Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Boniek    1

@versus ja też się jutro wybieram do agencji. Ciekawe czy nie ma jakiegoś oblężenia w związku z modernizacją :blink:


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Hm, jak tak to wszystko czytam, to aż wziąłem papiery co dostałem na koniec szkoły. I tak:

-świadectwo ukończenia technikum-nie ma nigdzie mowy że jest to dokument potwierdzający wykształcenie zawodowe, a "Świadectwo jest dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia średniego". Kto zna literki sam widzi że nigdzie nie ma mowy o zawodzie. Nie różni się niczym poza tytułem i większą liczbą przedmiotów od świadectw wydawanych w LO ;)

-świadectwo dojrzałości-nie ma mowy o żadnym wykształceniu, a jedynie "Świadectwo jest dokumentem upoważniającym do ubiegania się o przyjęcie na studia w szkołach wyższych", tyle o tym :)

-dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe-jak sama nazwa wskazuje "potwierdza kwalifikacje zawodowe", a więc jest świadectwem posiadania wykształcenia zawodowego, w suplemencie są wymienione umiejętności nabyte i potwierdzone egzaminem.

 

Tak więc tak to wygląda patrząc po świadectwach. Żeby nie było wątpliwości to są dokumenty wydane w 2010 roku, a nie jakieś sprzed x lat :) Jutro może będę w ARiMR to aż z ciekawości się dopytam jak to jest z wykształceniem, i tak będę o MR się dopytywać ;)

Dokładnie tak, z tym że do ubiegania się o premię dla młodego rolnka wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły kształcącej w zawodzie technik rolnik


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladiator    143

No do otrzymania premii wystarczy samo świadectwo ale później podczas kontroli za 3 lata od otrzymania kasy mogą się upomnieć o dyplom, no i wtedy będzie..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

czytam i czytam kazdy wkleja swoj wątek a zbitych faktów zero ... tylko kazdy mówi o sobie jakito nie on brzydki i wogole ze on tak chcialby a nie moze i co ma zrobic bo bezradny... Ludzie macie telefony dzowncie do agencji albo do doradztwa oni wszytsko Wam wytłumacza jak to wyglada... bynajmniej jezeli chodzi o ten rok ------> rok 2011 ARiMR w porozumieniu z Naszym "Panem wielmożnym" ministrem rolnictwa nie wymieniam jego nazwisko bo ciezko mi przechodzi na sama myśl... ale mniejsza z moimi pogladami na temat funkcjonowania ministerstwa rolnictwa i zarazem innych ministerstw kto oczytany i ""odrobine "światowy"" to wie ze wesoło nie jest ale wracajac to przewidziane sa dwa programy pomocowe "DLA POWODZIAN" temat dla mniej mniej wazny ale łaczy sie w bólu z Naszymi rodakami co maja naprawde przesrane przez powodzie i teraz barzdeij wazny dla mnie program czyli Młody Rolnik, jak tu kolega wczesniej podał link do Naszego ulubionego programu informacyjnego dla "wieśniaków", który nieraz powodouje nie lada popłoch w w głowach rolników mowa o "agrobiznes" została zamieszczona informacja ze nabór do MR jest przewidziany na pierwszy kwartał tego roku... i kolejne żródło to odział ARiMR w Bydgoszczy powiedzano mi tak --->cytuje doradce "Młody Rolnik nabór na 2011 rok jest przewidziany i wszystko zalezy od porozumienia miedzy prezesem Arimr p. kołodziejem a ministrem rolnictwa p. S.....im i ze prawdopodobnie bedzie to termin marzec jak uporaja sie po częsci z innymi programami aktywnymi juz w poprzednim roku " takze powoli trza zbierac myśli i planować co nieco swa przysżłosć na roli :)

 

 

teraz pytanie ogolne z mojej strony... do Was

uczeszczam do policealnej szkoły zawodowej - technikum rolnicze

i generalnie gro osób mi mówi ze musisz zdać egzamin zawodowy bo będziesz musiał oddać pieniadze z młodego rolnika

a Wy tu mówicie ze nie potzreba zdawac egzaminu zawodowego ... wystarczy ze ukończona została ta szkoła...

 

jest to szkoła dwu letnia (4 semestry) i jest możlwiosc zdawania egzminu państwowego potwierzdajacego kwalifikacje zawodowe

 

i teraz prosze Was o konkretna z pewnego źródła odpowiedx na moje pytanie :) czy tzreba czy jednak nie :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. trzeba poprostu rozwiać pewne wątpliwości bo Ci co tu beda zaglądać a generalni nowi użytkownicy jak zobacza taka ilość postów gdzie nieraz nic nie wynika bo naprawde tak jest jak czytam Wasze posty - masa nieporozumien i kazdy ma kopalnie wiedzy w głowie i wie wszystko i jest świecie przekonany o tym... jak ktos nie bedzie wytrwały to zrezygnuje z czytania tego ... Spokojnej narazie zimowo-przedwiosennej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szadam    0

Witam,

Ja mogę Ci jedynie opowiedzieć o moim przypadku.

 

Kończyłem roczną szkołę policealna, która również umożliwiała zdawanie egzaminu zawodowego. Składając Wniosek MR dołączyłem w załączniku jedynie świadectwo ukończenia tej szkoły. W odpowiedzi dostałem wiadomość, że muszę uzupełnić wykształcenie w ciągi 3 lat od podpisanie Umowy. W poprawkach dołączyłem Świadectwo zdania egzaminu zawodowego i problem zginął. Szkołę mam zaliczoną.

 

W szkole mówiono mi również ze nie trzeba zdawać egzaminu zawodowego, a później dyrektor miał zostać pozwany do sądu przez chłopaka który mógł stracić premie.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez szadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Według mnie to czy samo świadectwo ukończenia szkoły czy świadectwo i dyplom zdanego egzaminu zawodowego zależy od tego jaką szkołę ukończysz bo do każdego typu szkół jest inny wariant spełnienia warunków posiadania wykształcenia rolniczego. Przecież na stronie agencji jest rozporządzenie ministra rolnictwa dotyczące tej sprawy, to trochę można poczytać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ale wy jesteście nieogarnięci!!! Przecież wiadomo, że egzamin zawodowy potwierdza kwalifikacje zawodowe, tylko że w naborze 2010 był zniesiony obowiązek jego zdania! Wystarczy mieć świadectwo ukończenia szkoły z odpowiednim tytułem (np technik agrobiznesu) i odpowiednią ilość godzin przedmiotów rolniczych (jak ktoś chodzi do szkoły, która nie ma wystarczającej ilości godzin to wtedy może mieć problem). Wszystko jest opisane w rozporządzeniu i napisane są tytułu jakie uprawniają do MR - zresztą po weryfikacji każdy kto nie ma odpowiednich kwalifikacji dostanie pismo, że musi je uzupełnić jeżeli nie tzn, że jest ok.

Podkreślam tylko, że mnie to nie dotyczy ponieważ mam skończone studia (nawet podyplomowe) ale tak to wygląda:)

 

P.S.

A kolega z PGR już wcześniej pisał, że wyśle zapytanie do ministerstwa więc nich pokaże odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Witam,

Ja mogę Ci jedynie opowiedzieć o moim przypadku.

 

Kończyłem roczną szkołę policealna, która również umożliwiała zdawanie egzaminu zawodowego. Składając Wniosek MR dołączyłem w załączniku jedynie świadectwo ukończenia tej szkoły. W odpowiedzi dostałem wiadomość, że muszę uzupełnić wykształcenie w ciągi 3 lat od podpisanie Umowy. W poprawkach dołączyłem Świadectwo zdania egzaminu zawodowego i problem zginął. Szkołę mam zaliczoną.

 

W szkole mówiono mi również ze nie trzeba zdawać egzaminu zawodowego, a później dyrektor miał zostać pozwany do sądu przez chłopaka który mógł stracić premie.

 

Pozdrawiam

Tak zgadza się , musisz zdać egzamin zawodowy bo chodziłeś do rocznej szkoły. Ja chodziłem do 2 letniego studium i przyjeli samo świadectwo bez problemu. ( chociaż egzamin zawodowy też zdałem :D )


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanko: Składając wniosek na MR miałem we wniosku wpisane hektery (16,40) na których są użytki rolnicze a na akcie notarialnym jest 17,25 ( 16.40 użytków rolnych a reszta to nieużytki) Więc składając teraz wniosek o płatność będe miał jakieś problemy czy nie? Jak to teraz będzie może ktoś był w podobnej sytuacji. Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

czytam i czytam kazdy wkleja swoj wątek a zbitych faktów zero ... tylko kazdy mówi o sobie jakito nie on brzydki i wogole ze on tak chcialby a nie moze i co ma zrobic bo bezradny... Ludzie macie telefony dzowncie do agencji albo do doradztwa oni wszytsko Wam wytłumacza jak to wyglada... bynajmniej jezeli chodzi o ten rok ------> rok 2011 ARiMR w porozumieniu z Naszym "Panem wielmożnym" ministrem rolnictwa nie wymieniam jego nazwisko bo ciezko mi przechodzi na sama myśl... ale mniejsza z moimi pogladami na temat funkcjonowania ministerstwa rolnictwa i zarazem innych ministerstw kto oczytany i ""odrobine "światowy"" to wie ze wesoło nie jest ale wracajac to przewidziane sa dwa programy pomocowe "DLA POWODZIAN" temat dla mniej mniej wazny ale łaczy sie w bólu z Naszymi rodakami co maja naprawde przesrane przez powodzie i teraz barzdeij wazny dla mnie program czyli Młody Rolnik, jak tu kolega wczesniej podał link do Naszego ulubionego programu informacyjnego dla "wieśniaków", który nieraz powodouje nie lada popłoch w w głowach rolników mowa o "agrobiznes" została zamieszczona informacja ze nabór do MR jest przewidziany na pierwszy kwartał tego roku... i kolejne żródło to odział ARiMR w Bydgoszczy powiedzano mi tak --->cytuje doradce "Młody Rolnik nabór na 2011 rok jest przewidziany i wszystko zalezy od porozumienia miedzy prezesem Arimr p. kołodziejem a ministrem rolnictwa p. S.....im i ze prawdopodobnie bedzie to termin marzec jak uporaja sie po częsci z innymi programami aktywnymi juz w poprzednim roku " takze powoli trza zbierac myśli i planować co nieco swa przysżłosć na roli :)

 

 

teraz pytanie ogolne z mojej strony... do Was

uczeszczam do policealnej szkoły zawodowej - technikum rolnicze

i generalnie gro osób mi mówi ze musisz zdać egzamin zawodowy bo będziesz musiał oddać pieniadze z młodego rolnika

a Wy tu mówicie ze nie potzreba zdawac egzaminu zawodowego ... wystarczy ze ukończona została ta szkoła...

 

jest to szkoła dwu letnia (4 semestry) i jest możlwiosc zdawania egzminu państwowego potwierzdajacego kwalifikacje zawodowe

 

i teraz prosze Was o konkretna z pewnego źródła odpowiedx na moje pytanie :) czy tzreba czy jednak nie :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. trzeba poprostu rozwiać pewne wątpliwości bo Ci co tu beda zaglądać a generalni nowi użytkownicy jak zobacza taka ilość postów gdzie nieraz nic nie wynika bo naprawde tak jest jak czytam Wasze posty - masa nieporozumien i kazdy ma kopalnie wiedzy w głowie i wie wszystko i jest świecie przekonany o tym... jak ktos nie bedzie wytrwały to zrezygnuje z czytania tego ... Spokojnej narazie zimowo-przedwiosennej nocy :)

 

kolego , o co Ci chodzi ?

Piszesz na wstępie , zarzucasz innym , że temat składa się z tylko wątków osobistych , a na końcu dodajesz swój wątek :o

Z tym cytatem z agrobiznesu to ameryki nie odkryłes ;) kilka stron wstecz było o tym i podobnie zinterpretowalismy słowa ministra , tzn. Że młody rolnik jest planowany w pierwszym kwartale , ale ciekawe co z tych planów wyjdzie ?

 

Mówisz że trzeba by powoli ruszać z tym programem - też tak myślę . Ale co jeśli zaczniemy "przygotowywać" się według zasad obowiązujących w 2010 roku a dwa tygodnie przed naborem ogłoszą nowe zasady MR ?

Nie wiem czy się ze mną zgodzićie ale moim zdaniem minister rolnictwa i agencja próbują robić wszystko żeby w tym naborze wzięło w nim udział jak najmniej osób (nie jest tajemnicą że barakuje im pieniędzy na inne programy , więc taka oszczędność naszym kosztem byłaby im na rękę )

pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbi2501    2

panowie jaki jest okres oczekiwanie na wypłate premi po złożonych dokumentach,kto ile czekał? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Właśnie wróciłem z ARiMR. Odnośnie MR2011 wiadomo tylko tyle, że odbędzie się w I połowie tego roku, nie ma żadnej konkretnej daty ani żadnych wytycznych. Pierw mają uporać się z obecnym MR, RS i MGR.

 

Co do wykształcenia to mi powiedzieli że po 3 latach jakie dają na uzupełnienie(jeśli nie ma podczas składania) musi być wykształcenie rolnicze, tzn ukończona odpowiednia szkoła z tytułem (technik, inżynier, magister...). Sama szkoła bez tytułu nie przejdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

witam , taka mała przestroga dla osob skladajacych wnioski i płatność na Młodego rolnika, wpisujcie tam nr konta taki jak podawaliscie w agencjach powiatowych przy dopłatach itp, bo ja mialem różne konta podane i okazlo sie ze musza one byc kompatybilne i było do poprawki, ale jest juz spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Właśnie wróciłem z ARiMR. Odnośnie MR2011 wiadomo tylko tyle, że odbędzie się w I połowie tego roku, nie ma żadnej konkretnej daty ani żadnych wytycznych. Pierw mają uporać się z obecnym MR, RS i MGR.

 

Co do wykształcenia to mi powiedzieli że po 3 latach jakie dają na uzupełnienie(jeśli nie ma podczas składania) musi być wykształcenie rolnicze, tzn ukończona odpowiednia szkoła z tytułem (technik, inżynier, magister...). Sama szkoła bez tytułu nie przejdzie. :)

 

,,Dokumentem potwierdzajàcym posiadanie wykształcenia rolniczego:

 

Średniego — jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły kształcącej w zawodzie wymienionym w ust. 2".

 

Powyższy cytat to rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczący działania ,, Ułatwianie startu młodym rolnikom" z PROW 2007-2013,

jak wyraźnie podkreśliłem w przytoczonym cytacie słowo ,,lub" to alternatywa rozumiana, że dokumentem potwierdzającym wykształcenie średnie jest świadectwo bądź też w innym przypadku dyplom zawodowy.

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Poziom wiedzy osob pracujacych w ARiMR jest przerazajacy, madrzejszy jak nie wiem, to kieruje do takiego co wie, ale jesli dzowni sie na infolinie to totalna katastrofa, udzielaja blednych informacji. Ich wiedza, konczy sie na poziomie ulotki informacyjnej dla danego dzialania.

Takze, lepiej pisac pisma oficjalne, bo inaczej szkoda czasu i nerwow z nimi.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Tak jak kolega @klass111 napisał świadectwo wystarczy

Podam wam swój przykład przy składaniu wniosku na młodego rolnika dałem samo świadectwo ukończenia szkoły ( technik agrobiznesu ) w trakcje weryfikacji wniosku a byłem 2 razy na poprawkach nic się nie czepiali co do świadectwa po 3 miesiącach od złożenia dostałem pozytywną decyzje o przyznaniu pomocy.

Dodam że nie składałem żadnych oświadczeń o uzupełnieniu wykształcenia i w decyzji która mi przyszła są wykreślone słowa mówiące o uzupełnieniu wykształcenia więc po 3 latach nic nie mogą mi zrobić bo nie mają do tego prawa.

Dodatkowo powiem ze z zapytaniami w sprawie wykształcenia pytałem i pisałem do w ARiMR i CDR i podobnych instytucji i dostałem od każdej z nich że SAMO ŚWIADECTWO STARCZY


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

takie pytanie, czy po złożeniu wniosku o płatność na MR będę mógł sąsiadowi zrobić współwłasność na nieużytku 0,03ha, kawałek drórzki do działki gdzie się ma budować, inaczej on nie ruszy z budową???? czy przez 5 lat nic nie mogE działać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Kurcze naprawde super by bylo zeby wystarczylo samo swiadectwo, ale wiekszosc osob pisze ze jest potrzebny dyplom potwierdzajacy kwalifikacje zawodowe.Pogobilem sie normalnie w tym wszystkim i niewiem czy skladac wniosek na MR czy nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

kolego , o co Ci chodzi ?

Piszesz na wstępie , zarzucasz innym , że temat składa się z tylko wątków osobistych , a na końcu dodajesz swój wątek :o

Z tym cytatem z agrobiznesu to ameryki nie odkryłes ;) kilka stron wstecz było o tym i podobnie zinterpretowalismy słowa ministra , tzn. Że młody rolnik jest planowany w pierwszym kwartale , ale ciekawe co z tych planów wyjdzie ?

 

Mówisz że trzeba by powoli ruszać z tym programem - też tak myślę . Ale co jeśli zaczniemy "przygotowywać" się według zasad obowiązujących w 2010 roku a dwa tygodnie przed naborem ogłoszą nowe zasady MR ?

Nie wiem czy się ze mną zgodzićie ale moim zdaniem minister rolnictwa i agencja próbują robić wszystko żeby w tym naborze wzięło w nim udział jak najmniej osób (nie jest tajemnicą że barakuje im pieniędzy na inne programy , więc taka oszczędność naszym kosztem byłaby im na rękę )

pozdrawiam .

 

Miałem tu na myśli zeby wstepnie ustalic z ojcem czy matka jaki kawałek ziemi przepisze a "Ty:co zrobisz z kasa... pierwsze kroki w sprawie MR 2011 bedziemy stawiac przy pierwszych dokmuentach 2 tygodnie przed ogłoszeniem terminu nabóru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanko: Składając wniosek na MR miałem we wniosku wpisane hektery (16,40) na których są użytki rolnicze a na akcie notarialnym jest 17,25 ( 16.40 użytków rolnych a reszta to nieużytki) Więc składając teraz wniosek o płatność będe miał jakieś problemy czy nie? Jak to teraz będzie może ktoś był w podobnej sytuacji. Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Kolego @Challenger jak nie jesteś pewien to po prostu zadzwoń do twojej regionalnej ARiMR i rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości, a tak niewiedza jest najgorsza i ogranicza twoje działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Witam Mam pytanko: Składając wniosek na MR miałem we wniosku wpisane hektery (16,40) na których są użytki rolnicze a na akcie notarialnym jest 17,25 ( 16.40 użytków rolnych a reszta to nieużytki) Więc składając teraz wniosek o płatność będe miał jakieś problemy czy nie? Jak to teraz będzie może ktoś był w podobnej sytuacji. Dzięki za odp.

Tak musisz przynieść wypisy na wszystkie działki (niekoniecznie aktualne) i będziesz pisał oświadczenie dlaczego masz przepisane więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A dlaczego nie wpisałes od razu przy pierwszym wniosku areału 17,25 ? przecież powierzchnia gospodarstwa to nie tylko użytki orne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj