Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1piotr1    14

z tymi notariuszami to ja widzę to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie skoro jest opłata stała w wysokości 600 zł wyznaczona administracyjnie , to po jakiego grzyba płacicie po 3 tys ....... macie za dużo pieniędzy czy jak ???? :lol: czy to tak trudno iść do drugiego notariusza bardziej uczciwego ....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

może się żle wyraziłem bo w dzisiejszych czasach nie ma uczciwych ludzi :lol: ale chyba ci którzy przepisują gospodarstwo łącząc MR i RS wiedzą o takiej opłacie .... i jak ten konkretny notariusz udaje głupa kasując po 3-4 tys, to wypadało by pójść do takiego który weżmie odpowiednią kwotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

@1piotr1 - słuchaj, bo są tutaj tacy co biorą samego MR i oni inaczej się rozliczają z notariuszem. Ci co biorą zarówno MR jak i RS to oni rzeczywiście mają opłatę stałą wynoszącą 600 zł. Ale czy płacą coś dodatkowo od wartości gospodarstwa to nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Jeżeli chodzi o te 600zł to chodzi o to ze notariusz nie parzy na wielkosc gospodarstwa. Ale dolicza to tego kazdy wpis do księgi wieczystej po 120zł za kazdy wpis x ilość ksiąg. Opłate za rejestracje w gminie i chyba w skarbowym, jeżeli sa jakies zabudowanie to jeszcze coś, za nieużytki też jakaś opłata + 22% vat od wszystkiego. u mnie za 23ha, 7 ksiąg, dom, stodoła i obora oraz 1ar nieuzytku zapłaciłem 2,6tys i to jest normalna kwota, nikt za przepisanie nie zapłaci 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Poosa to u mnie będzie podobny areał i podobna ilośc budynków do przepisania. Też mi sie nie wydaje, żeby notariusz przepisał za 600 zł, ale nie chce konkretnie powiedzieć za ile to zrobi, bo wiadaomo, że duża konkurencja. Ale możecie napisać, ile Was kasowali, żebym wiedział, czy nie za dużo chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolZidane    0

witam! dostałem dziś odmowe na młodego rolnika, bo kasy wystarczyło na 100%, napisali ze moge sie odwołać, ale nie wiem czy warto? czy mam nadal czekać aż znajdą inne środki np z innych województw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Jeżeli chodzi o te 600zł to chodzi o to ze notariusz nie parzy na wielkosc gospodarstwa. Ale dolicza to tego kazdy wpis do księgi wieczystej po 120zł za kazdy wpis x ilość ksiąg. Opłate za rejestracje w gminie i chyba w skarbowym, jeżeli sa jakies zabudowanie to jeszcze coś, za nieużytki też jakaś opłata + 22% vat od wszystkiego. u mnie za 23ha, 7 ksiąg, dom, stodoła i obora oraz 1ar nieuzytku zapłaciłem 2,6tys i to jest normalna kwota, nikt za przepisanie nie zapłaci 600zł.

 

Zgadza się !!! jeszcze drożej jest gdy ziemi jest dzielona na trzy osoby albo gdy darowizna będzie na synową lub zięcia <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Dziś mój tata dostał decyzję o RS


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowicjusz22    0

mam pytanie odnosnie MR oswiadczenia o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa gdzie jest tem wzór z Agencji gdzie go znajde??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Czy koszty jakie trzeba ponieść na wydanie pieniędzy liczy się z vatem. Tz jeżeli kupię maszynę za 60 tyś. wywiązuje się z umowy? Czy jest to tak: 60tyś. - vat = 46,8 tys. czyli nie wykrzystuje tych 75% wydanej kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

Panowie mam pytanie może ktoś z was już to przerabiał. Zrobiłem zmianę we wniosku MR i słyszałem ze do miany trzeba dołączyć jeszcze jakieś pismo przewodnie.Jak ono ma wyglądać?Być może ktoś już takie pisał.Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Czy koszty jakie trzeba ponieść na wydanie pieniędzy liczy się z vatem. Tz jeżeli kupię maszynę za 60 tyś. wywiązuje się z umowy? Czy jest to tak: 60tyś. - vat = 46,8 tys. czyli nie wykrzystuje tych 75% wydanej kwoty?

 

 

Liczy się z vatem , czyli 60 tyś

 

 

ale to pod warunkiem że nie jesteś vat-owcem (dobrze mówię )

 

Przy MR rozlicza się fakturą brutto (czyli twoje 60k wszystko załatwia).

sebe1033 - ty chyba jeszcze nic nie rozliczałeś, bo wprowadzasz ludzi w błąd. Netto rozlicza się pomoc na MGR, a jeśli ktoś jest VAT-owcem, to jeszcze odzyskuje z US wartość VAT-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Piszez pismo do kogo ma to trafic, opisujesz jakie dokonujeszcz zmiany i dlaczego a na końcu "Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Chciałbym dowiedzieć się, cze mieliście jakieś problemy z przekazaniem kwoty mlecznej ? Byłem dzisiaj w SM i powiedzieli mi żebym przyjechał ok 15 stycznia wypełnił formularz dał akt notarialny, a decyzja o przekazaniu kwoty przyjdzie z agencji w połowie lutego. A to stanowczo za długo? Myślałem że z kwotą nie będzie problemu, a tu proszę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

wie ktoś czy go MR i MGR w powierzchni gospodarstwa zalicza się las?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj