Polecane posty

lukasz654    5

Czy można jednocześnie prowadzić gospodarstwo rolne mając przydzieloną premie na młodego rolnika i mieszkać w internacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Mając akt notarialny mogę już załatwiać inne sprawy? Czy muszę czekać aż akt notarialny nabierze ;mocy;[ od notariusza akt wędruje do sądu i może trwać to do 3 miesięcy ;) ]

Edytowano przez gabrys
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

gabrys - az tak długo nie bedzie - zwykle do miesiąca sie wyrabiają - mozesz tez złozyc pismo z prośbą o przyspieszenie wpisu w KW i jakos to umotywowac - u mnie mimo skomplikowanej sprawy trwało to ok 8 dni a miałem w akcie notarialnym wykreslenie starych hipotek, uaktualnienie danych w oparciu o zawiadomienia o zmianie danych ze starostwa no i odłączenie działek z 4 ksiąg i przyłączenie do mojej księgi - a w sądzie referendarz rozpatruje kazdy z tych wniosków odzielnie i dlatego to musi potrwac

 

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez krzysiek16m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

Czy wie ktoś ile czasu trwa wypłacenie pieniędzy z ARiMR od dnia złożenia wniosku o płatność?


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kojarzycie w którym miejscu jest zapis mowiący o tym jak długo trzeba być na pełnym ZUSie po przejęciu gospodarstwa?

Nie pamiętam czy jest to 3 czy 5 lat.

Na pewno trzeba przez 5 lat prowadzić gospodarstwo ale chyba tylko 3 lata pełny KRUS.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

a po co wam ta "moc" aktu masz przepis stajesz się właścicielem i tyle ... możesz wyrabiać numer producenta itd itp ....... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

PetrCech22 no rewelacyjna informacja! napisz jeszcze co dostałeś na gwiazdkę, albo co dzisiaj jadłeś na obiad, na pewno wszystkich to interesuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

a czy ktoś się wie czy można być zatrudnionym w jakiejś firmie i opłacać normalnie KRUS żeby spełnić wymogi MR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@ zbigniewPGR mi powiedział notariusz ze 1680zł weżmie ale to przekazanie łączone z RS

a za kupno pola mój tato zapłacił misiąc wcześniej 1620żł za 4 ha troche to dziwne ze przekazując 10razy tyle płace tyle samo ale cóż :)

ktoś juz załatwiał wszystko osoby z MR i RS ???

ja jestem na etapie zgromadzenia dokumentów pozałatwiania spraw w ANR i w poniedziałek najprawdopodobniej akt

ale te wymogi są zagmatwane przez 1,5tygodnia na same załatwianie spraw z MR i RS zrobiłem 1500km i to nie wszystko bo jeszcze MGR i nie koniec MR :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

mi za przepisanie 36 ha notariusz zawołał 2150 zł


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Czy wie ktoś ile czasu trwa wypłacenie pieniędzy z ARiMR od dnia złożenia wniosku o płatność?

 

Dołączam się do pytania, ile to może potrwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

do3 miesiecy od zlozenia wniosku o platnosc:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

To długo, mi powiedzieli że od miesiąca do dwóch, ale narazie czekam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

ja mowie ile sam czekalem moze teraz szybciej przesylaja:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szadam    0

Witam,

 

Podpisując umowę z ARiMR o dofinansowaniu "Młody Rolnik" jesteśmy zmuszeni utrzymywać się z Gospodarstwa przez 5 lat. Czy w tym okresie można podjąć inną prace? Jak tak to jaką należy podpisać z pracodawcą umowę? No i rodzi się kolejne pytanie Jak należy się z rozliczać z US?

 

pozdrawiam :)

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

Nie łącze z RS, jak wyliczyłem według taksy to powinienem zapłacić od 200 tyś. notariuszowi 1010 zł + nadwyżka od 60 tyś czyli (140.000 zł * 0,4%) co daje 560 zł + po nowym roku 23% od kwoty 1570 zł * 23% podatku co daje 360 zł razem 1930 zł brutto notariusz.

 

Do tego 3 wpisy do ksiąg wieczystych bo tyle mam po 200 zł za wpis = 600 zł.

 

Razem 2530 zł.

 

A on mi powiedział 3200 zł. Jutro idę do innego.

 

trochę źle to policzyłeś kolego ale zamysł był dobry :)

sama podstawa taxy not przed opodatkowaniem vat bedzie wieksza o 200 zł bo notariusz oprócz tego co policzyłeś dolicza jeszcze te 200 zł z innego paragrafu za czynność dodatkową np odłączenie jakiejś działki z KW i przyłączenie jej do twojej KW

do tego dochodzą wypisy i odpisy aktu dla stron, sądu, starostwa, US i gminy w sumie 6 szt i za kazdą Ty płacisz :) razem ok 250 - 300 zł

do tego dochodzą opłaty sądowe które kazdy notariusz policzy ci tak samo bo on to odprowadza do sądu i tutaj tez pewnie źle policzyłeś bo zalezy czy przejmujesz całą ksiegę czy tylko odłanczasz z niej działkę czy działki w KW mają do 5 ha czy powyżej.

ja za 20 ha o podanej wartosci 320000 zaplaciłem prawie 4 tys bo miałem duzo opłat sądowych - 1260zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

no to ja dzis bylem zeby przepisac ziemie i budynki,bo jest na mojego wujka i mnie poprostu koszt jaki moze mnie to kosztowac to jest duuuzy. wszystko zalezy ile podam wartość domu który tam sie znajduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobiecho    0

Witam. Dziś dostałem pismo że mogę zapoznać się z aktami sprawy i w ciągu 7 dni przyślą mi pozytywną decyzję ;). Mój ociec dostał RS. I teraz takie moje pytanie: Czy zdąże wszystko pozałatwiać żeby załapać się na MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

na to pytanie musisz sobie kolego odpowiedziec sam, zalezy to glownie od tego czy notariusz bedzie mial wolny termin, brat dzwonil do notara w grudniu (22) i obiecal na 17 stycznia wiec ruch widac tam maja niemały, ale raczej zdazymy oddac wniosek na MGR, zaraz po przepisaniu musi sobie wyrobic numer gosp. i ubezpieczyc w krusie wiec chyba damy rady zdazyc :) Nie wiem jak u Ciebie z notariuszami, czy jest ich duzo czy malo i czy maja duzo klientow czy nie.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szadam    0

Witam,

 

W moim przypadku złożyłem wszystkie dokumenty w kancelarii w poniedziałek, a w czwartek podpisałem akt notarialny.

Chociaż jak wcześniej rozmawiałem z Notariuszem to powiedział ze wszystko da się załatwić nawet z dnia na dzień, jeżeli oczywiście kancelaria będzie miał mało klientów.

Warto porównywać cenę usługi ale również czas od złożenia dokumentów do podpisania aktu notarialnego.

 

Inne dokumenty załatwisz w jeden dzień spokojnie. Regon, nr gosp, nr konta w banku, ubezpieczenie KRUS otrzymujesz od ręki. :D

 

PS. Mógłby ktoś odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanka ;)

 

pozdrawiam

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2009 r. (Warunki i zasady udzielania kredytów na utworzenie lub urządzenie gospodarstw

rolnych przez osoby, które nie ukończyły 40 roku życia)

 

masz może jakiś link do tej ustawy??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj