Polecane posty

Wacek21    35

A ile czasu moze isc decyzja? jutro juz chyba powysyłaja te pisma, ze ktos dostał lub nie rente. Jak sadzicie?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

kolego mysle ze moga zaczac cos wysylac ale jak widzisz dostalo po400osob wiec ciezko powiedziec kiedy przyjda decyzje:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0

@michalk w mazowieckim jest 1048 decyzji na TAK wiec pewnie przyjdzie trochę poczekać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no widzisz to moj sasiad jest na 36x a przeszlo 404wnioski wiec pewnie bedzie szybciej niz u ciebie:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0

wiesz jeśli bedzie kolejnością tej listy wysyłene to nawet lepiej bo ojciec jest w pierwszej setce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a no jesli tak to masz fajnie:) z tym ze mi tam sie nie spieszy:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0

no ja to myśle jeszcze o modernizacji ale zobaczymy jak to wyjdzie. ciekawe ile zaśpiewa notariusz za przepisanie 30ha 1 ciągnik i jeszcze jakieś użytkowanie domu pewnie bedzie wpisane dla rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woytas    1

Zapłacisz zależnie od wartości. Jest jakiś tam %, ale nie pamiętam jaki, ja za 15 ha zapłaciłem 2660zł, ale bez żadnych budynków, teraz walczę z KRUS i będę miał już wszystko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mój tata jest 71x i się załapał :o Czekamy na decyzję .


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

moi niestety sie nie załapali :o:(

jak zwykle w wlkp wszystko siano wykorzystane przed czasem albo za wiele chetnych :):(:):P:D ;[


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0

Woytas z tego co napisałeś to wychodzi że sporo gotówki musze szykować bo i budynki przejmuje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punio    0

dostałam decyzje 2 dni temu MR i mam pytanie długo się czeka na zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS.i o dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekXXX    0

Premia przyznana wczoraj ale niestety Tato na rente sie nie załapał : ( ale jak napisali trzeba czekac.... a jesli i na tą liste sie nie załapie to bedzie mogł mi przepisac te mimimum 10.15 zebym dostał premie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

krzysiekXXX - zależy co wpisałeś w papierach na MR, bo niestety musisz się wywiązać z zapisów w dokumentach na MR np: z tej ziemi jaką wpisałeś do przejęcia, z ESU jakie wyliczyłeś. Jedyne wyjście, to zadzwoń do ARiMR i podpytaj czy możesz jeszcze coś zmienić w dokumentach. Jednak boję się, że musztarda po obiedzie - czyli albo przejmujesz gospodarstwo i składasz wniosek o płatność na MR, albo nic nie robisz i MR przepada. Jeżeli byś przejął gospodarstwo, to starszego ubezpieczysz jako domownika i po 60 dostanie KRUS-owską (dla pewności przepytaj pracowników w ARiMR oraz w KRUS-ie jak by to wyglądało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

No i ojciec też pozytywnie - załapał się na strukturalną.

 

Jeszcze modernizacja i pełnia szczęścia :o


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Premia przyznana wczoraj ale niestety Tato na rente sie nie załapał : ( ale jak napisali trzeba czekac.... a jesli i na tą liste sie nie załapie to bedzie mogł mi przepisac te mimimum 10.15 zebym dostał premie ?

 

Z tego co mówiła ta kobieta która wypełniał mój wniosek to można przepisać tą średnią, tylko trzeba zgłosić korektę i po zmieniać trochę we wniosku, np że nie przepiszą w zamian za rentę


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

kumplowi przepisali gospodarkę 31ha+ maszyny+ budynki, zapłacili notariuszowi 8 tyś, po fakcie poszedł do innego notariusza, a ten zaśpiewał 6 tyś, nie wiem na jakiej zasadzie oni się cenią, przecież dla niektórych to majątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punio    0

dostałam decyzje 2 dni temu MR i mam pytanie długo się czeka na zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS.i o dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. ;) napiszcie co najlepiej teraz robić bo chcę jeszcze wskoczyć na modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

@Suzuki21l nie wiem czemu tak, ale dziwne to, ponieważ notariusze pracują według stawki ustawowej, jest to w internecie ale boję się, że jak podam linka to dostane bana (nadgorliwi moderatorzy...). Notariusz za usługę wszystko bierze według tzw taksy notarialnej. Czyli jeśli to gospodarstwo było warte 2.000.000 zł powinien zapłacić 6770 zł.

Cytat:

"6770 zł + 0,25 % od nadwyżki powyżej 2 000 000 zł, nie więcej jednak niż 10 000 zł, a w przypadku czynności dokonywanych pomiędzy osobami zaliczonymi do I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów ustawy z 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nie więcej niż 7500 zł"

 

Możliwe że do tej sumy 7500 zł doszły jeszcze opłaty za wpisy do ksiąg wieczystych (gdzie za jeden wpis biorą (150-180) + jeszcze trzeba dać zarobić państwu po nowym roku 23%, czyli podatek ... B)

 

Może ten drugi notariusz podał cenę bez vat'u ... to tak jak ciągnik u jednego dilera kosztuje 108 tys a u innego ten sam 133 tys tylko, jeden podaje cenę netto drugi brutto - chwyt marketingowy ;)

Czasami tam gdzie jest cena brutto zapłacimy mniej niż u tego cwaniaka co podaje cenę netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

Panowie co mam robić nie załapała się moja matka, ale moze przejść na krus-owską wczesniejszą i nie wiem czy czekać czy zaałatwiać w krus???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zawsze miec marna rente KRUSowska niz nie miec nic, takie moje zdanie.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Mój starszy w 2 setce. Dziwne, że sąsiad ma niewiele mniej ziemi, też na młodego rolnika przekazuje, a o 200 miejsc dalej jest.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Panowie co mam robić nie załapała się moja matka, ale moze przejść na krus-owską wczesniejszą i nie wiem czy czekać czy zaałatwiać w krus???

 

Ja bym Ci radził jeszcze poczekać bo jest informacja że na razie nie będą wysyłać odmownych decyzji bo może znajdą jakieś pieniądze i dadzą RS wszystkim co złożyli.

 

@Boniek ja widzę że tam decydowały nie duże ilości, nawet 20arów robiło różnicę około 15 miejsc.

Jest może ktoś z mazowieckiego co jest na pograniczu załapania czyli około 1050 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj