Polecane posty

nasil90    97

Dziś byłem w ODR i pytałem co z budową obory za MR, więc kontrola jest normalna sprawdzają faktóry, dokumenty ale nie mierzą stanowsika itp, Stanowiska mierzą tylko wtedy kiedy korzysta się z MGR


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@nasil90 dzięki za info teraz będę wiedział.

Myślę ze najlepiej się wszystkiego dowiedzieć bezpośrednio od ODR czy ARiMR.

Dużo ludzi wprowadzana jest w błąd na forum bo ktoś od kogoś tak słyszał czy tamten znajomy mojego znajomego tak postąpił a nie inaczej.

To jest prawie jak zabawa w głuchy telefon :D;):(


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Witam, mając decyzję na MR czy mogę wystąpić o numer gospodarstwa, dodam że tato czeka na decyzję o RS.

 

Musisz mieć konto bankowe. U mnie w agencji jak byłem to dali mi żebym przyniósł zaświadczenie z banku o koncie. to mogę składać wniosek p nr gospodarstwa. Tylko że w większości banków spółdzielczych trzeba akt notarialny żeby założyć konto rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

a nie mozesz zwyklego konta miec np???w banku spoldzielczym. umnie np nie trzeba zmieniac jednego na drugi typ konta.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

konto to akurat już mam tylko nie wiem czy czasem regon nie jest potrzebny, bo już dzisiaj chciałem wniosek w internecie o numer wypełnić ale doszedłem do regonu i stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmc    0

Witam

Chciałem się zapytać czy ktoś udzieli mi odpowiedzi na pytanie Przejmuje gospodarstwo złożyłem wniosek o MR ale po przekazaniu gospodarstwa nie składam wniosku o te 75 tys. Czy wystarczy mi płacić tylko KRUS przez 5 lat??? Nigdzie nie ma zapisu ze mogą odebrać rente

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dlaczego nie skladasz wniosku o 75tys ? :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

konto to akurat już mam tylko nie wiem czy czasem regon nie jest potrzebny, bo już dzisiaj chciałem wniosek w internecie o numer wypełnić ale doszedłem do regonu i stop.

regon nie jest potrzebny do numeru gospodarstwa ja w zeszlym roku zalatwialem nr gospodastwa a numer regon mam dopiero od 3tygodni:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmc    0

Bo za dużo z tym bawienia się a moje <nowe> gosporarstwo 3,9 ha rozsiane jest na 24 działkach wole za granice jechać do pracy niż sie tym zajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

Musisz mieć konto bankowe. U mnie w agencji jak byłem to dali mi żebym przyniósł zaświadczenie z banku o koncie. to mogę składać wniosek p nr gospodarstwa. Tylko że w większości banków spółdzielczych trzeba akt notarialny żeby założyć konto rolnicze.

 

Ja jak składałem wniosek o nr gospodarstwa to nie miałem jeszcze konta. Dostałem decyzję z numerem gospodarstwa, a gdy już miałem konto, to składałem zmianę do wniosku. W sumie numer gospodarstwa to była pierwsza rzecz jaką udało mi się załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Długo czekaliście na numer REGON.

wniosek zlozylem w piatek a regon odebralemw poniedzialek:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

koledzy po kierujecie gdzie najpierw trzeba iść....do jakiego urzędu żeby przepisać ziemię bo też mam decyzję...czytałem posty wstecz ale nic szczególnego nie znalazłem....dz. z góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

wniosek zlozylem w piatek a regon odebralemw poniedzialek:)

a Ja się ładnie uśmiechnołem do Pani urzędniczki i regon miałem za pół godz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

koledzy po kierujecie gdzie najpierw trzeba iść....do jakiego urzędu żeby przepisać ziemię bo też mam decyzję...czytałem posty wstecz ale nic szczególnego nie znalazłem....dz. z góry ;)

 

Pierwszy powinien być sąd rejonowy, z którego bierze się odpis z księgi wieczystej działek (zwykle załatwiane na miejscu), które przejmujesz. Później jest geodezja w starostwie powiatowym- wypis z rejestru gruntów i można wziąć mapkę (też załatwione na miejscu), kolejna jest gmina- zaświadczenie o przeznaczeniu/zagospodarowaniu działek (ja mam działki w 2 gminach- w jednaj wypisali mi na miejscu, a w drugiej czekałem 2 tyg. Z tym wszystkim trzeba iść do notariusza i po przepisaniu idziesz zgłosić się do gminy, jako nowy płatnik podatku. Możesz założyć konto w banku i złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa. I jeszcze trzeba (już po przepisaniu gospodarstwa) wziąć z gminy zaświadczenie o wielkości gospodarstwa- swojego i ojca, jeżeli dalej prowadzi swoje i iść do KRUS- tam trzeba mieć też akt notarialny, ale to prawie wszędzie go chcą, to lepiej wozić ze sobą wszystkie dokumenty.

 

To chyba wszystko, a jeżeli o czymś zapomniałem, to niech ktoś mnie poprawi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Dzięki.a co jest potrzebne do wniosku REGON jakieś zaświadczenia itp

nakaz platniczy podatku ale jesli bys nie mial to moze z aktem notarialnym przejdzie ;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

kolego a czy ktos tu napisal cos o KRUS-ie??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Nareszcie, moi drodzy, dziś złożyłem już wniosek o płatność na MR. Dodam że w Warszawie. Teraz czekam na pieniądze. Super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Nareszcie, moi drodzy, dziś złożyłem już wniosek o płatność na MR. Dodam że w Warszawie. Teraz czekam na pieniądze. Super ;)

wniosek wysłałeś , czy dostarczyłeś osobiście? a może trzeba osobiście , czy dają coś do podpisu, ? opowiadaj, a i przyjemnego wydawania kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Osobiście złożyłem, i chyba trzeba osobiście. Tak, trzeba podpisać taki dokument że odbierasz potwierdzenie przyjęcia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Witam wiecie kiedy bedzie kolejny nabór wniosków na MR w woj lubelskim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj