Polecane posty

karolu    3

wniosek wysłałeś , czy dostarczyłeś osobiście? a może trzeba osobiście , czy dają coś do podpisu, ? opowiadaj, a i przyjemnego wydawania kasy

Ja radzę osobiście bo Ci sprawdzą wszystko, mi sprawdzili na miejscu a i tak byłem wzywany kilka dni po do poprawy wniosku o płatność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Sorry, ale jakie błędy można popełnić we wniosku o płatność? Przecież tam praktycznie tylko swoje dane wpisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

@Wacek21, ale przecież jest w rozporządzeniu napisane, że osoba, która posiada wykształcenie średnie i opłaca przez 3 lata KRUS może ubiegać się o premię MR :)

 

@gabrys napisz dokładnie czy musisz uzupełnić wykształcenie

Nie nie muszę uzupelniać wykształcenia jestem w Krus ponad trzy lata i to wystarczy!! No ja jutro notariusza i zaczynamy składać dokumenty B)

Edytowano przez gabrys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

@michalk ja pisałem o KRUS

 

wystarczy sam akt notarialny zeby isc do KRUSU.... ja sie jutro wybieram do KRUSU

 

Możliwe, że wystarczy, ale tylko wtedy, gdy przejmujesz całe gospodarstwo, a jeżeli tylko część to raczej nie, bo składka na

KRUS obliczana jest chyba na podstawie hektarów przeliczeniowych. Przez to, że wybrałem się do KRUS z samym aktem musiałem nadrobić drogi i nie zdążyłem jednego dnia tego załatwić. Chociaż jak to mówią co kraj to obyczaj... A tak naprawdę to KRUS załatwiłem dopiero za 3 razem, bo 1. nie miałem zaświadczenia z gminy, 2. do gminy nie przyszła decyzja o podziale działki, z gminy zadzwonili do KRUS, że jest taka sytuacja, że nie można obliczyć ha przeliczeniowych i tam potwierdzili, że mogę złożyć wniosek o ubezpieczenie w pełnym zakresie i później uzupełnić te hektary, a jak już pojechałem do KRUS to okazało się, że jednak nie... i musiałem jechać do geodezji żeby to łaskawie wreszcie aktualizowali i znowu do gminy po zaświadczenie i dopiero wtedy przyjęli wniosek w KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

no ja całe przejałem po mamie , jutro jade do krusu bo i tak bede mial po drodze,wiec przy okazji sie spotkam z urzednikami ......a mam pytanie bo przejalem mniej niz srednia krajowa narazie, to moge zlozyc o płatnosc jak zalatwie wszystkie papiery??bo reszte od wujka przejme pozniej(brak wyciągu z ksiag bo trezba bylo osobiscie je wziasc), bo nie bylo przepisane na mame. a chcialem miec cos przepisane bo nastepny termin u notariusza 15 styczen;/....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Co do kolejności to najpierw notariusz potrzebne są wypisy z rejestru gruntów i zaświadczenie z gminy o przeznaczeniu działek, ja do notariusza zgłosiłem się w czwartek i już w następną środę miałem na siebie ziemię, a zapłaciłem 800 zł za 7,52 ha. Potem można załatwiać KRUS do którego trzeba mieć zaświadczenie z gminy o ha przeliczeniowych, które wystawiają na podstawie jakiegoś tam kwitka ze starostwa. Żeby to przyspieszyć to to z aktem notarialnym idziemy do starostwa żeby wystawili jakiś tam kwit dla gminy na podstawie którego wystawią ci zaświadczenie do KRUS. W Krusie składamy wniosek z tym zaświadczeniem i czekamy na ubezpieczenie, normalnie trwa to do 4 tygodni, ja odebrałem w ciągu 2 dni. Jednocześnie można załatwiać numer gospodarstwa w agencji mi zajęło to dwa dni jednego złożyłem wniosek a drugiego odebrałem. w moim przypadku od głoszenia się do notariusza do złożenia wniosku o płatność minęło 2 tygodnie, choć by było trochę szybciej tylko warunki pogodowe nie pozwoliły.

Mi pani w GUS regon wyrobiła w półgodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Doznałem szoku! Dziś notariusz za przepisanie ziemi (11ha) wraz z budynkami, gdzie całość została wyceniona na 200.000 zł zaproponował mi jedynie 3200 zł - szukać innego notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

no pewnie ze szukaj :P przeciez to chodzi o twoje pieniadze, a przynajmniej podzwon i popytaj przez telefon za ile ci mogą to zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Za przepisanie 18.50 ha plus reszta w granicach 2000 zł może nawet poniżej wiem bo rozmawiałem z kolegą który obejmuje gosp.po rodzicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

notariusz ma swoja stawke i nie wazne ile warta jest ziemia, wiem bo wczoraj przepisywalem prawie 10 ha teraz a reszte ppozniej......notariusz ma swoja stawke +do tego VAT + wypisy+ cos tam z ksiegami chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Doznałem szoku! Dziś notariusz za przepisanie ziemi (11ha) wraz z budynkami, gdzie całość została wyceniona na 200.000 zł zaproponował mi jedynie 3200 zł - szukać innego notariusza?

a czy łączysz z RS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Sorry, ale jakie błędy można popełnić we wniosku o płatność? Przecież tam praktycznie tylko swoje dane wpisujesz.

Ja np:

- zapomniałem podać w biurze powiatowym konta bankowego

- przepisane zostało więcej działek niż we wniosku MR ( w tym dwie działki lasu) i do tego się przyczepili, musiałem przynieść wypisy i pisać oświadczenie.

 

Więc można :P

Co do stawek ja zapłaciłem 4000 za kilkanaście ha, ale przepis był na kilka osób

Edytowano przez karolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ode mnie np notariusz nie wymagał ,żadnego zaświadczenia w gminy o przeznaczeniu działek rolnych tylko wypisy z księgi wieczystej i wypis z rejestru gruntów ale to chyba zależy kto przepisuje całe gosp. , kto cześć , kto łączy z RS a kto nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Notariusz 3400 nie jest to malo ale 7ksiąg wieczystych po 170zł rozpis na trzech,dobrze że dom mieszkalny dożywotnio bo byłby podatek do zaplacenia prawie 20 tyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Doznałem szoku! Dziś notariusz za przepisanie ziemi (11ha) wraz z budynkami, gdzie całość została wyceniona na 200.000 zł zaproponował mi jedynie 3200 zł - szukać innego notariusza?

,,Jedynie,,jak na moje to bardzo drogo Ci zaproponował.Ja przepisuje 20ha+budynki inwentarskie+dom i notariusz zawołal mi 2800,chodziaż przyznam że musiałem troche podzwonić i to w moim przypadku był najtańszy w obrębie 70km


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

koledzy czy ktoś orientuje się czy do tych 75 tyś można dobrać kredyt preferencyjny na 2 % i kupić jakąś droższą maszynę ???


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Dzisiaj normalnie złożyłem wniosek bez numeru regon. Tylko trzeba wiedzieć na jakiej działce znajdują się budynki i jaki to jest obręb geodezyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

a czy łączysz z RS

 

Nie łącze z RS, jak wyliczyłem według taksy to powinienem zapłacić od 200 tyś. notariuszowi 1010 zł + nadwyżka od 60 tyś czyli (140.000 zł * 0,4%) co daje 560 zł + po nowym roku 23% od kwoty 1570 zł * 23% podatku co daje 360 zł razem 1930 zł brutto notariusz.

 

Do tego 3 wpisy do ksiąg wieczystych bo tyle mam po 200 zł za wpis = 600 zł.

 

Razem 2530 zł.

 

A on mi powiedział 3200 zł. Jutro idę do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Prawie 700zl piechota nie chodzi, wie ktos czy jutro ARiMR normalnie jest czynne ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

koledzy czy ktoś orientuje się czy do tych 75 tyś można dobrać kredyt preferencyjny na 2 % i kupić jakąś droższą maszynę ???

 

Według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2009 r. (Warunki i zasady udzielania kredytów na utworzenie lub urządzenie gospodarstw

rolnych przez osoby, które nie ukończyły 40 roku życia)

 

7. Wkład własny może być finansowany ze środków premii dla młodych rolników uzyskanej

w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW na lata 2007-

2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj