Polecane posty

tomek30    11

U mnie to powiązanie wygląda tak że ja dostałem decyzje o przyznaniu premii a mama nie dostała RS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR44449    0

Nie wiem ile się czeka na rozpatrzenie odwołania ,ale wiem ze nie trzeba się poddawać .Tylko walczyć o swoje.Dlatego jeśli ktoś z was dostał odmowną decyzje i uważa że mu przysługuje premia to powinien się od niej odwołać .Niedawno dzwoniłem do ARIMR i tam dowiedziałem się żę najprawdopodobniej w I KWARTALE ruszy nabór na MR.Ale to zależy od ilości odwołań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

rogerr33 proponuję abyś przeczytał ten temat przynajmniej od 80 strony i bedziesz wszystko wiedział. pozatym nabór na MR jest już zamknięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam pytanie: W biznesplanie na MR zaplanowałem że w 2011r roku kupię przyczepę i siewnik a w 2012r opryskiwacz i brony. czy mogę wszystkie 4 maszyny kupić już w 2011 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przeczytałem ze 40 stron ale nei znalazłem dokładniej odpowiedzi...

Czy maszyny kupowane na MR muszą spełniać podobne warunki jak na modernizacje? Czyli nowe lub max 5 lat czy mogą być starsze?

Czy na MR mogę zrobić remont obory np. wymiana okien oraz drzwi, utwardzenie oraz ogrodzenie podwórza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jesli wpiszesz remont obory do biznesplanu i agencja pozytywnie rozpatrzy wniosek to tak :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Arek ja z młodego rolnika modernizuje chlewnie tak mam wpisane w biznesplanie. jeśli chodzi o starsze maszyny wydaje mi się ze do 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu321    0

witam wszytkich!!!

od niedawna zaczalem powaznie myslec nad rozpoczeciem działalnosci rolniczej na własna ręke. nie posiadam obecnie zadnej ziemi i zbyt duzych srodkow, ale znajomy mowil mi kiedys ze mozna otrzymac wsparcie w ramach programu dla mlodych rolnikow. poszperałem troche w internecie, poczytalem i zaczalem sie zastanawiac, czy nie sprobowac. ale poza tym, ze obycie z gospodarstwem mam dosc dobre (pracuje w gospodarstwie) to mam male pojecie o tych wszystkich papierkowych sprawach, bo sie tym nie zajmuje. ale wiem ze jest cos takiego jak ODR. czy konsultacja takowa jest płatna? czy ogolnie warto sprobowac, czy uwazacie ze to nie jest warte zachodu dla takiego jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Dziś byłem u notariusza. Za 21 ha z budynkami - 1598 zł plus 200 za wykreślenie 2 hipotek na łączny koszt 25 zł. Cena chyba nawet ok :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Pewnie że ok :blink: , tak się składa, że ja też dzisiaj byłem i za 12ha + budynki to razem było 2160 ;[


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Jak to jest z tą MGR, a mianowicie: dostaję kasę na ciągnik i go kupuję czy najpierw kupuje ciągnik z własnej kieszeni a oni później zwracają mi ileś tam % kasy tej co włożyłem w zakup maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas8244    0

Ja rozumiem ,że ktoś nie dostał RS no bo tam była ograniczona kasa no ale na MR kasa jest tylko minister sobie leci w kulki.

Najpierw kupujesz ciągnik z własnej kieszeni a oni później zwracają ci ileś tam % kasy tej co włożyłeś w zakup maszyny ,lub możesz wziąsz przedpłate z arimr ale to zbytnio nie jest opłacalne.PIOTR44449-a z jakiego województwa jesteś ?

Edytowano przez lukas8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Czy przy 4 ESU jest szansa na MGR? Na 31 grudnia nie było żadnych zwierząt w gospodarstwie i tu jest klops :(


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem u notariusza i za 17 ha z budynkami chciał 5800 a drugi 3500 więc ceny mają takie jakie im się podobają a nie jakies tam odgórnie ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

ja za same 10 ha zaplacilem w sumie 1,500.... a teraz wujek mi przepisuje reszte 3 ha z hakiem wraz budynki wszytskie to wyszlo z podatkiem prawie 10 tys :blink: ale wzialem mniejsza wartosc domu i bedzie mniej troche.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekbr5    0

młodzi rolnicy jak to z dodatkowym zatrudnianiem ???

ja po technikum rolniczym dorabiam w piekarni na umowe o prace poniewaz z 11 ha IV ,V klasa ziemi nie wyzyje z

rodzicami z gospodarstwa tata na ręcie zdrowotnej od dawna ja jako domownik jestem na KRUS

złozyłem wniosek na MR i spodziewam sie decyzji o premie tylko czy moja praca na umowe

nie zaszkodzi mi w otrzymaniu premi ???

z umowy o prace pobieraja tylko 18% podatku czy pobierajac zaswiadczenie z U Skarbowego trafi slad

do ARiMR ze dorabiam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

do dokumentów na młodego rolnika jest potrzebne zaswiadczenie z urzedu skarbowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

młodzi rolnicy jak to z dodatkowym zatrudnianiem ???

ja po technikum rolniczym dorabiam w piekarni na umowe o prace poniewaz z 11 ha IV ,V klasa ziemi nie wyzyje z

rodzicami z gospodarstwa tata na ręcie zdrowotnej od dawna ja jako domownik jestem na KRUS

złozyłem wniosek na MR i spodziewam sie decyzji o premie tylko czy moja praca na umowe

nie zaszkodzi mi w otrzymaniu premi ???

z umowy o prace pobieraja tylko 18% podatku czy pobierajac zaswiadczenie z U Skarbowego trafi slad

do ARiMR ze dorabiam???

kolega witek pyta czy we wniosku o płatnosc z MR wymagane jest zaswiadczenie z US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

regon jest potrzebny tylko gdy przechodzi sie na vat

ja jak przechodziłem na VAT to nie musiałem mieć numeru Regon wystarczył PESEL


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

@Maciek a musiałeś mieć ten obrót na 20tyś.

 

 

A jak to jest z przepisaniem ziemi i zobowiązań ONW i RŚ, oraz z płatnościami zwierzęcymi. Wiem, że był taki temat albo post, ale nie mogłem znaleźć. Kiedy muszę przepisać na siebie zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

tak musiałem mieć 29 grudnia została mi przepisana ziemia a 30 grudnia miałem fakturę na pszenice wystawioną na 20 tyś ;) ale według nowych przepisów nie trzeba mieć już obrotu tych 20 tyś i jeszcze musiałem mieć rejestr sprzedaży za ostatnie trzy miesiące w formie faktur ale że ja zaczynam działalność to pisałem oświadczenie że nie miałem rejestru.

 

A z przepisaniem zwierząt to nie orientuje się jak to jest bo ja sie ustawiam tylko na uprawę ziemi

Edytowano przez Maciek5290

Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

przeczytaj post wyżej i będziesz wiedział czy możesz czy nie


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

pytanie do MR .,, uzyskanie wpisu do ewidencji producentów, stanowiącej część krajowego systemu ewidencji producentów, gdzie się udać by to załatwić'' czyżby w skarbówce????? z góry dzięki za informacje, a i jakie papierki skompletować ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

po przepisaniu gospodarstwa musisz się udac do urzędu miasta i gminy aby zarejestrować sie jako płatnik podatku rolnego a następnie musisz złożyć wniosek do ARiMR aby nadali ci numer gospodarstwa możesz to zrobić osobiście albo poprzez pocztę tu masz link do wniosku aby go pobrać: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/171/Wniosek_o_wpis_do_ewidencji_producentow.pdf

ten numer jest potrzebny miedzy innymi do ubiegania się o dopłaty

aha i jeszcze zapomniałem dodać musisz też mieć zaświadczenie z banku o posiadaniu konta

Edytowano przez Maciek5290

Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj