to wszystko i odwoływać się, łazić po sądach bo jak napisał Skoko nic z tego nie będzie. Tylko kase wyłożę ze swojej kieszeni. Trzeba czekać cierpliwie na nabór w 2011r i tyle.

 

Wam sie moze i nie chce bo macie inna sytuacje...ja juz mam na siebie ziemie przepisana 11.04.2010 musialem ja przejac z przyczyn losowych... i dodatkowo zlozony wniosek na Modernizacje i nie wierze zeAencja oglosi nabor w marcu a poniej to juzbedzie u mnie po jablkah bo bede posiadal ziemie dluzej niz rok i nie spelniam warunkow.Juz tyle kasy wlozylem ze walcze dalej, jesli bedzie trzeba bede pisal i do Sawickiego ja musze walczyc awy mozecie cierpliwie czekac na nowy nabor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam Panowie jeśli posiadam już swój ciągnik rolniczy a ziemi jeszcze nie bo ojciec jeszcze mi nie przepisał to mogę starać się o MR bez problemu???

 

 

Możesz .

Posiadanie ciągnika rolniczego nie czyni z Ciebie rolnika , a ubiegać się o MR nie mogą osoby które przed dniem złożenia wniosku prowadzili samodzielnie działalność rolnicżą , czyli mieli na siebie przepisane pole lub byli posiadaczami zwierzęcia gospodarskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego pawlus224 dzięki za info bo miałem właśnie mały dylemat ale rozwiałeś wszelkie moje wątpliwości pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

wczoraj oglądałem agrobiznes w tvp i pan Kołodziej (prezes arimr) powiedział żę chcą zorganizowąć nobór na MR w marcu

 

takżę jeszcze jest szansa dla tych osób co niedostali z poprzedniego naboru :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

witam.mam takie pytanie dostałem pozytywna decyzje z MR a matka jest na rezerwowej RS, czy jak juz sie cos wyjasni z RS i zloze wniosek o kase to moga odpowiedziec ze brak funduszy na wyplate mojego MR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101
Napisano (edytowany)

czy ktoś orientuje się czy trzeba coś składać do agencji żeby wnioski o dołaty przychodziły na mnie a nie na mojego ojca, czy oni to automatycznie sami zarobią i formularz na dołaty 2011 przyjdzie już na moje dane

Dołączam się do pytania... może ktoś odpowie...

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

A jeszcze takie pytanie mam : jak składałem w 2010r wniosek na MR to ten sam wniosek mogę złożyć na MR w 2011 bez żadnych zmian czy coś będzie trzeba pozmieniać?? Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

jeżeli nie zmieni sie wniosek na 2011 to tak tylko musisz zrobić kilka powrawek co do dat itp.

 

składają wniosek na MR to moge mieć w biznesplanie żę wydzierżawie ziemie do rodziców, czy to musi być od kogoś zpoza rodziny?? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

dobre pytanie .. czy można wydzierżawi od rodziców i brata pole żeby dostać MR???? nie mając gospodarstwa jedynie w planach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

czy ktoś orientuje się czy trzeba coś składać do agencji żeby wnioski o dołaty przychodziły na mnie a nie na mojego ojca, czy oni to automatycznie sami zarobią i formularz na dołaty 2011 przyjdzie już na moje dane

[/quot

po przepisaniu gospodarstwa idziesz do ARIMR i składasz wniosek o wpis do ewidencji producenta i to wszystko, i wniosek już będzie na twoje dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0
Napisano (edytowany)

Koledzy czy wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej? Czy trzeba zdać ten egzamin zawodowy? Pomóżcie

Edytowano przez nasil90
Nie piszemy z włączonym caps lockiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj