Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1piotr1    14

a w ogóle czy ten termin 21 to jest potwierdzony przez kogoś z ministerstwa , bo ciągle się słyszy ten termin ale tyko gadanie jeden od drugiego a nic na papierze na temat ... więc ...... :unsure: jedno jest pewne ,że nowelizacja ustawy nie trwa dzień czy dwa , i chyba lepiej poczekać do stycznia , żeby wszyscy dostali ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

dzisiaj przyszła decyzja do mnie na MR a jutro chciala bym coś już zacząć załatwiać co najpierw zacząć .nie mam jeszcze ziemi na siebie ale mogę załatwiać już coś w krusie czy w agencji podpowiedcie coś

NAJPIERW przepisanie ziemi!!!

 

Witam, mam pytanie: czy jeśli będę miał maturę, czyli wykształcenie średnie, i może jeszcze do tego Technika ekonomistę, to czy wystarczy to do przejęcia gospodarstwa?

I jeszcze jedno: do uzyskania premii MR - cytat z rozporządzenia "wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie" czyli ubezpieczenie w KRUS, czy można przepisać gosp. i zobowiązać się do uzupełnienia wykształcenia czyli ubezp. w KRUSie przez 3 lata? Bo jeśli tak, to z maturą przepisuje gosp., w ciągu 3 lat opłacam KRUS i mam staż :unsure:

Można coś takiego zrobić?

Ja mam technika odzieżowego i ponad 3 lata opłacany krus i decyzja MR pozytywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale dostałes premie pod warunkiem, ze uzupełnisz wykształcenie, Ciekawe gdzie najpierw ogłoszą te liste :unsure:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@Wacek21, ale przecież jest w rozporządzeniu napisane, że osoba, która posiada wykształcenie średnie i opłaca przez 3 lata KRUS może ubiegać się o premię MR :unsure:

 

@gabrys napisz dokładnie czy musisz uzupełnić wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale musi uzupełnic wykształcenie, ostatnio było w telewizji i takiej kobitce co dostała premie, zainwestowala, odnowiła cały park maszynowy, a nie skończyła szkoły o profilu rolniczym.. ARiMR kazało oddac jej 50tys + odsetki, a ona powiedziała, ze kasy nie przepiła a zainwestowała w gospodarke i nie odda. Nie wiem jak to dalej potoczyło.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dzisiaj dostałem wreszcie decyzje na TAK, zeszło się tylko pół roku, ale jednak jest ;)

Przy takim tempie nowy traktor na prow dopiero za rok :D

 

 

Jak podobno MGR 2011 to ostatnia edycja tego programu , więc lepiej próbuj teraz :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

A wie ktoś może kiedy ruszy nabór wniosków w 2011 roku na ten program ułatwienia startu młodym rolnikom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

miała być dzisiaj a tu nic ..... chwalić się ile to zrobili ile dopłat bezpośrednich wypłacili to od rana wystawili a o RS jakoś nie spieszno im......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

@Wacek21, ale przecież jest w rozporządzeniu napisane, że osoba, która posiada wykształcenie średnie i opłaca przez 3 lata KRUS może ubiegać się o premię MR :unsure:

 

@gabrys napisz dokładnie czy musisz uzupełnić wykształcenie

 

 

Ale musi uzupełnic wykształcenie, ostatnio było w telewizji i takiej kobitce co dostała premie, zainwestowala, odnowiła cały park maszynowy, a nie skończyła szkoły o profilu rolniczym.. ARiMR kazało oddac jej 50tys + odsetki, a ona powiedziała, ze kasy nie przepiła a zainwestowała w gospodarke i nie odda. Nie wiem jak to dalej potoczyło.

 

Senator - tak jak piszesz - wykształcenie średnie i minimum 3 lata KRUS.

 

Wacek21 - ten przykład, co podajesz, to gościówa nie miała ukończonej szkoły i zobowiązała się do uzupełnienia wykształcenia. Pewnie nie ukończyła szkoły i ma klops. Teraz tak jak piszesz - 50k + odsetki liczone od dnia wypłacenia pomocy. Rok temu był podobny przypadek - młode małżeństwo prowadziło gospodarstwo. Premia była na męża i oboje byli studentami szkoły rolniczej. Trochę im się przeciągneły papiery z dyplomem i mieli podobny problem (zwrot kasy). Jak się to skończyło - już nie było felietonu w TV. Co do tego, co napisali gabryś i senator, mają rację - jeżeli masz wykształcenie średnie lub wyższe (nie rolnicze) i opłacane 3 lata składek w KRUS, nie musisz mieć ukończonej szkoły rolniczej. Jeśli masz ukończoną szkołę zawodową (nie rolniczą) - to obowiązuje okres 5 lat ubezpieczenia w KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Masz racje, zwracam honor. Jak nastroje po ogłoszonych listach? Pozytywne czy negatywne?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

I jak wasi starsi dostali renty? Ciekawe czy jakieś decyzje będą przychodziły czy już można przepisywać gospodarstwo?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

dla mmnie bomba sasiad jest na liscie wszedl na styk dzieki mnie bo na MR oddawal:)czyli kilka hakow pola dojdzie:):o


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

a jak jest z tym do końca , można przepisywać już gospodarstwo bez decyzji z rentą czy trzeba czekać na decyzje ?? :o i dopiero w tedy , bo tez bym chciał zdarzyć na modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no wlasnie jest ktos poinformowany jakie teraz beda kroki z tymi rentami??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

z tego co wiem aby przepisywać gospodarstwo powinniśmy mieć decyzje na piśmie. Tak mi mówiła Pani z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj