Polecane posty

PetrCech22    1

jak bylem 29 grudnia w KRUSie to powiedzieli ze dopiero kolo 15 stycznia dostane decyzje. a tu 4 byla juz w domu plus rachunek do zaplaty za grudzien :blink: :D cale 10 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chwila , a jak to jest z otrzymywaniem premii(pieniędzy) na konto ??? Bo jesli się dobrze orientuję to w chwili składanie pierwszego wniosku beneficjent nie moze byc prawnie rolnikiem (czyli nie moze miec ziemi , zwierząt na siebie zapisanych , a co za tym idzie nie moze miec konta rolniczego) , czy to znaczy ,że taki beneficjent musi przejąć na siebie gospodarstwo , załozyc konto w banku po otrzymaniu decyzji o zakfalfikowania się na MR a przed otrzymaniem decyzjii o płatnosci (po rozpatrzeniu drugiego wniosku o płatnosc) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

pawlus224, dobre pytanie zadałeś. Ja wszędzie podawałem swoje zwykłe konto. Konto dla przedsiębiorcy założę dopiero jak dostanę nakazy podatkowe, bo bez tego się nie da. Ja myślę że premię Młodego rolnika możemy dostać na normalne konta, a dopiero jak będziemy w kwietniu składali wnioski o dopłaty bezpośrednie to będzie już musiało być założone to konto przedsiębiorcy. Ale może ktoś wie coś więcej na ten temat...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Konto rolnicze to tylko sposób wyciągania kasy od rolników przez bank spółdzielczy. Wszędzie wystarcza zwykłe konto osobiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Od tego roku już każdy rolnik, który będzie brał dopłaty z Unii musi założyć konto dla przedsiębiorców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Mam nadzieje że internet ludziom otwiera oczy i powszechny dostęp do informacji czyni ich mądrzejszymi. Jak ja widzę oferty banków spółdzielczych lub BGŻ to nie wiem, czy oni mają rolnika za debila :( Te prowizje za prowadzenie konta ... jak w innych bankach to wszystko jest za darmo. Nie wkleję wam linku, bo to jest chyba zabronione ... Jedna z ciekawszych ofert BGŻ:

PAKIET PLAN AGRO

Oferta specjalna dla rolników

W zależności od średniego miesięcznego salda środków na rachunku bieżącym w PLN opłata miesięczna za prowadzenie rachunku może wynieść nawet zero złotych²:

 

SALDO OPŁATA

 

do 3 000,00 zł 10 zł

 

 

3 000,01 - 30 000,00 zł 5 zł

 

 

od 30 000,01 0 zł

 

 

w innych bankach macie to za darmo, ale jak chcecie to płaćcie i płaczcie ...

Edytowano przez zbigniewPGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Hmm... to mnie zaskoczyliście. Rzeczywiście w banku mi to powiedzieli, jestem tez pewien że w tej informacji pani w banku nadmieniła iż jest to wymóg unijny. Czyżby aż do tego stopnia mój Bank chciał zrobić mnie w balona... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deyu    0

Mam takie pytanie musze uzupełnic wykształcenie rolnicze w ciagu trzech lat dostalem pieniadze na Młodego Rolnika chodze do szkoły policealnej technik rolnik dwu letnia po trzech semestrach mozna uzyskac certyfikat a po czterech dyplom technik rolnik trzeba zdac egzamin i mam pytanie czy wystarczy ten certyfikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Też się wypowiem odnośnie kont, byłem studentem i założyłem książeczkę oszczędnościową, ale to działa jak konto(tylko tańsze), poszedłem po zaświadczenie do MR, powiedziała że to jest złe i muszę konto rolnicze założyć, a żeby założyć to konto trzeba akt własności ziemi zanieść, poprosiłem o zamknięcie rachunku, zamknęła się i wypisała papier potwierdzający(koszt 25PLN). I na tą śmieszną książeczkę tak samo kasa doleci. Agencji to bez różnicy. Popieram ZBIGNIEWA, banki spółdzielcze nas "doją" jak im się zamarzy.

 

Odnośnie tego wykształcenia to mi się wydaje że technik rolnik będzie wskazany, w rozporządzeniu przynajmniej ja się nie doczytałem nic o jakichś certyfikatach. Aż tak nisko swoje siły cenisz, że na certyfikacie byś spoczął, przecież to tylko semestr dłużej, a ten egzamin na pewno jest do zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

pawlus224, dobre pytanie zadałeś. Ja wszędzie podawałem swoje zwykłe konto. Konto dla przedsiębiorcy założę dopiero jak dostanę nakazy podatkowe, bo bez tego się nie da. Ja myślę że premię Młodego rolnika możemy dostać na normalne konta, a dopiero jak będziemy w kwietniu składali wnioski o dopłaty bezpośrednie to będzie już musiało być założone to konto przedsiębiorcy. Ale może ktoś wie coś więcej na ten temat...?

 

a wiec tak panowie

po akcie notarialnym pokazujecie go w banku ( ja w BS ) i na tej podstawie babka załozyła mi konto rolnicze

nastepnie wyrabiacie nr gospodarstwa i tam musicie podac nr konta do dopłat wiec juz podaję nowe konto i mam spokój

i tak samo we wniosku o płatność i tyle w tym temacie

a co do kosztów prowadzenia konta to az takiej tragedii nie ma

prowadzenie konta z kartą i bankowoscią elektroniczną ponizej 10 zł

zresztą i tak musiałem w BS konto załozyc bo załatwiałem kredyt na pole

i całkiem inaczej rozmawiają z tobą jak masz konto u nich nie mówiąc juz jak jesteś udziałowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

mam pytanie czy ktos wie kiedy bedzie cos wiadomo o tych co sa na liscie rezerwowej RS??? czy wogole sa prowadzone jakies rozmowy??? bo decyzje z MR dostałem juz na poczatku listopada i lecą mi dni do przepisania 180 i pozniej moge nie zdazyc:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

@czacza696 podobno (powtarzam podobno) ma być coś wiedzieć w sprawie RS na początku marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhz    0

mam pytanie kiedy jest lepiej złożyć aneks(chcę zmienić jedną maszynę)czy przed złożeniem wniosku o płatność czy lepiej po otrzymaniu płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam pytanie: W biznesplanie na MR zaplanowałem że w 2011r roku kupię przyczepę i siewnik a w 2012r opryskiwacz i brony. czy mogę wszystkie 4 maszyny kupić już w 2011 roku?

 

 

Ponawiam pytanie ponieważ mi zalezy na tej informacji. Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

mam pytanie kiedy jest lepiej złożyć aneks(chcę zmienić jedną maszynę)czy przed złożeniem wniosku o płatność czy lepiej po otrzymaniu płatności

Dołączam się do pytania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

macie jakies info na temat tego czy wprowadzili nowy formularz wniosku o latność, ja skladalem wniosek o platnosc 5 stycznia i jak na razie nik mnie o niczym nie powiadamiał.

 

wydaje mi się, że tez zależy to od województwa, kto w jakim oddziale regionalnym składa wszelkie dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No, to że wprowadzili nowy formularz to prawda, aktualny jest na stronie agencji. Ale być może Ty składałeś już dobry. A sam ściągałeś go z internetu czy przysłali Ci z decyzją? Bo ja pierwszy raz złożyłem ten co mi przysłali i on okazał się zły, potem wydrukowałem z internetu aktualny i już było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

a więc tak ja sam sobie sciagnąłem wzór wniosku o platnosc ze strony ARiMR załączam go tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186%20A/Wn_o_plat_akt1_bhj.pdf.

 

wniosek skladalem 5 stycznia w oddziale w Białymstoku i babka ktora mnie obsługiwala wszystkie dokumenty przegladala gdyby np wniosek o platnosc byl nieaktualny to rzecz jasna zwrocilaby mi uwage.

 

bo jak dobrze pamiętam to mi żadnego wniosku o płatność (gotowego formularza) nie przysyłali otrzymałem tylko decyzje, bodajże 15 listopada

 

pyt. do Robert812 ten wzór wniosku co załączyłem go wyżej zgadza się z tym co wypełniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie tak w skrocie jakie wymagania by dostac ta kase ???

 

Sorki ale czytac 124 strony nie mam zamiaru prosze o takie w skrocie np. krus,jakie wyksztalcenie itd.

 

Z gory dziekuje ;)

 

Za odpowiedz stawiam browar B)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Panowie tak w skrocie jakie wymagania by dostac ta kase ???

 

Sorki ale czytac 124 strony nie mam zamiaru prosze o takie w skrocie np. krus,jakie wyksztalcenie itd.

 

Z gory dziekuje ;)

 

Za odpowiedz stawiam browar B)

Musisz mieć wykształcenie rolnicze , nie posiadać ziemi ( przynajmniej takiej ilości abyś nie był uważany za rolnika) zaświadczenie z krusu że nie prowadzisz ani nie prowadziłeś działalności rolniczej i specjalnego działu produkcji (czy jakoś tak), i musisz się zobowiązać do nabycie określonej ilośći pola minimum chyba 6 ha ( plus do średniej wojewódzkiej lub kraju > nie pamietam dokładnie) I przede wszystkim mówię to od razu najpierw składa się papiery na przyznanie tej premii i jeśli ją przyznają to dopiero wtedy przepisuje się pole/gospodarstwo nie wcześniej !!

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj