Polecane posty

robert812    101

może w kolejnym naborze będzie mało już chętnych i z 75 tysięcy zrobi 100 :D bo nie wykorzystają kasy ...

 

Albo znowu 50 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenus666    0

mam pytanie

 

złożyłam wniosek o MR ale miałam już gospodarstwo przepisane na siebie w czasie składania wniosku więc warunkiem przyznania mi premii było to że się będę nadal uczyć w systemie dziennym w jakiejś szkole więc podjęłam naukę w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w systemie dziennym jest to szkoła 3 letnia i po niej się ma tytuł licencjata. Wysłałam wszystkie papiery i przyszło mi właśnie że mój wniosek został odrzucony ponieważ tej szkoły nie ma w ich wykazie szkół. Nie rozumiem dlaczego tak zrobili skoro uczę się w systemie dziennym. Mam składać odwołanie? Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bo ta szkola musi dawac wyksztalcenie rolnicze, a nauczysielskie kolegium itd raczej tego nie gwarantuje ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

a więc tak ja sam sobie sciagnąłem wzór wniosku o platnosc ze strony ARiMR załączam go tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186%20A/Wn_o_plat_akt1_bhj.pdf.

 

wniosek skladalem 5 stycznia w oddziale w Białymstoku i babka ktora mnie obsługiwala wszystkie dokumenty przegladala gdyby np wniosek o platnosc byl nieaktualny to rzecz jasna zwrocilaby mi uwage.

 

bo jak dobrze pamiętam to mi żadnego wniosku o płatność (gotowego formularza) nie przysyłali otrzymałem tylko decyzje, bodajże 15 listopada

 

pyt. do Robert812 ten wzór wniosku co załączyłem go wyżej zgadza się z tym co wypełniałeś?

Link, który dodałeś nie działa. Ale to nie ważne, skoro wniosek składałeś 5 stycznia to pewnie zaledwie kilka dni wcześniej go ściągałeś z internetu więc raczej na pewno miałeś dobry formularz. A dokładniej to punkt 15 w tym: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom-2010-r.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

Link, który dodałeś nie działa. Ale to nie ważne, skoro wniosek składałeś 5 stycznia to pewnie zaledwie kilka dni wcześniej go ściągałeś z internetu więc raczej na pewno miałeś dobry formularz. A dokładniej to punkt 15 w tym: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom-2010-r.html

 

spoko ja skladalem dokladnie ten sam wniosek, a ty kiedy go skladales? wiesz cos na temat terminu wypłaty pomocy>? bo z tego co ja wiem maja 60 dni na przelanie pieniedzy na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenus666    0

Tak tylko że się składa że chodzę do 2 szkół i ta druga jest rolnicza i po niej się ma wykształcenie technik rolnik więc nie o to chodzi......ja już nie wiem o co im chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

spoko ja skladalem dokladnie ten sam wniosek, a ty kiedy go skladales? wiesz cos na temat terminu wypłaty pomocy>? bo z tego co ja wiem maja 60 dni na przelanie pieniedzy na konto.

 

 

Ja wniosek składałem 29 grudnia 2010. 10 stycznia 2011 dostałem telefon z Agencji z informacją że ten wniosek który złożyłem jest na starym formularzu. Na drugi dzień, czyli 11 stycznia osobiście zawiozłem wniosek na właściwym formularzu, pani powiedziała że teraz będzie już wszystko dobrze i żebym czekał na pieniądze. Dziś byłem w banku i poza moimi marnymi groszami niema tam żadnych pokaźnych kwot typu 75tys zł. :rolleyes: Więc cierpliwie czekam dalej. :(

A jaki w ogóle mają termin płatności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

Ja wniosek składałem 29 grudnia 2010. 10 stycznia 2011 dostałem telefon z Agencji z informacją że ten wniosek który złożyłem jest na starym formularzu. Na drugi dzień, czyli 11 stycznia osobiście zawiozłem wniosek na właściwym formularzu, pani powiedziała że teraz będzie już wszystko dobrze i żebym czekał na pieniądze. Dziś byłem w banku i poza moimi marnymi groszami niema tam żadnych pokaźnych kwot typu 75tys zł. :rolleyes: Więc cierpliwie czekam dalej. :(

A jaki w ogóle mają termin płatności??

no niby maja 60 dni na wypłatę pieniędzy ale chyba z reguły wypłacają je szybciej, no kumpel którzy składali wniosek o płatność w listopadzie pieniądze na koncie miał już w grudniu ( a wiec czeka niecały miesiąc) a poza tym wydaje mi się ze teraz jeszcze jest taki okres gdzie powinni mieć fundusze bo tak na pewno wszyscy beneficjenci nie złożyli jeszcze wniosków tym bardziej ci związani z renta strukturalna, a nie wiesz czy przyjdzie jakieś poinformowanie poczta typu, dyspozycja przelewu, ze pieniądze zostały przelane, czy po prostu bez żadnego zawiadomienia przeleją środki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

bez zadnego powiadomienia przelewaja pieniadze na konto, ja skladalem wniosek o platnosc na poczatku grudnia i w tamtym tygodniu pieniadze dostalem na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mi też tak właśnie powiedzieli że teraz już tylko konto w banku kontrolować, czyli została ta przyjemniejsza część MR :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekp_89    0

Mam problem z otrzymaniem wypisów z rejestru gruntów na umowe dzierżawy zatwierdzoną przez notariusza poprostu mówią mi ze wydają jedynie na cele emerytalno rentowe a inne powiaty ponoć wydają te wypisy doradzcie mi coś bo juz nie wiem co robić ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

a może się orientuje ktoś ile można robić zmian w wniosku już po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu premi? bo ja już jedna zmianę wysłałem ale nie otrzymałem odpowiedzi jeszcze i nie wiem czy w ogóle warto robić zmianę jeśli rozchodzi się o jednego KM ? jutro zadzwonię do osoby prowadzącej moją sprawę ale wole się najpierw zapytać na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1987    1

Witam! dostałem pozytywną decyzje na dotacje młody rolnik i jestem zatrudniony w firmie jak długo mogę robić żeby zdążyć załatwic sprawy z notariuszem, krus-em no i calą resztą? ile Wam zajęło załatwienie tych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w agrobiznesie mówili o naborze w 2011, nabór na MR ma odbyć się w I kwartale tego roku i niestety się nie załapie, bo w lipcu kończe 18 ;[ , chyba, że będzie mało chetnych w co raczej wątpie <_<

Edytowano przez piotrek071993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Mam takie pytanie musze uzupełnic wykształcenie rolnicze w ciagu trzech lat dostalem pieniadze na Młodego Rolnika chodze do szkoły policealnej technik rolnik dwu letnia po trzech semestrach mozna uzyskac certyfikat a po czterech dyplom technik rolnik trzeba zdac egzamin i mam pytanie czy wystarczy ten certyfikat?

 

Ja słyszałem że certyfikat nie wystarczy, potrzebny jest tytuł rolniczy.(ale nie jestem pewien)

 

Witam! dostałem pozytywną decyzje na dotacje młody rolnik i jestem zatrudniony w firmie jak długo mogę robić żeby zdążyć załatwic sprawy z notariuszem, krus-em no i calą resztą? ile Wam zajęło załatwienie tych spraw.

Najgorszy notariusz, reszta to pikuś.

 

Iteresują mnie zmiany jakie można wprowadzać w MR bo chce składać jeszcze na modernizacje przed 28 i wtedy musze wyrzucić kilka maszyn na rzecz ciągnika, niech ktoś napisze jak tosię robi i jak długo trzeba czekać na jakąś odpowiedź oraz czy mogą odrzucić zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

witam wszystkich. mam takie pytanie bo otóż dostałem juz pozytywna decyzje na MR i złożyłem juz wniosek o płatność i chodzi mi o to czy moga miec jeszczze jakies zastrzezenia? czy jak jest pozytywna decyzja i wniosek o platnosc zlozony to musza juz wypłacic te 75tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

Koledzy mam pytanie moj brat jeszcze niedostal decyzji mlodego rolnika czy wie ktos dlaczego tak dlugo czeka niby mowia ze wkolejce jakiejs jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

witam wszystkich. mam takie pytanie bo otóż dostałem juz pozytywna decyzje na MR i złożyłem juz wniosek o płatność i chodzi mi o to czy moga miec jeszczze jakies zastrzezenia? czy jak jest pozytywna decyzja i wniosek o platnosc zlozony to musza juz wypłacic te 75tys?

 

Tera czekaj na wypłate, a doczepić to się będą mogli przy kontroli za trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

witam wszystkich. mam takie pytanie bo otóż dostałem juz pozytywna decyzje na MR i złożyłem juz wniosek o płatność i chodzi mi o to czy moga miec jeszczze jakies zastrzezenia? czy jak jest pozytywna decyzja i wniosek o platnosc zlozony to musza juz wypłacic te 75tys?

Widzę Adam21 że tak samo jak ja, nie spoczniesz puki pieniądze nie pojawią się na koncie. Ja tez się denerwuję w tym oczekiwaniu ale bądźmy dobrej myśli, oczywiście poinformuj od razu jak kase dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekp_89    0

Witam wszystkich mam problem z otrzymaniem wypisów z rejestru gruntów na umowe dzierżawy zatwierdzoną przez notariusza poprostu mówią mi ze wydają jedynie na cele emerytalno rentowe a inne powiaty ponoć wydają te wypisy doradzcie mi coś bo juz nie wiem co robić poradzcie coś ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dziś w agrobiznesie mówili o naborze w 2011, nabór na MR ma odbyć się w I kwartale tego roku i niestety się nie załapie, bo w lipcu kończe 18 ;[ , chyba, że będzie mało chetnych w co raczej wątpie <_<

 

też to słyszałem . A wie ktoś jaki to będzie termin dokładnie ?

Panowie z mr 2010r , dużo wcześniej przed terminem składania wniosków trzeba zacząć pisać biznesplan i zbierać dokumenty ?

Wydaje mi się że specjalnie w tym roku młody rolnik jest tak wcześnie ... Mówią że nie będzie mgr w 2012roku ale kto wie czy nie zrobią nas w konia i młodzi rolnicy wydadzą swoje pieniądze bez jakichkolwiek zwrotów a pod koniec roku albo na początku następnego okaże się że będzie mgr 2012...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

Widzę Adam21 że tak samo jak ja, nie spoczniesz puki pieniądze nie pojawią się na koncie. Ja tez się denerwuję w tym oczekiwaniu ale bądźmy dobrej myśli, oczywiście poinformuj od razu jak kase dostaniesz.

naturalnie dam znac jak otrzymam juz pieniadze, a z tego co mi wiadomo to kase przelewa oddzial warszawski ARiMR czy odzialy wojewodzkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

no jak wykorzystaja pieniadzie tego rocznym naborze z PROW 2007-2013 to nie bedzie juz MGR do 2014.......chyba ze KE zgodzi sie na przniesienie pieniedzy z innych programow ktorych Polska nie wykorzystauje za bardzo to moze bedzie jescze... a co do dokumentów to ja w ciagu kilku godzin napisali mi wniosek na MR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj